SVR, Provegol, Gel Surgras (Żel do mycia) (stara wersja)

SVR, Provegol, Gel Surgras (Żel do mycia) (stara wersja)

Polecany dla całej rodziny, szczególnie dla skóry suchej, podrażnionej i wrażliwej. Dokładnie i delikatnie oczyszcza, odbudowuje film hydrolipidowy skóry. Stosowany do mycia skóry twarzy i całego ciała, polecany również do mycia włosów. Zawiera 1% wyciągu z nagietka. Żel bez mydła, pH fizjologiczne. Ekonomiczne, rodzinne opakowanie, butla z pompką 500 ml. Lekka konstystencja o przyjemnym zapachu.
Dla wszystkich grup wiekowych, od niemowląt. Polecany do łagodnego oczyszczania skóry wrażliwej.

Łagodny i uniwersalny ideał dla skory wrażliwej

SVR cenię i lubię i jak dotychczas sie nie zawiodłam. Pierwszy raz styczność z linią Provegol miałam kilka lat temu kiedy kupiłam pierwszy życiu płyn micelarny tejże firmy. Już wówczas zwróciłam uwagę na tę ogromną butlę, która kusiła bardzo dlugo. W końcu zakupiłam z nadzieją, ze skorzysta na tym i moje dziecko.

Wrażenia:

+ konsystencja płynna , lekka
+ produkt dla calej rodziny
+ łagodny
+ duzy wybór pojemności
+ nie uczula
+ nie podrażnia
+ łagodnie myje i się pieni
+ nie wysusza(!)
+ koi skórę
+ lekko zmiękcza i nawilża skórę (kwas mlekowy i gliceryna)
+ zapach subtelny, nagietkowy
+ nie zawiera mydła
+ pH neutralne
+ uniwersalny= moze byc stosowany do demakijazu, higieny intymnej, jako zel do mycia ciała

dorosłego jak i niemowlęcia
+ również do łagodnego mycia wlosów niemowląt i malych dzieci
+ bardzo wydajny
+ skutecznie myje i odświeża skórę
+ cena atrakcyjna szczególnie butelki litrowej
+ estetyczne i higieniczne opakowanie

+/- pompka średnio sprawna

Nie odejmuję gwiazdki.

Zel spełnia moje oczekiwania jesli chodzi o łagodne mycie wrazliwej skóry w kazdym wieku.
Provegol jest wspanialy, mimo ogolnie agresywnych SLS jest łagodny zapewne dzieki polyquaternium-47, glicerynie i kwasowi mlekowemu. Mnie nie uczulił, a moja skóra jest skłonna do podrażnień, uczuleń, alergii. Zapach jest łagodny, subtelny nagietkowy i nie mocny w odróżnieniu od szamponu/zelu do ciała nagietkowego Klorane bebe. Pieni sie średnio, w moim wypadku odpowiednio, raczej wtorzy film myjący. Pompka, charakterystyczna dla wszystkich opakowań francuskich kosmetykow (Elancyl, Avene, YR. SVR) średnio sprawna, w moim przypadku dozuje małą porcję, (wielkość orzecha laskowego) co bywa iritujące kiedy to mam pokryc cialo nie niemowlaka a swoje. Wówczas potrzebuje około 5 naciśnięc pompki. Sprawdza sie również jako płyn do demakijażu, czy higieny intymnej. NIe szczypie w oczy.Łatwo sie spłukuje.Pozostawia skórę miękką, nawilżoną (kwas mlekowy, gliceryna) i nie zawsze jest konieczność zastosowania balsamu. Zel daje duży komfort skorze oraz portfelowi eliminując niektóre zbędne kosmetyki. Bezsprzeczne KWC.

Polecam!

Aqua (Purified Water)-woda
Disodium Laureth Sulfosuccinate - detergent
Sodium Cocoamphoacetate - substancja myjąca pochodząca z olejku kokosowego
Sodium Laureth Sulfate - detergent
PEG-7 Glyceryl Cocoate - substancje powierzchniowo czynne, łagodniejsze detergenty, także emolient

(nawilżanie)
Glycerin - gliceryna (utrzymuje wilgoć)
Trideceth-2 Carboxamide MEA - substancja powierzchniowo czynna, nawilża, pieni, emulgator
Calendula Officinalis (Calendula Extract)- ekstrakt z nagietka
Polyquaternium-47 - tworzy na skórze ochronny film, humektant, działa nawilżająco na skorę. Składnik bezpieczny.
Lactic Acid - kwas mlekowy(ma właściwości odżywcze i zatrzymujące wodę)
Methylparaben -konserwant
PEG-150 Distearate - emolient, zagęszczacz
Parfum (Fragrance) - kompozycja zapachowa

Ilość zużytych opakowań: 1x 1000ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Idealny dla wrażliwców i atopowców

Plusy:
+ koi skórę - łagodzi podrażnienia i swędzenie,
+ ładnie pachnie, nie nachalnie ale jak na kosmetyki apteczne to i tak jest nieźle:),
+ dość dobrze się pieni i zmywa makijaż - wodoodporne kredki i tusze do rzęs słabo ale "zwykły" deliktny makijaż bez problemów usunie,
+stosowany regularnie poprawiał stan mojej skóry - podranienia kiedyś częste są dziś sporadyczne,
+ nie wysusza skóry - przetestowałam w lecie przy upałach gdy nie miałam ochoty po prysznicu się balsamować po prostu tego nie robiłam a skóra i tak była nawilżona.
Minusów nie zauważyłam.
Jestem mu wierna i nie planuję szukać czegoś innego do mycia - noszę go nawet w małym
opakowaniu w torebce i myję nim ręce w ciągu dnia:)

Ilość zużytych opakowań: 4 (dwa 1000 ml i dwa 500 ml)

zawsze i wszędzie ze mną

Provegol polecono mi w aptece jako produkt do demakijażu i faktycznie sprawdza się w tej roli rewelacyjnie. Dzięki pompce dozowana jest niewielka ale wystarczająca ilość produktu dla oczyszczenia twarzy. Bardzo wydajny - przy codziennym użytkowaniu butelka 500ml wystarcza na ok 3 miesiące. U mnie dodatkowo sprawdził się jako doskonały kosmetyk all in one ... po porodzie (mogłam nim umyć twarz, całe ciało, włosy oraz bardzo wrażliwe w takich okolicznościach okolice intymne) no i oczywiście można wykąpać w nim bobasa :) Ideał dla wrażliwców a jeśli ktoś dużo podróżuje jest wręcz niezastąpiony.

