Sephora, Skin Smoothing Makeup Base (Baza matująca pod makijaż)

Sephora, Skin Smoothing Makeup Base (Baza matująca pod makijaż)

Baza pod makijaż w postaci żelu, mająca za zadanie matować, wygładzać i ujednolicać cerę przed nałożeniem makijażu.

Wyrzucone pieniądze

Nic nie daje - nie matuje, nie wygładza niczego poza opuszkami palców, nie sprawia, że podkład lepiej się rozprowadza bądź jest trwalszy.\\\\n\\\\nNa pewno więcej nie kupię.

Używam tego produktu od: używałam 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: rozpoczęłam jedno, nie skończyłam

nie

Kupiłam i troszke się zawiodłam. Faktycznie matuje, ale na krótko,a w upalne dni to już w ogole masakra. Spływa wraz z makijazem. Dla cery tłustej zdecydowanie nie polecam.

Okropna

Nic a nic nie daje. Nie przedłuża makijażu,nie matuje. A jeszcze to okropne uczucie na twarzy i na dłoniach gdy sie ją nakłada. Napewno więcej jej nie kupie.

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań: pół jednego i stoi na półce

nie polecam

Faktycznie po nałożeniu daje efekt wygładzenia z racji na zawarte w niej silikony, ale efekt ten jest bardzo krótkotrwały. Makijaż nie utrzymuje się dłużej, a powiedziałabym,że nawet krócej, bo po prostu spływa. Mam wrażenie,że baza bardzo zapycha skórę i nie pozwala jej oddychać. Do tego efekt matujący żaden, nie nadaje się więc do skóry mieszanej.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy

Pomyłka

Pare razy próbowałam tego kosmetyku, gdyż kupiłam go w ciemno i było mi żal pieniędzy. Ogolnie jak dla mnie zero efektu, wręcz zwiększał efekt świecenie się skóry. Jedynym plusem była chwilowo wygładzona skóra i nic więcej. Wg. mnie nie jest wart zakupu.

Używam tego produktu od: Kilkakrotnie bez przekonania
Ilość zużytych opakowań: Niecałe jedno

Fajna, ale nie ideał

Przy mojej mieszanej cerze natychmiast zauważyłam efekt zmatowienia. Ponieważ używam fluidu korygującego, który dość ciężko się rozprowadza była bardzo zadowolona, że dzięki bazie już nie mam tego problemu. Do tej pory używałam baz kilku firm i obok inglota ta jest najlepsza. Jednak nie wykluczam dalszych poszukiwań.

zapychacz

na poczatku byłam zachwycona tą bazą, ładnie przytrzymuje makijaż, nieco redukuje świecenie ( a jest to juz pewne osiągnięcie ) wygladza,, czyli czyni to, czego od niej oczekuję, ale po kilku dniach doczekałam się wysypu niespodzianek, wielkiego wysypu, wielkich niespodzianek, niestety wszystko wskazuje na nią jako na winowajcę......

Używam tego produktu od:kilka próbek - na szczęście
Ilość zużytych opakowań:

Nabłyszczacz :(

Dostałam próbki tejże bazy matującej". u mnie wywołuje efekt "choinki" w strefie T w ciągu 3 godzin od zastosowania.

Fajnie się rozprowadza i daje wrażenie, że wygładza, ale to tylko pozór. Nie robi nic, poza wzmaganiem wydzielania sebum-czyli działa dokładnie odwrotnie niż powinna :(

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:próbki

Plusy za utrwalanie

Jestem zadowolona z tej bazy - bardzo dobrze przedłuża trwałość makijażu, co dostrzegam, kiedy jakimś cudem zapomnę jej użyć. Szczególnie pięknie utrzymuje się podkład.
Wydaje mi się, że dość szybko się zużywa.
Chciałabym też jeszcze większej gładkości cery, ale może cudów nie ma. Jest lepsza sto razy od daxa, jednak nadal będę szukać ideału.
Na temat matowienia się nie wypowiem, bo moja cera tego nie potrzebuje. Na pewno nie wysusza skóry, co jest bardzo ważne.

Używam tego produktu od:miesiąca

trudno powiedzieć

Kupiłam na próbę...Nigdy nie używałam baz pod makijaż.
Pierwsze wrażenie było niesamowite - mat prawie idealny, ale nie płaski, leciuteńkie rozświetlenie skóry, która nabrała naturalnego kolorytu i przestałam być czerwona jak burak (a mam do tego tendencję ze względu na rozszerzone naczynka i pory). Matuje niestety nie na długo. Przy mojej mieszanej cerze wystarczyła godzina. Mat jednak schodził dość równomiernie, nie miałam uczucia wylewu sebum. Buźka była odrobinę ściągnięta. Opis powyżej dotyczy sytuacji, w której nie nakładałam podkładu....
Po nałożeniu podkładu baza zachowuje się już nieco inaczej...
Oczywiście zgadzam się z poprzedniczkami, że podkład ślizga się po bazie znakomicie i dobrze się rozprowadza, ale u mnie akurat nie wydłuża trwałości makijażu i nie matuje na długo. Taki sam efekt mam nie używając bazy.
W mojej opinii nadaje się raczej tylko i wyłącznie do tego, aby lepiej rozprowadzić podkład, nic więcej. Więc jeśli o to chodzi, polecam. Cała reszta to niestety klapa

Używam tego produktu od:kilku tygodni

niezwykły produkt

Po buzi dosłownie się "ślizga", matuje, jest bardzo wydajny. Nie ma zapachu, co w moim przypadku jest zaletą. Zauważyłam, że utrwala makijaż. Godny polecenia=)

mieszane uczucia

Baza ta ma postać przzroczystego żelu. Tworzy on aksamitny film na skórze, po którym ślizgaja sie kosmetyki. Co do matowienia - nie ufam jej, dlatgo nie używam na całą twarz, najczęściej stosuje ja pod cienie. I tu sprawdza się... tak sobie. No niby trzyma lepiej makijaż, cienie co prawda bledną po pewnym czasie ale jednak trzymaja się lepiej, niż bez bazy. Ogólnie będe szukać dalej.

Używam tego produktu od:3 miesiecy
Ilość zużytych opakowań:połowa