Syoss, Color, Professional Performance (Odcienie brązu i czerwieni)

Syoss, Color, Professional Performance (Odcienie brązu i czerwieni)

SYOSS Color to profesjonalnej jakości koloryzacja, którą można wykonać w domu. SYOSS Color, trwała koloryzacja stworzona przy udziale i testowana przez fryzjerów oraz stylistów, oferuje wysoce skuteczną formułę z unikalną mieszanką intensywnych pigmentów, która nadaje intensywny i precyzyjny efekt koloryzacji oraz profesjonalne pokrycie siwych włosów. Odżywka Color Seal z pielęgnacyjnym kompleksem Nutri-Care, wzbogacona prowitaminą B5 i proteinami pszenicy, daje profesjonalną pielęgnację po koloryzacji. Odbudowuje włosy od wewnątrz i chroni ich powierzchnię, aby lśniły zdrowym blaskiem.

Odcienie brązu i czerwieni:
3-1 Ciemny Brąz
4-2 Mahoniowy Brąz
5-29 Intensywna Czerwień
3-3 Ciemny Fiolet

Orzechowy brąz! Mój faworyt!

Kładłam na wlosy w kolorze jasnego blondu równanego z ombre. Nie wyszły czarne, mam zadbane włosy więc się nie zniszczyły, zapach nie jest mega zły, odzywki po uzylam swojej (Dove) wiec nie wiem jaka jest ta dolaczona do farby, zobaczymy jak bedzie sie trzymal ;)

oceniam czerwień marsala 4-23

Postanowiłam ocenić kolor czerwień marsala ,ponieważ nigdzie nie moglam znaleźć opinii na temat tego koloru przed farbowaniem. Kolor wyszedł świetnie , moim wyjściowym kolorem był orzechowy brąz z joanny i bałam się , że syoss mi włosów nie złapie . Kolor to coś pomiędzy burgundem a wiśnią . Jeśli chodzi o farbę nie szczypie nie śmierdzi za bardzo, jedyny minus to włosy przy spłukiwaniu są "suche" ale mam na to swój sposób- szampon i odżywkę z olejkami , które spowodowały , ze włosy są ok.

Czerwona farba szybko się zmywa

Czerwona farba (intensywna czerwień) nałożona na końcówki szybko się zmyła. Zaledwie po 3-4 myciach nie widać już praktycznie nic, jedynie lekkie czerwone refleksy pod światłem.
Nie polecam tej farby niestety.

Pomyłka, 4-2 Mahoniowy brąz

Z sympatii do brązowych farb firmy Syoss skusiłam się na 4-2 Mahoniowy brąz i szybko pożałowałam.
Farba po nałożeniu była dosłownie marchewkowa, modliłam się tylko, żeby mocno ściemniała. Kolor wyszedł dużo bardziej czerwony niż przewidywany kolor, na moich ciemno brązowych włosach. Za bardzo czerwony jak na mój gust. Do tego farba strasznie brudzi skórę głowy, co nie zdarzyło mi się w przy innym odcieniu firmy Syoss, oraz minął tydzień a przy myciu włosów nadal leci pomarańczowa woda.
Zawiodłam się na tym kolorze. Mimo to polecam inne odcienie, nie niszczą włosów, zostawiają je miękkie i błyszczące jak po wizycie u fryzjera.

Takie sobie

Kupiłam 4-2 Mahoniowy Brąz. Gdzieś przeczytałam, że po położeniu go na włosy brązowe otrzymam burgund, a taki właśnie odcień chciałam uzyskać.
Faktycznie kolor złapał. Nierówno, ale wynikało to raczej z tego, że końcówki włosów miałam po prostu ciemniejsze od lat farbowania się na ciemne brązy. Generalnie przy skórze głowy wyszedł na prawdę ładny czerwonawo-różowy odcień. Po fabie włosy były błyszczące i całkiem przyjemnie pachniały. Tyle plusów. Niestety wydajność produktu jest marna. Mam włosy za ramiona i dwa opakowania ledwo mi wystarczyły. Dodatkowo, mimo zabezpieczenia kremem, farba potwornie barwi skórę głowy. Nie mogłam pozbyć się jej kilka dni. Najgorsze jednak jest wypłukiwanie się. Przyznam, że kolor jakoś nie bardzo mi pasował. Dwa dni po farbowaniu kupiłam brązową Joannę żeby się nieco przyciemnić. Mimo, że włosy mam już bardziej brązowe ten Syoss nadal się wypłukuje. Woda jest czerwona przy każdej kąpieli. A minęły już 2 miesiące! Koszmar.

3-1 Ciemny brąz

Nie taka straszna jak ją malują :) Kolor wyszedł bardzo ładny ciemny brąz , a obawiałam się, że na początku będzie kompletnie czarny ( bo trochę przetrzymałam).
Zapach do zniesienia, nie było problemów ze spłukiwaniem farby z włosów, ale za to przy każdym kolejnym myciu kolor nie spływa z szamponem. Odżywka ok- niestety nie ledwie starczyła mi na całe włosy. Jeśli chodzi o wydajność samej farby to kolejny plus- mam bardzo długie włosy ( do pasa) i wystarczyło jedno opakowanie.
Po farbowaniu włosy wcale nie ucierpiały, nie wypadają, ich kondycja nie pogorszyła się.

