Alterra, Feuchtigkeits - Shampoo Granatapfel & Aloe Vera (Szampon nawilżający do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)

Do produkcji szamponu nawilżającego zastosowano specjalnie dobrane składniki najwyższej jakości: wartościowa kompozycja pielęgnacyjna z wyciągami z aloesu, granatu i kwiatów akacji pielęgnuje włosy, nawilża je i dostarcza włosom zniszczonym nowej energii.

do włosów suchych i zniszczonych
nawilżające, oczyszczające, wzmacniające
zapachowa
Skóra głowy
normalna, sucha i wrażliwa

Glut

Kupilam go w promocji z odzywka i ani z odzywki ani z szamponu nie jestem zadowolona

Plusy
+cena
+sklad

Minusy
-oczyszczanie- zbyt slabe
-konsystencja- glutowata bezbarwna, czasami jak wyciska sie szampon to ten glucik wracal do srodka opakowania
-zapach -tak jak w przypadku odyzwki -sztuczny granat, nic specjalnego
-placze wlosy i staja sie po nim sianowate , bez odzywki (oczywiscie innej niz alterra )ani rusz

Poprostu nie dla mnie :(

Używam tego produktu od: od ok 1,5 miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 cale opakowanie

Jak na razie najlepszy.

Nie znam lepszego szamponu do moich włosów. Używam go razem z odżywką z tej samej serii i zauważyłam poprawę kondycji czupryny :P. Pasma są wygładzone i bardzo miękkie w dotyku. Często używam prostownicy, więc moje włosy są narażone na działanie wysokiej temperatury. Kiedyś było to dla mnie problemem, włosy puszyły się i były suche. Na szczęście dzięki tej serii odżyły :) Wiem, że nie robię włosom krzywdy, bo szampon zawiera naturalne składniki bez olejów mineralnych i SLS.
Minusem jest dla mnie zapach. Nie podoba mi się za bardzo, ale ujdzie w tłumie. Szampon nie jest też zbyt wydajny.
Polecam!

Używam tego produktu od: pół roku z przerwami

Ilość zużytych opakowań: ok. 4-5

nie dla mnie

Niestety nie dla mnie, moje włosy jakoś nie polubiły się z tym szamponem, po umyciu były sztywne i drętwe, miałam też odżywkę do kompletu, nic nie pomagało.
Skusiłam się po przeczytaniu pozytywnych opinii, ale widać moje włosy potrzebują czegoś innego. Właściwie ciągle szukam tego wspaniałego szamponu, który mnie w końcu zadowoli.

Ilość zużytych opakowań: 1 standartowe

Idealne wyjście dla wrażliwców.

Kupilam z myślą o delikatnym traktowaniu wlosów i braku silikonów. Alterra okazala się naprawdę świetnym produktem.

Jest mega lagodny, nie powoduje żadnych podrażnień czy swędzenia. Brak silikonów i innych "śmieci" jest chyba jego największym atutem. W miarę dobrze się pieni, ladnie oczyszcza, nie wysuszając przy tym.
Konsystencja bardzo gęsta, taka galaretowana, ale to na plus, bo szampon jest przy tym bardzo wydajny.
Zapach powalil mnie na kolana - czasem mam ochotę go zjeść. :mniam:

Polecam z calego serca.

Używam tego produktu od: 1,5 mca
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Bardzo przyjemny łagodny szampon

Ten szampon zdecydowanie przypadł mi do gustu. Trochę zmęczyły mnie te wszystkie chemiczne mikstury L\'oreal i Nivea.
Szampon nie plącze włosów, ma ciekawą żelową konsystencję i co najważniejsze zawiera aloes, który jest świetnym nawilżaczem łagodnie działającym na skórę głowy.
Polecam razem z odżywką.

Zapach kolendry

Mogłabym się podpisać pod poprzednią recenzją Pilar1899. Szampony kupuję zgodnie z zasadą usłyszaną kiedyś od pewnej farmaceutki, aby szampon dobierać do skóry głowy, a odżywkę do włosów. Jestem alergikiem i mam wrażliwą skórę, także głowy, a ten szampon jako jeden z niewielu w ogóle mnie nie podrażnia, nie swędzi mnie po nim skalp i dzieję się to bez uszczerbku dla włosów, które są po nim miękkie i błyszczące. Ma konstystencję przezroczystej galaretki, która bardzo delikatnie się pieni, dla mnie jest przy tym mało wydajny i przez to cena staje się dla mnie ciut za wysoka. Przez delikatny skład czasami mam wrażenie, że nie doczyszcza zbyt dobrze, dlatego stosuję go zamiennie z Ziają. Jedyne co mi w nim przeszkadza to zapach, który przypomina mi nasiona kolendry i niezbyt mi to pasuję, dlatego nie kupię go już więcej, ale jest inny szampon Alterry, który dla mnie działaniem w ogóle się nie różni, a pachnie cudnie.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy, ale nie przy każdym myciu

spełnia obietnice producenta :)

