KWC LogobyWIZAŻ logo
Odżywki do włosów

Syoss Repair Conditioner for Dry, Damaged HairOdżywka do włosów suchych i zniszczonych (nowa wersja)

4,5 na 5160 opinii

Kupi ponownie: 70% osób
    kosiecka
    4 października 2021 o 21:47
    3 / 5
    Odżywka jakich wiele - ułatwia rozczesywanie, ale może też obciążać włosy.
    Muszę przyznać, że już dawno nie sięgałam po produkty marki Syoss (trochę zraziły mnie ich farby do włosów, ale to było wieki temu...) i dzięki akcji zorganizowanej przez Klub Recenzentki jednak do mnie trafiły za co ślicznie dziękuję. W paczce znalazły się 3 kosmetyki: szampon, odżywka i maska. 3 tygodnie testowania za nami i przyszedł czas na recenzje. Na wstępie jeszcze słowo o moich włosach, które ostatnio przechodzą fazę jakiegoś mega buntu. Ostatnio skróciłam je do ramion, aby je wzmocnić bo strasznie wypadały. Stały się suche, zaczęły się falować, puszyć co przy jesiennej pogodzie doskwiera mi ze zdwojoną siłą, także nie ma lekko. Na szczęście aż tak strasznie się nie przetłuszczają, na drugi dzień są jeszcze do zaakceptowania. Butelka w której otrzymujemy odżywkę ma trochę niestandardową pojemność bo 440 ml. Jest w białym kolorze, nieprzeźroczysta, także trochę to utrudnia kontrolę pozostałej ilości produktu. Zamknięcie typu klik, które dobrze zabezpiecza, ale z drugiej strony nie rodzi problemu z otwarciem. Korek jest mały co uniemożliwia postawienie na nim butelki, a szkoda bo zawsze łatwiej wydobyć pod koniec produkt i nie trzeba czekać aż spłynie. Brakuje mi tu pompki, ale otwór jest dobrze dopasowany, aby bez problemu wycisnąć odpowiednią ilość odżywki. Pod koniec pewnie będzie z tym problem. Szata graficzna typowa dla marki, wersję z algami wakame rozpoznamy po wstawkach w pomarańczowym/miedzianym kolorze. Dominuje minimalizm, bez przepychu z delikatną elegancją i wrażeniem profesjonalizmu, ładnie prezentuje się na półce. Odżywka jest nieprzeźroczysta w białym kolorze. Ma dla mnie przyjemny i bardzo intensywny zapach, raczej świeży, zdecydowanie nie jest słodki i rzeczywiście może odrobinę męski jak zauważyła jedna z Wizażanek. Jest dokładnie taki sam jak w pozostałych kosmetykach z serii. Na włosach pozostaje jeszcze przez długi czas po umyciu. Konsystencja jest bardzo gęsta jak na odżywkę, ale to zdecydowanie plus bo zyskuje na tym wydajność oraz aplikacja jest łatwiejsza bo nie spływa między palcami czy z włosów, a więc i nie marnuje się. Dobrze rozprowadza się na włosach. Producent zaleca aby odżywkę nałożyć i spłukać. Ja jednak zazwyczaj trzymam ją ok. 10 min. Mam wrażenie, że po jej aplikacji moje włosy wręcz ją wciągają, więc za pierwszym razem dołożyłam jej więcej co raczej nie było dobrym pomysłem bo po wysuszeniu miałam jednak wrażenie jakby były przeciążone, niedomyte. Także trzeba dawkować ją z głową. Co do pozostałych właściwości to ogromną jej zaletą jest to, że zdecydowanie ułatwia rozczesywania włosów, sprawia, że są miękkie i gładkie. Spektakularnej regeneracji czy nawilżenia nie zauważyłam, ale te 2-3 tygodnie może to za mało. Efekt puszenia się włosów też nie został do końca opanowany, a kiedy jeszcze moje włosy poczują odrobinę wilgoci to już całkowicie klapa. Odżywka typowo drogeryjna, bez szału w składzie, który jest dość długi i zawiera w sobie kontrowersyjne substancje, ma swoje plusy i minusy. Jest wg mnie w miarę poprawna, ale czy zasługuje na kolejny zakup to nie jestem o tym przekonana.