Używam tego produktu od: 4 lata
Ilość zużytych opakowań: oj nie pamiętam :)

mimo SLSów-WYBACZAM!!:) mój KWC

niezbednik
Cera od razu zaczyna mi sie pogarszac jak nie kupie nastepnego opakowania
Jest nieodzowny w codziennej profilaktyce cery tłustej i wrazliwej.
Łagodzi i zwalcza wszelkie alergie, idealnie oczyszcza.
Myje żelem twarz za pomoca szczoteczki do twarzy z Rossmana.
Efekt-idealnie oczyzczona, promienna cera i brak wyskakujacych wyprysków

niesmowicie wydajny- strcz mi na pól roku przy codziennym używaniu

Używam tego produktu od: niepamiętnych
czasów

Ilość zużytych opakowań: siedem

ekonomiczne opakowanie

Bardzo przyzwoity kosmetyk. Duze opakowanie kosztuje o wiele taniej i wychodzi na to, ze zwykly drogeryjny ze jest porownywalnie drozszy.
Zaleta zelu jest jego lagopdnosc, bardzo delikatny zapach, skutecznosc i wydajnosc. Mozna uzywac kilkakrotnie w ciagu dnia - nie podraznia.

Jego amatorkom radze zwracac uwage na promocje i obnizki cen w aptekach Superpharm lub na necie. Ja swoja litrowa butle kupilam za jakies 55 zet.

Nie wiem, czy jeszcze go kupie. Moze dla dziecka, jak sie go doczekam. Ostatnio jestem oczarowana mydlem laurowym i jakos nic mnie innego nie pociaga.

Ilość zużytych opakowań: 2 litrowe butle

dobry, ale mógłby być tańszy

Bardzo delikatnie oczyszcza, co w przypadku cer alergicznych/wrażliwych, ale tłustych może być problemem w lecie.
Poprawia stan skóry z wysypką.
Nie wysusza, nie podrażnia, ale są żele tak samo dobre, a w znacznie niższej cenie.

bardzo dobry

Dobrze oczyszcza, nie wysusza skóry, tylko tyle ile trzeba, nie podrażnia ani trochę(oczywiście może szczypać jak się dostanie do oka, ale to jest żel do mycia twarzy).Świetny pod prysznic-, odświeża , oczyszcza.Nie kupię ponownie, bo odkryłam coś taniego i dobrego do mycia twarzy( chyba że bedę potrzebowała kosmetyku uniwersalnego) biały jeleń w płynie.

Używam tego produktu od:1 rok
Ilość zużytych opakowań:

Do niczego

Sympatyczna butelka , wygodny dozownik. Problem w tym , że kosmetyk NIE MYJE tylko rozmazuje brud na twarzy. Nie zmywa makijażu , nie zmywa potu , po umyciu człowiek jest po prostu niedomyty i nieświeży. Nadaje się prawdopodobnie dla niemowląt , które z natury są czyste i nieumalowane.
Kupiłam jak miałam alergię. Tak na marginesie - alergii również nie łągodzi....

Używam tego produktu od: 2 lata

Średniak

Kupiłam go zachęcona pozytywnymi opiniami wizażanek i niestety bardzo się zawiodłam.

Ale po kolei:
- strasznie sztucznie pachnie (jak cytrynowy CIF),
- wysusza skórę bardziej niż marketowe żele,
- robiły mi się po nim swędzące i łuszczące placki,
- niewydajny,
- drogi jak na taką jakość.

Plusy:
+ ładne opakowanie z pompką.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: ok. 200 ml

Mocne 3

Zalety:
+ nie wysusza skóry ciała (a przynajmniej w mniejszym stopniu niż większość żeli pod prysznic)
+ ładnie pachnie (zapach delikatny)

Wady:
- wysusza skórę twarzy, ale dobrze zmywa makijaż
- SLS w składzie
- słabo się pieni, przez co jest mało wydajny jako żel do ciała
- zbyt wysoka cena jak na tak małą wydajność

Żel warto wypróbować, ale mnie nie zachwycił. Obecnie używam żelu do mycia ciała i włosów Hipp, który bardziej przypadł mi do gustu.

Używam tego produktu od: sporadycznie od lutego
Ilość zużytych opakowań: 1 (500 ml)

rewelacja!!!

Świetnie nawilża, jest niezwykle delikatny. Nie wysusza skróry, nie zawiera mydła. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym używać czegoś innego do mycia. A i niezwykle wydajny. Kupiłam żel 500 ml dobre kilka miesięcy temu i dziś rozpoczęłam nowe, tym razem litrowe opakowanie. Dla mnie bomba.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy

Idealny !

Wspaniały produkt, do którego nie mam żadnych zastrzeżeń! Nawilża skórę, oczyszcza i odświeża. Jest naprawdę dobry. Bardzo delikatny, nie powodujący podrażnień. Na pewno kupię ten produkt ponownie. POLECAM

Używam tego produktu od:prawie roku