Rimmel, Stay Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Rimmel, Stay Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Podkład o nowej generacji zawierający naturalne składniki.
Bawełna - długotrwale i skutecznie kontroluje błyszczenie się skóry, eliminując nadmiar sebum.
Rumianek - koi wszelkie podrażnienia i redukuje zaczerwienienia.
Ogórek - delikatnie odświeża i pomaga zachować czystość porów.
Unikalny kompleks Natural Shine Control gwarantuje 12 - godzinny efekt matowego wykończenia i naturalny wygląd cery.
Idealny do cery wrażliwej i skłonnej do alergii - nie zawiera tłuszczu, substancji zapachowych, talku ani parabenów.

Skład: Aqua/Water/Eau, Dicaprylyl Ether, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Butylene Glycol, Mica, Cetearyl Alcohol, Isostearic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Polysorbate 60, Polymethyl Methacrylate, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Galactoarabinan, Kaolin, Xanthan Gum, Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Zinc Oxide, Sodium Pca, Disodium Edta, Sorbic Acid, Gossypium Herbaceum (Cotton) Powder, Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/Leaf Extract, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, [May Contain/Peut Contenir/+/- : Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499)]. (15.01.2012)

Cena: 23zł / 30ml
/m/

Porażka

Długo nie ma co opowiadać. Kupiłam ten podkład raz może jakieś 2 lata temu, nawet sama nie pamiętam kiedy to dokładnie było, z myślą o mojej wrażliwej skórze, skłonnej do alergii, w dodatku z atopowym zapaleniem. Niby właśnie nie powinien uczulać, no ale niestety było zupełnie inaczej. Dawałam mu szansę wiele razy, ale za każdym razem kończyło się to tak, że po chwili od nałożenia juz cała twarz mnie swędziała, musiałam natychmiast go zmywać, no ale niestety i tak męczyłam się parę dni aż skóra wracała do wcześniejszego stanu... W końcu wylądował w koszu. Nie miałam okazji, żeby go dobrze przetestować, jedynie tyle co przez chwile miałam go na twarzy i potem zmywałam, ale coś tam chyba mogę powiedzieć. Krycie jest dość słabe, chociaż to kwestia tego co kto woli, ja dużego nie potrzebuję, wiec pod tym względem był dla mnie raczej ok. Nie pamiętam, żebym miała jakieś zastrzeżenia co do matu. Cena w porządku. No ale niestety, nie mam pojęcia co takiego w sobie miał, ale uczulał cholernie. Nigdy więcej.

Używam tego produktu od: 2 lat (?)
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

stay away from it - bo na pewno nie "stay matte"

podkład zakupiłam jakiś czas temu, w promocji.
ogólnie kosmetyki Rimmel uważam za dobre i ceny również są przyzwoite.

jednak ten podkład to jakaś pomyłka...

1. nie matuje. przynajmniej u mnie nie było żadnego efektu, a moja cera jest mieszana i wrażliwa. dzięki temu czemuś świeciła się nawet poza strefą T...
2. nie kryje.
3. wysusza skórę, uwidacznia suche strzępki skórek.
4. jego konsystencja jest dość podejrzana...? podkład kupiłam w znanej sieci drogerii, a wydawało mi się, że już jest zważony (oddziela się woda).
5. ciemnieje na twarzy, tworzy przebarwienia z makijażu...

Używam tego produktu od: "używałam". 3 lata temu może, jeśli nie więcej.
Ilość zużytych opakowań: 1.

Uwielbiam ten podkład niestety chyba go wycofano ze sprzedaży bo nigdzie już nie mogę go znaleźć . Matuje świetnie, dopasowany do karnacji idealnie i trzyma się również długo i co najważniejsze nie \'\'śmierdzi\'\' jak inne . Cena też super. Ja kupiłam kilka w wyprzedaży po 10zł :)

Używam tego produktu od: Ponad 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 5 zwykłych

Porażka

Jak dla mnie ten podkład to jakaś pomyłka

-nie matuje
-na mojej cerze po kilku godzinach zostają takie ciemniejsze \'placki\'
-uwydatnia suche skórki
-mała gama kolorystyczna, trudno dobrać dobry odcień
-strasznie rzadki

Używam tego produktu od: kiedyś używałam
Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Nie dla mnie

Kiedyś miałam odcień 100 Ivory, czyli najjaśniejszy. Był za jasny, po nałożeniu podkładu twarz miałam jak córka młynarza. Kupiłam następny odcień (103 chyba) no i jest za ciemny...

PLUSY:
- konsystencja,
- pojemność,
- wygodne opakowanie.

MINUSY:
- nie matuje - już po nałożeniu twarz się świeci,
- nie ma mojego odcienia...
- średnio kryje niedoskonałości.

