Eau Thermale Avene, XeraCalm A.D, Lipid - Replenishing Cleansing Oil (Olejek oczyszczający uzupełniajacy lipidy)

XeraCalm A.D. Olejek oczyszczający uzupełniający lipidy delikatnie oczyszcza i koi bardzo suchą skórę skłonną do atopii i swędzenia. Jako pierwszy krok w pielęgnacji przeciw swędzeniu, olejek oczyszczający uzupełniający lipidy pozostawia skórę miękką, przywraca jej komfort oraz szanuje mikrobiom skóry. Olejek oczyszczający uzupełniający lipidy nie zawiera mydła i ma fizjologiczne pH, dzięki czemu może być stosowany w przypadku wystąpienia intensywnej objawów suchości na twarzy, ciele i skórze głowy. Nie zawiera substancji zapachowych i został opracowany tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych : XeraCalm A.D.Olejek oczyszczający uzupełniający lipidy nie szczypie w oczy i jest idealny dla skóry noworodków, dzieci i dorosłych. Formuła olejku oczyszczającego uzupełniającego lipidy łączy pierwszy postbiotyczny składnik aktywny wyizolowany z wody termalnej Avène : I-modulia®, który redukuje uczucie swędzenia*, stymuluje mechanizmy obronne skóry i zmniejsza podrażnienia, Cer-omega - lipidy podobne do tych znajdujących się w skórze i zmniejszające suchość oraz odbudowujące barierę ochronną skóry wodę termalną Avène, która koi, łagodzi podrażnienia i zmiękcza.
*Związane z suchością skóry.

• DZIAŁANIE PRZECIW UCZUCIU SWĘDZENIA* dzięki składnikowi I-modulia®.
• DZIAŁANIE UZUPEŁNIAJĄCE dzięki uznanemu działaniu lipidów Cer-omega.
• ŁAGODZI dzięki wodzie termalnej Avène.

olejki do kąpieli i pod prysznic
nawilżające, oczyszczające, łagodzące
z pompką
sucha, alergiczna / atopowa

Dobrze się sprawdził

Przesilenie wiosenne zawsze na mojej skórze odbija się wielkim echem. Nie wiedzieć czemu właśnie wtedy najbardziej doskwiera mi swędzenie, nieprzyjemne naciągnięcie skóry do granic możliwości. Gdy ściągam czarne ubrania, zostaje na nich mnóstwo białego pyłu z mojego ciała. Wszystko dlatego, że bardzo suchą skórę. Dlaczego tak polubiłam ten produkt? Bo przyznam szczerze, że nie lubie nakładania na skórę balsamów do ciała. Żyję w biegu i czasem czekanie, aż balsam wchłonie się w skórę, żebym mogła naciągnąć na siebie ubranie, jest dodatkowym pozeraczem czasu. Dlatego zaciekawila mnie koncepcja balsamów czy olejków pod prysznic lub do kąpieli.
Wygodne opakowanie kosmetyku sprawia, że z łatwością można go stosować pod prysznicem. Pompka dozuje płynny i nietłusty olejek. Przekręcając pompkę w lewo, da się zamknąć kranik dzięki temu bez problemu możesz zabrać kosmetyk w podróż. Olejek jest bardzo wydajny, nie potrzebuje go wiele na umycie całego ciała. Kosmetyk mnie nie uczulił, dość dobrze nawilżył moją skórę i po każdej kąpieli miałam uczucie komfortu, a świąd i napięcie skóry znikały. Dodatkowo choć praktycznie nie ma zapachu pozostawia po sobie przyjemny zapach. Olejek także łagodzi wszelkie podrażnienia po depilacji nóg maszynką.
Jestem z niego bardzo zadowolona.

Ratunek dla suchej skóry

Kupiłam ten produkt z polecenia i super mi się sprawdził. Wracam do niego w momentach, gdy moja skóra potrzebuje ukojenia i delikatnego kosmetyku, który dodatkowo jej nie podrażni. Bardzo dobrze się pieni i równie dobrze zmywa. Jest wydajny. Pozostawia skórę gładką i bez uczucia ściągnięcia.

