Bioderma, Atoderm, Intensive Gel - Creme (Balsam do ciała o intensywnie przeciwświądowym działaniu i ultralekkiej konsystencji)

Atoderm Intensive gel-crème szybko i trwale łagodzi uczucie swędzenia i zmniejsza chęć drapania dzięki enoxolonowi. Technologia absorbująca wodę optymalizuje nawilżenie skóry i wzmacnia jej funkcję barierową. Dzięki witaminie PP trwale uzupełnia i wzmacnia barierę ochronną skóry. Przeznaczony dla skóry bardzo suchej, podrażnionej i atopowej.

z pompką, w butelce
lekkie
żel
wrażliwa, sucha, alergiczna / atopowa
balsamy
nawilżające, przeciwzapalne

Genialny

Moja skóra jest wrażliwa i alergiczna ze skłonnością do atopii (to u mnie rodzinne), dlatego najczęściej stosuję kosmetyki apteczne. Balsam Bioderma Atoderm Intensive Gel - Creme odkryłam kilka lat temu i towarzyszy mi na co dzień (zużyłam już wiele opakowań). Producent deklaruje, że ma intensywnie przeciwświądowe działanie i ultralekką konsystencję - i to prawda. Bardzo szybko się wchłania, ponadto nie lepi się i nie zostawia tłustej warstwy, a przy tym fajnie nawilża i odżywia, dzięki czemu skóra nie łuszczy się i nie swędzi. Ten turbo wygodny w stosowaniu balsam ma jedną wadę: jest drogi, ale jednak wg mnie jest wart swojej ceny. Trudno znaleźć tańszy odpowiednik (równie skuteczny i lekki zarazem). Na szczęście balsam jest wydajny. Ma też świetne opakowanie z dozującą pompką. Polecam z serca - zwłaszcza małym i dużym atopikom. :)

Ja mam AZS, córka okołomieszkowe rogowacenie skóry. Produkty Bioderma poleciła nam pediatra i generalnie z czystym sumieniem polecam tą markę dla wrażliwców ????

Skutecznie wzmacnia barierę ochronną skóry
Łagodzi uczucie swędzenia i ogranicza odruch drapania
Zmniejsza adhezję bakterii S. aureus do powierzchni skóry
Natychmiastowo się wchłania, znacznie ułatwiając codzienne czynności np. ubieranie się
Bardzo dobrze tolerowany
Przebadany pod kontrolą dermatologiczną
Skóra jest ukojona i nawilżona przez 24 h
Bariera ochronna skóry jest wzmocniona
Wspomaga pielęgnację skóry suchej ze skłonnością do wyprysku atopowego

Cena

Rewelacyjny

To doskonały balsam dla całej rodziny, bezzapachowy, więc można go łączyć z różnymi kosmetykami i nie będzie kolidował z ich aromatami. A i mężczyzna chętnie zastosuje taki balsam niż jakieś babskie smarowidła, jak mawia mój mąż.
Opakowanie to duża półprzezroczysta butla z pompką, widać zawartość. Balsam jest bardzo wydajny, niewielka ilość wystarcza do nawilżenia całego ciała. Konsystencja gęsta, żelowo-kremowa, zgodnie z nazwą.
Świetnie nawilża, nie zostawiając tłustej warstwy, od razu można się ubrać. Skóra po zastosowaniu wygląda zdrowo, jest miękka i gładka. Nawilżenie utrzymuje się wiele godzin. Nie mam skóry atopowej ani bardzo suchej, ale przy braku nawilżenia lubi swędzieć. Taki delikates.
Doskonale sprawdza się po goleniu nóg, nie pojawiają się czerwone kropki ani swędzenie.
Bardzo dobry latem po opalaniu, ładnie koi i wygładza skórę, zostawia ją nawodnioną.
Mój ulubieniec, zostanie ze mną na długo.

Mój ulubiony balsam!

Bardzo polecamy ten balsam, szczególnie dla AZS. Sprawdził się u dwóch moich synów, używamy od lat!!! Mega wydajny i bardzo nawilża, na długo pozostawia uczucie nawilżania skóry.

Fajny produkt

Lubię kosmetyki o lekkiej konsystencji, więc była duża szansa, że i z tym się polubimy. No i tak się stało. Balsam dobrze się rozprowadza, szybko wchłania i nie oblepia. Wyraźnie odżywia skórę. Super jest też to, że może go stosować cała rodzina. Jest odpowiedni także dla łagodnej dziecięcej skóry.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Treściwe cudo o lekkiej konsystencji

Balsam posiada niezwykle lekką, żelową konsystencję. Wchłania się błyskawicznie i nie pozostawia uczucia lepkości. Skóra jest ukojona i nawilżona. Uzywałam za równo na twarz jako okluzja, na zakończenie pielęgnacji jak i solo na ciało. Sprawdził się wyśmienicie! Polecam!

Idealny, zwłaszcza na lato.

Idealny produkt, zwłaszcza na lato. W pierwszej chwili po nałożeniu wydaje się tłusty, ale szybko się wchłania. Nawilża, natłuszcza atopową, suchą skórę, jednocześnie daje komfort nie lepiej skóry. Kocham go za to!

Bardzo leciutki balsam

Bardzo leciutki balsam, szybko się wchłania. Nawilża bardzo dobrze nawet mega suchą, podrażnioną, wrazliwą skórę. Jest odpowiedni dla skóry atopowej. Stosuję go też u dzieci z AZS i widzę wyraźną różnicę. Skóra jest nawilżona, miękka, nie jest ściągnięta, nie łuszczy się ani nie swędzi. Zdecydowanie jest to jeden z lepszych balsamów, jakie stosowałam. Na pewno kupię ponownie, bo widzę, że mojej skórze i skórze dzieci bardzo służy.

Jeden z lepszych

Marka Bioderma to jedna z moich ulubionych, więc to była tylko kwestia czasu aż wypróbuję krem żel na moją suchą, czasem swędząca i podrażniona skórę ciała.
Krem w butli 500 ml , z solidną pompka, która dobrze podaje kosmetyk. Takie duże opakowania starcza na długo bo krem żel jest bardzo wydajny. Konsystencja kremowo- żelowa, początkowo lepi się, ale po chwili wchłania , pozostawiając skórę ukojoną, nawilżona i odżywioną, wrażenie pozostawienia niewidzialnej warstwy ochronnej- bardzo przyjemne uczucie. Kosmetyk ten wzmacnia skórę i to czuć po pierwszym użyciu, ukaja świąd, skóra od razu zostaje pielęgnowana i wygląda lepiej.
Krem żel Bioderma Atoderm to zdecydowanie ulubieniec całej mojej rodziny. Nie używam go ciągle , ale przy podrażnieniach, świądzie, suchości jest kosmetykiem pierwszego wyboru. Świetny dla całej rodziny. Formuła bezzapachowa, dla mnie super, to typowo krem apteczny , nie ma tu zapachu, ale też skuteczny jak mało który. Polecam.

Świetny w lecie i na jesień

Szybko się wchłania a to dla mnie duża zaleta bo w ogóle nie lubię się smarować. Dobrze nawilża i łagodzi swędzenie na długi czas. Bardzo wydajny. Bezzapachowy. Warto zadbać o ciało i przywrócić skórze właściwe nawilżenie przed kaloryferowym przegrzaniem i mrozami na zewnątrz.

Letni odpowiednik Atoderm Intensive Baume

Produkt jest idealny na lato, ponieważ szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy, nie daje tak długiego nawilżenia jak Atoderm Intensive Baume, ale przy codziennym stosowaniu daje pożądany efekt.

Świetny na lato

Zazwyczaj stosuję Atoderm Intensive Baume, ale ze względu na film jaki pozostawia na skórze latem używałam Gel-Creme, Produkt ma konstytencję kremowo-żelową, szybko się wchłania, jest wydajny i przede wszystkim łagodzi podrażnioną i przesuszoną atopową skórę. Opakowanie jest duże, a butelka jest lekko transpartentna więc widać ile produktu jeszcze zostało. Ogólnie jestem z tego produktu zadowolona.