Hermes, Eau des Merveilles EDT

Hermes, Eau des Merveilles EDT

Zamknięty w oryginalnej buteleczce zapach (zawierający złote drobinki) ma wg producenta być mieszaniną nut cytrusowych, morskich i drzewnych. ``Dla kobiet, które w świetle dnia widzą gwiazdy``. W skład linii wchodzą woda toaletowa, dezodorant, mleczko do ciała, płyn do kąpieli i rozświetlacz w postaci kredki. W 2006 ukazał się w limitowanej wersji buteleczki jako Hermes, Eau des Merveilles Constellation.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mech, cedr, wetiver, balsam Pervian
nuta serca: szara ambra
nuta bazy: włoska lemonka, sewilska pomarańcza, elemi, różowy pieprz

morskie, drzewne, zielone / cytrusowe

nie do określenia

w zapachu można odnaleźć:
Nutami głowy są Pomarańcza, Żywica elemi i Cytryna;
nutami serca są Bursztyn, Pieprz, Różowy pieprz i Fiołek;
nutami bazy są Jodła, Cedr, Madagaskarska wetyweria i Mech dębowy.

Zapach jest nie wiem pudrowy, drzewny, leśny troszkę jakby męski podjerzewam, że to przez wykorzystaną jodłę, ceder, wetiwer, które często wykorzystywane są w zapachach dla płci przeciwnej. Nie moja bajka choć nie można odmówić tu klasy Hermesa w wykonaniu flakonu i trwałości tego perfumu. Podchody do Eau des Merveille robiłam kilkakrotnie, niestety nie przekonałam się póki co.

Zapach pełen sprzeczności

Eau des Merveilles właśnie dołączył do mojej kolekcji. Cytrusowo-żywiczny....ziołowo - słodki, drzewno-pudrowy. To zapach pełen sprzeczności. Raz ciepły i otulający, idealny na jesień. Innym razem orzeźwiająco-słony, jest jak powiew świeżej bryzy. Zapach wyjątkowy i bardzo oryginalny, nie do pomylenia z żadnym innym. Niesamowicie mocny i trwały, na ubraniach pozostaje aż do prania.

Eau des Merveilles

Eau des Merveilles to specyficzny i dość ciężki zapach, który nie każdemu przypadnie do gustu. Dla mnie najbardziej pasuje do jesienno-zimowej części roku. Zapach rozwija się inaczej na skórze i na ubraniach, dlatego wolę spryskać nim jedynie szalik czy płaszcz. To wystarczy by zostawiać za sobą specyficzny 'słony' zapach tych niepowtarzalnych perfum. Polecam jednak sprawdzić zapach przed zakupem.

Lżejsza wersja.

Faktycznie lżejszy od swojego brata Elixir, ale mimo to trwałość jest bardzo zadowalająca. Trzeba wytestować aby pokochać bądź znienawidzić.
Ja pokochałam. :) Pięknie się rozwija w ciągu dnia. Ma pazur. Jedyny w swoim rodzaju. Cudowna woń towarzyszy po 2psikach cały dzień.
Boski. Daję HIT, moje odkrycie 2020r.

Niekonwencjonalny

Nie wiem, ile razy zdarzylo sie juz mi, ze majac na sobie ten zapach, obcy ludzie zaczepiali mnie na ulicy z zapytaniem, czym tak pachne. I nie przez to, ze uzylam go za duzo. Ten zapach jest po prostu inny niz wszystkie. Wracam do niego regularnie. W miedzy czasie uzwam paru innych, ale po jakims czasie nudza sie mi i tylko temu jestem ciagle wierna.

Opisac zapach nie jest latwo. Czesto zalezy to od nastroju czy nam sie spodoba cz nie. Ten jest naprawde wyjatkowy. Polaczenie nuty kwiatowej z bardziej ciezka kompozycja sprawia, ze ta woda toaletowa jest niepowtarzalna.

Mega trwale. Ubrania pachna dlugie dnie pozniej, rowniez w szafie;) Lekkie i slodkawe, uzywam ich zarowno latem jak i zima.

Nie naleza wprawdzie do bardzo rozpoznawalnych zapachow, ale ci, ktorzy go raz uzyli, z pewnoscia rozpoznaja go bez problemu. Niekonwecjonalny i elegancki. Jesli macie ochote na cos innego, to z czystym sumieniem moge ten zapach polecic.

Super na wiosnę

Gdy przeczytałam o tym zapachu kilka lat temu, strasznie chciałam go mieć.
I przyznam się na początku byłam bardzo nim zawiedziona. Nie jest to bowiem miły słodziaczek.
Czuć wyraźnie pieprz, nutę morskiej soli i....drewna.
Sporo czasu buteleczka przeleżała u mnie w szafce.
Teraz chyba do nich dojrzałam i nauczyłam się je nosić.
Obecnie nie wyobrażam sobie bez nich wiosny.
Zapach jest bardzo trwały.
Z całego serca polecam :)

• Flakon: 4

Fajny produkt

Przypomina mi moment, w którym nurkujesz do luksusowej kąpieli bąbelkowej, która wydziela ziołowo-świeży zapach, łazienka jest pełna pary i czujesz czystą, mokrą skórę. Wspaniale!

Wykorzystała: kilka próbek

Niesamowita przyjemność

Zapach mnie zaskoczył bardzo pozytywnie. Jest niesamowicie przyjemny i... przyciągający.
Pomijając przepiękny flakon produktu, bardzo miło jest przyciągać uwagę innych tym zapachem. Jest inny niż wszystkie. Jest kobiecy ale nie ma tam nic typowo kwiatowego. Zapach jest bardziej drzewny. Mam wrażenie, że to uniseks ale jest to zapach dla kobiet. Jak na wodę toaletową to zapach bardzo trwały.
Jestem na tak ! :-)

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Słońce o poranku

Ma wyjątkowe miejsce na mojej toaletce. Pachnie jak gorące pustynne powietrze. Po zużyciu pierwszej butelki chciałam poszukać kolejnych perfum, które będą tak pasujące do mnie jak Hermes. Zrobiłam przerwę od nich na około 2 miesiące, aż w końcu znalazłam zużytą buteleczkę na dnie szuflady. Powąchałam i znowu przepadłam. Przeniosły mnie w sekundę z powrotem na wakacyjną plażę. Od razu pomyślałam "to jest to!" i tyle pozostało z chęci zmiany ulubionych perfum.

Być może nie są dla każdego, ale na pewno są moje :)

• Flakon: 4

Jesienne i optymistyczne

Skusiłam się na Eau des Merveilles ze względu na opisywany wszędzie zapach lasu. Do tego wetyweria i mech dębowy w składzie i już byłam kupiona :) Zaczęło się lepiej niż myślałam, na początku rzeczywiście wyraźny leśny zapach, ale ten las jakiś inny niż wszystkie, bardziej niż igliwiem pachniał labdanum, którego jednak oficjalnie w tam nie ma. Towarzyszyły mu pikantne nuty pieprzu i pomarańcza, mało dosłowne i niespożywcze. Niestety w bazie zamiast mchu i wetywerii pokazało się piżmo, momentami słonawe, którego również brak w składzie. Nie było złe, ale wolałabym żeby były wyczuwalne nuty wymienione w bazie. Mimo wszystko są to bardzo przyjemne i jednocześnie oryginalne perfumy. Jak dla mnie idealne na jesień, ciepłe i otulające, ale jednocześnie rześkie. Nie wiem czy skuszę się na flakon, bo nie do końca "moje".

CUDOOO!!!

Zapach jest przepiękny! Bardzo ładnie się rozwija. Jest dziwny, nigdy nie czułam takiego zapachu i dlatego się w nim zakochałam. Jest jak kameleon. Bardzo trwały. Na skórze czuję go bardzo długo, na ubraniach nawet kilka dni. Mój mąż jest zachwycony tym zapachem, powiedział, że nikt nie pachnie tak pięknie jak ja. Ma w sobie ten ,,ogon", który krzyczy:-Chodź za mną! Merveilles zostanie ze mną na zawsze.

Sosna

Zbyt dużo tu dla mnie cedru chyba. Mimo ze lubie meskie zapachy to tutaj jakos nic kobiecego na mnie sie nie rozwija. Ot, zapach na lato dla faceta lub dla powąchania po prostu dla przyjemności, dla odświeżenia i błogości. Zapach ładny, ciekawy ale ja pachniec tak nie chce.