Soraya, Ochronny krem do twarzy SPF 25 PPD 18 - średnia ochrona

Soraya, Ochronny krem do twarzy SPF 25 PPD 18 - średnia ochrona

Ochronny krem do twarzy SPF 25 polecany jest do każdego typu cery, szczególnie dla osób o jasnej karnacji oraz cerze szczególnie wrażliwej na słońce. Idealny do opalania oraz jako krem na dzień w warunkach dużego nasłonecznienia.
Aktywny system ochrony, oparty na wysokiej jakości filtrach Uvinul A + B, zapewnia szeroki zakres ochrony przed promieniowaniem słonecznym, powstawaniem przebarwień oraz poparzeń.
Badania potwierdziły, że przy prawidłowej aplikacji preparat:
- wydłuża 25-krotnie czas bezpiecznego przebywania na słońcu,
- zapewnia ochronę SPF 25, co odpowiada blokowaniu 96% promieniowania UVB,
- skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA (PPD 18),
- o 97% redukuje ilość wolnych rodników, które powstają w skórze pod wpływem promieniowania UV i powodują procesy fotostarzenia się skóry.
UV spots blocker - wyjątkowy ekstrakt z białej lilii, który chroni cerę przed nadmierną pigmentacją i powstawaniem przebarwień.
Aquamarine complex - (ekstrakt z alg morskich + bogata w cenne minerały woda morska) - nawilża i chroni naskórek przed przesuszeniem.
SOSkin complex (witamina E + pantenol + allantoina) doskonale łagodzi podrażnienia i wygładza.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało; często ponawiać aplikację w ciągu dnia).

idealny na twarz

Produkt zaczęłam stosować niedawno, podczas słonecznych dni w maju oraz czerwcu i muszę przyznać, że sprawdził się świetnie. Dobrze chronił twarz i pomimo, że ma wysoki faktor to twarz była opalona, a nie spalona .

Krem świetnie sprawdza się pod makijaż. Nie zapycha, ma lekką konsystencję i nie pozostawia tłustej warstwy. Idealnie stapia się z podkładem .

Dobrze nawilża skórę, więc nie musimy nakładać dodatkowej warstwy kremu nawilżającego Produkt jest ogólnodostępny i nie kosztuje wiele.

Nie bardzo pod makijaż

Potrzebowałam kremu z filtrem a że ten dostałam w gratisie postanowiłam go używać na co dzień.
Niestety w związku z tym , że robię makijaż co dziennie średnio mogę stosować ten krem.
Po nałożeniu na buzię cała się błyszczy przez długi czas a podkłady się po nim ślizgają. Jeśli chcę nałożyć minerały muszę najpierw się przypudrować żeby nie porobić plam.
Dosyć długo się wchłania.
Jeśli macie suchą skórę i nie nosicie makijażu to będzie to super produkt ale nie niestety nie jest to produkt dla mnie.
Oceniam na 4 gwiazdki dlatego że krem nie jest zły i spełnia swoje zadanie, zapewnia ochronę przeciwsłoneczną i nie zapycha. Ja po prostu źle dobrałam go do swojego rodzaju cery.

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Bardzo skuteczny jestem zawiedziona

Mam suchą tłusta i trądzikową cerę, a krem bardzo skutecznie chroni mnie przed słońcem. Niestety twarz to część ciała. Dziewczyny, zna któraś dobry kosmetyk na trądzik?