Świetnie sprawdza się w moim przypadku do ratowania przesuszonej skóry.

Zbawienne właściwości olejku łagodzą suchoć skóry przynosząc jej niesamowitą ulgę.

Olejek oczyszczający przynosi duże korzyści dla mojej suchej skóry. Uzupełnia lipidy, a bogata zawartość olejków jest zbawienna dla skóry. Olejek ma wszechstronn zastosowanie, może być stosowany przez całą rodzinę od 1 dnia życia z uwzględnieniem każdej części ciała. Choć w moim przypadku zastosowanie ogranicza się do twarzy, moja skóra jest bardzo sucha, a dzięki stosowaniu, olejek pezyczynił się bardzo do zminimalizowania oznak przesuszeniem.
Olejek pomaga zatrzymać wilgoć w skórze, co jest kluczowe dla łagodzenia suchości.
Olejek dostarcza skórze niezbędnych lipidów, które wzmacniają jej barierę ochronną. Olejk ma również właściwości łagodzące, dzięki czemu redukuje podrażnienia i zaczerwienienia.
Duży plus za wytworzenie warstwy ochronnej na skórze, ktora pomaga zminimalizować utratę wody z organizmu.
Dzięki regularnemu stosowaniu moja skóra jest bardziej elastyczna, miękka i jędrna.
Olejek jest wydajny, neutralny, zdecydowanie mój faworyt.

Bardzo polecam

Dobrze odżywia skórę, która po kąpieli jest gładka i dobrze nawilżona. Produkt jest wydajny, potrzeba na prawdę niewielkiej ilości do pokrycia ciała. Bardzo przyjemny, delikatny zapach. Płynna formuła, bardzo przyjemna na skórze. Bardzo polecam

Najlepszy dla atopowej skóry!

Od długiego czasu zmagam się z AZS. Ten olejek polecił mi alergolog. Jestem z niego naprawdę zadowolona. Na opakowaniu znajduję się informacja, że olejek nadaje się do pielęgnacji ciała, twarzy i skóry głowy.

Obecnie stosuję go głownie do mycia ciała. Olejek pozostawia skórę nawilżoną, przyjemną w dotyku. Nie podrażnia mnie. Olejek naprawdę koi podrażnioną skórę, łagodzi uczucie swędzenia. Nie pozostawia tłustego filmu na skórze. Jeszcze lepsze efekty można zauważyć stosując go z balsamem Avene uzupełniającym lipidy. Jest to duet idealny dla skóry z AZS.

Olejek stosowałam przez parę miesięcy również do mycia twarzy. Naprawdę dobrze zmywa makijaż (mimo, że nie wspomina o tym producent), świetnie radzi sobie z tuszem do rzęs. Pozostawia twarz nawilżoną i przyjemną w dotyku. Niestety, po paru miesiącach zaczął mnie delikatnie zapychać na twarzy, dlatego zrezygnowałam z jego używania jako codziennego kosmetyku do mycia twarzy. Uważam jednak, że podczas podróży, kiedy chcemy ograniczyć ilość kosmetyków, sprawdzi się idealnie.

Olejek jest bezzapachowy, łatwo można go spienić w dłoniach, jest bardzo wydajny. Opakowanie wystarcza mi na ok. 2 miesiące.

Olejek kupuję regularnie, zużyłam już kilka opakowań. Pozostawia skórę nawilżoną i łagodzi swędzenie. Idealny olejek do mycia skóry atopowej. Myślę, że jest to kosmetyk który zostanie ze mną na lata.

