Yves Saint Laurent, Teint Mat Purete, Transfer Resistant Fluid Foundation Oil Free SPF 15

Specjalnie w odpowiedzi na potrzeby cery mieszanej i tłustej YSL stworzył Teint Mat Purete, płynny i trwały podkład. Skóra pozostaje świeża i świetlista, pozbawiona błysku, mat osiągnięty bez najmniejszego uczucia ściągania skóry, perfekcyjna trwałość.

Już w momencie nakladania podkład spełnia funkcję bibułki - sebo-gąbki pochłaniają namierną warstwę tłuszczu na skórze, zaś ekstrakt z grejpfruta pomaga zmniejszyć powstawanie zaskórników i drobnych niedoskonałości. Cera jest matowa, czysta i pełna świeżego blasku.

Specjalny polimer Aquafix zapewnia skórze specjalnie zaadaptowane do jej potrzeb nawilżenie. Uaktywnia się on w momencie kontaktu ze skórą, tworząc na jej powierzchni ochronny film, który wychwytuje wilgoć i zatrzymuje ją w skórze, zapewniając jej długotrwały komfort.

Producent twierdzi iż podkład chroni skutecznie przed promieniami dzieki filtrowi SPF 15, zabezpiecza także przed szkodliwymi UVA.

Aby wydobyć blask ze skóry zapobiegając przy tym błyszczeniu, Teint Mat Purete zawiera nową generację mikropigmentów rozświetlających światło, które optycznie wygładzają i wyrównują koloryt skóry. Beztłuszczowa formuła zawiera specjalnie nieokluzyjne żywice aby zoptymalizować przyczepność makijażu - w ten sposób uzyskano trwały podkład, który nie zostawia śladów.

Podkład dostępny jest w kilku twarzowych kolorach (ilu dokładnie nie udało mi się doliczyć), zapakowany w gustowny flakon z wygodnym dozownikiem. Po nałożeniu podkładu na twarz zaleca się odczekać parę chwil alby uzyskać w pełni trwały rezultat.

Producent zapewnia iż podkład jest hypoalergiczny i nie zatyka porów. Szczególnie polecany dla cery tłustej i mieszanej.

YSL is the BEST!!!

Oniemiałam, gdy zobaczyłam go na mojej buźce - koloryt wyrównany, semi-matt czyli matowa, ale i rozświetlona zarazem cera, coś czarującego. Nie podkreśla suchych skórek, nie wchodzi w pory, nie tworzy smug, dobrze kryje wszelkie niedoskonałości, dobrze się rozprowadza, łatwo wprowadzać na nim poprawki, bardzo wydajny. Dużo kolorów do wyboru dla jasnej cery (ja mam 7-chyba najjaśnieszy). Cera wygląda na uszlachetnioną i co najważniesze, a u mnie wręcz nie możliwe - cera mi sie nie przetłuszcza po nim do wieczora (cuda się jednak zdarzają). A opakowanie? - jak YLS - perfekcyjne i śliczne, a do tego poręczne (pompka jest bombowa).
Jestem zachwycona, bo w końcu znalazłam mój ideał.

zdecydowany faworyt

Ten podkład to mój ostatni, zdecydowany faworyt. Ciekawa kolorystyka, efektowne opakowanie z pompką. Podkład matuje, kryje w sposób bardzo subtelny - nie zauważyłam u siebie "efektu maski", rozświetla i ożywia. Jest niesamowicie trwały, oil-free, wytrzymuje bez poprawek niemalże 8 godzin. Dla mnie rewelacja! Z przykrością muszę stwierdzić, że podkład zakuiony w Polsce był o niebo gorszy (może stąd te negatywne opinie), od tego który teraz kupiła mi znajoma w Niemczech. Smutna rzeczywiśtość, ale niestety, kosmetyki przywiezione z zagranicy są zdecydowanie lepszej jakości. A YSL POLECAM !!!

Doskonaly!!!