Niestety nie

Może cena jest korzystna (i wydajność, bo jest wydajny - to mu trzeba przyznać) i kogoś tym samym skusi, ale już wolałabym zapłacić więcej za coś lepszego. Przede wszystkim nie na się tego nosić na twarzy, bo zapach jest nie do zniesienia. Gdyby to był krem z filtrem do ciała to może by to jeszcze uszło, ale po nałożeniu na twarz aż się trudno oddycha. I to nie jest ładny zapach, ale krem pachnie tak, jak wszystkie tanie filtry sprzed 10 lat... I powoduje szczypanie oczu (niestety nie wiem, czy to przez zapach czy skład, ale szczypanie jest). I ten zapach się wcale nie ulatnia! Po nawet kilku godzinach, jestem poza domem, i wciąż go czuję. Kolejna sprawa - świecenie. Wiem, że są niedrogie, dobre kremy z filtrem, gdzie po nałożeniu cała cera się nie świeci. To nie jest taki krem. I czasami kiedy krem z filtrem się wchłonie, to świecenie się zmniejsza, ale ponownie - nie ten krem akurat. Wakacje się już skończyły, a ja go próbowałam używać na różne sposoby: pod podkład, z podkładem do własnego BB kremu, bez podkładu, z innym kremem itd., i nic; sprawdził się ostatecznie jako filtr do ciała, zwłaszcza na okolice dekoltu.

Btw. widzę, że ma dobre oceny, więc to chyba jest ten przypadek, gdzie kompletnie się coś dla mnie nie sprawdziło. I daję 2 gwiazdki, a nie jedną, ze względu na filtr przeciwsłoneczny, bo swoją główną funkcję (tj. ochronną) spełnia.

Nie zachwycił mnie

Kupiłam ten kremik na lato i używałam go całe wakacje. Nie mogę mu nic zarzucić w temacie ochrony przed słońcem - tego roku nie miałam najmniejszego problemu z bolesnym poparzeniem, udało mi się nawet uniknąć nieestetycznej opalenizny (opalam się na czerwono).
Krem mnie jednak nie powala na kolana. Nie używałam go z przyjemnością. Ma zapach bardzo typowy dla środków ochrony przeciwsłonecznej, a właściwie to śmierdzi filtrem sprzed 15 lat, tylko nieco mniej intensywnie. Konsystencja jest gęsta i tłusta, co może nie było największym problemem, bo mam cerę suchą. Jestem też przekonana, że krem ten nie był obojętny dla moich porów, rozregulował mi osiągniętą z trudem stabilność stanu skóry.
Tubka jest w miarę poręczna, ale podziękowałabym producentowi za zmianę nakrętki, bo w przypadku filtra, który się nakłada parę razy dziennie i w różnych warunkach takie odkręcane zamknięcie sprawia kłopoty.
Będę go używać mimo paskudnego zapachu, mimo nieprzyjemnej konsystencji, bo jest niewiele kremów z przyzwoitym faktorem, które nie byłyby naładowane parafiną. Jeśli wpadnie w moje ręce coś przyjemniejszego - bez żalu porzucę Sorayę.

I like it!

Lubie zapach kremów z filtrem. Ten krem można używać nie tylko do twarzy- kiedyś użyłam na nogi :P
* nawilża
* ochrania
* raczej tani
* z Rossmannu

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: prawie całe

Bez rewelacji

Kupiłam ten krem przypadkiem, gdyż potrzebowałam jakiegokolwiek podczas wakacji, by chronił moją naczynkową cerę. Trafił w moje ręce przypadkiem, a chciałam w końcu przetestować jakiś krem z filtrem!

Do ulubieńców nie należy. Mimo swojej małej pojemności, nie mogę go skończyć. Korzystam z niego, kiedy wyjdzie słonko, mimo, że nie zauważyłam super ochrony. Mam wrażenie, że dla mnie jest zbyt ciężki, a ponadto moja skóra dość szybko się po nim świeci.

Używam tego produktu od: czerwiec 2015
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Strzał w 10!

Bardzo dobry krem za przystępną cenę. Kupiłam go na promocji w Rossmannie za cenę ok. 22 złotych i używam już od dwóch miesięcy.

