Versace, Woman EDP

notino.pl
Średnia ocena: 3.91/5

Hebe
zobacz więcej ofertzwiń

Wyrafinowany i ponadczasowy zapach nawiązuje do nektaru kwiatów frangipani, soczystych liści jaśminu i orzeźwiającej bergamotki.
Nutą przewodnią kompozycji jest aromat orientalnego kwiatu lotosu a w tle wyczuć można owocowe nuty (śliwki i maliny) oraz błękitnego libańskiego cedru.

Typ zapachu: kwiatowy.
Nuty zapachowe: kwiat i liść Frangipani, jaśmin, dzika róża, Padparadscha Lotus, śliwka, malina, błękitny cedr libański, piżmo, ambra, bergamotka.

kwiatowe, owocowe, orientalne
wody perfumowane
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

17% jesień/zima 83% wiosna/lato

• Flakon: 2

Świetny kobiecy zapach.

Kwiatowy, długo utrzymujący się. Bardzo kobiecy, nie jest ciężki, raczej delikatny. Dobry na dzień i na wieczór, na każdą porę roku. Jedyny minus to wygląd flakonika.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

• Flakon: 5

Mają w sobie coś intrygującego

Cześć!

Uwielbiam perfumy i czesto kupuję je w ciemno. Versace, Woman EDP kupiłam całkiem niedawno.

Co o nich mogę napisać?

Flakon: Moim zdaniem bardzo ładny, elegancki, przyjemny dla oka. Smukła buteleczka zdobi półkę.

Trwałość: podobna do innych Versace - bardziej trwała niż Bright Crystal, ale mniej niż Crystal NOIR [jeżeli miałabym porównać]

Kompozycja zapachowa jest ciekawa. Wyczuwalne są oakordy owocowe - trochę słodkie; kwiatowe, ale i z dużym akcentem na piżmowe, pudrowe .

Najbardziej podoba mi się pierwsze 10 min, kiedy perfumy są owocowe, słodkie z nutą białych kwiatów. Później niestety, kiedy są uwalniane kolejne nuty zapachowe, woda perfumowana staje się trochę zbyt ciężka i pudrowa. Czy trochę mdła? Sama do końca nie wiem. Niby trochę tak, ale jednak coś mi się w tym zapachu podoba.

Muszę przyznać, że mają w sobie coś intrygującego. Coś co przyciąga i mimo wszystko do nich wracam, używam i jeszcze nie oddałam flakonika.

Nie polecam kupwania w ciemno, nie każdemu będą się podobać.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Ciekawy

Zapach trwały ,jeśli ktoś lubi zapachy kwiatowe A takie zdecydowanie są te perfumy polecam
Osobiście nie używam ,kupilam na prezent osobie która od lat jest zachwycona tym zapachem

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Piekny lekki kwiatowy zapach

Ogólnie polecam produkt, ponieważ zapach jest śliczny...lekki, kwiatowy, idealny na ciepłe dni. Jedyne co mnie martwi to jego krótkotrwałość, choć to tylko moje odczucia...ponieważ ja go na sobie nie czuje ale inni ponoć tak:)

• Flakon: 3

Pospolite

Niestety nie urzekły mnie ani na początku flakonu, ani nigdy później. Myślałam, że może nie był to ich czas, nie ta pora roku, ale niestety pachną dla mnie naprawdę pospolicie. Nie brzydko, ale nie ma w nich nic zachwycającego. Nie wybrzmiewa konkretnie, ani żaden kwiat, ani owoc. Brakuje mi w nich tej przewodniej nuty, która zachwyca otoczenie.
Dla mnie pachną jak typowo dzienne perfumy z avon, czy Oriflame, ale nawet nie takie lepsze.
Ogólnie bardzo lubię Versace i liczyłam na coś więcej z ich strony, ale rozczarowałam się, bo niestety kupione były w ciemno.
Raczej nie obejrzalabym się na ulicy za nikim pachnącym w ten sposób (co mi się zdarza), a na pewno nie połączyłabym tego zapachu z luksusową marką, czy flakonem wartym kilka stówek. Nie mój klimat

• Flakon: 1

Zapach ładny, ale flakon to dramat

Perfumy mają bardzo ładny zapach, kwiatowy, dość lekki, ale jednak ma też w sobie coś ciężkiego. Najpierw czuć nuty kwiatowe, później natomiast przebijają się te cięższe, od piżma i bergamoty. Mi przypadł do gustu. Wydajność i trwałość są niestety bardzo niskie, ale na szczęście cena też nie jest specjalnie wysoka, szczególnie w promocji.

Największy bubel to flakon. Jest okropny, tandetny, jak dla małej dziewczynki udającej księżniczkę. Do tego te kryształki, no nie... Dodatkowo spód jest bardzo wąski, przez co flakon jest wywrotny.

