Elizabeth Arden, Sunflowers EDT

Średnia ocena: 3.99/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

zobacz więcej ofertzwiń

Wylansowane w 1993 roku. 'Sunflowers' jest beztroskim zapachem dla kobiety kochającej naturę. Mocny i trwały, trudno przeoczyć kobietę, która go nosi. Jego intensywny aromat wzmacnia się jeszcze bardziej na rozgrzanym ciele, wtedy upojna woń polnych kwiatów wprowadza w prawdziwie euforyczny nastrój. Polecamy w słoneczne dni.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, melon, brzoskwinia, drzewo różane
nuta serca: cyklamen, osmatus, jaśmin, róża herbaciana
nuta bazy: drzewo sandałowe, mech piżmo.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
kwiatowe, owocowe
wody toaletowe

29% jesień/zima 71% wiosna/lato

Kwintesencja letniej świeżości

Elizabeth Arden zasłynęła chyba najbardziej serią Green Tea, ale oczywiście można odkrywać kolejne perfumy - bo kto nam zabroni? (Portfel?)

Flakon – Klasyk:
Sunflowers Elizabeth Arden prezentuje się w szklanym, minimalistycznym flakonie, który z łatwością przykuwa uwagę swoim złocistym odcieniem. Dostępny w różnych pojemnościach 30, 50 lub100 ml, każdy flakon jest obietnicą słonecznego uśmiechu zamkniętego w płynnej formie. Estetyczny design zachęca do postawienia go na widoku, jako dekoracji toaletki.

Cena – dostępna dla każdej kobiety:
Sunflowers jest dostępne w cenach wahań od 30 do 150 zł, zależnie od pojemności, a promocje, które często pojawiają się w sieciowych drogeriach, pozwalają na zakup nawet 100 ml wersji za jedyne 50 zł. To sprawia, że jest dostępny dla każdego.

Wydajność – radość, która trwa:
Dzięki ogromnej wydajności, nawet kilka kropel tego złocistego eliksiru wystarczy, aby cieszyć się świeżością przez cały dzień. Użytkowniczki chwalą sobie, że pomimo umiarkowanej trwałości zapachu, jego intensywność jest idealnie zbalansowana, by towarzyszyć im od rana do wieczora.

Wrażenia – symfonia lata:
Sunflowers wita nas rześkim i jednocześnie słodkim aromatem, gdzie dominują nuty owocowe. Melon, brzoskwinia oraz cytrusy sprawiają, że kompozycja nabiera charakteru świeżej, letniej sałatki owocowej. Perfum nie tylko odświeża, ale i dodaje energii na cały dzień, co czyni go idealnym wyborem na letnie miesiące.
Każda warstwa zapachu Sunflowers rozkwita na skórze, oferując zróżnicowaną i bogatą paletę aromatów, które delikatnie przenoszą noszącą je osobę w sam środek lata, pełnego życia i kolorów ogrodu.

Trwałość – Ulotne, jak letni dzień:
Trwałość perfum jest oceniam jako słaba, co w przypadku tak lekkiej i świeżej kompozycji może być nawet zaletą, pozwalającą na częstsze odświeżanie zapachu w ciągu dnia. Jest to również doskonała okazja, by za każdym razem cieszyć się na nowo tą piękną, letnią mieszanką.

Podsumowując, Elizabeth Arden Sunflowers jest zapachem, który z pewnością znajdzie swoje miejsce w letniej kolekcji każdej kobiety, pragnącej dodać odrobinę słonecznego blasku do każdego dnia. Jego lekka, optymistyczna natura jest jak promienie słońca uchwycone w butelce – ulotne, ale niezapomniane.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Przyjemny i uniwersalny.

Ta woda toaletowa to bardzo uniwersalna kompozycja zapachowa, która sprawdzi się niemal u każdej z Was. I lubię ją za to, bo zawsze wiem, że kiedy jestem niezdecydowana to mogę po nią sięgnąć i będzie pasować czy to na większe wyjście czy na jakąś okazję czy do pracy ale też i na co dzień.
Jest to bardzo rześki zapach, lekko pudrowy ze słodyczą i kwaskowością. Wyczuwalne są tu nuty owocowe oraz kwiatowe.
Zdecydowanie w kierunku wiosny i lata, bo ja lubię na jesień i zimę nieco cięższe i otulające zapachy.
Jeśli chodzi o trwałość to mimo że jest to woda toaletowa trwałosć jest rewelacyjna jakiej by się chciało czasem w wodach perfumowanych.
Ma ogon, jest trochę w typie CK Eternity. Będzie pasował każdej kobiecie niezależnie od wieku.
Flakon bardzo zgrabny idealny do torebki.
Urzekł mnie od pierwszego powąchania i zostanie na długo.

