Versace, Yellow Diamond EDT

Średnia ocena: 3.91/5

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

zobacz więcej ofertzwiń

Po premierze `Crystal Noir` (2004) i `Bright Crystal` (2006) dom mody Versace spędził wiele lat na tworzeniu kolejnego godnego następcy linii zapachów, który ma również kojarzyć się z drogocennym kamieniem.
`Yellow Diamond` (`Żółty Diament`) jest zapachem z kategorii kwiatowej, stworzony z myślą o paniach ceniących w zapachu kobiecość i luksus.
Butelka `Yellow Diamond` kształtem przypomina poprzedników, ale kartonik posiada nietypowe zdobienia w stylu barokowym.
Twarzą zapachu jest znana australijska modelka Abbey Lee Kershaw, a fotografem czuwającym nad kampanią jest Mario Testino.

Kategoria: kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: świeża cytryna Amalfi, olejek neroli, bergamotka, sorbet gruszkowy
nuta serca: kwiat pomarańczy, płatki frezji, mimoza, lilia wodna
nuta bazy: krystaliczna ambra, drewno gwajakowe, drogocenne piżmo

Rekomendacja
na dzień, na wieczór, wiosna / lato
kwiatowe, drzewne, owocowe
wody toaletowe
50 - 100ml, <50ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

• Flakon: 5

Już nie kryształ, a diament ?

Zastanawia mnie nazwa tych perfum... A ściślej mówiąc: co spowodowało zmianę, że pomimo, iż pochodzi z rodziny Kryształów, dostał miano Diamentu? Uważam, że lepiej byłoby nie wprowadzać nowinek i udziwnień i nazwać go po prostu "Yellow Crystal".

Z tego, co zauważyłam na forach, w wypowiedziach różnych kobiet, najwięcej zwolenniczek zyskał Bright Crystal, najwięcej kontrowersji wzbudził Crystal Noir, a najmniej lubiany okazał się być Yellow Diamond. Mój ranking wygląda inaczej:
1. Crystal Noir (niestety reformulacja wyrządziła mu straszną krzywdę, z czym w żadnym razie nie mogę się pogodzić!)
2. Yellow Diamond
3. Bright Crystal

Skupmy się tu na tym drugim miejscu.

Jest to naprawdę PORZĄDNY zapach! Mimo, że wolę kadzidła, drzewa i kwiaty, aniżeli cytrusy i owoce, to muszę przyznać, że Żółty Diament jest jednym z najlepszych owocowców, jakie znam. Właśnie przez obecność rewelacyjnych kwiatów. Nie zamykam się na tego typu perfumy i znam przypadki, w których owocowe nuty zapachowe są godne uwagi, a nawet zniewalające! Taki jest właśnie Yellow Diamond. W otwarciu wita nas moja ukochana neroli - radosna, bardzo soczysta, wibrująca, wiosenna. Przepiękna! Świeża cytryna świetnie z nią współgra - obie idą w parze, gdzieś w tle mruga sorbet gruszkowy, który otula całość kompozycji, jednak nie przytłacza pierwszoplanowej pary. Bergamotka, która nadaje perfumom takiego przyjemnie herbacianego akcentu jest zaskakująca – raz ją czuję, a raz nie. Niesamowicie zblendowana jest ta nuta głowy, bardzo mi się podoba. Z serca wyłania się frezja – zdecydowanie gra tu pierwsze skrzypce, wyraźnie dominuje, przeplata się z głową perfum, a reszta nut serca jest jej podporządkowana, wręcz niezauważalna. Frezja naprawdę szlachetna, wytworna, cudowna, słodka. Aż słów mi brakuje, by określić jej kunszt, dlatego po prostu powiem, że uwielbiam perfumy, w których składzie wyrasta ten kwiat. Nuty bazy są tutaj najmniej wyczuwalne i gdybym miała wskazać obecność któregokolwiek z jej składników, to miałabym problem... Chyba bym zgadywała i prawdopodobnie wskazałabym na ambrę właśnie i wetywerię (lub cyprys), których tu nie ma... Jest za to drewno gwajakowe, które rzeczywiście jest podobne do wetywerii. Oczywiście zapytałabym nieśmiało o piżmo, jednak sugerowałabym się popularnością tego składnika, aniżeli tym, że faktycznie go czuję.
Te perfumy nosi się niezwykle przyjemnie! Są wyczuwalne z dość dużej odległości, ciągną za sobą ogon, a ich trwałość toooo... coś pięknego! :) Wiosna już nadeszła, po niej przyjdzie lato, a ja mam coraz większą gotowość do zakupu nowej buteleczki. A propos buteleczki! Pominęłam jej prezentację, ponieważ wyszłam z założenia, że nie muszę komentować czegoś, co jest skrajnie Przepiękne?

