Orly, Nail Lacquer (Lakier do paznokci)

Orly, Nail Lacquer (Lakier do paznokci)

Lakiery firmy Orly wzbogacone są o masę perłową, która nadaje olśniewający, trwały kolor i zwiększa odporność na uderzenia. Występują w różnych pojemnościach - 18 ml oraz 5,4 ml (miniaturki). Kilka razy w roku pojawiają się nowe kolekcje, a każdy lakier ma oryginalną i ciekawą nazwę.

Efekt
perłowe, satynowe, metaliczne
lakiery do paznokci
przedłużające trwałość lakieru

piekny

Rzadko używam zwykłych lakierów, bo nienawidzę ich długiego schnięcia. Czasem jednak nie chce mi się robić hybrydy, więc mam kilka lakierów, żeby czymś maznąć paznokcie. Orly mam w kolorze rage - mateliczny złoto-różowy. Kolor świetnie kryje, od biedy na krótkich paznokciach już po 1 warstwie, ale wiadomo 2 wyglądają lepiej. Pierwsza warstwa schnie w mig, druga troche dłużej. Ja jestem przyzwyczajona żeby jednak używać wysuszacza/topu ale da się funkcjonować bez tego. Trwałość 3-4 dniowa minumim, po tym czasie ścierają się końcówki. U mnie to dobry wynik.
Pojemność lakieru jest kosmiczna, nawet gdybym uzywała regularnie to 18 ml wystarczy na wieki. Mam swoja buteleczkę 2-3 lata i nie gęstnieje nic a nic. Konsystencja dość rzadka, ale w porównaniu z hybrydą zwykłe lakiery wydają sie rzadkie. Jestem jednak w stanie ładnie i bez zalania skórek pomalować, pędzelek jest bardzo wygodny.

Lovela to lekki pastelowy róż na codzień.

Chociaż mam w swojej kolekcji wiele różnych marek lakierów do paznokci, do niedawna Orly nie było jedną z nich, ze względu że nie spotkałam się z nią nigdzie w sklepie.

Wybrałam kolor Lovela, na tak zwane zwykłe dni by paznokcie ładnie i estetycznie wyglądały. Lovela jest w stylu pasteli lekko różowy lecz w chłodnym odcieniu, co daje jeszcze bardziej klasyczny wygląd paznokcia, na którym mi zależało.

Co do trwałości jest to lakier który bez top'a wytrzyma do 5dni, po 3 dniach zaczynają się lekkie odpryski, ze względu że kolor jest pastelowy nie widać ich tak bardzo. Gdy pomaluje Top, spokojnie muszę go przez tydzień, lecz używam zmywarki do naczyń ;)

Cieszę się, że odkryłem odcień Lovela i nową markę lakierów do paznokci. Zaletą Orly jest to, że mają w sumie dwa różne rozmiary lakierów do paznokci; 11ML i 18ML. Dzięki temu możesz najpierw wypróbować kolor, kupując małą butelkę, jeśli nie masz pewności, czy jest to twój odcień.

Ogromna pojemność i długotrwały!

Ojej! Ten lakier ma aż 18ml! Posiadam kolor soczystej czerwieni czyli odcień Haute Red. Jest piękny, sexowny i mega kobiecy. Wygląda cudownie na paznokciach. Szybko wysycha. Bardzo dobrze kryje. Utrzymuje się spokojnie kilka dni. Ślicznie się błyszczy. Lakier wegański i nietestowany na zwierzętach. Jakość pierwsza klasa! Może nie należy do najtańszych, ale przebija inne drogie, luksusowe marki jakością i trwałością. Lakier nie gęstnieje. Nic się z nim nie dzieje. Non stop jest świetny. Łatwo się go aplikuje.

Do tarcia chrzanu się nie nadaje...

Kupiłam na promocji 3 kolory. Tak bardzo żałuję... Zacznijmy od pozytywnych cech: ładna buteleczka. I tyle... Pędzelek ma przyjemną w dotyku, gumowaną rączkę ale jest bardzo wąski. Na tyle wąski, że malując paznokcie u stóp nie da się tego zrobić ładnie i równo bo lakier zdąży przyschnąć w jednej części zanim dojdziemy do końca. Determinuje to pojawienie się maźnięć. Formuła jest tak rzadka, że łatwo się rozlewa, do tego podkreśla nierówności płytki paznokcia. Lakier szybko odpryskuje na dłoniach, na stopach trzyma się bez zarzutu. Ogólnie- jestem na nie, bo próbowałam wymienić pędzelek na szerszy, jednak projekt buteleczki to uniemożliwia (zamienniki są za krótkie). Nie polecam, szkoda pieniędzy.

Nic specjalnego

W ramach prezentu gwiazdkowego dostałam od koleżanki między innymi dwa lakiery Orly w formacie 5,3 ml. Używane przeze mnie odcienie to Sweet Dreams i Hot Tropics. Lakiery różnią się od siebie nieznacznie "zachowaniem". Z podobieństw mogę wymienić to, że oba są dość płynne, ale jak czytam opinie poniżej to zdaje się, że jest to cecha lakierów Orly. Wąski pędzelek, który znajduje się w obu lakierach i dość rzadka konsystencja wcale nie ułatwiają malowania (osobiście wolę bardziej treściwe lakiery). Oba szybko schną i trzymają się bez odprysków. Konieczne jest nałożenie 2 lub 3 warstw aby kolor był intensywny i bez prześwitów. Co do minusów to przy kolorze Hot Tropics, który jest intensywnym różem ze złotymi drobinkami (piękny kolor) zauważyłam, że po 3 dniach zaczyna wyglądać matowo i tak jakby był znoszony :/ zmywanie tego odcienia też jest nie lada wyzwaniem przez te drobinki (uświnione palce przy zmywaniu są zapewnione).

Sama z siebie nie kupiłabym lakierów tej firmy w standardowym opakowaniu i tej cenie, ponieważ znam tańsze i lepsze produkty.

Nie za tą cenę

Kiedyś kupowałam lakiery Orly i wszystko było w porządku. Ładne kolory, dobra trwałość, super pędzelek. Mój ostatni zakup był w TkMaxx i jestem bardzo niezadowolona. Krzywy pędzelek, którym nie można dobrze pomalować paznokci. Konsystencja lakieru jest tak płynna, że poo prostu się rozlewa. Cena jest nieadekwatna co do jakości produktu.

Przeciętny lakier

Zazwyczaj uciekam od drogich lakierów do paznokci, ponieważ mam swoje tańsze marki w których lakiery są takiej samej jakości i równie pięknej gamie kolorystycznej np. Rimmel i barry m. Na ten skusilam się będąc w tk maxx spodobał mi się kolor ‚know your angle’ i był tani wiec stwierdziłam ze kupię. Lakier jest rzadki wiec trzeba uważać żeby się nie rozlał na skórki (wole gęściejsze lakiery), nie schnie wcale tak szybko jak moje tanie cudeńka co jest dla mnie dużym minusem, pojemność spora także tu jest fajnie bo starczy napewno na długo, kolor ma bardzo ładny, 2 warstwy pokryły płytkę paznokcia bez prześwitów, co do jakości trzyma u mnie tyle samo co każdy jeden lakier czyli bez odprysków przez max 3 dni. Nie widze sensu płacić regularnej ceny za lakier, który niczym nie odbiega od tańszych zamienników. Skupiłabym się jedynie jeśli znalazłabym jakiś unikalny kolor.

Dobry, ale cena zbyt wysoka.

Lakier znajduje się w typowym opakowaniu - przezroczysta buteleczka i czarna zatyczka z pędzelkiem.
Pędzelek jest dość wąski, więc jego używanie wymaga pewnej wprawy, osobiście preferuję szerokie i grube pędzelki dzięki którym nawet mając "marchwiane" ręce jak ja można szybko i sprawnie wykonać manicure.
Niestety tutaj nie ma takiego pędzelka.
Kolor, który używałam to piękny odcień różu, pomiędzy malinowym różem, a delikatnym neonkiem. Jest ładny i rzuca się w oczy, a jednocześnie nie na tyle "neonowy" by nie tylko nastolatka czuła się dobrze w tym kolorze.
Kolor w opakowaniu nie przekłamuje - mniej więcej taki sam jest w buteleczce, jak i na paznokciach.
Lakier szybko schnie - już po 15 minutach można wrócić do normalnej aktywności: nic się nie odbija, nie gniecie, jest idealnie sucho.
Wystarczy jedna warstwa by dobrze przykryć płytkę, bez prześwitywania.
Lakier ładnie błyszczy "sam z siebie" więc nie wymaga stosowania dodatkowo top-coatu.
Na moich paznokciach niestety lakiery nie trzymają się zbyt dobrze - dobra średnia to pełne 3 dni.
Tu jego trwałość jest całkiem w porządku, gdyż nienaruszony wytrzymuje pełne 3 dni, niestety później lekko ściera się na końcówkach.
Na zdjęciu przedstawiłam paznokcie pełne 5 dni po malowaniu.
Moim zdaniem to całkiem dobry lakier, ale ze względu na pędzelek oraz wysoką cenę raczej nie wrócę.
Trwałość jest o jeden dzień większa niż w przypadku lakierów ze średniej/niskiej półki, a cena nieproporcjonalnie wyższa.
Nie jest to zły produkt, ale też nie taki doskonały jakby wskazywała cena.

