Bikor Makeup, Puder do stosowania na sucho i na mokro 'Wet & Dry'

Bikor Makeup, Puder do stosowania na sucho i na mokro 'Wet & Dry'

Bikor Wet & Dry to lekki puder, którego trwała formuła idealnie dopasowuje się do każdego koloru i rodzaju cery. Jako unikatowy kosmetyk Bikor Wet & Dry ma podwójne zastosowanie. Na mokro pełni funkcje korektora - perfekcyjnie kamuflując niedoskonałości. Stosowany na sucho matuje strefę T oraz utrwala makijaż. Bikor Wet & Dry doskonale rozprasza światło, ujednolica kolor, nadając cerze naturalny i zdrowy wygląd. Sprawdza się, jako baza pod cienie do powiek oraz ułatwia szybką korektę makijażu w ciągu dnia. Kosmetyk zawiera filtr fizyczny, który działa ekranizująco, chroniąc skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wspaniale sprawdza się na skórze, tworząc na jej powierzchni delikatny film. Ze względu na wysoki poziom rozdrobnienia nie pozostawia białego nalotu oraz widocznych przejść. Zapewnia uczucie komfortu stanowiąc perfekcyjne wykończenie makijażu.
Bikor Wet & Dry 1 - rozświetlający.
Przeznaczony jest dla młodej i niewymagającej cery. Z powodu największego stężenia drobinek odbijających światło charakteryzuje się przede wszystkim działaniem rozświetlającym. Doskonale sprawdza się, jako baza pod cień do powiek. Po zastosowaniu Bikor Wet & Dry 1 skóra nabiera młodzieńczego blasku oraz pozostaje naturalnie zmatowiona.
Bikor Wet & Dry 2 - delikatnie kamuflujący i rozświetlający.
To uniwersalny puder dla każdej cery. Charakteryzuje się średnim rozświetlaniem oraz średnim kryciem. Niweluje drobne niedoskonałości, matuje oraz perfekcyjnie zmiękcza rysy po zastosowaniu kosmetyków kolorowych.
Bikor Wet & Dry 3 - kamuflujący - pełne krycie.
Przeznaczony jest do najbardziej problematycznej skóry. Delikatnie rozświetla, perfekcyjnie kryje niedoskonałości oraz znacznie matuje skórę. Intensyfikację krycia uzyskujemy poprzez użycie Bikor Wet & Dry na mokro. Puder Bikor Wet & Dry sprawdza się również, jako baza pod cień.

Dobry, wydajny produkt

Oceniam Wet&Dry 03 (kamuflujący - pełne krycie)

Opakowanie: okrągłe, z lusterkiem, plastikowe wykończone w macie (podobne do opakowania Ziemi Egiptu), z daleka wygląda względnie, z bliska tandetnie i szybko się brudzi

Produkt: prasowany, w jednym odcieniu. W zależności od tego jak pada na niego światło wydaje się być brzoskwiniowy, łososiowy lub beżowy. Zapach wyczuwalny wyłącznie z bliska, taki pudrowy o słodkiej nucie. Konsystencja pudrowo - kremowa.

Plusy:
-wydajny (nakładany go flat topem)
- dobrze współgra z moim kremem, co nie zdarza się za często (Arkana, Lactobionic 10%& wit. A + C)
- przez chwilę nawet mnie matuje (u mnie 2-3 godziny bez dodatkowego utrwalenia, czyli
porównywalnie do płynnego Revlona CS)
- dobrze kryje zaczerwienienia
- nie podrażnia, nie zapycha
- nie podkreśla suchych skórek (a używam regularnie kwasu laktobionowego, więc mimo tego, że staram się ich na bieżąco pozbywać, to jednak wciąż pojawiają się nowe.
- dobrze stapia się z cerą daje dość naturalny efekt (mam dość jasną karnację, nie wiem czy dopasuje się do ciemniejszych)
- jako korektor nakładany na sucho wygląda dobrze (można nim ukryć zaczerwienienia, niewielkie przebarwienia, nieduże pryszcze) natomiast z ubytkami w naskórku sobie średnio radzi.
- w przeciwieństwie do tradycyjnych minerałów, nie pyli się tak), nie osypuje (kocham jego konsystencję).
- „kompakt” a więc mogę go wszędzie zabrać i poprawić make up

Minusy:
- bez dodatkowego utrwalenia po kilku godzinach znika z twarzy pozostawiając podkreślone suche skórki (wyłącznie w okolicach, w których były wypukłe pryszcze lub ubytki w naskórku, ale mimo wszystko…)
- nakładany na mokro będzie mało wydajny i raczej pozostawi efekt maski
- nakładany jako korektor (na mokro) nie stapia się z resztą, jest jaśniejszy, czym dość mocno
przyciąga uwagę do maskowanego miejsca
- nie da się nim (bez efektu maski) zakryć dużych przebarwień posłonecznych (w końcu to nie kamuflaż :P)
- nałożony pod oczy zakamufluje sińce, ale też migruje i wchodzi w zagłębienia.
- zauważyłam również, że zaraz po zaaplikowaniu na twarz (mimo tego, że dobrze się z nią stapia) skóra nabiera takiego bladego, trupiego odcienia, ale po jakimś czasie (do godziny) znacznie się ociepla i jakby lekko ciemnieje (utlenia się?) i wtedy go kocham jeszcze bardziej :D
- przy temperaturach +30 stopni dość szybko spływa z twarzy (oceniam sam produkt, więc nie uwzględniam dodatkowych utrwalaczy)
- opakowanie (boję się, że szybko się połamie)

Podsumowując lubię go za dość naturalny efekt (nakładam go zamiast podkładu na sucho), ale wiadomo, że odbywa się to kosztem jego krycia (przy tej metodzie nakładania według mnie ma średnie krycie). Cenię go za to, że można go używać zamiast korektora (nie trzeba kupować innych produktów i nosić ich w kosmetyczce). Dodatkowo można go wszędzie ze sobą zabrać. Uwzględniając jego wydajność dochodzę do wniosku, że wcale nie jest taki drogi, a można nim wykonać makijaże u wielu osób (uniwersalny kolor). Dodatkowo nie obciąża za bardzo mojej kapryśnej skóry (nie czuję się zaklejona, a przy tym ujednolica i zakrywa to co powinien :D) Mógłby lepiej matowić (ale już się przyzwyczaiłam, do tego że kosmetyki na mojej skórze sobie nie radzą)