Borghese, Fango Delicato, Active Mud for Delicate Dry Skin (Oczyszczająca maska błotna dla delikatnej i suchej skóry)

Wygładza i uspokaja skórę, narażoną na stres, czynniki atmosferyczne lub zanieczyszczenia.
Ten ekskluzywny koktajl nawilżających, kojących i ochronnych składników jest wystarczająco delikatny, aby nawet najbardziej sucha skóra czuła się komfortowo i rozpieszczona.

- Włoskie błoto - nawilża i ujędrnia suchą, delikatną skórę
- Kompleks Acqua di Vita - wygładza skórę i przywraca jej odpowiedni poziom nawilżenia
- Żel Aloe Vera, proteiny owsa i masło mango - odbudowują suchą skórę, przywracając jej właściwe nawilżenie i wygładzając zmarszczki
- Zielona herbata, oliwa i olejek rumiankowy - uspokajają skórę, przywracając jej miękkość i wigor
- Witamina E, olej z grejfruta i krokosza barwierskiego - chronią skórę przed szkodliwym wpływem środowiska i pomagają przywrócić jej miękkość.

Skład: Water (aqua), kaolin, aloe barbadensis leaf juice, propylene glycol, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, cetearyl alcohol, bentonite (Cl 77004), zinc oxide (Cl 77947), carthamus tinctorius (safflower) seed oil, olea europaea (olive) frui extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, camellia oleifera leaf extract, mangifera indica (mango) seed butter, hamamelis virginiana (witch hazel) water, fragrance (parfum), tocopheryl acetate, hydrolyzed oat protein, bisabolol, sea salt (maris salt), hydrolyzed collagen, hyaluronic acid, collagen amino acids, adenosine triphosphate, mineral salts, montmorillonite, glycerin, allantoin, squalane, talc, butylene glycol, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, citronellol, geraniol, linalool, titanium dioxide (Cl 77891), chromium oxide greens (Cl 77288), iron oxides (Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499)

Cena: ok. 170zł / 430ml
/in/

Super maska do ciała

Błotko zakupiłam z myślą o twarzy, ale dośc szybko okazało się, że moja cera nie lubi aloesu, który jest wysoko w składzie. Błotko dość długo leżało sobie w szafce, aż postanowiłam wypróbować je na ciele. I tutaj okazało się rewelacyjne - zgadzam się całkowicie z poprzednią recenzentką. Błotko super oczyszcza, wygładza, napina, ujednolica kolory (mam skłonność do przebarwień) - skóra jest mięciutka i niesamowicie "odświeżona". Jedynym minusem jest niełatwe zmycie zastygłej maski z ciała, ale dołączona gąbeczka jest tutaj bardzo przydatna. Na dodatek błotko jest wydajne. Polecam:)

BDB do ciała, rozjaśnia i wygładza

Kupiłam by spróbować zachęcona działaniem zielonego błotka tej samej marki. Miało być do twarzy, jednak w związku z rodzajem mojej skóry (tłusta i trądzikowa) nie zrobiło dla niej nic pozytywnego. W związku z tym zaczęłam używać do ciała. I tu okazało sie być b.przydatne. Takich efektów nie oczekiwałam. Wygładza, rozjaśnia przebarwienia, łagodzi podrażnienia. Skóra po nim jest w lepszej kondycji i jest to efekt nie dość, ze od razu widoczny to na dodatek utrzymuje się przez kilka dni. Polecam ale do ciała.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

całkiem dobra

Dla mnie posiadaczki bardzo suchej i dość wrażliwej skóry jest to dość dobra maska
Plusy:

- delikatny błotny zapach i konsystencja
- przyjemne uczucie odświeżenia i oczyszczenia
- zostawia delikatną skórę
- jeśli połączymy zmywanie z delikatnym masażem szczoteczką możemy pozbyć się skutecznie suchych odstających skórek
-duża wydajność

Minusy:
-troszkę jednak ściąga i wysusza
- czasem rezultat może być zbyt słaby
- efekt szybko mija ale to normalne w maseczkach przecież, one w zasadzie działają tylko wtedy gdy mamy je na twarzy więc nie ma co się cudów po maseczkach spodziewać :P

Zaznaczyłam,że nie wiem czy kupię ponownie dlatego,że jest to maska mojej mamy i jej ją podkradam :P

Używam tego produktu od:pół roku

Zbędny wydatek

Kosmetyk ten kupiłam po namowie konsultantki w perfumerii.
Kupiłam mniejsze opakowanie 200 ml za bodajze 130 zł.
I był to pierwszy i ostatni raz. Maska miała odżywiać zmęczoną skórę twarzy i faktycznie działa w ten sposób , ale róznicę widac jedynie zaraz po jej zmyciu z twarzy.
Napewno plusem jest wydajnośc tego kosmetyku, ale za 130 zł nalezy wymagać znacznie więcej.
Jeśli ktoś mnie zapyta czy warto? Odpowiem : nie.