Calvin Klein, Euphoria Intense EDP

Calvin Klein, Euphoria Intense EDP

Euphoria Intense to szyprowo - owocowy zapach z 2021 roku.
Nutę głowy stanowi Czarna porzeczka;
nutą serca jest Orchidea;
nutą bazy jest Paczula.

wody perfumowane
kwiatowe, szyprowe, korzenne, owocowe

• Flakon: 5

Mniej złożona, lecz nadal przyjemna wersja klasyka.

Tak jak w pierwotnej wersji, Euphoria Intense zachowała podobny charakter. Zapach jest upojny, z głębią, soczysty.
To co zauważyłam to fakt, że dominuje tu bardziej męski akord. Tutaj zapach jest mroczniejszy, bardziej tajemniczy. Na początku czuć wyraźnie porzeczkę, z czasem rozkwita orchidea, a całość jest otulona ciężką, ale w odpowiednich dawkach, paczulą.
Na mnie zapach nie jest trwały. Dobrze go wyczuwam przez dwie godziny, potem powoli gaśnie i po czterech godzinach zostaje tylko echo perfum.
W klasycznej Euphorii dominowały przyprawy i zapach był bardziej złożony i optymistyczny, tutaj na pierwszy plan wybija orchidea, a w tle wybrzmiewa paczula. Czarna porzeczka gdzieś znika i tak zapach gaśnie na skórze.

• Flakon: 5

Niezłe parametry

Gustuję w szyprach,szczególnie kiedy podkręcone są paczulą.Znam klasyczną Euphorię,która raczej przeszła reformulację.Ta wersja ma duuużo lepszy zasięg.Jest o wiele bardziej esencjonalna oraz gęsta.Kiedy użyję rano przed wyjściem do pracy,wieczorem pod prysznicem czuję jeszcze te perfumy.Producent użył tutaj podobno tylko trzech składników:czarnej porzeczki w nucie głowy,orchidei w nucie serca oraz paczuli w bazie.Na mnie te perfumy pachną lekko korzennie.Perfumy zdecydowanie kobiece oraz zmysłowe.W żadnym wypadku nie jest to unisex.Chyba najlepsza premiera 2021 :)
Polecam testy.

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 4

Bardziej owocowa i "weselsza" niż jej pierwowzòr.

Jeden nadgarstek potraktowałam Euphorią klasyczną, drugi natomiast wersją Intense.
Zacznę od tego ,że początek klasyka jest zdecydowanie intensywniejszy od recenzowanej jego wersji. O ile "stara" Euphoria jest bardziej drzewna, przytłaczająca i jakby "sucha", tak w "nowej" zdecydowanie dominują nuty soczyste,owocowe.

Niemniej jednak, obydwa te zapachy można spokojnie nazwać siostrami ,gdyż są do siebie podobne i wyraźnie czuć,że bazą na jakiej została stworzona wersja Intense ,jest jej klasyczny wypust właśnie.
Recenzowana również tak jak pierwowzòr jest drzewna, ciepła, otulająca i korzenna, ale jak już wcześniej wspomniałam kwaskowate owoce przełamują delikatnie wyżej wspomniane akordy.

Dla mego zmysłu powonienia Intense jest zdecydowanie łagodniejsza w odbiorze niż jej starsza siostra i jakby weselsza:) W dalszym ciągu jednak jest to aromat kobiecy ,zmysłowy , w którym to słodycz jest idealnie jak na moje gusta wymarzona. Nie ma tu mowy o ulepie ,jakże to modnym ostatnimi czasy.
Trwałość natomiast , tak jak w przypadku klasyka po reformulacji -taka po prostu sobie, a nawet dość słaba niestety.