Logona, Lavaerde Mineralische Wascherde (Ziemia wulkaniczna brązowa w proszku do mycia ciała i włosów)

Czysto mineralna glinka do pielęgnacji i delikatnego mycia ciała i włosów. Włosy łatwo rozczesują się, są miękkie, jedwabiste i mają piękny połysk.
Zastosowanie:
Dla włosów o długości do ramion potrzeba 1-2 łyżki proszku, wymieszać z gorącą wodą (pół filiżanki). Do tej mieszanki dodać kilka kropel oleju (np. z nagietka lub oliwki). Nakładać na wilgotne włosy lub ciało i delikatnie masować. Na krótko pozostawić, a następnie ciepłą wodą spłukać. Można stosować przy skórze suchej, wrażliwej, a także daje doskonałe efekty przy skórze tłustej i zanieczyszczonej. Można stosować jako maseczkę do twarzy i włosów.

oczyszczające
bez alkoholu, bez parabenów, bezzapachowa
tłusta, wrażliwa

tylko nie do włosów

Kupiłam ze względów oszczędnościowych - wersja w pascie dość szybko "schodzi" jeśli uzywać jej do mycia ciała....
Niestety nie mam cierpliwości do tego zadania - plus siły do sprzątania całej lazienki z tego, co sie nachlapie.
Jeśli chodzi o działanie, to mam wrażenie, że jest intensywniejsze, niż przy wersji w tubie.

Jesli chodzi o wydajność, to starcza na 3 razy dłużej niż tuba, ale też szarga nerwy - ja dziękuje.

Jesli chodzi o włosy to przestrzegam - no chyba że ktoś lubi miec fryzurę na "brudasa" :/

Używam tego produktu od: kilku mies
Ilość zużytych opakowań: 1 op

Do wszystkiego

Ziemia sprawdziła się na wiele sposobów.

Po pierwsze po zmieszaniu z wodą do mycia twarzy. W wersji gęstej z odrobiną olejku z drzewa herbacianego jako piling i maska o fantastycznych właściwościach oczyszczających, wygładzających i ogólnie upiększających (przynajmniej dla mojej tłustej cery). Po zmieszaniu z wodą i olejkiem do ciała Alverde - doskonały piling do ciała, wersję ostrzejszą można wykonać dodając cukru, soli czy kawy. Zależnie od upodobań i potrzeb skóry.

Jedyny przypadek totalnej porażki to mycie włosów. Miało pomóc przy przetłuszczaniu, ale efekt był taki, że włosy zmatowiały, zrobiły się szorstkie, brudne w sumie. Długo trwało zanim zmyłam ten tynk.

Używam tego produktu od: Ponad roku
Ilość zużytych opakowań: dwa