Fitomed, Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych (stara wersja)

Fitomed, Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych (stara wersja)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Składniki ziołowe: wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, liścia pokrzywy, liścia szałwii, ziela skrzypu polnego, szyszek chmielu, liścia rozmarynu.
Działanie:
- zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry,
- zmniejsza lub likwiduje swędzenie skóry,
- zmniejsza łojotok,
- zwalcza lekki łupież i zapobiega jego nawrotom.
Polecany przez dermatologów:
- w profilaktyce i zapobieganiu nawrotom łupieżu,
- przy alergicznym świądzie skóry,
- przy świądzie skóry wywołanym niewłaściwym doborem szamponów,
- przy nadmiernym łojotoku,
- w przypadku nadmiernego wypadania włosów na skutek stosowania diet odchudzających, długotrwałego przyjmowania leków, braku witamin.
Stara wersja szamponu. W2017 r. zastąpiona przez nową, która nie zawiera Sodium Laureth Sulfate.

Niezastąpiony!

Bardzo długo szukałam szamponu, który spełniłby swoją rolę w walce z moimi tłustymi włosami. I oto znalazłam! Szampon naprawdę działa.

PLUSY:
+ oczyszcza włosy i skórę głowy
+ dobrze się pieni
+ ziołowy skład
+ zwiększa objętość, co można zauważyć po dłuższym stosowaniu
+ tani

MINUSY:
- lekko wysusza włosy, ale w połączeniu z dobrą odżywką zdaje egzamin
- dostępność (można kupić w niektórych sklepach ziołowych)

Gorąco polecam ten produkt.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 4 pełne opakowania

Nie spełnił oczekiwań.

Niestety szampon nie zmniejszył przetłuszczania się włosów oraz nie zwalczył łupieżu (niewielkiego), co było dla mnie najważniejsze.
Świetnie się pieni, wystarczy niewielka ilość szamponu na włosy średniej długości.
Bez zastosowania odżywki lub maski, końcówki były lekko suche po dłuższym czasie używania.
Zapach oraz konsystencja w porządku.

Używam tego produktu od: ok. 3 miesięcy

Udany produkt

Szampon trafił w moje ręce przy okazji jednych z zakupów internetowych. Dziś po zużyciu całej butelki stwierdzam, że produkt należy uznać za bardzo udany.

Zalety:
- estetyczna butelka
- cena
- pojemność
- solidne zamknięcie
- konsysytencja - gęsty brązowy płyn
- wydajny
- bardzo miły i delikatny zapach
- świetnie się pieni
- doskonale myje włosy, odświeża je i doczyszcza z wszelkich olejków, masek czy innych zabrudzeń
- nie podrażnia ani nie wysusza skóry głowy
- włosy po jego użyciu są gładkie, miękkie i bardzo dobrze się układają
- nie plącze włosow
- wyraźnie wpływa na przetłuszczanie włosów - spokojnie bez mycia można wytrzymać 3 - 4 dni

Wady:
- brak, choć u mnie niestety nie jest do dostania od ręki w żadnej z aptek i muszę kupować w sieci

Używam tego produktu od: półtora miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Jedna butelka

Najlepszy szampon, jaki miałam

To najlepszy szampon, jaki miałam.

Cechy:
+świetnie oczyszcza
+naturalny skład
+nie uczula, nie podrażnia, nie wywołuje reakcji alergicznych itp.
+/- dostępność u mnie (małe miasto) szampon można znaleźć tylko w kilku wyspecjalizowanych punktach (paru aptekach i sklepie zielarskim)
+/- trzeba uważać żeby nie przesuszyć włosów (odżywka i maska raz na tydzień obowiązkowo)

Miałam również szampon na zniszczone włosy i szczerze nie widzę żadnej różnicy :D

Ilość zużytych opakowań: 4 opakownaia

Jeden z lepszych szamponów do tłustych włosów

Mimo,że jest to szampon ziołowy bardzo dobrze się pieni dzięki saponinom, o których wspomina producent. W kontakcie z wodą wytwarza się gęsta, aksamitna i zwarta piana, która dogłębnie oczyszcza skórę głowy i włosy. Miłym zaskoczeniem jest fakt że szampon nie plącze włosów. Przeciwnie, bardzo dobrze się rozczesują i układają. Już po pierwszym zastosowaniu stały się bardziej miękkie i delikatne w dotyku. Nabrały witalności i zdrowego blasku. Przestały także obficie wypadać a i wydzielanie sebum znacznie się zmniejszyło, dzięki czemu głowę myję teraz co 2-3 dni.
Nie wypowiem się odnośnie łupieżu i łuszczeniu bo akurat z tym nie mam problemu.

