Bourjois, Aqua Volume Mascara Waterproof (Tusz wodoodporny, pogrubiający i podkręcający)

Pojemność 10,5 ml

Wodoodporna mascara podkręca rzęsy i dodaje im objętości. Specjalna szczoteczka powoduje, że każda rzęsa jest rozczesana i wygładzona od nasady po końcówkę. W ofercie dostępne są również mascary kolorowe, które można nakładać solo lub tylko na końcówki rzęs pociągniętych już inną mascarą czarną czy brązową dla uzyskania ciekawego efektu.
Tusz reklamowany jest jako trwający w niezmienionym stanie przez cały dzień.

niezły efekt ale...

To był mój pierwszy tusz wodoodporny który skutecznie mnie zniechęcił do kosmetyków wodoodpornych.Ale od początku.
Opakowanie ładne,poręczne.Szczoteczka dla mnie ciut za gęsta ale po kilku użyciach można sie przyzwyczaić.Tusz daje niezły efekt,rzęsy są ładne rozdzielone i tak jakby puszyste.Nie osypuje się i nie kruszy.Śnieg i deszcz mu nie straszne.No wszystko by wskazywało na to, że jest to tusz idealny...ale demakijaż tegoż kosmetyku jest koszmarem.Zwykły płyn do demakijażu-ani rusz,dwu-fazowy-również nic.No to krem oliwkowy ziai-o troche zeszło,oliwka do ciała-przy porządnym drapaniu wreszcie zszedł...uff ale straciłam przy tym chyba połowę rzęs a oczy jak u królika.Hmm cieżki wybór pomiędzy wspaniałym tuszem i straszliwym demakijażem...chyba nie polecam:)

Pierzaste rzęsy:)

Kupilam na wakacje, bo wodoodporny. Wybralam kolor turkusowy, bo modny. Zwrocil moja uwage, bo ma ladne opakowanie. Tak dotychczas myslalam o tym tuszu - bez emocji. Ale teraz, po powrocie z urlopu jestem w nim zakochana!!! Szcoteczka jest sztywna i nabiera odpowiednia ilosc tuszu, kolor jest boski i widoczny. A takze nie zauwazylam zadnych smug po kapieli w basenie! Nie podraznia oczu - a wiem co mowie bo nosze szkla kontaktowe. Jak sie nalozy wiecej warstw to wyglada jak te pierzaste sztuczne rzesy do kupienia w drogich sklepach!!! Wypas!!! Goraco polecam - nawet to noszenia na oku saute:)

bardzo fajny

Tusz bardzo mi odpowiada.Ladnie rozdziela rzesy i je pogrubia.Nie tworzy grudek,owadzich nozek i nie osypuje sie pod oczami.Jak na maskare wodoodporna dosyc dobrze sie zmywa plynami lub oliwka.

bdb

Używam tego tuszu od 3 lat w czasie wakacji i stwierdzam że jest on świetny w kategorii wodoodpornej.Tusz ten bardzo ładnie wydłuża, rozdziela i podkręca ale raczej nie pogrubia rzęs. Daje efekt bardzo gładkich wręcz błyszczących rzęs.Ogólnie jest bardzo fajny ale raczej na dzień. Ma niestety także wady np. to, że strasznie trudno się go zmywa i że ma brzydki zapach. Sprawdził się zarówno podczas nurkowania w bardzo słonym morzu jak i w basenie

Nakładanie tego tuszu to przyjemność tak jak efekt.Długo trzyma się na rzęsach w niezmienionym stanie, nie skleja ich i nie osypuje się.Ładny efektowny wygląd.Sprawdzony w deszczu i upale.Bardzo wydajny.

Porządny

Jako osoba kiepsko obdarowana przez naturę rzęsami stwierdzam, że to dobry tusz. Na razie nie znalazłam lepszego, ale ciągle jestem w trakcie poszukiwań.
Jest bardzo trwały, na mnie się nie osypywał ani nie rozmazywał.
Najlepiej zmywać go dwufazowymi preparatami do demakijażu, inaczej mogą być problemy.
Bez problemu można nim ładnie pomalować rzęsy, także dwoma warstwami.
Całkiem przyzwoita żywotność, nie wysycha za szybko.
Plus za ładne opakowanie i dobrą szczoteczkę.