Eau Thermale Avene, XeraCalm A.D, Lipid - Replenishing Cleansing Oil

Olejek zakupiłam dla dziecka, u którego stwierdzono AZS jednak czasem korzystam wspólnie z nim ze względu na te same problemy. Olejek jest wydajny, nie wysusza skóry, koi i nawilża, Nie posiada wyraźnego zapachu. Opakowanie z pompką ułatwia dozowanie. Po spłukaniu wodą skóra jest miękka i delikatna jednak nie tłusta co jest plusem. Cena jest dość wysoka i patrząc przekrojowo na kosmetyki do pielęgnacji skóry atopowej uważam że da się znaleźć bardziej przystępne cenowo produkty.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Olejek do Kąpieli

Przyjemny kojący podrażnienia olejek do kąpieli , nie zostawiał tłustej skóry , dobrze sie rozprowadzał po skórze jak i sie spłukiwał. skóra po nim stawała sie aksamitna i delikatna

Opatrunek dla skóry ????????

Olejek ten kupiłam z polecenia dermtologa, który zdiagonozwał u mnie zakażenie gronkowcem objawiającym się silnym świądem i wysypką na skórze. Nigdy nie byłam zwolennikiem olejków do mycia ciała lecz ze względu na moją chorobę kupiłam olejek bez większego entuzjazmu. Jak się okazało po pierwszym użyciu stał się moja codzienna rutyna pod prysznicem! Załagodził moje stany zapalne na skórze wyciszając ich kolor i zminimalizował uczucie świądu. Przez 8 miesięcy używania produktu próbowałam powrocić do żeli, które używałam przed olejkiem Avene i każdy mnie uczulał. Olejek do iąpieli Avene ma delikatny zapach i oczywiście się nie pieni co dla mnie było totalną wadą przy pierwszych użyciach jednak z czasem się przyzwyczaiłam i już nie wyobrażam sobie innego produktu do kąpieli! Olejek jest dość drogi natomiast opakowanie starcza mi średnio na 1,5 miesiąca więc jest to znośna cena. Zdecydowanie polecam, każdemu kto boryka się z problemami skórnymi.

Świetny

Używam go do mycia twarzy. Polecony przez niezawodną dermatolog. Miał pomóc walczyć z przesuszeniem, wrażliwością skóry, a przede wszystkim moim największym problemem - pokrzywką. Sprawdził się idealnie, polecam każdemu!!

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Fatalny :)

Produkt ten zdecydowanie nie jest przeznaczony do bardzo wrażliwej skóry. Kupiłam ten olejek właśnie ze względu na ukojenie, którego tak bardzo potrzebowałam. Jedyne co ten produkt mi zrobił to rozognił moje podrażnienia :( Bardzo piecze podczas stosowania. Nie mogę go używać...

Niby ok ale nie do końca

Nie jestem czepialska osoba biorąc pod uwagę ze jestem posiadaczka AZS od hoho i jeszcze ciut czasu to zdecydowanie czegoś mi brakuje w tym olejku. Nie zauważyłam ano szczególnego nawilżenia, ani żadnego innego wpływu na moja super sucha skore. Sama konsystencja wydajna ale zupełnie się nie pieni i jak dla mnie ma okropny, drażniący i chemiczny zapach przez co kąpiele nawet te ekspresowe nie sprawiały ani krzty przyjemności. Uważam ze jest to drogi produkt chyba ze upolowany na promocji.

Świetny!

Olejek kupiłam razem z balsamem w aptece z polecenia alergologa.

Otóż moja córka ma AZS dlatego cały czas szukałam odpowiednich kosmetyków do kąpieli jak i do nawilżenia skóry.

Kupując go nie sądziłam do końca że jakoś nam pomoże gdyż Stosowałam już sporo produktów tego typu. Ku mojemu miłemu zadiczeniu olejek idealnie się sprawdził. Sama też go użyłam. Skóra po nim jest naprawdę miękka i delikatna w dotyku. Co prawda nie pieni się zbyt mocno ale to można wybaczyć. Spełnia swoją rolę idealnie. Do tego w połączeniu z balsamem z tej samej serii tworzą duet idealny.

Mało tego nawet jak byłam z córką u pediatry i ja badała to zapytała się mnie jakie używam kosmetyki bo skóra jest tak delikatna i miękka.

Więc polecam z szystym sumieniem. Dla mnie hit