La Roche-Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (Żel do mycia twarzy) (stara wersja)

Łagodny żel oczyszczający do codziennej toalety skóry tłustej i ze skłonnością do powstawania trądziku i/lub podrażnionej środkami wysuszającymi. Łagodnie eliminuje zabrudzenia dzięki swej nieagresywnej bazie myjącej, bez mydła i substancji barwiących. Poprawia stan naskórka i dzięki działaniu soli cynku z glucasilem ułatwia usunięcie nadmiaru łoju. pH 5.5. Tolerancja testowana u osób z trądzikiem.
Rezultat: Oczyszczona w ten sposób skóra odzyskuje swą równowagę fizjologiczną i jest doskonale przygotowana do zabiegów pielęgnacyjnych.

UWIELBIAM!!

Świetny żel, którego nie zamieniłabym na żaden inny! Mam bardzo mieszana skórę.. W punkcie "T" jak to zwykle bywa mam tłusta, a na policzkach w w sumie na nosie mam suchą. Też żel radzi sobie doskonale z moją cerą.

PLUSY:
+ Poprawia wygląd skóry
+ Oczyszcza skórę
+ Nie podrażnia
+ Zmniejsza ilość zmian skórnych
+ Ładny zapach
+ MEGA wydajny!!

WADY:
- Jak dla mnie brak, chyba że ktoś nie używa kremu po umyciu buzi, to może odczuwać suchość skóry

Używam tego produktu od: 2,5 lat
Ilość zużytych opakowań: chyba ok 6 dużych

Katastrofa!!!!!!!!

Używałam ten żel ok 2miesięcy,początkowo wszystko było ok - bez rewelacji ale też nie mogłam narzekać taki normalny w porządku żel do mycia twarzy. Użyawała go raz dziennie weiczorami. Jednak po kąpieli jednego wieczoru zobaczyłam że moja twarz jest niesamowicie czerwona i podrazniona. Na poczatku nie bylam pewna czy to od żelu,toniku czy moze kremu. Nastepnego dnia znow to samo az pomyslalam ze moze dostałam jakies uczylenie, po kolejnym umyciu twarzy tym zelem wiedzialam ze on jest sprawca wszystkiego co złe na mojej twarzy sie pojawiło. dosłownie po minucie od jego użycia twarz zaczęla mnie niesamowicie piec az nawet bolec i strasznie mi wysluszyła sie skóra na policzkacz!dziwne bo niby ten zel jest dla skóry wrazliwej a z mojej zrobił katastrofe!!! natychmiast go odstawiłam,w jego miejsce kupiłam Clinique i wszystko z moja skóra znow jest ok!!! Ale ten żel zdecydowanie odradzam!!!! Nie Nie i jeszcze raz stanowcze nie!!!! Najgorszy żel jaki w życiu uzywałam i żaden kosmatyk nie wysuszył mi tak skóry jak on!!!

Poezja!!!

Żel wytwarza łagodną pianę.Ma dobre właściwości oczyszczające oraz łagodzące.Nadaje skórze matowy wygląd. Ogranicza rozwój bakterii i redukuje zmiany trądzikowe o czym przekonałam sie na własnej skórze.Po kilku latach walki z "obcymi" pojawiajacymi sie na mojej twarzy,po setkach wizyt u dermatologów z marnym skutkim,stałam sie pośiadaczka tego żelu.Dwa tygodnie zajeło mu uporządkowanie mojej twarzy!!! Znikły wszystkie wypryski,podraznienia!!! jest rewelacyjny.Idealnie usuwa make up.Polecam

Ilość zużytych opakowań: dużo

niezły

Ten kosmetyk stałby się moim KWC, gdyby nie to, że nieco przesusza cerę.

Jest niesamowicie wydajny, jedna pompka wystarcza w zupełności na dokładne umycie twarzy.

Często, gdy jestem leniem i nie mam ochoty na zmywanie makijażu micelarem, myję twarz tym żelem i wszystko, łącznie z tuszem do rzęs schodzi za pierwszym razem!

Naprawdę polecam, warto wypróbować.

Zapomniałabym dodać: często można dostać go w niezłej cenie. Osobiście kupiłam swoje 400ml za 35zł (a używam już 4msc i na kolejny jeszcze wystarczy).