Zmysłowy zapach

Zapach zdecydowanie dla dojrzałych osób, mocny, kwiatowy, zmysłowy. Pięknie pachnie, przeznaczony jest bardziej na chłodniejszy czas. Perfuma jest naprawdę ładna, ma mocny zapach, lecz nie utrzymuje się długo w porównaniu do innych zapachów tej klasy. Oczywiście posiada ładną, smukłą butelkę, na której znajduje się przepiękny krystaliczny koteczek zabezpieczający. Zapach jest drogi, lecz trzeba się zgodzić, że za produkty tej marki tyle się wydaje.

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Kuszący zapach kwiatów

Mam już trzecią butelkę tych perfum. Raz kiedy kupiłam na lotnisku, później dostawałam jako upominek - aż dwa razy. Zapach mi się nie znudził. Mimo to jak na perfumy z wyższej półki nie są aż tak drogie. Często te perfumy są na promocji w strefie wolnocłowej. Mało kto je kupuje, (dla mnie dobrze, bo im mniej go ktoś kupuje tym bardziej perfumy stają się unikatowe i kojarzone tylko z wami. Przepiękna silna kompozycja kwiatowa. Butelka w stylu orientalnym, przypomina mi sztukę Bliskiego Wschodu. Uważam, że warto się tymi perfumami zainteresować. Nie są one często omawiane ani promowane jak wszystkie serie Crystal od Versace, które potrafią być przewodnione. Versace Woman mają dla mnie ten rozpoznawalny charakter. Akordy tych perfum są bardzo charakterystyczne, więc jeśli ktoś zapomni przy testowaniu wielu innych perfum w perfumerii, szybko go odnajdzie po zapachy oraz do której kategorii należą. Od jakiegoś czasu już nie ma takich kompozycji od Versace ani od innych marek-trochę szkoda. Bo mam też inne zapachy od Versace, ale nie mają tego charakteru, są nudne i wtapiają się w masowość, które widzę na półkach w perfumeriach. Ta silna kompozycja kwiatów jest wykonana na najwyższym poziomie. Nawet Gucci Bloom przy swojej kompozycji jest tania. Mam do tych perfum spory sentyment, wiele moich znajomych kojarzy mnie z tymi perfumami. Dodam też, że stworzyła je Christine Nagel, która obecnie tworzy dla Hermès. Jest autorką kultowych perfum : Miss Dior Cherie Dior, serii Si od Armaniego oraz serii Jo Malone i wielu innych.

polecam

Zapach ten zalicza się do owocowo-kwiatowych z drzewnymi nutami. Jest on słodki ,ale bardzo kobiecy. Mimo swojej ciężkości i słodkości nie jest duszący ani przytłaczający.
W nutach głowy znajdziemy bergamotka, róża, liść jaśminu, plumeria ,następnie w nutach serca mamy cedr, lotos, malina, śliwka a to wszystko w towarzystwie ambry i piżma.
Flakon inspirowany kuszącymi kształtami kobiety. Korek przypomina fioletowy diament i według mnie nadaje szyku i jest "wisienką na torcie" całej butelki.
Na samym początku mocno i wyraźnie poczujemy kwiatowe akordy plumerii i jaśminu. Następnie po chwili ,na pierwszy plan wychodzą słodkie maliny w połączeniu z odurzającym kwiatem lotosu i orzeźwiającą nutą śliwki. Zmysły rozgrzewają drzewne nuty i to one nadają całości zmysłowy ,kobiecy i mocny charakter.
Dla mnie ten zapach jest idealny na wiosnę / lato. Jest bardzo kobiecy, zmysłowy - taki idealny na ciepłe dni.

Trwałość zależy od naszej skóry ,u mnie zapach utrzymuje się cały dzień ,ale wiem że u niektórych trzy/cztery godziny.

Zimowa moc

Zapach jest śliczny mocny i dlugo sie trzyma. Kwiatowy elegancki i klasyczny z bardzo przyjemnym zakonczeniem. Jest zdecydowanie najlepszy w zimie poniewaz jest dosc ciezki.

Mega mocny

Bardzo lubię ten pefum, jest idealny na zimę ponieważ długo pachnie i bardzo jest intensywny słodki i nie oczywisty. Części osób się średnio podoba ale ja myślę że jest naprawdę fajny, po za tym ma śliczny flakonik i długo czuję go na skórze.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Jest ładny

Perfum ładnie pachnie, opakowanie jest praktyczne kolorowe, Jest to zapach delikatny, kwiatowy. Bardzo kobiecy. Długo utrzymuje się zarówno na skórze, jak i na ubraniach. Cena jest dość wysoka ale warto kupić