Mariza, Intensywne Nawilżanie 25+, Krem nawilżająco-wygładzający na dzień i na noc

Przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji cery suchej i normalnej po 25 roku życia. Krem o delikatnej konsystencji zapewnia skórze optymalne i długotrwałe nawilżenie. Odpowiednio dobrane składniki aktywne zwiększają zdolność wiązania i zatrzymywania wilgoci w głębszych warstwach skóry oraz wzmacniają naturalną barierę hydrolipidową naskórka chroniąc go przed przesuszeniem. Krem wzmacnia i zabezpiecza struktury kolagenu i elastyny zapobiegając utracie jędrności i sprężystości skóry oraz powstawaniu zmarszczek. Zapewnia skórze kompleksową ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz wolnych rodników. Cera staje się miękka, gładka, pełna energii i naturalnego blasku.
Składniki aktywne:
- Kolagen i elastyna – podstawowe białka podporowe skóry odpowiadające za jej jędrność i elastyczność. Kolagen posiada silne właściwości nawilżające – wpływa na utrzymanie właściwego stopnia wilgotności skóry i chroni ją przed nadmierną utratą wody. Elastyna zapewnia skórze sprężystość i miękkość.
- Aktywny higrokompleks nawilżający – zbliżony do naturalnego czynnika nawilżającego skóry NMF.
- Ekstrakt z bawełny – bogate źródło cennych substancji odżywczych, ma silne właściwości regenerujące, łagodzące i wygładzające.
- Izoflawonoidy – poprawiają ukrwienie skóry oraz zapobiegają kruchości i pękaniu naczynek krwionośnych.
- Masło shea – działa zmiękczająco i uelastyczniająco, delikatnie natłuszcza skórę chroniąc ja przed wysuszeniem. Jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym.
- D-pantenol i alantoina – działają regenerująco stymulując wzrost i odnowę komórek skóry. Koją i łagodzą podrażnienia.
- Witamina E – naturalny antyutleniacz i czynnik przeciwrodnikowy. Zapobiega procesom przedwczesnego starzenia się skóry.

bardzo dobry krem

Krem kupiłam impulsywnie, po przeczytaniu w katalogu, że jest nawilżająco-matujący. Od dłuższego czasu szukałam czegoś, co będzie matować moją skórę, alę nie będzie powodować uwidaczniania przesuszonej, łuszczącej się skóry na policzkach. I bingo!!! Za 16 zł mam krem, który jest na prawdę świetny. Faktycznie matuje, faktycznie nawilża, świetnie się rozsmarowuje, szybko się wchłania. I co dla mnie najważniejsze- nie pozostawia na skórze tej lepkiej warstwy, co mnie irytuje strasznie, zwłaszcza wieczorem, gdy kładę się spać i połowa kosmetyku zostaje na poduszce. I jeszcze jedno, nie wiem, czy tylko ja tak mam, czy inne dziewczyny też, ale gdy smaruje twarz kremem ( nawet po vichy tak mam) przez dobre pół godziny czuję lekkie swędzenie na skórze. Tutaj tego nie zauważyłam.
Podsumowując:
Plusy
-matuje
-nawilża
-szybko się wchłania
-dobrze się go nakłada
-jest tani

Dla niektórych minusem może być opakowanie. Jest dość tandetne. Natomiast przypuszczam, że firma celowo oszczędza na opakowaniach, aby obniżyć cenę całego produktu. Dla mnie nie stanowi to problemu.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie