Sther, Lorys, Silicone 100% (Silikon do włosów)

Sther, Lorys, Silicone 100% (Silikon do włosów)

Preparat do włosów suchych, z rozdwojonymi lub zniszczonymi końcówkami.
Sposób użycia: Nanieść kilka kropli na mokre lub suche końcówki włosów. Nie spłukiwać.

rewelacyjny, ale w czym innym niz zaleca producent

Ponoc silikon szkodzi wlosom. Ile w tym prawdy nie wiem. Ten niby jest przeznaczony do wlosow suchych i zniszczonych, o czym dowiedzialam sie dopiero z opisu powyzej :).

Swoja buteleczke posiadam juz ponad rok i bardzo ubolewam nad tym, ze obecnie juz praktycznie nie mozna tego produktu nigdzie dostac. Ja go kupilam w hipermarkecie Auchan okolo 1,5 roku temu i od tamtej pory ani razu ponownie go nie widzialam. Wlasnie z tego powodu nie uzywam go zbyt czesto, poniewaz produkt nie jest zbyt wydajny i przy codziennym uzywaniu skonczy sie po kilku tygodniach.

Sam produkt w sobie moim zdaniem nie wplywa jakos wyraznie na koncowki wlosow. Nie jestem pewna, czy je regeneruje, ani czy nawilza wlosy. Uzywam go zbyt nieregularnie, zeby to stwierdzic. Jednak zauwazylam, ze nie szkodzi wlosom. Nie przesusza ich, ani nie wplywa na nie negatywnie. Mam normalne wlosy, ktore myje kazdego dnia. Silikon nie przyczynil sie do ich szybszego przeluszczania, a spodziewalam sie, ze tak wlasnie moze sie stac. Byc moze jest to spowodowane rodzajem i kondycja wlosow.

Jednak tyle gwiazdek daje za to, ze produkt ten rewelacyjnie nablyszcza wlosy i sprawia, ze sa gladkie i jak z reklamy. Mam ciemne wlosy, naturalnie proste jak druty do lopatek, ktore niestety czesto sa ulizane u nasady, gdyz sa bardzo ciezkie i musze sie wiele nameczyc, aby je podniesc u gory. Gdy jednak juz mi sie to uda, tak ze wlosy maja jaka taka objetosc i uzyje tego produktu moge brac udzial w reklamie szamponu do wlosow bez uzycia fotoshopa. Wlosy blyszcza tak mocno jak po zadnej farbie do wlosow czy jakiejkolwiek odzywce. Silikon potrafi wydobyc z nich niesamowity blask. Ten blask wyglada niesamowicie naturalnie i po prostu krzyczy, ze mam zdrowe, piekne wlosy, a jest to zasluga uzywania tego produktu.

Za wade uwazam, ze nie wiem gdzie mozna to cudo kupic i nigdy wiecej nie widzialam go w zadnym sklepie. Jedyne co pamietam to, ze byl niedrogi, bo kosztowal cos kolo 10-15zl.

Do minusow zalicze jeszcze to, ze przy uzyciu zbyt duzej ilosci skleja wlosy w nieestetyczne straki, ale to chyba normalne w takich produktach, ze umiar gra pierwsze skrzypce.

Jest tez mozliwe, ze przy regularnym uzywaniu wysusza wlosy. Moich w kazdym razie nie wysuszyl. Nie radze nastawiac sie, ze da jakies odzywiajaco-regenerujace efekty, poniewaz ja takowych nie dostrzegam, ale posiada za to inne plusy.

Edit: 2 miesiace pozniej: ponoc ostatnio znowu byl dostepny w Auchan, siostra mi mowila. Szkoda, ze go nie kupila :(.

Używam tego produktu od: hmmm jakies... 1,5 roku, nie pamietam dokladnie