EcoSpa, Masło z awokado zimnotłoczone

EcoSpa, Masło z awokado zimnotłoczone

Masło posiada wysokie zdolności wnikania w skórę. Doskonale się rozprowadza. Stosowane jest w masażu i kosmetykach pielęgnacyjnych.

w słoiku
bogate
masło
normalna
olejki do ciała i do masażu
natłuszczające
bez parabenów, bezzapachowa

Masło ma tłustą, bogatą konsystencję

Masło ma tłustą, bogatą konsystencję i bardzo dobrze współpracuje i się rozprowadza po ciele, uelastycznia skórę i zapobiec rozstępom. Moja skóra jest po nim miękka, nawilżona. ona wchłonie. Masło jest bardzo delikatne, zapobiega utracie wody z naskórka, bardzo wydajne. Błyskawicznie nawilża wszystkie suche miejsca.

Naturalne i uniwersalne

Masło z awokado EcoSpa ma bardzo tłustą, bogatą konsystencję i jest znacznie cięższe od wszystkich znanych mi naturalnych olejów. Jego konsystencja jest na tyle współpracująca, że bez problemu można wygrzebać porcję z opakowania palcami, a potem z łatwością rozgrzać je jeszcze przez moment w dłoniach i aplikować tam, gdzie chcemy - w przeciwieństwie do innych maseł (np. murumuru), które bywają tak twarde, zbite i oporne, że człowiek się zmęczy, zanim w ogóle przejdzie do rzeczy. Masełko z awokado pięknie współpracuje i należy to docenić.
Zastosowań ma chyba tyle, ilu użytkowników. Zakupiłam je głównie w celu smarowania ciążowego brzucha, żeby skórę uelastycznić i zapobiec rozstępom. Jest po nim miękka, nawilżona i nie swędzi (co się zdarza kiedy musi się w krótkim czasie mocno rozciągnąć). Używam go też jak balsam do ust, krem do stóp pod skarpetki oraz na dłonie - bo lubią się boleśnie przesuszać i pękać, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Używam go głównie na noc, pozostawia na skórze bardzo tłustą warstwę i proszę się nie nastawiać, że się ona wchłonie. Otóż nie wchłonie się - chyba że do rana i częściowo w pościel. Dla mnie osobiście to jest plus i na to właśnie liczyłam, bo taka okluzja pozwala się skórze pięknie regenerować.
Masło jest bardzo delikatne, spokojnie można aplikować je na skórę podrażnioną i popękaną, wpiera warstwę hydrolipidową, zapobiega utracie wody z naskórka, chroni przed czynnikami zewnętrznymi i realnie koi. W zasadzie nie pachnie. Powiedziałabym, że to taki kosmetyk do zadań specjalnych. Obstawiam, że w szczególności atopowcy będą bardzo zadowoleni.
Pierwsze opakowanie 100g zużyłam w dwa miesiące i już zamówiłam kolejne. Polecam :)

super nawilżenie

Uwielbiam te masło! Świetnie się rozprowadza, jest przyjemne w użytkowaniu i bardzo wydajne. Błyskawicznie nawilża wszystkie suche miejsca (np. łokcie), dobrze działa na dłonie i skórki przy paznokciach. Zimą używam go zamiast kremu - rewelacja :)

dobry, naturalny produkt

Używając po raz pierwszy naturalnego masła NILOTICA byłam zachwycona. Chciałam sięgnąć również po inne rodzaje masełek. Padło na masło z awokado.

-trochę twardsze od Nilotica, ale za to ładniej pachnie (a właściwie uściślając zapach jest mniej intensywny)

- w zimie ciężko się rozsmarowuje, ale w lecie przyjemne w używaniu

- w lecie długo lepi się na skórze

- wygładza skórę

- wydaje mi się, że jest mało wydajne

- szkoda, że nie jest ekologiczne

Po tym doświadczeniu doszłam do wniosku, że w zimie będę używać do ciała olejów, a w lecie maseł (niekoniecznie tego). Muszę jeszcze poeksperymentować w tym zakresie. Ogólnie ten produkt polecam zwłaszcza dla kogoś, kto całe życie smarował się tradycyjnymi, sklepowymi balsamami, ale może uda mi się znaleźć coś lepszego, tańszego i do tego eko :).