Yhm :D

Bardzo długo szukałam niebieskiego tuszu, taki który były widoczny z odległości paru metrów (ołłłł jeeee :D) Żaden nie dawał kolorowego efektu, no może tylko pod światło i to bardziej ciemny granat był. Pewnego dnia moja kumpela przyszła w super niebieskich rzęsach ... już z daleka widziałam błękitne rzęsy. :D Po południu biegłam po ten tusz, który mi poradziła. :D Jest boski, jeśli chodzi o nadawanie koloru, jeśli chodzi o samo malowanie, to już nie jest taki fajny. Mój sposób, to pomalowanie mocną czarną maskarą rzęs raz, a następnie tylko końcówki tym błękitnym. Boooosko. :D:D I mooooocno. :D:D

Ps. Bardzo trwały, ciężko się zmywa, nie raz muszę zmywać go parę razy wieczorem, ale wolę to niż w połowie dnia mieć rozmazany i skruszony tusz. :)

***

Rzadko uzywam drozszych tuszów. Wychodze z zalozenia ze jak sie umie malowac rzesy to nawet najtanszym tuszem zrobi sie to dobrze :). Tym razem jednak planowalam kupic cos wodoodpornego. No i trafilam w dziesiatke (no dobra, nie przypisuje sobie tego osiagniecia bo tak naprawde ten tusz wybral i kupil mi moj chlopak :D).

Odpornosc na krople deszczu sprawdzilam juz wczesniej- maskara przeszla test pomyslnie.
Wczoraj zycie dalo mi okazje do wyprobowania odpornosci na lzy... Nie na jakis tam wielki placz i tarcie oczu, ale zwykle lezki ktore czasem niespodziewanie naplywaja do oczu... Kolejny test zdany na 6 :).
Teraz z czystym sumieniem moge dac bourjois 4 gwiazdki.
Co do koncowego efektu tuszowania- nie jest nadzwyczajny. Wydluza, leciutko pogrubia... Odrobine tworzy grudki.
Identyczny efekt osiagalam jakims tanim tuszem ktorego nazwy nawet nie pamietam. I rzesy mi nie powypadaly ;).
Te 4 gwiazdki to za skuteczna wodoodpornosc (ale nie jest trudno go zmyc wieczorem podczas demakijazu- to tez plus)

Update:
Niestety po dluzszym czasie uzywania tego tuszu musze odjac mu jedna gwiazdke. Pisalam ze odrobine tworzy grudki... No to teraz juz nie odrobine :(. Od jakiegos czasu w ogole sobie z nim nie radze. Mam wrazenie ze juz go nie ma w tym opakowaniu, albo ze jest jakis zaschniety. Nie da sie ladnie wytuszowac nim rzes.
Zawiodlam sie :(. Te 3 gwiazdki to jednak TYLKO I WYLACZNIE za skuteczna wododpornosc.

Dość Dobry

Jest fajny i trwały , mój ulubiony na basen :), ma ładne i poreczne opakowanie i dobrą szczoteczke. Troche wydłuża rzęsy i podkreca. Jednak nie zasługuje na 5*, jak dla mnie za delikatny...

Użyilość zużytych opakowań: 1

ciut powyżej przeciętnej

Nie nazwałabym go tuszem pogrubiającym, bo nie pogrubia prawie wcale (mówię tu o 1 warstwie). Ale ma ładny, głęboko czarny kolor, nie skleja rzęs, jest wydajny. Wadą, oprócz prawie zerowego pogrubienia, jest to, że trochę sie osypuje. Jeżeli w międzyczasi nie trafię na nic lepszego, to kupię go ponownie.

Bardzo nijaki

Naprawdę średni. Dla mnie rzęsy nim pomalowane, to jakby w ogóle nie pomalowane :-(. Ani trochę nie pogrubia, nieznacznie wydłuża i ciężko się zmywa. Jedyna zaleta to fakt, że się nie obsypuje. Kupiłam zachęcona pochwałam na Wizażu i się niestety rozczarowałam. Oddałam koleżance. Nie polecam....

Bardzo dobry produkt

Odporny na łzy, deszcz, pot nawet na chlorowaną wodę czy kąpiel pod prysznicem!!! Trwały ponad wszystko, nie osypuje się i ładnie podkreśla rzęsy. Minus za to, że trudno go zmyć nawet środkami do zmywania wodoodpornych kosmetyków, no i traciłam przy demakijażu kilka rzęs... Poza tym bez zarzutu.