Niestety przy dłuższym stosowaniu zauważyłam że dla odmiany trochę przesuszył moje włosy, szczególnie na końcach. Musiałam odstawić go na jakiś czas i sięgnąć po coś nawilżającego

Używam tego produktu od: dłuższego czasu
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

polecam

Przezroczysta butla pozwala na obserwację zużycia produktu, co bardzo cenię. Nie jest zbyt duża , ponieważ ma 250 ml i doskonale się jej używa. Aplikator jest odpowiedniej wielkości, co minimalizuje ryzyko zmarnowania produktu. Minusem może okazać się jedynie etykieta, która lekko namięka. Grafika jest prosta, przejrzysta, a ilość i jakość informacji zawartych na etykiecie jest na wysokim poziomie. Szampon ma lekki ziołowy zapach, który bardzo umila aplikacje. Bardzo dobrze rozprowadza się po włosach, mimo iż nie posiada tony chemikaliów, dobrze się pieni. Ma przyjemną dość rzadką konsystencję , ale nie spada z dłoni. Zmywa zanieczyszczenia bez zarzutów i nie powoduje uczucia obciążenia na włosach. Nie plącze włosów i jest delikatny dla skóry głowy. Zmniejsza świąd skóry głowy oraz jej łuszczenie. Wydajność szamponu jest na dobrym poziomie. Jestem z niego zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: 1 (250 ml)

zdecydowanie najlepszy dla tłustych włosów

Szkoda, że zgłaszająca osoba nie pokusiła się o napisanie dokładnego składu [pełnej listy ziół], bo "herbal extract" niewiele mówi. Otóż, w składzie mamy mydlnicę lekarską, szałwię, skrzyp polny, pokrzywę, rozmaryn i chmiel. W nowym składzie nie ma też kwasu mlekowego.

Tak czy inaczej, szampon jest fenomenalny. Genialnie oczyszcza włosy i skórę głowy, co jest o tyle zaskakujące, że pierwszy z detergentów pojawia się dopiero gdzieś w połowie listy składników (cocamidopropyl betaine).

Moje włosy przetłuszczają się bardzo. Są długie, farbowane, w dobrym stanie. Myję codziennie choćby z tego powodu, że każdego ranka mam intensywny trening sportowy. Ale gdyby nie to, spokojnie - dzięki temu szamponowi - mogłabym myć co 2 dzień.

Włosy są sypkie, miękkie, po kilku miesiącach stosowania nie zauważam żadnych przesuszeń, podrażnień, co często się zdarza po agresywnych szamponach przeciwłojotokowych. Kolor farby nie spłukuje się bardziej, niż po innych szamponach. Zauważam za to znaczne zmniejszenie ilości łojotokowych krostek na skórze głowy. Włosy są długo świeże, żywe, "jędrne".

Pieni się bardzo dobrze, zapach fajny - roślinno-ziołowy. Wydajny. W regularnych perfumeriach/sklepach kosmetycznych trudno dostępny, trzeba szukać w sklepach zielarskich i aptekach internetowych.

Super rzecz. :)

Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Idealny produkt

Szampon znajduje się w buteleczce wykonanej z przeźroczystego plastiku, która zamykana jest na klik.
Na opakowaniu znajdują się wszelkie niezbędne informacje, takie jak między innymi data przydatności, działanie.
Szata graficzna produktu bardzo ładna, jednocześnie prosta. Nawiązująca do pozostałych kosmetyków Fitomed. Konsystencja jest w płynna, ale nie za bardzo rzadka. Zapach bardzo przyjemny, delikatnie ziołowy.
Zapach nie utrzymuje się długo na włosach.
Szampon jest dość wydajny, dość dobrze się pieni, niewielka ilość wystarcza na umycie całej głowy.
Włosy po umyciu dobrze się rozczesuje, a włosy są dobrze oczyszczone.
Sprawia, że włosy mają mniejszą tendencję do przetłuszczania się.
Szampon sprawia że włosy są w dotyku gładkie, grube i gęste.