Łapcie odrobinę radości!

W odróżnieniu od pory roku, i pogody za oknem, przychodzę dziś do was z namiastką słońca. Zapach pewnie wielu z was znany. Jest już na rynku od dwudziestu paru lat, ale ja mam go pierwszy raz właśnie teraz. Elizabeth Arden - Sunflowers

I wiecie co? Niesamowite jak ten zapach jest aktualny w tych czasach, nie zestarzał się, nie trąci myszką. Nie pachnie wiekową damą, nie wzbudza wyobrażeń z dawnych lat. Jest w tym zapachu coś klasycznego, ale odrobinę, przede wszystkim jest tu duża przestrzeń do kreatywności i własnej interpretacji. Jak zawadiackie puszczenie oka, w słoneczny dzień! Bomba boskich cytrusów, mandarynki, słodkiej pomarańczy, cytryny, w połączeniu z mokrymi płatkami osmantusa, jaśminu i róży! Ten zapach żyje, wibruje, otacza przestrzeń dookoła, zostawia pudrową woalkę. Trwałość genialna, parę dni na ubraniach. Nie wiem dla jakich kobiet były kreowane te perfumy, ale ja absolutnie czuję w nich zapach podróży, przygody, pasji życia. Oczami wyobraźni widzę wszystkie piękne momenty, które wydarzyły się w drodze, każdą wypitą kawę, każdy wschód i zachód słońca, widoki zapierające dech w piersiach! Jednym słowem - RADOŚĆ

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 4

Istny wehikuł czasu...

Nie tworzy się już takich pachnideł...Ten zapach to dla mnie łąka w pełnym rozkwicie pod upalnym słońcem. Bez rozbierania na poszczególne nuty czuję tu bogactwo żółtych kwiatów doprawioną odrobiną miodu i orzeźwiającym melonem. Parametry świetne, zapach nostalgiczny. Przy pierwszym flakonie używałam go nader często, przy drugim już zdecydowanie rzadziej, ale też moja kolekcja mocno się już wtedy rozrosła. Natomiast darzę te perfumy takim sentymentem, że po prostu muszę je mieć - ot tak, żeby czasem powąchać i odlecieć na skrzydłach nostalgii...

• Flakon: 2

Klasyk

Jest to klasyczny , bezpieczny ładny kobiecy zapach. Idealny do pracy , do biura, ale też i na wiosnę i lato. Zdecydowanie myślę że najbardziej odnajdą się
" w nim " kobiety niż nastolatki czy młode dziewczyny... Do tego zapachu po prostu trzeba dojrzeć ,więc wiele młodszych dziewczyn może nie czuć się w nim najlepiej. Najbardziej wyczuwam w nim melona, i pewien chłód który jest idealnie wkomponowany w całość...

Kupiony w: Perfumeria Douglas

• Flakon: 5

Bardzo dobry produkt w niskiej cenie

bardzo dobry produkt w niskiej cenie.
Sunflowers pachną wytrawną brzoskwinią i drzewem różanym. To nie jest żaden słodki zapach, których teraz pełno na półkach douglasa czy sephory.
Zapach jest naprawdę świetnej jakości. 'Słoneczniki' są już na rynku ponad 20 lat, przetrwały próbę czasu, a to tylko świadczy o tym jak doskonała i klasyczna jest ta woda toaletowa.

Zapach idealny na lato

Jak w opisie zapach ten to świetna propozycja na lato. Ciepłe otulające akordy melona , brzoskwini i bergamotki w pierwszym momencie. Zapach powiedziałabym bardziej bliskoskorny. Nie ma typowego ogona. Jest natomiast bardzo trwały, głównie za sprawą drzewa sandałowego i piżma w bazie. Lubię do niego wracać każdego lata.