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Najlepszy

Jest to najlepszy poklad jaki dotychczas mialam
+kosztuje grosze
+zapach nautralny
+ladnie stapia sie z cera, prawie go nie widac
+wygodne opakowanie
+nie zapycha cery
+ujednolica cere pozostawia naturalny efekt,nie tworzy maski
+nie splywa,nie brudzi telefonu/ubran przy delikatn otarciu(wiadomo przy mocniejszym kazdy brudzi)

Moze wam sie nie spodobac to ze slabo kryje, jest rzadki,nie matowi pomimo zapewnien producenta mi to nie przeszkadza ale kazdy ma inne wymagania

Co do konsystencji zeby nie byl az tak rzadki wystarczy trzymac go w chlodnym miejscu

Ja jak najbardziej polecam
Szczegolnie mlodym dziewczynom ktore nie potrzebuja mocnego krycia

Używam tego produktu od: Od kiedy pojawił sie na półkach sklepowych, moze od 2008
Ilość zużytych opakowań: Okolo 6 pelnych opakowan

Słaby

Minusy:

- twarz się po nim świeci zaraz po nałożeniu

- słaby wybór kolorów (dla mnie najbledszy jest zdecydowanie za ciemny)

- ciemnieje

- nieprzyjemny zapach

Plusy:

- dostępność

- cena

- nie podkreśla suchych skórek

Najgorzej wydane pieniądze

Przegladając półkie drogeryjne natknęłam się na ten podkład. Pomyślałam, że dosyć znana marka, produkty ma storunkowo sobre wieć zdecydowałam sie na zakup. Wydałam ponad 20 zł i do dziś tego żałuje.

MINUSY:
- wysoka cena,
- nie matuje, a wręcz powoduje błyszczenie twarzy,
- zatyka pory,
- bardzo szybko znika z twarzy,
- kolor ciemniej po chwili, odcina sie.

PLUSY: jedynie w sferze wizualnej,
- praktyczne, płaskie opakowanie.

Ten prdukt to bubel, nie polecam nikomu.

Nie wiem jak z wydajnością, bo zaprzestałam jego używania.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: ponad połowa czeka na wyrzucenie

Dziwny

Jest super przez pierwszy tydzien. Lekki matowy i ladnie pachnie. Potem zaczyna jeszcze bardziej natluszczac skore i zmienia zapach.... Cos ala wilgoć? Nie potragie tego wyjasnic ani opisac..

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące

Dobrze, że zniknął z półek.

Kupiłam ten podkład na zeszłorocznej promocji w Rossmannie -40%. I cieszę się, że kosztował mnie tylko 10zł, bo gdybym wydała na niego ponad 20 to nieźle bym się zdenerwowała. Nie spodziewałam się, że Rimmel zaskoczy mnie aż takim bublem.

Nie narzekam na moją cerę, więc i nie potrzebuję jakiegoś super kryjącego podkładu. Zazwyczaj korzystam z jakichś zwykłych, które lekko wyrównają mi koloryt i będą ładnie trzymać się na buzi. Niestety, ten podkład zmasakrował wygląd mojej cery, wyglądał na niej tragicznie.

Dawałam mu naprawdę wiele szans - nakładałam na różne kremy, bazy. Nakładałam gąbką, pędzlami, paluszkami. Efekt za każdym razem był tak samo beznadziejny, więc ostatecznie dałam sobie spokój i resztkę zużyję jako wygładzacz do nóg latem (mam nadzieję, że nie będzie z tego kolejnej tragedii).

<b>Konsystencja:</b> średnio-gęsty, kremowy fluid.

<b>Zalety:</b>
*konsystencja ok - nie ścieka, nie jest też za gęsta
*fajna, płaska tubka, design opakowania ok
*długa data ważności - 18 miesięcy od otwarcia
*w składzie bawełna, ogórek, rumianek
*wydajny

<b>Wady:</b>
*podkład wygląda na twarzy tragicznie - cera jest jakaś nieświeża, starsza, osadza się na mini-włoskach i w zmarszczkach
*tworzy okropne, widoczne smugi
*absolutnie nie matuje, na twarzy wygląda wręcz na tłusty
*trzyma się około 3h, potem się ściera i to bardzo nierówno tworząc plamy, odcina się na brodzie i na czole przy włosach tworząc pomarańczowo-brązowe zacieki
*posiadam kolor 100 Ivory - hm, ciekawe od kiedy kość słoniowa jest pomarańczowa - dramat! najjaśniejszy kolor okazał się być przybrązowioną pomarańczką, która dodatkowo ciemnieje na buzi

Ogromny niewypał pod każdym względem - kolor, trwałość, efekt... Rimmel chyba się zorientował, bo ten bubel wreszcie zniknął z pułek. I dobrze, już nikt nie da się nabrać na niezłą renomę marki.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Najgorszy

Ciemniejący na twarzy, ścierający się w kilka chwil i słabo kryjacy to niestety są cechy tego produktu. Gdy zazwyczaj staram się zużywać kosmetyk do końca, ten już długo leży w mojej kosmetyczce przeżywając już 3 podkład kupiony w między czasie. Daje mu pół gwiazdki tylko i wyłącznie za to że znalazłam do niego zastosowanie czyli pokrywanie blizn, siniaków na nogach (tego zawsze mam pełno).

Używam tego produktu od: wiecznność
Ilość zużytych opakowań: niekończące się 1

Nie dla mnie

Używałam go dość dłufo, ale do ideału mu daleko. Słabo kryje i z czasem wysuszał mi skóre. Plusem jest jego cena. Ale na dobrej promocji w rossmanie i w tej cenie można kupić coś lepszego :)

Ilość zużytych opakowań: 9 opakowań