Innowacja to nie jest

Lakier do paznokci marki Orly to dla mnie taki zwykły lakier ale kosztuje 39 zł. Bezsprzecznym plusem dla Orly jest ich duży wybór kolorów (coś około 50). Miałam 2 - czerwień i złamana wanilię. Oba kolory były bardzo ładne i pięknie się prezentowały, jednak lakier nie jest zbyt trwały. Wytrzymuje max 3 dni a jeśli sprzątam zmywam to czasem już po 1 dniu trzeba robić poprawki.
Producent twierdzi, że dzięki technologi oddychającej lakiery Orly są trwalsze i wysychają znacznie szybciej niż tradycyjne. Fakt, że schnie szybciej niż inne lakiery ale na pewno nie jest trwalszy.
Opakowanie produktu jest ładne i wygodne w aplikacji (jak każdy inny lakier zresztą).

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

mini kit dosłownie

Szczerze powiedziawszy jestem zawiedziona tymi lakierami. Kolory w rzeczywistości odbiegają od zdjęć poglądowych, więc tu już pierwszy zawód. Tylko bezbarwny lakier mogę ocenić pozytywnie, gdyż paznokcie z nim ładnie się błyszczą i wyglądają na zdrowsze. Co do beżowego to istna tragedia, nie wiem czy nałożenie 10 warstw pomogłoby w pełni pokryć paznokieć. Pudrowo różowy jest w miarę ok, już 2 warstwy wyglądają dobrze jednak spodziewałam się że będzie szybciej schnął. Czerwony ma piękny, intensywny kolor i już 1 warstwa dobrze się prezentuje, jednak jego zmywanie to koszmar. Czerwone palce, skórki wyglądają okropnie i ciężko jest się ich pozbyć przez dłuższą chwilę.

Oj orłem to on nie jest...

Ciągle szukam lakieru do paznokci ,który oprze się codziennym czynnością
i wytrzyma co najmniej kilka dni bez odprysków na paznokciach.
I tu pojawiła się nadzieja po tym jak usłyszałam tyle pochlebnych opinii
na temat Orly.
Poszukałam i zakupiłam 2 odcienie 20001 haute red oraz
40774 devil my care.
Ochoczo przystąpiłam do malowania paznokci.
Samo opakowanie ładne i poręczne ,duża pojemność,
niestety pędzelek jak dla mnie jest niewygodny i zbyt wąski.
kolory bardzo ładne ,mocno nasycone ,
idealnie kryją już po położeniu pierwszej warstwy.
Niestety trwałość kiepska , już na drugi dzień pojawiły się odpryski.
Lakier krótko się utrzymuje mimo stosowania bazy podkładowej i nawierzchniowej.
Jak za taką cenę liczyłam na coś lepszego.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Cukiernia bez cukru

Posiadam wersję 5,3 ml, czyli mniejszą niż tradycyjnie; kolory: Key Lime Twist, Sweet Dreams, Candy Shop oraz Cake Pop. Te piękne nazwy stąd, że cztery lakiery to zestaw Sugar High z 2015. Mamy więc cały sklep ze słodyczami, ale okazuje się że nie jest tak słodko!
Key Lime Twist - kolor totalnie nie mój i dlatego niewiele go używałam, ale na paznokciach wygląda ok, jeśli ktoś lubi neony
Sweet Dreams - z całej czwórki mój ulubiony, bo ma oryginalny kolor - taki szary, ale pod światło fioletowy
Candy Shop - fiolet, ale niezbyt głęboki, wolałabym żeby był bardziej śliwkowy
Cake Pop - robią mi się przy nim najgorsze smugi, nakładam kilka warstw ale niewiele pomaga, kolor wygląda na biały, moim zdaniem powinien być bardziej różowy bo to w końcu cake pop...
No więc kolory wypadają średnio, ale najgorszy jest pędzelek... Podejrzewam, ze to wina miniaturowych wersji, bo pędzelek jest strasznie mały i robi smugi, ciężko nim coś pomalować. Dodatkowo ciężko nabrać nim lakier z połowy opakowania, co dopiero gdy będzie końcówka.
Trwałość lakieru jest dobra, choć nie zachwycająca, trzyma się kilka dni.
Tak więc chwalę dwa ciemniejsze odcienie, ale dyskwalifikuję lakiery za pędzelki. Może kiedyś będę miała do czynienia z większym opakowaniem i zmienię zdanie.