Nina Ricci, Belle de Minuit EDT

Nina Ricci, Belle de Minuit EDT

Bardzo charakterystyczny zapach, raczej na zimę i na specjalne wyjścia: dzikie kwiaty, ylang-ylang i lilie.

Nuta głowy: bergamotka, grapefruit, gorzka pomarancza, czarna porzeczka.
Nuta serca: kwiat pomarańczy, konwalia, heliotrop, jaśmin.
Nuta podstawowa: mokka, drzewo sandałowe, mirta, bób tonka.

Rekomendacja
na wieczór, jesień / zima
piżmowe, kwiatowe, drzewne
wody toaletowe

Elegancki piernik

W obec głosów mówiących o tym, że Belle de Minuit pachnie jak piernik byłam sceptyczna. Skład jaki jest każdy widzi i nic w nim piernikowego nie ma. Ba! Nie ma w nim nic, co mogłoby wskazywać na kategorię gourmand. No i ileż to razy już się naczytałam o porównaniach różnych zapachów do ciekawych słodkości...ileż to razy się zawiodłam.
A jednak...jaki tytuł recenzji jest...każdy widzi. ;)
Belle de Minuit dla mnie również wonieje niczym piernik - nie jakieś tam ciastko oblane czekoladą i naładowane marmoladką, ale jak korzenny ludek, którego można powiesić na choince. Tyle tylko, że ludek ten nie posiada lukrowanych guziczków ani nawet buzi. Nie jest też jeszcze dobrze upieczony - można zmienić jego kształt, bo ciasto nadal jest miękkie, plastyczne, odrobinę też wilgotne. Zarówno słodycz jak i przyprawy ynie wskakują nam z wrzaskiem w nozdrza i nie sieją tam spustoszenia prowadzącego do silnego bólu głowy. Wszystko jest zmieszane w doskonałej, niemęczącej ilości.
Ciekawym zjawiskiem jest na pewno to, że wwąchując się w skórę skropioną Belle..., czasem można poczuć, że połączono ze sobą różne, niemające nic wspólnego z piernikiem składniki w taki sposób, żeby nas nos oszukać. :)
Trwałość i projekcja na mnie są nadzwyczajnie dobre, a flakon jest moim zdaniem absolutnie przepiękny, takie małe dzieło sztuki prawie na granicy kiczu.

Podsumowując polecam chociaż testy. :)

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

Mnie nie uwiódł

Jestem posiadaczką żółtej wersji we flakoniku, więc tej musiałam zdobyć choć odlewkę po historiach krążących na forum ;-)
Zapach ten jednak mnie nie urzekł, początek jest koniakowy (a może to likier? - w każdym bądź razie jakiś trunek ;) ), potem już przypomina mi inne testowane przeze mnie zapachy, te z półki klasyków.
Nie czuję tu żadnych pierników, czekolady, nic jadalnego.
Albo mnie oszukano w zawartości odlewki, albo sfermentowało, albo... mój nos odbiera to inaczej ;)) Ta ostatnia wersja jest bardzo prawdopodobna, bo ja nawet w żółtej \'kupie\' nie czuję owych pierników.
Trwałością nie powala.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: odlewka

Rewelacja

Jestem posiadaczką flakonika 30 ml i jestem wprost zachwycona, nie wiem co będzie kiedy się skończą. Nie spotkałam podobnego zapachu wcześniej. nie jest to zapach piernika z paczki ale własnie takiego prawdziwego właśnie wyciągnietego z piekarnika z duża ilością przyprawy do piernika. Zapach absolutnie przepiękny.
Mam nadzieje,że jeszcze kiedys gdzies go upoluje. jesli znajde napewno kupię :)

Używam tego produktu od: pare miesięcy
Ilość zużytych opakowań: niecała buteleczka 30 ml

Cos pieknego

O Belle de Minuit kraza wrecz legendy na Wizazu, wiec musialam chociaz kropelke tego cuda zdobyc. Gdy zdobylam, zdecydowalam sie na flakonik, ale ze ze mnie robi sie chomik, to upolowalam kolejny i moglabym tak caly czas dalej polowac. Flakonik przeuroczy, ale korek moglby byc bardziej praktyczny, bo trzeba uwazac, ze w torebce sie przypadkiem nie wypsikalo. Wspaniale pierniczki przypominajace okres Bozego Narodzenia i tylko w tym okresie potrafie go uzywac. Czasami, gdy zatesknie, wystarczy jeden psik, aby wspomniec ten cudowny okres w roku. Myslalam, ze Sensuous edp lub Sensuous noir od Estee Lauder beda podobne, ale takiego wspanialego zapachu jakim jest Belle de Minuit nie bedzie mozna stworzyc. Modle sie po reedycje, ale bez zmieniania skladu :D

