Eucerin, Ochrona Przeciwsłoneczna, Fluid matujący SPF 50+

Eucerin, Ochrona Przeciwsłoneczna, Fluid matujący SPF 50+

Zapewnia wysoką ochronę UVA / UVB - zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej. Beztłuszczowy. Wodoodporny. Matujący (nie daje efektu błyszczenia się skóry).
Naukowcy z Centrum Badań Eucerin zastosowali innowacyjne podejście do ochrony przed promieniowaniem UVA / UVB, dzięki opracowaniu unikalnej ochrony biologicznej z Licochalcone. Licochalcone to naturalny przeciwutleniacz, który chroni komórki położone w głębszych warstwach skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promienie słoneczne. Dzięki temu zdrowie skóry jest pod doskonałą ochroną.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Octocrylene, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylpropanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Homosalate, Butyrospermum Parkii Butter, Polyamide-5, Lauroyl Lysine, Polymethylsilsesquioxane, Titanium Dioxide, Alcohol Denat., Ethylhexyl Salicylate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimenthicone, VP/Hexadecene Copolymer, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, BHT, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben

Cena: 49zł / 50ml
/m/

Odejmuję pół gwiazdki, bo efekt matujący mógłby być trochę lepszy.

Kupiłam go przed zeszłorocznymi wakacjami, by chronić skórę zarówno na plaży jak i w mieście. Był to zakup całkowicie w ciemno - kierowałam się tylko opisem producenta. Na szczęście okazał się trafiony :)
Po nałożeniu fluidu twarz się trochę błyszczy, ale nie wyczuwam żadnej tłustej warstwy, jest lekki i delikatny, a już po nałożeniu kremu matującego to w ogóle skóra wygląda w porządku.
Stosowałam go nad Bałtykiem i w Barcelonie (pod podkład) i wcale się nie opaliłam, więc spełnił swoje zadanie :)
A co do ceny to aż taka wysoka nie jest, bo fluid jest bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: prawie rok (z przerwami)
Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

jestem na tak

To mój pierwszy krem tego typu, więc nie mam porównania do innych produktów. Kupiłam go z polecenia pani farmaceutki w aptece.
Kremik ma lejącą konsystencję, takie rzadkie mleczko, ale przez to jest chyba wydajniejszy i łatwo się rozprowadza.
Nie zostawia białych smug, nie bieli twarzy.
Przy smarowaniu mam wrażenie, że używam zwykłej oliwki, twarz jest tłusta, świeci się. Muszę odczekać jakieś 10min. aż wchłonie się do matu (niezbyt praktyczne przy porannym makijażu). Zbyt szybkie nałożenie makijażu powoduje, że szybko zaczynam się świecić w ciągu dnia.
Nie "gryzie się " z moimi fluidami, a używam różnych, przeważnie ze średniej albo niższej półki cenowej. Do wykończenia makijażu używam pudru bambusowego.
Krem zaczęłam stosować jesienią i przez zimę, trudno mi powiedzieć jak sprawdziłby się latem przy wysokich temperaturach.
Nie zauważyłam żeby zapychał, może trochę wysuszać skórę, kwestia dobrania sobie odpowiedniego kremu.
Oceniam ten kosmetyk pozytywnie, na pewno kupię go jeszcze w przyszłości.

Wyłącznie na plażę

Nie bieli. Ale błyszczy się po nim twarz okrutnie. DROGI. Konsystencja- kiepska, lejąca, jak to fluid, trudno nałożyć odpowiednią na lato ilość. Tzn. na plaży takie świecące lico, oczywiście, nie razi, w mieście, znacznie gorzej. Fluid kompletnie nie współgrał z moimi fluidami (Lierac i l\\\\\\\'Oreal), całkowicie traciły one właściwości kryjące, a twarz wyglądała, jakbym nałożyła jakieś byle jakie kremy koloryzujące. Ale najgorsze jest to, że wyżarł kolor na swetrze (wełna+kaszmir)! I tego kremowi nie mogę darować! Kapnęła mi odrobina na sweter, poplamiło na samym przodzie. Mimo błyskawicznego wyprania, plama pozostała, duuuużo jaśniejsza! Jakby wywabił kolor! Napisałam do producenta, ale nie raczył mi odpowiedzieć, jak to możliwe...Sweter razem z fluidem wylądowały w koszu...Nigdy więcej tego nie kupię...Aha, zostawiał też plamy na bluzkach, przy dekolcie, jak je nieuważnie ściągałam, niestety...

polecam

Hm, mam tłustą cere i nie swiece sie po kremi. Po nałozeniu czekam około 2 min i nakladam podkład. Super sie trzyma przez ok 8 godz. Mam go od poczatku lata i nie zauwazyłam opalenizny na twarzy (stosuje go tylko na twarz) skład faktycznie troche chemiczny ;/

