Fitomed, Lukrecja Gładka, Ziołowy balsam do ciała (nowa wersja)

Fitomed, Lukrecja Gładka, Ziołowy balsam do ciała (nowa wersja)

Składniki bioaktywne: wyciąg z lukrecji, nostrzyka, rumianku, prawoślazu, szałwi, witamina E, d - pantenol.
Właściwości: naturalna alantoina zawarta w nostrzyku i prawoślazie znacznie poprawia chłonność preparatu. Balsam dobrze rozsmarowuje się, nie pozostawia białych smug i nie daje uczucia lepkości.
Działanie: nawilżające, regenerujące. Regularne stosowanie balsamu ujędrnia skórę. Naskórek nabiera ładnego połysku, jest gładki i jedwabisty w dotyku.
Fitomed poleca: dla skóry skłonnej do wysuszania się i łuszczenia, oraz do skóry wrażliwej. Skuteczny w łagodzeniu objawów nadmiernej ekspozycji słonecznej.

natłuszczające, nawilżające, regenerujące, ujędrniające, wygładzające
bez parabenów, zapachowa
w butelce, z pompką
lekkie
lotion
sucha, wrażliwa
balsamy

inny zapach niż stara wersja :(

Znałam go ze starszej wersji i niezmiernie mi wtedy odpowiadał. Zakupiłam ponownie z nowym, lekko lepszym składem i w nowej szacie graficznej. Niestety poprzedniego lekko ciasteczkowego zapachu już nie ma!!

Pachnie jak letnia łąka

Mam skórę ekstremalnie suchą, skłonną do atopii. Balsamu używam oczywiście codziennie. Potrzebuję dużego nawilżenia i lekkiego natłuszczenia. Niestety, ten balsam jest dla mnie niewystarczający, zarówno jeśli chodzi o nawilżenie, jak i natłuszczenie.
Moja skóra po prostu potrzebuje czegoś mocniejszego.
Żałuję, bo balsam przepięknie pachnie. Zapach kojarzy mi się z latem, łąką pełną kwiatów i stogiem siana. Po prostu bajka.
Łatwo się wchłania, jest dość wydajny.
Tani, w wygodnej butelce, polskiej firmy.

Używam wiernie od lat

Balsamu z Fitomedu używam już wiernie od wielu lat.
Szukałam wtedy balsamu do ciała, który miałby naturalny skład a jednocześnie dobrze się wchłaniał. I to naprawdę była ciężka sprawa... Balsamy o dobrych, naturalnych składach pozostawiały na mojej skórze tłusty film i właściwie mogłam je stosować tylko na noc, a często też budziłam się jeszcze z lepką warstwą na ciele. Bardzo, bardzo nie lubię, jeżeli produkt się dobrze nie wchłania. Natomiast balsamy, które się dobrze wchłaniały miały sztuczne składy i przy regularnym stosowaniu, owszem, skóra była napięta, ale po odstawieniu wyglądała tylko gorzej...
Odnalezienie balsamu z Fitomedu rozwiało wszystkie moje problemy. Balsam świetnie się wchłania, ma delikatny zapach, świetny naturalny skład... i od lat nie potrafię znaleźć jego godnego zamiennika. Skóra jest mięciutka, nie przesusza się po odstawieniu. Opakowanie jest ok (fajnie, że jest w dużym formacie 500 ml), balsam ma biały kolor. Balsam świetnie sprawdza się u mnie w okresie zimowym. Jest to jedyny kosmetyk do nawilżania skóry jaki używam (oprócz żeli z aloesem w okresie letnim) i pewnie tak pozostanie jeszcze przez wiele kolejnych lat.
Szczerze polecam.

