SVR, Xerial 50, Extreme Creme Pieds (Krem do stóp)

SVR, Xerial 50, Extreme Creme Pieds (Krem do stóp)

Preparat o silnym działaniu złuszczającym do pielęgnacji skóry stóp. Na oporne odciski, nagniotki, modzele. Silnie zmiękcza skórę, złuszcza, redukuje pogrubiony naskórek w ciągu 7 dni. Wskazania:
silne, oporne na terapię zrogowacenia stóp: odciski, modzele, nagniotki.
Nie stosować na zdrową skórę i u dzieci poniżej 3-go roku życia.
Składniki aktywne: 50% mocznik, wysoko skoncentrowane proteazy, seryna, histydyna, 2% kwas salicylowy.

popękana, sucha, z defektami
kremy do stóp
na popękaną skórę, regenerujące
w tubce, wielorazowego użytku

świetny dla stóp z problemami

Kupiłam bez specjalnych nadziei. Mam problemy z szybko narastającym twardym naskórkiem, pękająca skórą pięt i zgrubieniami- niestety uwielbienie obcasów i ozdobnych, acz niekoniecznie wygodnych butów tak się kończy w sędziwym wieku:)
No i niespodzianka z tym produktem. Ma tłustą konsystencje, ale bardzo szybko się wchłania i rzeczywiście zmiękcza bardzo, bardzo naskórek, ogranicza narastanie i zmniejszył mi też stale odradzające się zgrubienia na śródstopiu. Wcieram go na noc, rano używam mocno odżywczego kremu.
Przedtem zabawa z tarką zajmowała mi ok. 40 minut!!!, teraz 10.
Jestem bardzo zadowolona i tyle.
MINUSY: opakowanie- tani nie jest, zatem chcę zużyć do końca, no więc wyciskanie zębami, a potem przecinanie tubki etc

Używam tego produktu od: 2, 3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

może być

Przeczytałam o tym kremie w jakimś kobiecym pisemku- że niby kochają go pedikiurzystki i ich klientki..
W nadziei, że również się zakocham(w kremie, nie farmaceucie) pobiegłam do apteki.

Mam stopy w bardzo przyzwoitym stanie- żadnych zgrubień, odcisków czy nadmiernego rogowacenia, więc zawsze wydaje mi się, że produkty do problemowej skóry powinny zapewnić mi spektakularny efekt(zwykle nie zapewniają).

Krem rzeczywiście działa- skóra stóp jest trochę bardziej miękka niż po zastosowaniu balsamu do ciała czy kremu do stóp bez żadnych aktywnych składników, ale te pedikiurzystki, to chyba trochę przesadzają- nie jest to taki cud, żeby się zachwycać w prasie kobiecej.. :)

Wydaje mi się, że po jego użyciu skóra złuszcza się trochę szybciej(pewnie dzięki zawartości kwasów), a co za tym idzie, konieczne staje się częstsze użycie tarki do stóp- nie uważam tego za pozytyw, bo zbyt częste używanie pumeksu itp prowadzi do szybszego twardnienia. I zdecydowanie wolałabym żeby krem raczej wydłużał czas pomiędzy kolejnymi zabiegami pedikiuru, niż skracał.

Po ok m-cu krem zmienił konsystencję- wytrąciły się w nim jakieś kryształki(nie był przechowywany w ekstremalnych warunkach) i zaczął przypominać.. peeling!

Na początku drażniła mnie bardzo tłusta glicerynowa konsystencja i lepki film na stopach, ale z czasem albo się przyzwyczaiłam albo krem zaczął się lepiej wchłaniać.

Może wypróbuję jeszcze wersję bez kwasów, ale z drugiej strony są tańsze kremy z wysoką zawartością mocznika, więc pewnie nie..

Używam tego produktu od: 2 m-ce
Ilość zużytych opakowań: 1 tubka 40 ml w trakcie

Skuteczny

Mam paskudne odciski na stopach z powodu płaskostopia fachowo zwane ponoć &quot;modzelami&quot;. Żaden krem, balsam czy inne specyfiki nie były w stanie ich ruszyć. Twarde, grube i do tego nieraz bolały przy chodzeniu. To jest jedyny produkt, którego działanie można było zauważyć. Co prawda odciski nie znikły zupełnie, ale powiedzmy, że tak na 70% - 75%. Biorąc pod uwagę, że lekarze ortopedzi przepisują go niemal jak lekarstwo można było spodziewać się lepszych efektów, ale nie jest źle. Najważniejsze, że efekty są widoczne gołym okiem, chociaż trzeba na nie trochę poczekać.

Plusy
+ jedyny krem który daje efekty (przynajmniej u mnie, a próbowałam wiele)
+ zawiera chyba najwięcej mocznika ze wszystkich dostępnych na rynku kremów

Minusy
- mało wydajny, przy codziennym stosowaniu wystarcza na 3 tygodnie
- cena w stosunku do wydajności i wielkości tubki wydaje mi się za wysoka (ja zapłaciłam 54 zł)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc