Artdeco, Eyeshadow Base (Baza pod cienie)

Artdeco, Eyeshadow Base (Baza pod cienie)

Średnia ocena: 3.64/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.91/5

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Hebe

Zapobiega zbijaniu się cieni w załamaniach powiek, sprawia, że stają się wodoodporne.
Cienie lepiej się rozprowadzają, mają intensywniejszy odcień i utrzymują się dłużej.
Opuszkiem palca równomiernie nakładaj cienką warstwą na całą powiekę.

bazy pod cienie
przedłużające trwałość makijażu
w słoiczku

Dobra, ale nie idealna

Do zakupu bazy zachęciło mnie mocno samo opakowanie, bo kocham styl art deco i liczyłam na jakieś "odwzorowanie" tego nawiązania w produkcie.

Ogólnie to na pewno spełnia ona swoją rolę - przedłuża trwałośc cieni i podbija dobrze ich kolor, tuszując ewentualne zasinienia. Czyli ogólnie niby jest ok. Nieco mniej podoba mi się, że po czasie zawartosc słoiczka zmienia konsystencje i daje gorszy efekt - i to pierwszy raz, kiedy widzę coś takiego przy bazie. Nie podoba mi się też mocno chemiczny zapach.

Czyli ogólnie spoko, ale miewałam już lepsze.

Super baza.

Mam opadające, przetłuszczające się powieki.Zniechęcałam się przez to do malowania ich cieniami. Dopóki nie odkryłam tej bazy.
Jest naprawdę dobra. Po zarwanej nocy po powrocie nie chciało mi się zmywać makijażu (wiem, nie powinno tak być). Jakież było moje zdziwienie gdy po kilku godzinnej drzemce dalej miałam cienie w nienaruszonym stanie, nawet na dolnej powiece. Nawet ich nie poprawiałam i postanowiłam tak przechodzić resztę kolejnego dnia :) Podsumowując trwałość jest naprawdę imponująca.
Nie lubię w niej wydobywania produktu z tego słoiczka oraz koloru.
Potwierdzam, to co padło wcześniej - że ładnie stapia się ze skórą i zakrywa niedoskonałości na powiece. Jednak nie podoba mi się to błyszczące wykończenie. Trzeba dokładnie pokryć cieniem bazę tak, by spod np. matowego cienia nie wystawały jasne, błyszczące plamy.
Jednak przy efekcie trwałości tego produktu jestem w stanie przeboleć te niewielkie wady.
Ogólnie polecam.

ok

Bazę dostałam w prezencie urodzinowym, ale sprawdza się znakomicie. jest wydajna, sypkie cienie dobrze się do niej przyczepiają i nie osypują. Z pewnością kupię kolejne opakowanie jak to wykończę.

Lubię

Muszę przyznać, że bardzo lubię tą baże . Konsystencja mi odpowiada, cienie utrzymują się długo. Nie rolują, a z drugiej strony nie osypują .
Formuła wydaje się działać bardzo dobrze, minimalizując suche plamy, co jest problemem, który zawsze mam, bez względu na to, jak bardzo nawilżam skórę. Wygląda na to, że dobrze współpracuje z każdym podstawowym cieniem na Ogólnie bardzo polecam, jeśli macie problem z makijażem, który uwydatnia suchą cerę.

Jest ok

Cienie faktycznie stają się trwalsze i się nie zbierają w załamaniu powieki, ale przeszkadza mi mocny i drażniący zapach. Ze słoiczka trudno wydobywa się produkt, zwłaszcza gdy ktoś ma długie paznokcie. Trzeba kombinować dodatkową szpatułką.

Super baza

To jedna z pierwszych baz pod cienie do powiek jaką kupiłam, zamknięta w ładnym czarnym słoiczku który skrywa dość gęstą kremową konsystencję.
Bazę nakłada się bardzo dobrze palcem, w kontakcie z ciepłem robi się bardziej plastyczna i lepiej się z nią pracuje.
Jest mega trwała, użyłam jej na ślub siostry bo potrzebowałam pewniaka, który mnie nie zawiedzie, no i nie zawiódł. Makijaż oczu trzymał się świetnie do rana, nic się nie poruszyło na powiece. Wszystko wyglądało pięknie aż do zmycia makijażu. Jeśli ktoś szuka pewniaka który nigdy nie zawiedzie to musi wypróbować ten produkt. Polecam.

Dobra, ale nie uważam, że jest to produkt wybitny

Przy moich opadających i tłustych powiekach baza pod cienie jest pozycją obowiązkową jeśli sięgam po cienie-bez niej po pół godzinie miałabym tylko zrolowane kolorowe smugi w załamaniu.
Artdeco jest moją czwartą bazą w życiu i w porównaniu wypada lepiej niż Lovely, porównywalnie(z adnotacją, że ciutkę gorzej) do Avon Mark i gorzej niż Hean.
Artdeco jest dobra, ale kultu oraz zachwytów nie podzielę.