Używam tego produktu od:1 opakowanie
Ilość zużytych opakowań:

***

Plusy:
+ nie bieli

Minusy:
- świeci się po nim twarz
- źle leży na nim makijaż
- jak za 50ml cena dosyć wysoka
- ma w składzie alkohol i parabeny

wstyd mi

Jakies niewidzialne rękawiczki wykasowały moja opinie na temat tego kremu i moze dobrze.Wstyd mi ,ze tak szybko skrytykowałam jego własciwosci matujace.Okazało sie ,ze owszem od razu po zastosowaniu buzia wygląda jak naoliwiona ale czym dłużej kremik jest na buzi w ciągu dnia ,ta oliwka jakby się wchłaniala i twarz robi się matowa.Mało tego, gdy dotknie się ją palcami nie czuć tlustego filmu.Przetestowałam go w gorące dni,podczas jazdy w nagrzanym samochodzie.Moje wielgaśnie pory nawet wygladają lepiej.Jeśli chodzi o skuteczność filtru ,to jest świetna.Byłam na spływie kajakowym i moja bużka nic ,a nic nie była podrażniona słońcem.Opakowanie jest nieduże, bardzo poręczne,a do tego kolorystyka taka wesoła.Warto spróbować.

Używam tego produktu od:5 tygodni

tluscioch!

Nie, nie, nie!To jest jakas pomylka. Ten krem zupelnie nie nadaje sie do cery tlustej! Swiece sie po nim bardziej niz po 50tce Avene. Swiecenie na godzine niweluje nalozenie grubej warstwy pudru, tylko ze skora dusi sie pod taka "maska".
Okreslenie tego kremu "matujacym" to oksymoron!

Używam tego produktu od: 4 miesiecy (sporadycznie)
Ilość zużytych opakowań: 1/2

Jeden z lepszych

Fluid godny wypróbowania. Przypuszczam, ze byłby idealny dla osób o skórze suchej lub normalnej. Jestem posiadaczką ekstremalnie tłustej cery i wszystkie filtry nakładam na twarz tuz po umyciu, nie przecierając jej nawet tonikiem. Niewielka ilość fluidu wchłania się nieźle, ale pozostawia widoczny film. Przy próbie nałożenia przepisowej ilości jest już gorzej, bo moja skóra błyszczy się bardzo, na szczęście jednak nie lepi. Makijaż na Eucerinie nie jest trwały, bo filtr szybko przebija spod podkładu. Efektu matującego nie doświadczyłam nawet w niewielkim stopniu. Filtr przesusza nieco skórę, ale nawilżenia producent nie obiecuje. Na plus można mu policzyć konsystencję emulsji, żółty kolor i przyzwoitą wchłanialność. Nie bieli,nie smuży, nie podrażnia i nie zapycha. Jest jednak gorszy od mojego ulubionego Ladivala z liposomami (niestety niedostępnego w Polsce), który idealnie się wchłania, znakomicie nawilża i regeneruje,chroni także przed promieniowaniem podczerwonym, jak również jest dużo tańszy. Za 50 ml Eucerinu płaciłam 13 E, wiec do ekonomicznych nie należy. Mimo to daje mu cztery gwiazdki, bo w porównaniu do innych filtrów aptecznych (Bioderma,LPR i Vichy) stosuje się go łatwo i przyjemnie. Jakość tez nie pozostawia wiele do życzenia- zawiera Tinosorb S i jest fotostabilny. Myślę, ze dla niektórych stanie się filtrowym hitem.
Polecam samemu się przekonać, na pewno warto.

Najlepszy dla mieszanej

Całe lato spędzam we Włoszech, w związku z czym na buzi mam filtry 50+. Ten kremik kupiłam przypadkowo, ale był to dobry wybór. Nakładałam go codziennie na dzienny krem i wchłaniał się całkiem nieźle, nie do matu, ale tłustego filmu nie zostawiał. Świetna ochrona przeciwsłoneczna. Twarz nigdy nie złapała słońca, a aplikację powtarzałam max 2 razy dziennie. Nie wiem jak zachował by się na plaży, stosowałam go w pełnym słońcu ale w warunkach miejskich. Sprawdził się na 100%.

Jednak nie

Po pierwsze jest to jedyny filtr, ktory faktycznie nie jest tlusty!! Po drugie, nie pozostawia bialej powloki jak to robia inne filtry. Kosmetyk ma lekka konsystencje, nie jest perfumowany i przy cerze tradzikowej/tlustej wchlania sie blyskawicznie do matu. Nie zapycha porow! Jest to prawdziwy kosmetyk do cery tradzikowej!

EDIT (po zuzyciu 2 opakowan)
Filtr jednak na dluzsza mete mnie zapchal...zwlaszcza na policzkach i nosie. Jak stosowalem ten filtr zima, tobylo ok, latem sie niestety nie sprawdzil :(.

Używam tego produktu od:1 miesiaca