Średniak

Tak, jak z Mixing Colors byłam niesamowicie zadowolona, tak ta farba wypada baaardzo średnio. Testowałam czekoladę i mahoń. Pierwszy wyszedł jakiś taki brudny brąz, odrosty się odznaczały; natomiast drugi mimo, że intensywny to taki jakiś płaski, bez refleksów... Co więcej, niesamowicie szybko się wypłukuje...

Mocne 3...

Opisuję farby "czekoladowy brąz" oraz "mahoniowy brąz"
Pierwszą nałożyłam na lekko żółte, rozjaśnione włosy, drugą na jasny blond (dlatego wyszły takie jak chciałam - czerwone). Kolor wyszedł b. ładny, jednak dość szybko się wypłukał :/ farba średnio pachnie, nie uprzyjemnia to koloryzacji. Na szczęście jest b. wydajna i na moje krótkie (brąz) i średnie (czerwień) włosy jedno opakowanie starczało.

Plusy:
+ b. ładny, głęboki brąz
+ wysoka wydajność

Minusy:
- kolor dość szybko blaknie (mi np po 2 tygodniach)
- bardzo niszczy włosy
- nieprzyjemny zapach

Piękne i trwałe brązy

Używałam odcieni:czekoladowy brąz,słodki brąz i średni brąz.Farba długo utrzymuje się na włosach,świetnie kryje siwe,równomiernie wypłukuje ,nie niszczy ich nie pali ,nie wysusza.
Kolory wychodzą jak na opakowaniu,bardzo łatwo się ją aplikuje,śmierdzi jak każda z amoniakiem.
Gdyby nie odrosty farbowałabym włosy co trzy miesiące ,bo tyle trzyma się ten kolor.

idealne brązy

Oceniam 3.8 słodki brąz, 5.1 jasny braz i 5.8 orzechowy brąz.
Najlepsze odcienie, po rocznej przygodzie z blondem różnych firm (co okazało sie totalnym niewypałem), wróciłam do brązu (teraz 5.1 - najbliższy moim odrostom)) i jak zwykle wiem, że mogę polegać na brązach syossa. Piękne odcienie, trwałość i cena. W sumie używam już od prawie 6 lat (oprócz tego nieszczęsnego roku blondowego) i już chyba na tych wlasnie farbach poprzestanę.
Kolejnym plusem jest to, że czasem jak się zagapiłam i przetrzymałąm farbę na wlosach za długo i wyszedł prawie czarny, to po tyg i tak wypłukuje się do właściwego koloru i dalej nie płowieje.
Do tego super odżywka w opakowaniu.
Niestety inne produkty syossa, wszelkie szampony i odżywki wywalałam do śmieci, a farba to dla mnie hit.

ciemny fiolet bardzo ładny

Oceniam odcień ciemny fiolet i czerwień.

Farba jest przystępna cenowo i łatwo dostępna. Na promocji można kupić za niecałe 13 zł.
Na moje półdługie, dosyć gęste włosy zużywam 1,5 opakowania.
Łatwo się nakłada, nie spływa z włosów. Trochę szypie w skórę głowy.

Najpierw użyłam Intensywnej Czerwieni dla odświeżenia końcówek po farbowaniu czerwienią innej firmy. Kolor wyszedł intensywny, włosy nie ucierpiały. Niestety po ok.2 tyg. codziennego mycia włosów nie było po niej śladu.

Ostatnio użyłam Ciemnego Fioletu na spłukaną czerwień i kolor wyszedł bardzo ładny, równomiernie pokrył włosy, ale farba złapała też skórę głowy i nie chciała za pierwszym myciem zejść. Dopiero po 2-3 myciach zeszła ze skóry głowy. Jak to tego typu kolory woda po każdym myciu jest kolorowa, ale wilgotne włosy nie farbują ręczników czy pościeli.
Po farbowaniu włosy były trochę suche, ale nie było tragedii. Kolor jest intensywny i błyszczący.
Minęły niecałe 3 tyg. a farba już trochę się zmyła, ale u mnie farby trwałe zmywają się tak szybko, bo codziennie myję włosy.

Moja mama od kilku lat używa czekoladowego brązu i kolor wychodzi bardzo ładny, wiele osób go komplementuje. Pokrywa włosy równomiernie, chociaż siwe włosy nie pokrywa w 100% i z nich szybciej się wymywa. Mama myje włosy co 2-3 dni, więc kolor jest u niej intensywny przez 2 miesiące.

Myślę, że kupię ponownie, bo kolor jest ładny, trzyma się względnie dobrze a cena nie jest zabójcza a muszę kupic 2 opakowania.

Na zdjęciach ciemny fiolet. W słońcu jest jaśniejszy i bardziej fioletowy.

Używam tego produktu od: 2 mies.
Ilość zużytych opakowań: pół czerwonej kedyś i 1,5 fioletowej

Połaczenie dobrej ceny z jakością

Używałam różnych farb. Bardzo odpowiada mi kolor ciemny brąz. Kolor nie zmywa się, a włosy po farbowaniu i nałożeniu dołączonej do farby odżywki są miękkie i lśniące. Bardzo dobrze, że farba opaowana jest w plastikową buteleczkę z dzióbkiem. Sama mogę ja sobie nałoży, nie musze chodzić do fryzjera. Po farbie Syos stosuje też odżywkę firmmowa utrwalającą kolor. Bardzo dobry duet.

Ilość zużytych opakowań: 60 szt