• Flakon: 1

Drażniące

To są dla mnie takie perfumy, które chciałoby się lubić, chociażby ze względu na nazwę - obietnicę letniego, słonecznego zapachu, ale tak naprawdę drażnią mnie i męczą. Jest w nich pewna miękka nuta, która akurat mi się podoba, ale cała reszta - już nie. Mam wrażenie, że to jakieś ciężkawe, przykurzone kwiecie, plus trochę starej szafy, charakterystycznej dla perfum z dawnych lat.

Dla mnie to nie jest lekki zapach, nie jest też oczywiście kilerem, ale jest przytłaczający. Nie na lato, dla mnie to bardziej lekki, może jesienny otulacz.

Nie miałam go nigdy i mieć nie chcę, ale był tak popularny, używał go też swojego czasu ktoś z mojego otoczenia, że mam wrażenie, że świetnie go znam, dlatego pozwalam sobie ocenić. Nota bene - na innych też mnie drażni.

Fenomenem dla mnie jest jego długowieczność. Flakon - typowy dla czasów, w których powstał; dziś uchodzi za brzydki.

• Flakon: 2

Cudowny,słoneczny zapach.

Stosuję go krótko ale znam wiele lat i od zawsze jak czułam go na kimś to nie podobał mi się,a teraz się przekonałam i bardzo go lubię. Butelka jak dla mnie byle jaka,nieporęczna. Ciepły,letni zapach kojarzy mi się z dużymi pięknymi słonecznikami. Jest bardzo trwały. Myślę, że to nie jest 1 opakowanie i kilka ich jeszcze kupię.

• Flakon: 3

Słoneczniki

Jak dla mnie mega klasyczne i ponadczasowe. Często do nic wracam latem. Są takie ciepłe i otulające a zarazem czuć w nich magię lata.
Nuty zapachowe:
Nuta głowy: cytryna, bergamotka, osmantus i melon
Nuta serca: róża herbaciana, jaśmin, cyklamen
Nuta bazy: mech dębowy, drzewo sandałowe, piżmo
Flakon klasyczny. Kiedyś ktoś mi powiedział że im ciemniejszy kolor perfum tym dłużej sie trzymają. Nie wiem ile w tym prawdy ;) ale Sunfowers trzymają się bardzo długo na skórze. Jest to zapach mokry, kwiatowo-owocowy z wyczuwalnym pudrem. Może być męczący. Podobno zapach już nie na czasie a ja nadal uważam że jest to ponadczasowe pachnidełko.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

• Flakon: 1

Nie dla mnie

Zapach przypomina mi tanią podróbkę Perfum od Calvina Kleina Escape. Moja mama zakupiła go ponieważ był dobrej promocyjnej cenie, po recenzjach w internecie postanowiłyśmy go wypróbować Ponieważ były to same pozytywne opinie, że są to cudowne kultowe perfumy o niesamowitym zapachu. Zapach posiada wyczuwalne nuty kwiatowe, Ale nie są to ładne delikatne kwiatki tylko mocne drażniące kwiaty jak lilia, chryzantema. Niestety nie jest to ładny zapach, kojarzy mi się z takim zapachem starszej kobiety, taki typowy babciowy zapach. Są bardzo mocne, drażniące. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem zapachów kwiatowych cytrusowych, delikatnych i subtelnych powinien zdecydowanie odpuścić sobie ten zapach, pomimo tego że utrzymuje się długo na skórze jest stosunkowo tani Niestety nie jest to zapach dla mnie. Jest to zapach ciężki dlatego nadaje się jeżeli już idealnie na wieczór oraz na zimę.

• Flakon: 3

Po prostu lato

Podczas wizyty w drogerii miałam ochotę wypróbować jakiś nowy zapach i spryskałam się właśnie Sunflowers. Zapach bardzo mi się spodobał i uważam, że to idealny wybór na letnie miesiące. Czuć w nim przede wszystkim kwiaty i lekką domieszkę owoców. Trwałość średnia, ale lubię nosić je ze sobą w torebce, bo minimalistyczny i zgrabny flakon wszędzie się zmieści.

ZALETY
Kompozycja zapachowa
Flakon
Odświeża
Super na lato

WADY
Trwałość