Zacznę od wad:
-zapach. Często wspominam, że nie lubię gdy produkt dedykowany do okolic oczu zawiera potencjalnie podrażniające oraz uczulające substancje zapachowe-no bo po co? Wprawdzie baza nie podrażniła moich wrażliwych oczu, ale sam zapach jest dziwny, chemiczny i mocny, wybitnie mnie drażnił.
-gdy zostaje 1/3 zawartości słoiczka to zmienia konsystencję. Staje się takim topornym glutem, a i działanie się pogarsza-zdarza się, że cienie się wycierają oraz wałkują delikatnie po kilku godzinach. Artdeco po otwarciu jest przyjemnie kremowy oraz współpracujący na skórze, ale jednocześnie to pierwsza baza w moim kosmetycznym życiu, która wraz ze stopniem zużycia pogarsza się jakościowo-Avon i Hean spokojnie zużywałam do końca bez żadnych zmian właściwości.
-mam wrażenie, że cienie nieco gorzej się na recenzowanej bazie blendują i muszę więcej się przy tym napracować. Zważywszy na fakt, że nie jestem mistrzem w mieszaniu cieni na powiekach to nie lubię gdy baza mi to utrudnia :D

Jeśli chodzi o główne zadanie jakie mam wobec bazy-jestem zadowolona(no dopóki nie zaczął zmieniać konsystencji). Baza przedłuża trwałość cieni, mogę nosić makijaż oka spokojnie przez 8-9h i wiem, że nic się nie zroluje. Cienie, kredki i kreski ładnie wyglądają, nie ma brzydkich wałeczków cieni czy kleksów odbitej kreski.
Sam produkt ładnie podbija kolor cieni, ale nie przedłuża żywotności barw na powiece-po kilku godzinach tracą swoją wyrazistość oraz blask. Dobrze chwyta klasyczne cienie prasowane, jednocześnie nie jest zbyt przylepna dla formuł bardziej brokatowych(od tego mam swój Glitter Glue Nyxa, więc nie uznaję tej cechy za wadę rażącą Artdeco).
Baza ma kolor lekko beżowy-ładnie wyrównuje koloryt powieki, tuszuje zmęczone zasinienia oraz wygasza żyłki. Jednocześnie się na skórze nie odznacza co bardzo doceniam, bo miałam takie problemy przy Avonie, nie mówiąc o pomarańczowym koszmarku Lovely-mnie drażni baza, która nie stapia się ze skórą powieki.

Bardzo dobry, długotrwały efekt utrzymujących się cieni

Po nałożeniu cienie trwale się trzymają. Nic się nie zbija, nie "roluje". Po nabraniu produktu na palec należy ją rozprowadzić na powiece. Zdaniem niektórych jest lekka i łatwa w rozprowadzaniu, z czym ja się nie zgodzę, gdyż zauważyłam, że aby ją dokładnie rozetrzeć trzeba trochę docisnąć palcem po powiece. Zwłaszcza, gdy bazę mamy już otworzoną od kilku miesięcy. Baza posiada zapach, który nie jest zły, ale mnie nie zachwyca. Najważniejsze, że działa, a to robi świetnie. Sprzedawana jest w małych kartonikach. Opakowanie mogłoby być bardziej ekonomiczne - tutaj pod koniec trzeba mocno "dłubać palcem po dnie" aby ją wydostać. Ciężko wychodzi z opakowania gdy się ją próbuje wydobyć. Można przeznaczonym do tego pędzelkiem, ale on najlepiej to robi na niedługo po otworzeniu. Potem, mam wrażenie, że ta masa robi się ciut twardsza i właśnie toporniejsza w użyciu.

Najlepsza!

Testowałam, poszukiwałam i w końcu znalazłam! Dla mnie najlepsza! Została mi polecona przez znajomą, która zawsze miała pięknie umalowane oko i ten efekt utrzymywał się cały dzień. Odkąd ją zakupiłam, to teraz inni zachwycają się moim makijażem oka. Baza jest trwała, cienie pięknie się blendują, nie uczula. Jak tylko kończy mi się jedno opakowanie, zaraz zamawiam kolejne, ale trzeba dodać, że baza jest bardzo wydajna i wystarcza mi przy codziennym malowaniu na ok 7-8 miesięcy! Dla mnie super!

najlepsza baza pod cienie

Baza pod cienie, która dosłownie klei cień do powiek. Nie roluje się, po nałożeniu zastyga razem z cieniem tworząc niewidzialną powłokę. Kolor lekko bezowy przez co kosmetyk jest bardzo uniwersalny. Ma delikatny zapach. Makijaż nałożony na tę bazę trzyma się wiele, wiele godzin co powoduje, ze idealnie nadaje się na imprezy czy wesele. Podkreśla kolory cieni i tworzy makijaż jeszcze lepszym.

Nieodpowiedni do tłustej powieki

Skuszona pozytywnymi recenzjami bazy Artdeco postanowiłam wypróbować ją na własnej skórze. Jestem posiadaczką niezwykle tłustych powiek - po kilku godzinach każdy nałożony przeze mnie cień zbiera się w załamaniu powieki, co wygląda nieestetycznie i jest niezwykle frustrujące kiedy chce się wyglądać nieskazitelnie przez cały wieczór. Naiwnie myślałam, że w przypadku tej bazy pod cienie sytuacja będzie inna i niestety znowu przeżyłam zawód. Baza ma delikatny beżowy kolor, więc idealnie dopasowuje się do koloru skóry, co jest plusem. Powieka jest wygładzona, a po nałożeniu cieni całość wygląda idealnie, nieskazitelnie. Niestety po kilku godzinach pojawia się ten sam problem, co w przypadku każdej innej bazy - cień zbiera się w załamaniu powieki i wygląda okropnie. Szkoda, bo miałam nadzieję, że Artdeco będzie moim hitem! :(

Polecam :)

Baza ma aksamitną konsystencję, bardzo łatwo aplikuje się ją na powiekę (najlepiej palcem). Świetnie "podbija" kolor cieni i przedłuża ich trwałość. To już moje kolejne opakowanie i z pewnością zakupię następne :)