Alterra, Feuchtigkeits - Shampoo Granatapfel & Aloe Vera (Szampon nawilżający do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)

Do produkcji szamponu nawilżającego zastosowano specjalnie dobrane składniki najwyższej jakości: wartościowa kompozycja pielęgnacyjna z wyciągami z aloesu, granatu i kwiatów akacji pielęgnuje włosy, nawilża je i dostarcza włosom zniszczonym nowej energii.

do włosów suchych i zniszczonych
nawilżające, oczyszczające, wzmacniające
zapachowa
Skóra głowy
normalna, sucha i wrażliwa

Nie pomaga ani nie szkodzi

Mam włosy skłonne do przesuszania, szczególnie na końcach jednak ten produkt nawet z tym sobie nie poradził. Na włosach nie robi absolutnie nic, niestety zapach z czasem też zaczął mnie drażnić, według mnie nie ma w nim nic z granatu.
Na plus może przemawiać niska cena i fajna konsystencja żelu, dzięki czemu szampon jest dość wydajny.
Ze względu na to, że z włosami nie robi nic, nie kupię go już ponownie.

Używam tego produktu od: marzec 2011

bardzo dobry

Jest do włosów suchych- ja mam normalne, ale podobał mi się zapach :) Od szamponu oczekuję tylko oczyszczenia, bo to rola szamponów. A oczyszcza bardzo dobrze plus dokładnie zmywa oleje. Ma ciekawą konsystencję- galaretowaty żel, mi ona odpowiada. Pieni się ok. Skład rewelka. Godny polecenia!

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Szkoda..

Kupiłam ten szampon zachęcona naturalnym składem oraz dobrymi opiniami na temat Alterry.

Zacznę od plusów:

-brak sls - szampon jest delikatny
-nie podrażnia
-myślę,że może lekko nawilżać skórę głowy, ponieważ podczas jego używania, przesuszenie skalpu zmniejszyło się - jedno jest pewne: nie wysusza, a mi się to często zdarza w przypadku innych szamponów
-bardzo mi się podoba zapach tego szamponu, jednak szybko znika

Czemu zatem tylko trzy gwiazdki?
Już wymieniam minusy:

-wydaje mi się, że niestety za słabo oczyszcza. Włosy szybko są oklapnięte i przetłuszczone. Robiłam próbę i muszę przyznać,że po użyciu innego szamponu włosy były dłużej świeże niż po użyciu Alterry. (co nie zmienia faktu,że muszę je myć codziennie)
-wodnisto-galaretowata konsystencja średnio mi odpowiada. Domyślam się,że wynika ona z braku silniejszych detergentów, dlatego jest to do wybaczenia.

Natomiast pierwszy wspomniany minus sprawia,że chyba już nie kupię tego szamponu.
Szkoda, ponieważ ogólne wrażenie jest całkiem pozytywne.

Zobaczymy.

Używam tego produktu od: około miesiąca

Bardzo średni.

Kupiłam go z myślą o swoich suchych, łamliwych włosach.
Niestety nie spisał się.

Nie odpowiada mi jego galaretowata konsystencja. Do uzyskania piany trzeba zużyć go dość dużo (mało wydajny). Mam po nim wrażenie szorstkich włosów, które tak jakby przyciemniały.

Plusem jest, że dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy. Ale nie miękkości i nie poprawia kondycji włosów, jak dla mnie.

Ilość zużytych opakowań: 1/2

Odżywka TAK, Szampon NIEstety...

Szampon okazal się bardzo średni. Mam dlugie, gęste wlosy, ktore lubią się przesuszać, a ten szampon powoduje, że są matowe i oklapnięte. Coś tam pielęgnuje, czuć, że są gladsze, lepiej się rozczesują, niż po innych szamponach, ladnie pachną, ale wygladają niestety źle po tym specyfiku. Denerwuje mnie też, że jest malo wydajny, używalam go razem z odżywką z tej serii prawie za każdym razem, poza tym odżywkę stosuję także z innym szamponem i mam jej jeszcze pól, a szampon się skończyl. Czasem w ogole się nie pieni, bylo to zależne od kondycji wlosów, kiedy byly bardziej pszesuszone, to szampon zachowywal się na nich jak woda, przez co musialam lać go strumieniami na glowę. Ogolnie slaby, ale bede testowac teraz morelę i pszenicę, nie zrażam się, gdyż zależy mi na naturalnej pielęgnacji.

Ilość zużytych opakowań: Jedno

Zasłużona 4

Nie wiem dlaczego ten szamponik ma taką niską ocenę?
Dla mnie jest całkiem przyjemny.

Nie ma silikonów i to jest jego wielka zaleta, kolejną jest cena! Jak dla mnie zapach jest bardzo fajny no i ładnie się pieni ,nie to co Rossmannowski szampon dla dzieci :/
Nie przesusza mi włosów anie nie plącze :)
Jeśli chodzi o wydajność to nie jest ani super dobrze ani jakoś strasznie źle :)

Używam tego produktu od: ok miesiąca

Niestety nie

Ten szampon, a wraz z nim odżywka bez spłukiwania to moje totalne rozczarowanie. Kupiłam w biegu będąc w zeszłym roku w Niemczech. Wcześniej miałam pozytywne doświadczenia z podobnymi szamponami Alverde z dm, więc spodziewałam się, że będzie podobnie. W dodatku uwielbiany przeze mnie zapach granatu!

No i klapa. Po pierwsze - zapach nie ma nic wspólnego z granatem i jest po prostu nieprzyjemny.
Szampon nie nawilża, a nawet lekko wysusza włosy. A przemęczyłam całą butelkę.

Z plusów można wymienić tylko wydajność oraz oczywiście skład - może przy innych włosach widać jego dobroczynne działanie.

Używam tego produktu od: rok