39 osób uznało tą opinię za pomocną
    Krowa1989
    10 października 2021 o 15:29
    4 / 5
    Pożyteczna odżywka na co dzień
    Zestaw marki Syoss otrzymałam do przetestowania od portalu Wizaż.pl. Mam włosy długie, suche, z tendencją do kręcenia i łamania, więc odżywka wydawała się idealnym produktem dla mnie. I tutaj, w przeciwieństwie do szamponu, wcale nie zawadzał mi sylikon. Odżywka ma biały kolor i cudny zapach charakterystyczny dla całej serii - przyjemnie słodki, kwiatowo-wodny, a do tego bardzo trwały. Dla mnie bomba, ale ja generalnie lubię takie aromaty. Konsystencja przyjemna, kremowa, ale czuć, że ciut mniej treściwa od maski, co właściwie nie dziwi. Kosmetyk nie sprawia problemu podczas aplikacji. Łatwo rozciera się w dłoniach i równomiernie aplikuje na pasma, które wchłaniają go błyskawicznie, od razu stając się bardziej wygładzone. Odżywka spłukuje się w mig, ale używana co mycie potrafi się nadbudować, dając efekt jak przy szamponie, czyli włosów usztywnionych. No i warto pamiętać, że aminokwasy, to składniki budulcowe protein, czyli działają tak jak i one, więc kosmetyki z ich zawartością trzeba odpowiednio wpasować w swoją pielęgnację. U mnie odżywka działa, jak należy, czyli wygładza włosy, ułatwia ich rozczesywanie, a także sprawia, że stają się bardziej elastyczne, odżywione i dzięki temu bardziej odporne na łamanie. Aminokwasy odbudowują ubytki, a zawartość sylikonu zabezpiecza je przed uszkodzeniami i wysuszaniem. Skład odżywki, mam wrażenie, prezentuje się ciut słabiej od szamponu! Tutaj po substancjach kondycjonujących dość wysoko znajdziemy sylikon. Ekstrakt z alg, gliceryna i aminokwasy dopiero tuż przed konserwantami (fenoksyetanolem i parabenem). Bez szaleństw, powiedziałabym, dlatego używam jej jako wspomagacz pielęgnacji na co dzień. Butelka spójna wizualnie z resztą asortymentu marki. Spora, wysoka, wykonana z matowego i nieprzezroczystego tworzywa, zamykana na solidny zatrzask i w przeciwieństwie do szamponu biała. Graficznie również bez szaleństw, etykieta ograniczona do niezbędnych napisów i opisów. Dostępność świetna, a cena niewygórowana, chociaż jest to po prostu standardowa odżywka jakich wiele.

32 osób uznało tą opinię za pomocną
    hellomagda
    4 października 2021 o 16:59
    Wydajna i skuteczna
    Ta odzywka jest moja pierwsza tej firmy, ale mysle, ze nie ostatnia. Zazwyczaj uzywam produktow ekologicznych, glownie w sprayu i bez splukiwania. Ale od czasu do czasu kupuje "standardowe" odzywki tego typu. Jestem pozytywnie zaskoczona, ze stosujac odzywke mozna w sposob widoczny i w krotkim czasie poprawic kondycje wlosow, wiec produkt ten zagosci na mojej polce z pewnoscia na dluzej. Opakowanie zawiera az 440 ml produktu o przyjemnej konsystencji i zapachu. Zawsze mam problem, zeby pozostawic odzywke na te pare minut jako ze jestem niecierpliwa. Tej z kolei dalam szanse poniewaz chcialam aby test wypadl rzetelnie. Bezproblemowo sie rozprowadza i szybko wchlania. To zapewne znak, ze wlosy sa za malo nawilzone i potrzebuja tej dawki regeneracji. Spodobalo sie mi to, ze odzywka ulatwia rozczesywanie, nie obciaza ani nie przetluszcza wlosow. Zazwyczaj mam z tym problem poniewaz moje wlosy przetluszczaja sie u nasady a sa suche na koncach. Tu nie mam z tym problemu. Odzywka sprawia raczej, ze wlosy wygladaja na zdrowsze i dobrze odzywione. Nie musialam przez to czesciej je myc, czego na poczatku sie balam. Moge polecic te odzywke osobom o podobnej strukturze wlosow, jak moje. Na pewno bedziecie pozytywnie zaskoczone dzialaniem. Bede uzywac tej odzywki na zmiane z innymi, ktore kupuje w dziale z produktami ekologicznymi.