świetny

Szampon jest bardzo dobry, mogę go szczerze polecić. świetnie się pieni, czego zazwyczaj nie można powiedzieć o produktach z małą ilością SLS - jest wydajny, dobrze myje włosy, nie ma najmniejszych problemów ze zmyciem jakichkolwiek olejów. Zauważyłam też zmniejszone wydzielanie sebum, włosy mniej się przetłuszczają, jednak trzeba się uzbroić w cierpliwość i trochę poczekać na efekty. SUPER PRODUKT! :)

Naturalne oczyszczenie.

Szampon znajduje się w buteleczce wykonanej z przeźroczystego plastiku i zamykanej na klik. Na opakowaniu znajdziemy wszelkie niezbędne informacje, jak data przydatności, działanie itp. Szata graficzna bardzo ładna i nawiązująca do pozostałych kosmetyków Fitomed.

Konsystencja jest w sam raz. Zapach bardzo przyjemny, delikatnie ziołowy. Nie utrzymuje się długo na włosach po umyciu. Szampon jest dość wydajny, niewielka ilość wystarcza na umycie całej głowy.

Ładnie się pieni, bardzo dobrze spłukuje i co ważne nie plącze włosów.
Szampon dobrze oczyszcza włosy.
Co do właściwości przeciwłupieżowych, to się nie wypowiem, ponieważ nie mam i nie miałam łupieżu.
Włosy po umyciu są miękkie, błyszczące i miłe w dotyku. Szampon nie puszy włosów, ani nie powoduje żadnych podrażnień.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

najlepszy szampon jakiego używałam

Odkąd odkryłam ten szampon tylko dwa razy skusiłam się na zwykły szampon drogeryjny i pożałowałam. Moje włosy lekko przetłuszczają się, ale są raczej suche. Mimo to szampon nie wysusza ich i bardzo ogranicza przetłuszczanie. Jednocześnie sprawia, że włosy są w dodyku takie jakie lubie: grube i gęste. Moim zdanie znacząco powiększa objętość włosów, włosy błyszczą się bardzo mocno, są bardzo dobrze oczyszczone, wyglądają na zdrowe. Wydaje mi się też, że szampon ogranicza wypadanie włosów. Jedyny minus to trochę trudne rozczesywanie włosów (nie stosuję odżywek po każdym myciu). Dodam też, że opisałam efekt po umyciu szamponem, ale bez stosowania żadnych środków do stylizacji ani odżywek.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: 3,5 całego opakowania

Ziołowa rewelacja

Przez bardzo długi czas moje włosy często sprawiały wrażenie źle spłukanych. Dermatolog radził używanie szamponów dla dzieci i rezygnację z odżywek.
Włosy myję co dziennie ze względu na to że mocno się przetłuszczają. Na problem z "dziwnymi" jakby źle spłukanymi włosami próbowałam chyba wszystkiego... emolium, nizoral, szampony niebarwione, bez zapachu, bez sls itp... przynosiły chwilową ulgę. Zrezygnowana poszłam szukać pomocy w pobliskim sklepie zielarskim, kobiecina sprzedała mi właśnie ten szampon. Zrezygnowana, bez większych nadziei (widząc to mało obiecujące opakowanie) zastosowałam go w domu i ku mojemu zdziwieniu na efekt nie musiałam długo czekać. Szampon doskonale domył włosy, były nareszcie puszyste. Przyjemny delikatny ziołowy zapach ukoił moją zmęczoną skórę głowy. :) Kończę 2 opakowanie szamponu, dokupiłam sobie ziołową odżywkę Fitomed i jestem zachwycona.

Jego działanie jest głęboko oczyszczające, przy czym nie podrażnia skóry. Łagodzi i goi wszelkie stany zapalne.

Łojotok u mnie widocznie się zmniejszył, ale szampon wysuszył włosy na końcach. Z tym problemem świetnie sobie radzi odżywka, którą można (ale nie trzeba) spłukać i nie zostawia nieprzyjemnej maziaji.

Szampon jest świetny, ale dla osób z podobnymi problemami jak moje. Do skóry bardzo wrażliwej.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, 1 kończę