Bambino, Rodzina, Wzmacniający i hiperdelikatny szampon do włosów

Bambino, Rodzina, Wzmacniający i hiperdelikatny szampon do włosów

Szampon oparty jest na naturalnych, sprawdzonych i bezpiecznych składnikach. W szczególności rekomendowany jest do włosów cienkich i delikatnych. Wzmacniający szampon marki Bambino Rodzina skutecznie, ale łagodnie oczyszcza włosy i skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń, a także doskonale wzmacnia i witalizuje pasma. Dodatkowo chroni delikatną skórę głowy. Formuła szamponu nie zawiera silikonów. Szampon był poddawany rygorystycznym testom dermatologicznym by mieć pewność, że jest bezpieczny dla delikatnej skóry dzieci. Szampon jest bardzo wydajny, duże opakowanie sprawia, że wystarczy na długi czas.

Wzmacniający szampon marki Bambiono Rodzina to wyjątkowy produkt stworzony dla całej rodziny, dzięki któremu, włosy będą piękne, błyszczące i zdrowe . W składzie szamponu znajdziesz ekstrakt z kwiatów lipy, ekstrakt z borówki i witaminę E, które odżywią, wygładzą i zregenerują włosy.

szampony dla dzieci
oczyszczające, nawilżające
płyn
wrażliwa

Do zaakceptowania, aczkolwiek hiperdelikatny nie jest

Butelka w której otrzymujemy szampon ma pojemność 400 ml. Jest dość szeroką więc dla mniejszych pociech może być niewygodna. Plastik z którego jest wykonana fajnie pracuje, nie jest zbyt sztywny, ma biały kolor, utrudniona jest kontrola pozostałego produktu. Butelka nie ma pompki, a szkoda bo córa przez to zużywa więcej szamponu niż trzeba. Szata graficzna zwyczajna. Biel połączono z niebieskim i fioletem, odpowiedniej wielkości czcionka, wyszczególnione najważniejsze informacje, wszystko to sprawia, że jest spójnie i czytelnie. Obrazek przedstawia borówki i kwiat lipy, czyli te składniki. Które mają pięlęgnować nasze włosy.

Sam szampon jest przeźroczysty. Ma dla mnie przyjemny zapach, delikatny, nienachalny. Konsystencja jest żelowa, dość gęsta, nie spływa zaraz z rąk. Dobrze rozprowadza się na włosach. Jest z gatunku średnio pieniących się i nie sprawia problemu, aby go wypłukać. W składzie nie znajdziemy SLS, ale jest jego trochę łagodniejszy zamiennik, co nie znaczy, że jest hiperdelikatny jak obiecuje producent, turaj niestety rozmija się z prawdą. Dla mnie to nie problem bo łagodne szampony nie domywają moich włosów. W składzie znajdziemy m.in. ekstrakt z kwiatów lipy, borówki, pantenol, olej sojowy, słonecznikowy. Niestety nie mamy informacji ile składników jest pochodzenia naturalnego.

Jak zatem szampon sobie poradził z włosami? Podczas mycia nie wytwarzy się może mega piana, ale bardzo dobrze oczyszcza włosy czy to z zanieczyszczeń czy resztek produktów do stylizacji (ja zawsze myję je 2 razy). Nie czuć, aby były wówczas szorstkie czy tępe jak czasem się zdarza, aczkolwiek jakoś super miękkie również nie są. Przy krótszych włosach nie ma problemu z rozczesaniem, dłuższe jak u mojej córki sprawiły po nim już trochę problemu. Po wysuszeniu nie były obciążone, ale ładnie odbite u nasady, jakby było ich optycznie więcej. Muszę również przyznać, że nie przetłuszczały się szybciej. Szampon sprawił, że stawały się miękkie, błyszczące, nie były też spuszone. Na szczęście u mnie nie podrażnił skóry głowy, nie wysuszył jej i nie spowodował łupieżu. Atutem jest tutaj dla mnie fakt, że produkt jest polski, a ja lubię wspierać naszą gospodarkę. Nie wiem czy po niego jeszcze sięgnę, ale to raczej wynika z twgo, że lubię testować to czego jeszcze nie używałam.

polubiłam szampony z tej serii

Moje włosy: średnioporowate, cienkie, pozbawione objętości, skóra głowy szybko się przetłuszcza i ma skłonność do swędzenia.

Szamponu używam co drugi dzień (przeplatam innym, Nawilżającym z tej samej serii - też bardzo polecam!), mycie na 2 razy. Używam sporej dawki produktu (rozcieńczam dużą ilością wody) bo dopiero wtedy dobrze się pieni i domywa. Inaczej mam wrażenie że włosy od razu są nieświeże i niedomyte.

Polubiłam w tym produkcie to, że włosy po nim mało kiedy mają bad hair day. Zazwyczaj są lekko odbite u nasady, sypkie, nawet zdarza im się wpadać w taflę ;) Bardzo chętnie spróbuję pozostałych szamponów z serii Bambino Family, zapowiadają się obiecująco.

Jedno ale - NIE JEST TO PRODUKT HIPERDELIKATNY jak reklamuje producent. Na drugim miejscu w składzie znajduje się mocny detergent Sodium Coco-Sulfate, łagodzony przez Coco-Glucoside na trzecim miejscu. Jest to szampon średniej mocy - zalecam ostrożność :) Mi to akurat nie przeszkadza, bo większość tych naprawdę superdelikatnych kosmetyków nie domywa moich włosów ;/

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Jest fajny

Bardzo fajny szampon. Przeznaczony i dla dzieci i dorosłych. Ma przyjemny, delikatny zapach (ale nie umiem to do nieczęsto porównać). Bardzo dobrze się pieni, łatwo spłukuje. Nie plącze włosów! A po zmyciu włosy są miłe w dotyku, nawilżone. Ja używam zawsze jeszcze odżywki. Włosy łatwo się rozczesują.

Delikatny

Wszystkie szampony z serii bambino rodzina świetnie się u mnie sprawdziły. Są bardzo delikatne, nadają się do codziennego oczyszczania. Ten dobrze się pieni, nie przesusza skóry głowy i włosów, a wręcz sprawia, że są włosy są super nawilżone i miękkie w dotyku. Na plus duża pojemność i niska cena