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

niezły

dobrze oczyszcza, ale skóra jest ściągnięta.
Przyjemnie pachnie i jest wydajny.
Cena spora, nie wiem czy jest jej wart. Zdażało mi się używać tańszych, a lepszych żeli

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

bardzo dobry

Dobrze oczysza. Swietnie sprawdza sie przy podleczonej juz cerze tradzikowej zwlaszcza w polaczeniu z kremem nawilzajaco- matujacej z tej samej serii.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: dwa i pól

nie jest źle

Produkt używam od kilku mies ,ponieważ jest bardzo wydajny co jest zaletą .Dobrze oczyszcza moją twarz ,ale niestety straszliwie wysusza co go na mecie dyskfalifikuje.Kolejnym minusem jest cena.
Nie wiem czy zdecyduje się na ponowne kupno tego produktu.

Używam tego produktu od: mies

rozczarowanie!!!

Niestety....
Mam cerę mieszaną ale z tendencją do trądziku-krostki, zaskórniki. Może nie jest aż tak źle z moją cerą ale - raz więcej raz mniej ale krostki są:( Szukam od dłuuugiego czasu jakiegoś żelu który mi pomoże i powstrzyma powstawanie nowych "niespodzianek" i zaleczy stare. Kupowałam zawsze żele w granicach 20zł, jednak postanowiłam zainwestować w coś lepszego, droższego z apteki. Była promocja na żel effaclar i do tego krem effaclar duo. Jestem rozczarowana!!!! Stosowałam rano i wieczorem i nic. Po prostu nic. Efekt taki że efektu brak. Mogłabym się chyba szarym mydłem myć i na jedno by wyszło.Jedyny jakiśtam plus to że przez chwile po umyciu skóra jest orzeźwiona i taka świeżutka. Jednak to za mało.Oczekiwałam zmniejszenia ilości krostek a tu nic.

Używam tego produktu od: kilku miesięcy, dwa czy trzy...niepamietam
Ilość zużytych opakowań: męczę 1

Skuteczny, ale wysusza.

Mam cerę mieszaną, ale ze skrajnymi zachowaniami. Raz się przetłuszcza, na nosie pojawiają się wągry, a na brodzie pryszcze, a raz jest sucha jak pustynia, łuszczy się i bez przerwy woła "pić". Przy tym lubi się podrażniać.
Problem z pryszczami na brodzie i żuchwie leczyłam u dermatologa i polecono mi ten żel w raz z morderczym (ale również skutecznym) jak dla mnie kremem z tej samej linii Effaclar Duo.

Żel ma idealną konsystencje i śliczny zapach. Ponad to jest meeega wydajny. Wystarczy niewielka kropelka, aby dokładnie umyć twarz z wszelkich zanieczyszczeń. Świetnie radzi sobie z lekkim makijażem, również z tuszem do rzęs. Z początku stosowałam rano i wieczorem, ale okropnie wysuszył mi cerę, więc zaczęłam używać go tylko raz dziennie wieczorem. Odkąd go stosuje, ilość pojawiających się zmian trądzikowych zdecydowanie spadła. Pory oczyściły się, twarz jest gładka o jednolitym kolorycie. Widać, że jest czysta i świeża.

To naprawdę bardzo dobry i godny polecenia żel. Jego małym minusikiem jest właśnie nadmierne wysuszanie no i może cena, mogłaby być ciut niższa.
Na pewno będę do niego wracać.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Dobry, ale są lepsze np. DCL czy SVR

Uzywałem go kiedy moja skóra mocno sie przetłuszczała i trądzik atakował zdwojonymi siłami!
Dobrze oczyszczał i odświeżał skórę.
Minus za delikatne przesuszanie.
Teraz poleciłbym osobom ze skóra mieszana-tłusta.

Używam tego produktu od: Z 4-5 lata temu przez okres prawie 2 lat

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

b.dobry kosmetyk

bardzo wydajny i skuteczny kosmetyk - opakowanie starcza na 2 lata, do mycia twarzy potrzeba małej kropli ponieważ żel jest bardzo wydajny i ładnie się pieni. Nie przesusza skóry, ładnie pachnie.

Ilość zużytych opakowań: 1, 150ml

kocham....

oczywiście to produkt wyłącznie dla tłustych cer

- pachnie nieziemnsko
- świetnie się pieni
- wydajny
- oczyszcza
- nie wysusza
- nie uczula
- nie szczypie w oczy, choć jak jak myje nim twarz to żel jest wszedzie nawet w oczach

nie dodaje nic więcej tylko odwołuje do recenzji poprzedniej koleżanki, napisała wszystko to co ja też chciałam zawrzeć, włącznie z lista niezbednych produktów Effaclar!!! Każda tłusta cera powinna poczuć działanie Effaclar!!!!!!!!!! ahhh!!!!

godny polecenia