Plusy:
+ przyjemny, delikatny zapach
+ dobra konsystencja, łatwo rozprowadza się na skórze, nie "roluje" się
+ nie zapycha (mam cerę mieszaną ze skłonnością do sporadycznych wyprysków, ale po tym kremie nie miałam żadnych niespodzianek)
+ nadaje się pod makijaż
+ daje wrażenie odżywienia (moja skóra wydawała się po nim odżywiona, zawsze nabierała ładnej barwy)

Minusy:
- pozostawia delikatny film, przez co skóra twarzy bezpośrednio po aplikacji może się wydawać tłusta/błyszcząca (na szczęście ten efekt znika po kilkunastu minutach)
- zbyt niska ochrona na upalne dni (jeśli wybieramy się na plażę albo zamierzamy spędzić cały dzień w słońcu, lepiej zaopatrzyć się w coś z mocniejszym filtrem)

Najlepszy krem jaki miałam

+chroni przed promieniami (nie zrobiły mi się w tym roku przebarwienia)
+ładny zapach
+wydajny
+dobrze spisuje się pod makeupem
+przyjemna konsystencja
+nie bieli

Minusów nie zauważyłam

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Dobry na mniej słoneczne dni

Dobry krem z filtrem.
+ nawilża skórę
+ nie zostawia białych smug
+ przyjemny zapach
+ średni filtr na mniej słoneczne dni
+ nie podrażnia

minusów nie zauważyłam ;)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie użycia pierwszego

Dobry ale bez rewelacji

Krem jak dla mnie trochę za cięźki. Na mojej mieszanej cerze zostawia jednak warstwę- nie jest lepiąca, czy dusząca skórę ale jednak jest wyczuwalna poprostu mógłby być lżejszy. Dodatkowo puder potrzebny ale to większość filtrów tak ma.
Krem całkiem dobrze chroni nawet przy sporym słońcu. Jednak konsystencja mogłaby być ciut lżejsza i byłoby zdecydowanie lepiej.

Używam tego produktu od: 3mies

Jak dla mnie najlepszy krem z filtrami

Jeśli chodzi o kremy ochronne z filtrami to nie mam zbyt dobrych wspomnień.
W zeszłym roku testowałam kremy ziaja, które niestety się u mnie nie sprawdziły.
W tym roku do mojej kosmetyczki wpadł ochronny krem Soraya z SPF 25.

Pewnie część z Was uważa, że SPF 25 nie zapewni właściwej ochrony jednak w ramach ciekawostki przypomnę, że produkty z SPF 2 blokują 50% promieniowania, z SPF 15 - 93,3%, SPF 30 - 96,7%, a te z SPF 50 - 98%

Dla mnie krem ten okazał się strzałem w 10!
I mogę Wam go z czystym sumieniem polecić.

Producent obiecuje (jak zawsze) dużo. Muszę przyznać (co rzadko się zdarza), że tutaj obietnice producenta są w 100% spełnione.
Szok, prawda ? ;>

Krem zawiera fotostabilne filtry.

Krem jest gęsty, ale nie tłusty. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy, a jedynie lekki ochronny film. Rewelacyjnie współgra z podkładami, kremami tonującymi czy kremami BB.
Do tego ślicznie, dość intensywnie pachnie, ale zapach szybko się ulatnia więc osoby wrażliwe nie będą się męczyć.
Najważniejsze, że nie bieli skóry oraz jej nie przetłuszcza.
Co najlepsze - producent nic nie wspomina o matowieniu cery, a krem ładnie i na długo matuje skórę dlatego też rewelacyjnie sprawdza się przy cerze tłustej!
Oprócz właściwości ochronnych - przeciwsłonecznych, krem bardzo dobrze pielęgnuje skórę - nawilża ją, wygładza i łagodzi podrażnienia!
Pewnie jesteście ciekawe czy zapycha ? ;>
Dużo kremów z filtrami niestety ma tendencję do zapychania. Ten na szczęście nic złego nie robi. Nie zauważyłam zwiększonej ilości nieprzyjaciół lub wysypu zaskórników. Dlatego też polecam go osobom mającym problem z trądzikiem!

Jak na razie jest to najlepszy krem z filtrami jaki miałam.
Jego cena również jest przyjemna - 12-15 zł!

Tak więc jeśli jeszcze nie miałyście tego kremu, a szukacie kremu z filtrami, który nie powoduje świecenia skóry to ten krem z Soraya jest dla Was!

Pamiętajcie, że latem należy nie tylko chronić twarz, ale równie szyję, dekolt i ramiona!