W porządku

Testowałam odlewki i muszę stwierdzić, że bardzo mi się ten zapach spodobał - szkoda że jest tak trudno dostępny :-(Jako maniaczka zapachów słodkich, jadalnych wręcz, w kierunku cynamonu, czekolady, pierniczków :-) ten zapach zrobił na mnie wrażenie. Na pewno nie jest zwykłym ulepkiem, to czekolada z jakimś likierem - bardzo, bardzo mi to odpowiada... Trwałość jak najbardziej na plus...
Gwiazdkę odjęłam jednak za to, że nie jest to zapach mega elegancki - czekolada to czekolada ;)

Ilość zużytych opakowań: próbki

jeden z ulubionych

Tez nie za bardzo wiem o co chodzi z tymi pierniczkami.Zapach jest lekko orientalny,może ta zawartosc mokki w połączeniu z wanilią daje efekt cynamonowego ciasta.Dla mnie przede wszytskim jest to idealne połączenie słodkiego,kremowego zapachu ze świeżościa owoców.Gdyby nie był przelamany cytrusami napewno bym go nie lubila,poniewaz byłby dla mnie za slodki.To taki troche lepszy Angel,bardziej świeży owocowy,troche meski i bardzo intrgujacy.Uwielbiam ten zapach,szkoda,ze jest tak trudno dostepny.

przereklamowany

Bardzo delikatny zapach , ciepły lekko słodki . W nucie serca kwiaty : ylang i lilie . Trzyma się blisko skóry , wielkie halo o nic nadzwyczajnego . Trwałość średnia .
Pierników ani korzeni żadnych nie czuje , bo niby skąd ? W składzie zapachowym nut nie ma żadnych przypraw.
Z tymi piernikami , które tyle osob wyczuwa na wizazu , to jakaś zbiorowa iluzja.
Te wszystkie przyprawy , które dodaje się do piernika są ale w żóltej Ninie Ricci , wersja Les Belles , Delice d \'epices .

Zapach przyjemny , kwiatowo - drzewny koktail , delikatnie zmysłowy , ale nie za taką kase jaką teraz osiąga , bo jest już niedostępny .

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: próbki

Piernik z nadzieniem morelowym

Nie będzie niczym odkrywczym gdy napiszę, że Belle de Minuit pachnie korzenno- piernikowym ciastem. Dosłowności mógłby pozazdrościć tej kompozycji każdy "wolumin" zapachowej biblioteki Demeter.
Moja wyobraźnia wizualizuje okrągły, duży piernik przekładany morelową marmoladą, specyficzna wilgotność zapachu sugeruje, że gdzieś w głębi smakowitego wypieku czai się trochę zakalca, ale nie szkodzi.
Ciasto doprawione jest goździkami, kandyzowaną skórką pomarańczową i łyżeczką rozpuszczalnej kawy. Wyrosło pewnie na sodzie, tuż przy skórze błąka się suchy, chemiczny jakby aromat spulchniacza.

Gdy po raz pierwszy powąchałam Belle de Minuit byłam oczarowana. To zapach dzieciństwa, szczęśliwych niedziel nad upieczonym przez Mamę ciastem, domu pachnącego wypiekami. Oczarowana lawiną wspomnień zakupiłam flakonik po bardzo pobieżnych testach i zaczęłam intensywne użytkowanie.
Pierwszego dnia byłam zachwycona, drugiego także, trzeciego dnia bardzo mi się podobał, czwartego podobał mi się ale już nie bardzo, piątego użyłam jakiegoś innego zapachu i Belle de Minuit już nie wróciłam.
Znudził mnie ten zapach i spowszedniał mi, nie ma w nim tajemnicy, napięcia, zaskoczenia, są zaś słodkie dziecięco-infantylne skojarzenia, wspaniałe do powąchania ale nie do noszenia.
Z flakonika sporządziłam odlewkę i czasami wącham ją sobie gdy dziecko we mnie domaga się uwagi i pieszczoty. Ale nosić globalnie tego zapachu już nie chcę.

Trwałość taka sobie.
Flakon ma fatalny kształt, budzi we mnie bardzo nieprzyjemne skojarzenia, w wypadku perfum zupełnie nie na miejscu.