24 osób uznało tą opinię za pomocną
    Natalka156
    14 sierpnia 2023 o 13:04
    2 / 5
    nie dla mnie
    Odżywkę kupiłam, gdy była w zestawie z szamponem oraz szczotką do włosów, na której najbardziej mi zależało. Odżywka zamknięta jest w butelce i na początku dość łatwo się ją dozuje. Ma raczej gęstą konsystencję i ładny zapach. Mam długie do pasa, średnioporowate włosy i na nich zupełnie się nie sprawdziła. Niezależnie od tego czy nakładałam samą czy jako drugą odżywkę w myciu, włosy zawsze były splątane, ciężko było je rozczesać oraz były przeciążone. Dawałam jej wiele szans jednak ostatecznie zużyłam ją do golenia nóg i w tym sprawdziła się idealnie.
    Zalety:
    • zapach
    Wady:
    • włosy były splątane i przeciążone
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:W hipermarkecie

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    Cassiopeia_Elle
    1 kwietnia 2023 o 15:41
    4 / 5
    Bardzo przyzwoita odżywka, tylko dlaczego w butelce??
    Odżywkę dodałam do koszyka, bo zachęcił mnie deal cenowy - 9 zł za 400 ml w drogerii internetowej. Nie pokładałam w niej nadziei na jakąś super regenerację, raczej zależało mi na produkcie, który nieco nawilży i pozwoli lepiej rozczesać włosy po myciu, a przy tym umożliwi szybkie użycie - odżywki nie trzeba bowiem trzymać na włosach zbyt długo (mnie to zawsze wkurza, gdy produkt wymaga długotrwałej aplikacji). Faktycznie sprawdza się dobrze - trzymam produkt na włosach zaledwie 1-2 minuty, po czym spłukuję. Podczas aplikacji odżywka nieco wygładza pasma, chociaż nie daje uczucia mega śliskości - przez to przy pierwszym użyciu wydawało mi się, że efekt będzie mizerny. Niemniej po spłukaniu i podsuszeniu włosów, okazuje się, że włosy rozczesują się z ogromną łatwością. Nie są splątane, są wygładzone, ujarzmione. Nie dociąża jakoś spektakularnie, ale jak na odżywkę użytą do szybkiego mycia, której skład też nie jest jakiś szałowy, daje całkiem przyzwoity efekt. Opakowanie - charakterystyczne dla Syossów tj. duża butla z zamknięciem na klik. Dopóki produktu jest dużo, nie ma problemu z wydobyciem odżywki, natomiast kiedy produktu ubywa, robi się trudniej. Trzeba go dosłownie wyduszać z butelki, a niestety kształt opakowania nie sprzyja stawianiu butelki do góry nogami, bo stale się przewraca :/
    Zalety:
    • - łatwość stosowania,
    • - włosy świetnie się rozczesują, są ujarzmione
    Wady:
    • - opakowanie - tak gęsty produkt ciężko wydobyć z butelki
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Kupił/a w:Drogeria internetowa