Cetaphil, RestoraDerm, Balsam do nawilżania twarzy i ciała dla skóry atopowej, suchej lub wrażliwej

Balsam specjalnie opracowany dla skóry suchej, atopowej lub wrażliwej, dla dzieci i niemowląt.
Balsam nawilżający Cetaphil Restoraderm skutecznie nawilża suchą, swędzącą skórę.
Technologia ceramidowa odbudowuje uszkodzoną skórę.
Nie zawiera środków konserwujących i zapachowych.

z pompką, w butelce
lotion
wrażliwa, sucha, alergiczna / atopowa
balsamy
zmiękczające, natłuszczające, regenerujące, nawilżające, przeciwzapalne
bez parabenów, bezzapachowa, hipoalergiczna

Nawilża, natłuszcza i regeneruje suchą, atopową skórę

Często mam suchą, ściągniętą i wrażliwą skórę,gdyż cierpię na atopowe zapalenie skóry. Balsam zapewnia ukojenie, odżywienie i wzmocnienie bariery ochronnej skóry. To skuteczna pielęgnacja. Długotrwałe nawilża i natłuszcza skórę. Łagodzi zmiany skórne i zapobiega ich nawrotom. Skóra jest ukojona. Nie swędzi. Nie jest ściągnięta. Balsam ma przyjemną lekką formułę, dobrze rozprowadzającą się na skórze i szybko wchłaniającą. Z pewnością kupię ponownie.

Bardzo dobry do spalonej słońcem skóry

Ten balsam uratował moją skórę kiedy spiekłam się na słońcu na kajakach i nie byłam w stanie dotknąć swoich ramion. Skórę miałam czerwoną i piekącą i ten balsam trochę ją uspokoił i ukoił poparzenie. Dodatkowo jest bardzo delikatny, nie było żadnego pieczenia a konsystencja jest w miarę lekka i nie trzeba wcierać.
Używałam go kilka razy codziennie przez tydzień i okazał się bardzo wydajny.
Zapach jest delikatny, niedrażniący, podejdzie każdemu. Przy problematycznej suchej skórze może być idealnym rozwiązaniem

Używam dla siebie.

Mimo, że na opakowaniu jest informacja o stosowaniu dla dzieci. Ja jako dorosła również go stosuję. Używam do smarowania twarzy bo mam AZS i skóra na moim czole jest tak sucha ze schodzi płatami i strasznie swędzi. Ten produkt na prawdę przynosi mi ulgę i po myciu się mogę normalnie iść spać i nie budzę się przez ten świąd. Polecam.

mój ideał

Mam cerę wrażliwą, naczynkową. Do tej pory ciężko było mi znaleźć balsam do ciała, który by nie podrażniał, a jednocześnie tak dobrze nawilżał i pielęgnował. Dobrze rozprowadza się na skórze, dając uczucie komfortu i mega szybkiego nawilżenia.Bezzapachowy,idealny dla alergików,do cery suchej i skóry podrażnionej . Stosowałam go również na dłonie jako kurację na noc aplikując nieco większą ilość produktu i zakładając na kilka minut rękawiczki. Cetaphil doskonale sprawdza się również do smarowania mojej wrażliwej skóry pod pachami. Jestem z niego bardzo zadowolona. o bardzo dobry wielofunkcyjny kosmetyk.

Warty uwagi

Balsam polecił mi dermatolog dla mojej córki na różnego typu przebarwienia po ugryzieniach komarów i ogolnie problemy skórne. Jest to bardzo dobry produkt chodz cena wysoka, jednak za jakość trzeba zapłacić.

Ratunek dla wysuszonej skóry

Gdy moja skóra, przez krakowską wodę, była w tragicznym stanie i występowały na niej czerwone z przesuszenia plamy pani dermatolog poleciła mi właśnie ten balsam do smarowania ciała i w przeciągu dwóch tygodni skóra była w nieporównywalnie lepszym stanie, a o suchych plamach mogłam zapomnieć. Od tej pory nie rozstaję się z tym właśnie balsamem i towarzyszy mi na każdym kroku. Uratował moją skórę i jestem mu za to bardzo wdzięczna.

Nawilża jak żaden inny kosmetyk.

Cierpię na egzemę/atopie dłoni, w celu smarowania rąk i stóp kupiłam ten balsam. Był dość drogi, jednak jego działanie i opakowanie mi to wynagradza.
Cudownie nawilża, nie znam drugiego tak dobrego kosmetyku nawilżającego. Ma przyjemną lekko wodnistą konsystencję, nie posiada zapachu, opakowanie znów jest bardzo praktyczne- nie jest wielkie, ale kosmetyk jest wydajny, posiada pompkę jaka dozuje tyle ile chcemy + nie zacina się i można ją zamknąć, estetyczna etykieta jaka się nie odkleja i jest wodoodporna. Skład kosmetyku mi odpowiada, balsam nie szczypie i nie wchłania się mega szybko, bo jest wyczuwalna na skórze warstwa ochronna. Cudownie zmiękcza dłonie jak i skórę. Niestety nie mogę stosować go do skóry całego ciała i do skóry twarzy bo powoduję u mnie alergię - krostki typowo alergiczne- jednak, do dłoni, stóp i po goleniu na noc pod pachy jest świetny. Mój mąż stosuję go do skóry twarzy czasami i u niego alergia nie występuje. Jestem zadowolona z tego balsamu i na pewno kupię go ponownie.