Szampon spełnia zapewnienia producenta na etykiecie. Włosy są na pewno w dużo lepszej kondycji , są nawilżone i widzę poprawę. Produkt ma nietypową formę, jest w postaci takiej przezroczystej galaretki, której sporą ilość trzeba wmasować we włosy żeby uzyskać stosunkowo małą ilość piany. Na pewno poprzez delikatną formułę nie oczyszcza tak dokładnie włosów, jak tradycyjne szampony z slsami, dlatego ja stosuję metodę naprzemienną. Ponieważ myję włosy co dwa dni, raz używam Alterry, a raz Gliss Kura. Wydajność jest całkiem niezła, ponieważ przez 1,5 miesiąca , stosując go powiedzmy 2 razy w tygodniu dopiero teraz go wykańczam. Cena bardzo przystępna.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

kiepski

Na początku recenzji muszę napisać, że nie oczekuję specjalnego działania szamponu na moje (farbowane) włosy. Moim zdaniem szampon za krótko przebywa na włosach, by mógł cokolwiek zmienić.
+ładny zapach
- plącze włosy
- nie pieni się podczas 1 mycia
Nie polecam!

Używam tego produktu od: przez 1 miesiąc

myje i nie wysusza, bez rewelacji

Plusy:
+myje
+ładnie pachnie
+przyjemna konsystencja
+nawet nieźle się pieni
+nie przesusza włosów

Minusy:
-obciąża
-drażni skórę, tak jakby oblepiał i przez to powodował swędzenie

Używam go awaryjnie, gdy skończy mi się Hipp lub dziecięcy 2w1 Rossmanna.

Używam tego produktu od: ok. 3 mcy

szczerze polecam bo jest łagodny.

jest naprawdę świetny nie podrażnia, moje włosy są domyte, a skalp nie swedzi jak po innych szamponach, napakowanych sls,sles, i silikonami- (blask).

-może być o jakieś 2zł tańszy, dlatego wyczekuję na promocje.

składowo jest naprawdę niezły dlatego polecam, nie jest napakowany silikonem który udaje że poprawia stan włosa.Jest w formie galaretki, ale mi to nie przeszkadza.Do tego odżywka Alterry i jest GIT :-)

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: 2 zwykłe

Dobry szampon nie jest zły:)

Szampon jest bardzo OK;)

+ świetny skład (chociaż już sama nie wiem, co czai się pod tym Sodium Coco Sulfate, który pojawił się nawet w nowej wersji żelu Babydream Natural??)

+ ładny cukierkowy zapach (mi kojarzy się z watą cukrową) ^^

+ dobrze myje i się pieni

+ wygodne opakowanie

+ nie testowany na zwierzakach <3 <3 :*

Ale...

- ma dziwną konsystencję gluta ;)

- małe opakowanie i słaba wydajność, jak dla mnie

- dość wysoka cena

- nie zauważyłam działania nawilżającego (jak szampon może nawilżać włosy, skoro powinno nim się myć tylko głowę, a poza tym znajduje się na włosach mniej niż minutę?)

Ogólnie szampon nie jest zły, robi to co ma robić - myje i nie niszczy włosów, jak inne chemiczne szampony w stylu Elseve czy Pantene.

Można go używać np. na zmianę z innymi szamponami (np. BD) dla urozmaicenia pielęgnacji;)

Edytuję i dodaję gwiazdkę, bo uważam, że jest to naprawdę jeden z lepszych szamponów na naszym, polskim rynku;)

Ilość zużytych opakowań: 1 - 200 ml

zakochana w zapachu :)

Dobry !naturalny! produkt, baardzo ładnie pachnie

zacznę od minusów
- wydajność bardzo słaba (potrzebowałam sporej ilości abym miała uczucie zmywania brudu z włosów)
-małe opakowanie (nie lubię jak coś szybko się kończy)

neutral: choć jest do włosów suchych miałam wrażenie że mi włosy bardziej wysuszał niż nawilżał

włosy nie przetłuszczały się szybciej niż zwykle, ani nie były dłużej świeże niż zwykle ;)

plusy
+ zapaaach :)
+naturalll
+ ceenna
+ nie obciążający włosów
+nie plącze
+ konsystencja, uwielbiam jak szampon jest gęęsty :)

kupię na pewno ale jak będzie w promocji ;)

Używam tego produktu od: 5mc