Lekki, ale odżywczy

Buteleczka z plastiku, kryje biały balsamik. Lubię tę etykietkę Fitomed, na której widać koszyczek z ziołami. Z tyłu znajdziemy najważniejsze informacje, takie jak skład, przeznaczenie, działanie, data ważności itp. Balsam ma gęstą i treściwą konsystencję. Jest ona niby lekka, ale kiedy wsmarowujemy produkt w ciało czuć, że jest lekko tłuściutki. Pozostawia na skórze bardzo subtelny film ochronny, który nie jest tłusty ani lepiący. Powiedziałabym, że skóra jest pokryta gładkością balsamu. Przyzwyczajona jestem do innych zapachów Fitomed- bardziej ziołowych, z dużą nutą mydlnicy lekarskiej. Tu woń jest inna, delikatniejsza, nadal pozostaje ziołowa, ale są to już inne roślinki. Balsam jak najbardziej sprostał swojemu zadaniu. Najbardziej byłam zdziwiona, że bez tych wszystkich parabenów, ulepszaczy i oblepiaczy potrafi tak pięknie nawilżyć ciało. Od razu po aplikacji można wyczuć gładkość i miękkość, jakiej czasami brakuje skórze. Na dłuższą metę balsam Fitomed wspaniale zatrzymuje wodę w skórze, nie dochodzi do przesuszeń. Nie wiem co to, ale miałam drobne przesuszenie na podudziu. Ciągle złuszczałam, smarowałam to przesuszenie i skóra doszła do siebie. Kosmetyk jest także świetny przy skórze łuszczycowej, bo spowalnia łuszczenie naskórka. W górach przy słońcu nietrudno o opalenie skóry. Balsam ziołowy do ciała przynosił ukojenie w tym momencie, lekko chłodził i pomagał skórze się zregenerować. Kosmetyk pomaga łagodzić wszelkie podrażnienia na skórze. Po aplikacji skóra nabiera ładnego połysku i wygląda zdrowo. W składzie nie znajdziemy parabenów, co jest istotne, gdyż balsam aplikujemy na dużą powierzchnię ciała.

Fajny lekki balsam na lato

Balsam ziołowy do ciała Lukrecja gładka nawilżająco-regenerujący z lecytyną (250 ml/13,50zł) ma lekką konsystencję, więc osobiście nazwałabym go raczej mleczkiem. Jednak dzięki rzadszej konsystencji doskonale nadaje się na cieplejsze miesiące. Kiedy biorę prysznic i chcę szybko wsmarować w skórę coś nawilżającego.

Mały szczegół, a zdyskwalifikował

Pierwszy raz w życiu nie kupię produktu ponownie mimo, iż spełnia wszystkie moje oczekiwania. Nie kupię go przez to przebrzydłe opakowanie. Balsam cudnie nawilża, szybko się wchłania, pachnie nienachalnie, bardzo delikatnie co mi odpowiada, no cud, miód i orzeszki po prostu, ale jest jedno wielkie ALE! Wkurza mnie niesamowicie, że po każdej kąpieli, gdy chcę się nim nasmarować, muszę walczyć z tą zasraną butelką, żeby zechciała mi choć odrobinę tego balsamu użyczyć. Można wstrząsać, ściskać, aż się ręce trzęsą, a wyjdzie tylko mg balsamu. Nie mogę tego znieść! Nie wiem czy tylko ja mam taki problem, ale ta walka mnie zmęczyła i będę szukać dalej mojego idealnego balsamu. Swoje trzy grosze pewnie też dorzuca konsystencja, która jest bardzo gęsta i zbita, dlatego tak ciężko go wydobyć, ale bez przesady żebym musiała się tak namachać, żeby nawilżyć skórę -.-

Zalety:
+ konsystencja
+ zapach
+ nawilżenie
+ szybko się wchłania
+ nie pozostawia tłustej warstwy

Wady:
- CIĘŻKO WYDOBYĆ Z BULETKI

świetny produkt !

Jestem oczarowana tym balsamem. Z racji tego , że przez zimę moja skóra staje się sucha a nawet bardzo sucha potrzebuje dogłębnego nawilżenia. Ten balsam dał radę , moja skóra przez dłuższy czas pozostawała nawilżona. Po dłuższym stosowaniu muszę przyznać , że balsam ładnie napiął mi skórę z czego jestem oczywiście zadowolona. Za pojemność 250 ml musimy zapłacić w granicach 15 zł wiec jak za tak dobry produkt myślę , że to niewiele.