Wspaniale nawilża

Nie mam problemów ze skórą atopową, a ten produkt kupiłam po to, by mieć krem nawilżający, który pomoże mojej skórze przesuszonej po stosowaniu kwasów (specyfikiem aptecznym w domu).

Na początku - przy podrażnionej skórze - ten balsam szczypał, ale szybko to przeszło. Po kilku dniach stosowania twarz jest odzywiona i dobrze nawilżona, no i przede wszystkim - nie pojawiają się żadne wypryski, czyli nie zapycha porów.

Nie ma filtrów, więc stosuję na noc.Ale ten krem spełnia też moje marzenie o kremie, który mogę sobie wetrzeć w prosty i szybki sposób w każdej chwili, gdy już potem nie nakładam makijażu - np. po basenie, po demakijażu, gdy jeszcze nie idę spać itp. Pompka ułatwia takie szybkie nałożenie i wtarcie kremu w twarz.

Od dziś będę testować, czy poradzi sobie z moimi makabrycznie przesuszonymi kolanami.

Najlepszy

Dostałam próbki od alergologa. I bardzo jestem za to wdzięczna!
W ciągu kilku dni zregenerował poważne zmiany atopowe na mojej twarzy i rękach (z pomocą leków, które w tym przypadku były konieczne). Używałam wielu różnych balsamów, kremów, żeli i olejów, z wyższych i niższych półek - żaden mu nie dorównuje.

+ Długotrwałe nawilżenie! Przy moim średnim/mocnym AZS wystarczy, że posmaruję się 2-3 razy dziennie, a skóra cały czas jest miękka, to wielki sukces! Suche skórki znikają w jedną noc. ;)
+ Konsystencja. Lekki i łatwo się rozprowadza. Zdecydowanie nadaje się pod makijaż (ja używam minerałów ale myślę, że pod podkład też będzie ok), nawet pod filtry - dobrze się wchłania.
+ Bez zapachu i konserwantów. Ogromny plus dla alergika. Może trochę długi skład, ale bardzo dobry!
+ Przyspiesza regenerację skóry. Odnoszę wrażenie, że zmiany dużo szybciej się goją, kiedy są potraktowane tym balsamem.

- Cena/wydajność. Trochę drogi dla kogoś, kto używa go zarówno do twarzy jak i ciała. Przy oszczędnym używaniu (w przypadku tego balsamu to jak najbardziej wystarczające) butelka powinna starczyć na ok. miesiąc. No ale chyba nawet za tą cenę warto, jeśli ma się duże problemy z suchą skórą.
- Szczypie kiedy nałoży się go na podrażnioną skórę. Ale myślę, że z uwagi na zalety można mu to wybaczyć :)
- Nie zapobiega nawrotom AZS. Może gdyby używać go częściej? Ja zawsze zapominam... ;) Tak czy inaczej, nie sądzę, aby istniało cokolwiek, co może zapobiec silnym nawrotom jak moje.
- Opakowanie. Pompka wypluwa odpowiednią ilość balsamu, butelka jest bardzo estetyczna, ale zdaje się być niezbyt dopracowanym eksperymentem - w miarę używania chudnie i deformuje się, czasami uniemożliwiając pozycję stojącą. Podejrzewam, że celem takiego próżniowego rozwiązania jest niedopuszczanie rozwoju bakterii w balsamie - pomysł chyba dobry, ale trzeba by jeszcze nad nim popracować.

Trochę słabo dostępny, ale być może to tylko kwestia tego, że jest to dość nowy produkt.

Co do zapychania, trudno mi ocenić. Mam cerę skłonną do trądziku, ale rzadko kiedy ma to związek z używanymi przeze mnie kosmetykami. Ostatnio nie jest w idealnym stanie, ale nie sądzę, żeby to była wina Restoradermu. Konsystencja nie wydaje się sprzyjać zapychaniu, ale fakt faktem oleje i silikony wysoko w składzie mogą być tutaj sprawcą... Jednak uważam, że kluczem jest tutaj nakładanie jak najmniejszej ilości. Czytałam gdzieś, że doskonale się wchłania na lekko mokrej skórze, to także może pomóc w redukcji potencjalnej komedogenności.

Ogólnie bardzo blisko ideału. Zasługuje na 5 gwiazdek, bo jest lepszy od wszystkich innych, których używałam.

Ilość zużytych opakowań: 3 pełne opakowania (295 ml)

EKSTRA

SUPER !!

- Nawiliża
- wygładza
- dobrze się wchłania
- ulga dla suchej skóry i wrażliwej!
- BEZ SLS I PARABENÓW HUUUUUURRRRAAA !!
- NIE PERFUMOWANY!
- poprostu super skład i bombowy balsam do buzi i całego ciała, POLECAM !!

Używam tego produktu od: 1x
Ilość zużytych opakowań: 1x295m