Wiecie, co jeszcze wam powiem?...
Tak patrzę na ten ranking... I mając na względzie fakt, że Crystal Noir przeszedł bardzo nieudaną, porażkową wręcz reformulację, to nie wiem, czy to właśnie Yellow Diamond nie powinien zająć pierwszego miejsca... Bo Czarny Kryształ sprzed tymi pożal się Boże zmianami w kompozycji nie miał sobie równych i był to zapach stworzony dla mnie. Nadal uważam, że jest piękny, wytworny, tajemniczy, czarujący, baaaardzo trwały i projekcyjny, to jest to zupełnie inna kategoria, niż ten Majstersztyk, który miałam wręcz orgazmiczną przyjemność poznać... I niestety bardzo boleśnie zatęsknić... Ale przecież nie będziemy pisać pod recenzją Żółtego Diamentu o Czarnym Krysztale! Wciąż zbieram się do napisania opinii o CN... wiem, że będzie to dużo trudniejsze zadanie, niż wystawienie opinii na temat BC i YD.

Czy mam jeszcze coś do powiedzenia względem YD? Chyba nie... Powtórzę: piękny, romantyczny, ekskluzywny zapach bez cytrusowej infantylizacji; najlepszy na okres wiosenno-letni, ale jesienią (szczególnie tą wczesną... wow! genialny pomysł!) i zimą również się sprawdzi świetnie! Całoroczne, całodobowe perfumy. Z miłą chęcią nabędę go ponownie. Cena w stosunku do jakości: SUPERPRZYZWOITA! To również mocno zachęca do zakupu. :)

Piękny i trwały zapach

Ten zapach skradł moje serce i całkowicie mnie oczarował. Uwielbiam takie cytrusowe, orzeźwiające, nie przytłaczające nuty.
Perfumy Versace nie dość, że przepięknie pachną cytrusami i kwiatami, to jeszcze oczywiście są bardzo trwałe. Uważam, że nadają się na każdą okazję.
Dopełnieniem perfum jest luksusowo zaprojektowany flakon, który jest ozdobą łazienkowej półki.

Magia cytrusów

Moje ulubione Versace. Delikatny, świeży, cytrusowy zapach. Jest ze mną w pracy, w trakcie wieczornych wyjść, na imprezach itd. Mocno wyczuwalny, ale nienachalny, delikatny w swojej obecności. Mam skłonności do migren i to jest jeden z tych zapachów, który nie atakuje i nie powoduje bólu, więc trzymam się go od lat.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

• Flakon: 4

Cytrusowe nuty

Ładne, świeże, długo się utrzymują jak na wodę toaletowa, za co wielki plus. Nie bardzo pasuje mi zapach jaki pojawia się po kilku godzinach, ale ogólnie ok nie są słodkie i mdłe, świeże lekko cytrusowe.

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Uniwersalne, ale i wyjątkowe

Przyznaję, że znając zwyczajny i nietrwały zapach Bright Crystal nie byłam zainteresowana innymi EDT z tej serii Versace.

Mój wewnętrzny Sknerus McKwacz sprawił, że psiknęłam na przegub, gdy zobaczyłam 90ml flakon w sklepie wolnocłowym za 49 euro. No i przepadłam.

Zapach jest piękny: kwiatowy, ale nie banalny, świeży, ale nie "niebieski" - przez ambrę i piżmo, całość tworzy kwiatową, subtelnie otulająca mgiełkę. Nadaje się zarówno na dzień, do pracy jak i na wieczór jeśli nie mamy akurat nastroju ja cięższe perfumy.