Używam tego produktu od: ~ pięć lat
Ilość zużytych opakowań: kilka mililitrów z 30tki, reszta poleciała w świat.

wielkie nadzieje

Jakiś czas temu zdobyłam własną butelkę.
Drżącą ręką zdjęłam nakrętkę i z namaszczeniem nacisnęłam atomizer, oczekując pięknego, gęstego, jadalnego zapachu. I...................nic z tych rzeczy.
Ani on piękny, ani gęsty, ani jadalny.
Jest to zapach ładny, niekoncentryczny, przypominający pierniczki, bardziej marmoladowe niż korzenne, czy unurzane w czekoladzie. Ale te pierniczki....Hmm, jak by to rzec? To raczej substytut pierniczków, coś syntetycznego, co ma udawać te wspaniałe ciasteczka. To żel do mycia o zapachu pierniczkowym. Ale cały czas czujesz syntetyczny zapach żelu/mydła czy innego detergentu. Zapach, który nie pozwala Ci się zapomnieć, nie pozwala zamknąć oczu i pomarzyć sobie o polizaniu nadgarstka spryskanego BdM w nadziei, że i smak będzie słodki, goździkowo-cynamonowo-czekoladowy. Wiesz, że nie będzie.
Zapach zasługuje na 3 lub 3,5 gwiazdki. Buteleczka brzydka. Trwałość zapachu średnia.

Jeśli mam czymś pachnieć podczas Świąt Bożegonarodzenia, to bez wahania wybiorę Theoremę, która ma ładniejszą bazę i wyrazistszy, nieco ziołowy początek, bądź - nawet dużo chętniej - Sensuous, które są prześliczne i szlachetne, w przeciwieństwie do BdM.

Używam tego produktu od: niespełna miesiąca
Ilość zużytych opakowań: testy, testy

mała księżniczka

Belle de Minuit to zapach dla księżniczki- takie jest moje zdanie. To były moje pierwsze perfumy, które dostałam wiele lat temu i używałam ich bardzo oszczędnie, w przekonaniu, że z każdym psiknięciem doświadczam nieziemskiego luksusu. Czułam się w nich jak księżniczka, królewna z bajki czy Kopciuszek na balu. Z tamtego okresu nie pamiętam pierników, ale pamiętam, że zapach bardzo podobał się wielu osobom, a liczne komplementy potęgowały moje odczucie wyjątkowości, które osiągałam dzięki Belle de Minuit.
Nie tak dawno znowu dostałam ten zapach, tym razem już od księcia ;-)Brak mi słów!!!
Jest absolutnie wyjątkowy, takich nut nie gra już żadna sephorowa flaszka. Belle de minuit!!!! Tyś na moim ciele taka cudownie pudrowa, lekko mydlana, momentami korzenno pierniczkowa. Tyś idealna a ja w Tobie znów jak ta księżniczka!

Trwałość świetna! Na włosach i ubraniach czuć następnego dnia!
Buteleczka wspaniała!
Oby to nie była moja ostatnia!!!Używam tego produktu od:dawno, dawno temu i od 2 tygodni

Piernik

Pierniczek - miękki, mocno cynamonowy, z lekkim lukrem na wierzchu. Pyszny. Doskonały i niepowtarzalny piernik, zapach którego szukałam długie lata, a znalazłam zupełnie przypadkowo właśnie w Belle de minuit.
Każde psiknięcie powoduje teleportację do jakiej miłej,rajskiej krainy, zapach bajkowy i jedyny w swoim rodzaju.
Ubolewam, że jest tak trudno dostępny, ubolewam że takie perełki są tylko limitowankami.
Zaznaczyłam, że kupię go ponownie - jeśli tylko będzie mi to dane, jeśli uda mi się go upolować, zrobię to bez najmniejszego zawahania.

Używam tego produktu od: 3 m-cy
Ilość zużytych opakowań:

Aaaaaaa!
O takim zapachu marzyłam! Dlaczego była to tylko limitówka?!
Cudowny, głęboki zapach słodko-korzennego piernika, ale nie przesłodzonego;)
Skórka pomarańczki, świeżo starta z aromatem goździków,imbiru, cynamonu, kakao.
Tak właśnie pachną w mojej wyobraźni Święta Bożego Narodzenia..
Gwar, pośpiech w sklepach, w domu mnóstwo przygotowań, nagrzana kuchnia z ogromem zapachów, słodyczą ciast..
Poprawia humor!
Cudownie otula swoją słodkością i jest bardzo trwały.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:próbka