Plante System, Les Soins Bio, Baume Contour des Yeux Liftant (Przeciwzmarszczkowo - liftingujący balsam pod oczy)

Balsam do pielęgnacji okolicy oczu, błyskawicznie napina skórę, pomagając zmniejszyć tzw. kurze łapki, co jest efektem działania unikalnego połączenia naturalnych składników, takich jak guma arabska. Wyciągi z ruszczyka i arniki łagodzą podrażnienia skóry i zmniejszają oznaki zmęczenia. Puder ryżowy wygładza zmarszczki oraz nadaje skórze jedwabistość. Balsam doskonale się wchłania. Ułatwia nakładanie makijażu. Przebadano na osobach używających szkieł kontaktowych i mających oczy szczególnie wrażliwe. Wyniki badań klinicznych przeprowadzonych na grupie 17 kobiet: przeciętnie liczba zmarszczek zmniejszyła się o 13%. Efekt ten zaobserwowano u 75% kobiet, u których zastosowano preparat. Suma organicznych składników roślinnych: 99%. Suma składników z upraw ekologicznych: 29% Polecany dla grupy wiekowej: 35+.

kremy pod oczy
regenerujące, nawilżające, liftingujące, wygładzające, przeciwzmarszczkowe
w tubce

Porządny krem

Pierwszy krem/balsam od wielu, wielu miesięcy, którego po prostu mogę używać, a przy tym działa. Bardzo dobrze zrobiony kosmetyk, od składu, który jest piękny, naturalny, przez konsystencję i działanie, po opakowanie, które jest proste, ale higieniczne, solidne i estetyczne oraz niewygórowaną cenę.

Balsam przede wszystkim nie podrażnia oczu, nie uczula, nie szczypie, nie obciąża mi skóry powiek, nie budzę się z opuchnięciami po jego użyciu, oczy mi nie łzawią, łagodny, pachnący, ale bardzo delikatnie i przyjemnie. Bardzo dobrze mi się go używa, fajnie się rozprowadza, nie ciągnie skóry. Nadaje się idealnie pod makijaż, bo pięknie się wchłania, ale nie pozostawia uczucia tępości na powierzchni skóry, makijaż, korektor, cienie nigdy mi na nim nie spłynęły. Ma bardzo lekką formułę, odrobinę lejący, balsamiczny właśnie, jest bardzo przez to wydajny. Opakowanie z dziubkiem dozuje idealną ilość kosmetyku, na jedną aplikację potrzebuję ilość wielkości pestki jabłka i zostaje mi jeszcze na palcach resztka, którą wsmarowuję w usta.

Nawilżenie może nie wybitne, ale bardzo efektywne, o szerokim spectrum, na lato idealny kosmetyk. Jedynie zauważyłam, że po peelingach kwasowych, które stosuję na twarz omijając okolice oczu mam mimo wszystko przesuszoną skórę powiek i ten krem nie zawsze sobie z tym radzi, ale wtedy nakładam na niego odrobinę oleju kokosowego lub arganowego i efekty są bardzo zadowalające. W Zimie wolę konkretniejsze nawilżenie, więc robię sobie od tego produktu przerwę, jest bardzo wydajny.

Krem ładnie łagodzi i zmniejsza mi opuchliznę i cienie pod oczami, nie likwiduje ich całkowicie, ale u osób z drobnymi problemami tego typu na pewno sobie świetnie poradzi, u siebie zauważam przede wszystkim, że on zapobiega lepiej, niż leczy. Mam już cerę dojrzałą i trochę większe niedoskonałości do usunięcia, ale mimo wszystko jestem z niego bardzo zadowolona, bo widzę różnicę po zastosowaniu, otwiera oko, odświeża spojrzenie, podnosi powieki, ładnie wygładza i lekko napina skórę, przy pierwszych użyciach czuć po nałożeniu typowe mrowienie, potem po przyzwyczajeniu skóry do działania ono się już rzadko pojawia, ale efekty i tak są. Skóra się nim nie przejada. No i na dłuższą metę nie pojawiają się problemy, podrażnienia, zaczerwienienia, budzę się z wypoczętym spojrzeniem.

Nie mogę nie polecić. Do 30-tki krem powinien się świetnie sprawdzić u każdej pani, mam nadzieję.

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwsze.

napina

Krem ma lekką konzystencję ,a przy bardzo wygodnej tubce przyjemnie się go aplikuje.Jest też bardzo wydajny.Po nałożeniu ma się dziwne wrażenie ,że krem się nie wchłania ,jakby zostawał na wierzchu ale to tylko pozory.Bardzo szybko się jednak wchłania i ma się uczucie napinania.Krem nie podrażnia mi spojówek ,a mam wrażliwe.Nie błyszczy się ale ma się wrażenie jakby odbijał światło i skóra wokół oka taka jakby jaśniejsza .

Ilość zużytych opakowań: wtrakcie pierwszego

bardzo dobry i przyjemny w użyciu

Zacznę od ceny. W sklepie, w którym go kupiłam, regularna cena to 47 zł. Został przeceniony na niecałe 20 zł, więc ciekawość zwyciężyła. Teraz żałuję, że wzięłam tylko jeden.

Wcześniej używałam kremu pod oczy Eucerin Aqua Porin, który według mnie jest przeciętnym nawilżaczem i nic ponad to. Ten balsam sprawuje się o wiele lepiej.

Nawilża świetnie, ale i wygładza, delikatnie rozjaśnia. Nie wypowiem się na temat liftingu czy prasowania zmarszczek, bo raz - kto w to wierzy, a dwa - jeszcze nie potrzebuję.
Balsam jest gęsty, ale jednocześnie lekki. Błyskawicznie się wchłania do matu, bez żadnej warstewki, ale daje radę zrobić delikatny masaż. Bezzapachowy, nie podrażnia, nie powoduje łzawienia. Przywraca komfort skórze, którą pielęgnuje, a przy tym matuje - idealny pod makijaż.
Jest też bradzo wydajny. Tubka z precyzyjną końcówką.

Czuję się zachęcona do innych produktów Plante System.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe