Sylveco, Pasta do zębów bez fluoru dla dzieci

Sylveco, Pasta do zębów bez fluoru dla dzieci

Średnia ocena: 4.64/5

Hebe
Średnia ocena: 4.00/5

Naturalna pasta bez fluoru do codziennego stosowania. Dodatek ksylitolu wspomaga ochronę przed próchnicą, reguluje pH jamy ustnej i utrzymuje stan równowagi jej mikroflory bakteryjnej. Uwodniona krzemionka o niskim współczynniku ścieralności delikatnie czyści, nie naruszając szkliwa i chroni dziąsła przed podrażnieniami. Słodki smak, który zapewniają naturalne składniki (sorbitol gliceryna) i aromat czarnej porzeczki zachęcają co codziennego stosowania.

pasty do zębów
oczyszczające
bez fluoru
w tubie

Dobra, smakowa pasta...

Do tej pory byłam fanką Elmex dla dzieci, czasami kupiłam jakąś inną ale zawsze z zawartością fluoru dostosowaną do wieku dziecka. Przy okazji zakupów na stronie Sylveco wpadła mi w oko pasta dla dzieci powyżej 3 roku życia bez zawartości fluoru z ksylitolem. Stwierdziłam, że dla odmiany zakupię.
Pasta zamknięta jest w butelce z pompką, która działa bez zarzutu. Na opakowaniu znajdziemy informację o składzie oraz przepiękną grafikę ślicznej lisiczki. No muszę przyznać, że Sylveco ma przepiękne grafiki na dziecięcych kosmetykach, które przyciągają wzrok i zachęcają aby po nie sięgnąć.
Pasta jest koloru białego, pachnie i smakuje czarną porzeczką. Mój 5 latek spokojnie sam sobie potrafi dozować pastę ale myślę, że młodsze dzieci miałyby problem bądź dozowałyby za dużo ale wiadomo czy to 3 latek czy 5 latek nadzór powinno się mieć:) jest wydajna, bo tak naprawdę dzieciom nakłada się małą ilość (wielkości ziarenka ryżu) więc jest jej jeszcze sporo po miesiącu używania. Sama pasta nie szkodzi bo ani nie zawiera fluoru, zawiera ksylitol oraz wyrównuje pH ale konsultowałam z moją zaufaną dentystką czy faktycznie powinno się używać pastę tylko bez fluoru to powiedziała, że owszem ale najlepiej naprzemiennie z taką z fluorkiem bo mają większe właściwości ścieralne więc chyba jej zaufam i co tubkę będę zmieniać na Elmex :)

Zadowolona 3-latka

Co powiedzieć więcej - Zadowolona 3-latka. Smakuje, działa, nie ma fluoru. Kończymy właśnie pierwsze opakowanie, drugie już do nas jedzie :) Jedyne co, mało się pieni i nie jest skoncentrowana jak jej konkurencja. Super, że jest pompka, choć mogłaby trochę lżej chodzić, jeśli ma z niej korzystać dziecko.

Super pasta

Świetna pasta dla dzieci, które niecierpią, smaku i zapachu miętny. Pasta posiada cudowny smak czarnej porzeczki. Jest naturalną pastą bez fluoru. Posiada ksylitol, który chroni ząbki przed próchnicą, oraz utrzymuje prawidłowe pH w jamie ustnej. Mój wybredny 3 latek, który nie chciał myć zębów żadną pastą, pokochał tylko tą.