Lush, Karma EDP

Lush, Karma EDP

`Karma` marki Lush to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn z 1995 roku. Nutami głowy są pomarańcza, lawenda i trawa cytrynowa; nutami serca są sosna, cytryna i liść czarnej porzeczki; nutami bazy są paczula, żywica jodłowa, elemi i cynamon.
Perfumy są dostepne w formie atomizera i sztyftu.

Kategoria: cytrusowo - aromatyczna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: pomarańcza, lawenda, trawa cytrynowa
nuta serca: sosna, cytryna, liść czarnej porzeczki
nuta bazy: paczula, żywica jodłowa, elemi, cynamon

wody perfumowane
Rekomendacja
na dzień, na wieczór, wiosna / lato
ziołowe / fougere, zielone / cytrusowe

Owocowa ekstaza rodem z Jamajki i sympatyczna paczula

Pefumy dostałam dzięki mojej siostrze pod choinkę. Zamiast sztyftu obecnie jest wersja w uroczej puszcze (solid).

Karma marzyła mi się od długiego czasu. Na dodatek kojarzą mi się z starą piosenką &quot;Karma coma&quot; grupy Massive Attack. I i faktycznie Karma to zapach Jamajki.

Jest owocowo przyjemnie. Jak na egzotycznej wyspie. Wyczuwam w nich przyjemne cytrusowe owoce - i nie jest to soczek dla małego dziecka w kartoniku które piłam w podstawówce. Nie to nie to, to świeżo wyciskane owoce.

Jest kwaśnie, dość przyjemnie. Równie przyjemne owocowo są perfumy Hermesa &quot;Eau d\'Orange Verte&quot; w których wyczuwam równie przyjemną nutkę kwaśnych owoców. Tu jest podobnie, choć czuję przełamanie goryczkowatą paczulą. Nie ma efektu pleśni znanej mi z Borneo 1834, w których czekolada jest ostra i z pleśnią. Tu paczula jest delikatniejsza - nadal ostra, ale bez przesady mocna.

Czuję też przyprawową nutę. Może nie jest to cynamon jak u poprzedniczki, ale czuję lekko orientalną nutę. Czuje też lekką gorycz lawendy. Kadzidło jest pod koniec. Delikatne, czułe, nie jest ostre i mocne jak w kadzidlakach typu Czarny turmalin. Gdy ktoś szuka orzeźwienia, a nie takiej super mocy kadzidlanej to Karma jest dla niego.

Gorycz połączona z orzeźwieniem i lekkim orientem. Tak odczuwam Karmę. Choć zazwyczaj preferuję kwiatowe perfumy - lub te z kadzidłem i przyprawami to Lush Karma jest przyjemnym owocowym wyjątkiem. Lubię je.

Na pewno będę miała nie raz je - czy to jako uroczą puszkę (taką jak mam obecnie) czy jako flakon.

Faktycznie piosenka Massive Attack &quot;Karma coma&quot; i słowa &quot;Karmacoma, jamaica\' aroma&quot; są odzwierciedleniem Lushowej rodziny Karma.

Są niedrogie, ale dla mnie cena w perfumach gra drugie skrzypce - za zapach mogę zapłacić każdą kwotę.

Projekcja perfum jest spora - kilka godzin z zapachem pewne. Jest blisko skóry.

A, uwaga moja drobna - gdy używacie formy solid to wszystko co dotkniecie po nałożeniu karmy będzie nią pachnieć - także uwaga z dotykaniem czegokolwiek.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie (sporo testów nadgarstkowych - będzie z 7 - 8)
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej puszki (wersja solid).

Cudowne kadzidlo

Przy okazji zakupow w Lushu psiknelam na nadgarstek ,po czym zapomnialam o nim na chwile .Wyszlam ze sklepu ,poszlam sobie dalej i....cudowny zapach krazacy wokol mojego nosa zmusil mnie zebym przypomniala sobie o nadgarstku.Wspaniala ,ciepla pomarancza ,paczula a na koncu odrobina cynamonu.Zapach inny niz inne,powiedzialabym bardzo jadalny ,taki organiczny -pelna natura jak to u Lusha.Trzymal dosc dlugo .Mialam juz wersje w sztyfcie ale nie byla za bardzo trwala ,wydaje mi sie ze troszke inna.Te sa naprawde piekne,Mysle ze w duecie z kremem do ciala Karma efekt bylby powalajacy hmmm....taka wisienka na torcie.

Używam tego produktu od: planuje zakup
Ilość zużytych opakowań: narazie zadne