Bardzo przyjemna konsystencja , szybko wchłania się w skórę przez co nie mamy tłustego filmu anie lepiej skóry. Nie musimy długo czekać aby się ubrać. Bo tak jak w moim przypadku ja balsam nakładałam rano i wieczorem.

Bardzo wydajny odrobina balsamu ładnie nawilża nie trzeba wylewać go na rękę / ciało dużo.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: połowa 1

Bardzo dobry produkt

Ten balsam okazał się dla mnie świetnym kosmetykiem. Idealnie nawilżał moją skórę, pozostawiał ją miękką i miłą w dotyku. Pachniał bardzo naturalnie i nienachalnie. Jedynym minusem było to, że po zastosowaniu na skórze pozostawała lekka warstewka balsamu. Generalnie jednak mogę polecić Wam ten kosmetyk. Jest bardzo fajny i skuteczny.

Używam tego produktu od: ponad 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: całe opakowanie

Ulepek

Kupiłam ten balsam, zachęcona pozytywnymi opiniami, szczególnie jeśli chodzi o łatwość wchłaniania. Jednak jestem kompletnie rozczarowana.
Balsam niby szybko się wchłania, ale pozostawia na skórze lepkawy film, co w połączeniu ze słodkim, dość intensywnym zapachem sprawia, że mam wrażenie, jakbym miała ciało natarte rozpuszczonym cukrem.
Na dodatek nawilżanie jest średnie.

nawilża, przyjemny w użyciu

Świetny balsam polskiej firmy o bardzo dobrym składzie. Nawilża i pięknie pachnie, specyficznie, ale całkiem przyjemnie. Konsystencja jest dosyć gęsta, w związku z czym szybko go zużyłam. Byłam zadowolona z tego balsamu i pewnie jeszcze do niego wrócę. Mogłaby być nieco lepsza wydajność, ale cena i tak jest przystępna. Kolejny bardzo dobry produkt firmy Fitomed. Polecam.

lekka, przyjemna konsystencja o delikatnym zapachu, nawilżająca suchą i wrażliwą skórę

Przede wszystkim, pełna zgodność ze słowami samego producenta. Troszkę balsam opornie wypływa z opakowania, czasem muszę solidnie nim wstrząsnąć, aby zawartość przedostała się na zewnątrz. Balsam szybko się wchłania; faktycznie nie pozostawia żadnych odbarwień. Co więcej, pachnie delikatnie, kusząco, ale i bez przesady zwłaszcza dla naszego wrażliwego nosa na intensywne zapachy. Nawilża i wygładza. Doskonale naddaje się jako ochrona choćby i po depilacji nóg, łagodzi ewentualne stany zapalne ;) Polecam!

Używam tego produktu od: czerwiec 2015
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, zawartość: 250 ml

święty graal balsamów

Kupiłam zachęcona opiniami tutaj i kolejny raz dochodzę do wniosku, że wizażanki to chyba najbardziej świadome konsumentki ;)

Moim zdaniem balsam ma same plusy (poza jednym - dostępność - muszę zamawiać go sobie z wyprzedzeniem w osiedlowej aptece):
1) nawilża skórę i łagodzi chroniczną suchość (poradził sobie nawet z szorstka skórą pięt)
2) leczy okołomieszkowe zapalenie!!!
3) ujędrnia skórę - nie sądziłam, że balsam to potrafi, a potrafi
4) cena w odniesieniu do jakosci i wydajności - smiesznie niska
5) dobra konsystencja - taka na pograniczu żelu i galaretki - dobrze się wchłania, nie spływa, nie lepi się (no chyba, że sie przesadzi z ilością)
6) zapach moim zdaniem nie jest pudrowy - czuć w nim zapach ziół - ale nie jest chemiczny ani nachalny

Próbowałam już różnych cud kosmetyki za dużo zawyżone kwoty i żaden nie działał nawet w połowie tak dobrze jak ten na problem, jakim jest wysuszenie i podraznienie skóry.
Polecam spróbować, bo za taką cenę można zaryzykowac, że kosmetyk jednak sie nie spodoba (ale moim zdaniem prawdopodobieństwo nikłe ;))

Używam tego produktu od: 4 mies
Ilość zużytych opakowań: 3 op