Perfumy zbierają dużo komplementów, szczególnie od innych pań - dostałam dużo zapytań czym pachnę nosząc ten zapach

• Flakon: 5

Ładniejszy i trwalszy niż pierwotna wersja

Mam dwa flakony zapachu Bright Crystal oraz jeden flakon Bright Crystal Absolu, postanowiłam jednak wypróbować zapach Yellow Diamond kupując próbkę i szczerze mówiąc jestem zła że okupilam się we flakony pierwotnej wersji...
Ten zapach jest nie dość że trwalszy to w dodatku ładniejszy, luksusowy, taki klasyczny, nie jest to zapach staroświecki ale powiedziałabym że bezpieczny, świeży, czysty, luksusowy. Zdecydowanie najpiękniejszy ze wszystkim diamentów, próbkę Crystal Noir też mam jednak ten zapach Yellow jest jak dla mnie najpiękniejszy.
Pachnie trochę jakby świeżo powieszonym praniem by zaraz przenieść się na plażę ciepłego kraju, jest taki słoneczny, wesoły, ale w dalszym ciągu uroczy i luksusowy.
Pięknie pachnie, jest trwały, kiedyś sprawie sobie cały flakon kiedy zużyje inne wersje.

Wykorzystała: kilka próbek

Piękne, szlachetne

Bardzo ładne perfumy, mające ogon i bardzo przyjemny, świeży, przestrzenny zapach. Rekomenduję jako zapach letni". Moja ulubiona wersja diamentów. Lepszy takze od Versense., bardziej wyrazisty, choć w podobnym klimacie. Perfumy są świeże, ale i mają głębię. Radzę spróbować.

Rewelacja!

Piękne, cudowne, niesamowite, zachwycające!!
Perfumy dostałam w prezencie pierwsze wrażenie- byłam przerażona (tyle pieniędzy a to było coś strasznego)
Po chwili zakochałam się w tych perfumach.
Niesamowicie długo utrzymują zapach.

Śliczny zapach

Jestem miłośniczką zapachów cytrusowych, owocowych i kwiatowych, a najlepiej jak wszystkie te podpunkty łącza się w jednym idealnym zapachy.
Versace yellow diamond jest mieszanką cytrusów, gruszki, frezji, bergamotki, niby niczym się nie wyróżnia, ale dla mnie taka mieszanka jest strzałem w dziesiątkę.
Uważam, że świetnie sprawdza się w ciągu dnia niezależnie od pory roku chodź mnie najbardziej przypomina wiosenny ogród dlatego używanie ich w tą pore roku sprawia mi największą radość.
Zapach jest trwały i przez cały dzień pięknie to czuć przy czym nie traci na swojej intensywności pomimo upływającego czasu.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 5

Urlop w słonecznej Italii!

Yellow Diamond to mój mały skok w bok od klasycznej Bright Crystal. Versace nigdy mnie nie zawodzi - tworzy zapachy, które mają klasę i są mega kobiece.
Żółty diament jest zapachem, który przenosi mnie myślami wprost nad Morze Śródziemne. Przenosi mnie do miejsca, gdzie w niemiłosiernym upale szukam ochłody pod drzewem pełnym soczystych cytrusów. Ten zapach przede wszystkim jest pełen cytrusowych nut. Ale nie bójcie się, że będziecie pachnieć jak odświeżacz powietrza - całość jest niezwykle elegancka, porządna jakościowo. Ten zapach niesamowicie poprawia mi humor, przynosi ochłodę w upalne dni i sprawia, że czuję się jakbym była na wiecznym urlopie.
Trwałość jest jak w przypadku innych zapachów Versace nienaganna. Czuję je na sobie przez kilka godzin, ciągną się za mną ogonem. To rzadkość, bo świeże, letnie zapachy krótko się na mnie utrzymują.
Który kryształ Versace kocham najbardziej? Wszystkie trzy! Każdy z tych zapachów jest inny i każdy z nich zasługuje na miejsce na mojej toaletce.
Jeśli chcecie w trybie natychmiastowym znaleźć się na włoskim wybrzeżu Amalfi, po prostu kupcie sobie ten zapach!

• Flakon: 5

Ukochany zapach z powiewem lata

Zapach ten dla mnie jest takim eleganckim ale delikatnym wyborem w ciągu dnia.
Każdy zwraca uwagę, że pięknie pachnę więc się bardzo lubimy.

Nie jest ciężki choć dosyć intensywnie czuć zapach i na mnie trzyma się cały dzień więc jest bardzo trwały.
Jak psiknę ubranie to czuć na nim aż do wyprania.
Nie uczulił mnie jak pryskałam szyję więc dla mnie to też istotne.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 4

Zbyt intensywny

Dla mnie nic specjalnego, bardzo nijaki zapach. Intensywny, kwiatowy, męczący. Bardzo popularne nuty zapachowe, mam wrażenie, że znam ten zapach od lat.