Ten podklad to moje nowe odkrycie, a w zasadzie nie moje tylko zostal mi polecony i jestem tej osobie niezmiernie wdzieczna :cmok:

Plusiki:
- Bardzo bardzo trwaly podklad!!!! Spokojnie caly dzien wytrzymuje na buzce, bez jakichkolwiek poprawek. Uzywalam go rowniez podczas moich szalenstw na nartach, z ktorych wracalam z nienaruszonym makijazem :love:
- Jest to jedyny podklad, ktory w moim przypadku tak dlugo utrzymuje mat, zaden inny podklad nie matowal na tak dlugo mojej buzki jak ten. Nie jest to rowniez tepy i plaski mat, cera jest matowa ale zywa i slicznie rozswietlona
- Nie brudzi
- Przeslicznie stapia sie z buzka, posiada tez sliczne kolorki, uzywam teraz 4 ale 3 jest przesliczna i pieknie brzoskwiniowa ale duzo ciemniejsza od 4, raczej na lato, wiec jak sie zacznie lato zaraz pobiegne po kolejny flakonik
- Nie wysusza
- O walorach wizualnych i higinicznych flakonika nie wspomne, bo to jest chyba juz charakterystyczne dla firmy YSL

Minusy:
-hmmm, no ciezka sprawa, oprocz ceny, bo kosztuje okolo 170 zl nie znalazlam zadnej wady

Dodam jeszcze ze stosuje go wraz z korektorem pod oczy YSL Touche Eclat i to polaczenie daje przepiekny efekt na buzce. Jestem zachwycona tym podkladem i bardzo polecam

bal maskowy :-(

Po YSL spodziewalam sie naprawde czegos dobrego, a to...Podklad jest tepy, kryje silnie ale w sposob niedopuszczalny- na twarzy ma sie momentalnie maske, buzia jest plaska, nienaturalna, mam wrazenie jakbym byla pokryta czyms w rodzaju kredy... Brrr! Na szczescie zaopatrzylam sie w probke, choc kusilo mnie by kupic go w ciemno...Matuje moja strefe T kiepsko- po 3 godzinach podklad warzy sie brzydko, a ja sie swiece, choc nalozylam go na krem matujacy. Reasumujac- ja od niego bede sie trzymac z daleka, choc na pewno bedzie mial swoje zwolenniczki.

naprawdę dobry

ja też go polubiłam - nieźle się rozprowadza chociaż lepiej kłaść go na jakiś kremik bo inaczej może być troszkę trudno , nie zastyga na twarzy od razu tak więc jest czas na ewentualne poprawki , średnio kryje , ale za to zapewnia bardzo naturalny efekt , nie podkreśla porów , naprawdę dobrze matuje i utrzymuje świeżość cery nie wysuszając jej przy tym a dodatkowo ma b.ładne , co zresztą charakterystyczne dla produktów YSL, opakowanie z dozownikiem co nie jest takie częste wśród fluidów i zdaje się być wydajny bo wystarcza już niewielka jego ilość

A ja polecam!

I to nawet bardzo mocno polecam! Szeroko znana jest moja niechęć do podkładów typu non transfer, najczęściej nie wyglądają na twarzy idealnie, są za ciężkie i mało komfortowe, a przy tym u mnie powodują wysyp różnych niespodzianek... Ten jest zgoła inny :) kupiłam juz dość dawno temu, bo dostałam próbki w perfumerii, potem te same próbki przyniosła moja siostra, no i przetestowałam gruntownie i zakupiłam. Wart swej ceny - nie jest lekki, to dość gęsty podkład, ale dla mnie komfortowy - nie mam uczucia maski na twarzy. Bardzo dobrze się rozprowadza na twarzy, nie jest tępy tylko kremowy, idealnie stapia się z cerą (nawet położony na dość ciężki bloker). Jest naprawdę bardzo trwały - nie spływa ani odrobiny przez cały dzień. Dobrze matuje, u mnie trwałość i matowanie są naprawdę niezłe, a i tak przypuszczam że bloker z którym sie nie rozstaję zmniejsza nieco trwałość podkładu. Podoba mi się naturalność, która rzadko towarzyszy takim trwałym zastygającym podkładom. No i rzecz najwspanialsza - jako <B>jedyny</b> jak dotąd podkład non transfer nie spowodował u mnie wysypu pryszczy i innych tego typu niespodzianek. Samej mi ciężko w to uwierzyć :D Bardzo ciekawa paleta kolorów - są i odcienie dobre dla naprawdę jasnoskórych - niestety, dość niefortunnie wybrałam swój - preferuję chłodne odcienie, a mój nr 7 to bardzo jasny beż, ale dość ciepły. Mimo wszystko używam z przyjemnością, zwłaszcza teraz - będzie świetnie chronił moją naczynkową cerę podczas niskich temperatur. Warto wypróbować.

zadna rewelacja

Uwidacznia rozszerzone pory, mat jest naprawde mizerny, porownaniu z Dp Chanel'a.Nie nawilza, wrecz uwidacznia miejsca wysuszone.Kolory sa calkiem naturalne.Ale dla mnie nie rozni sie od podkladow ze sredniej polki.
Lubie dobre kosmetyki ale zeby placic za marke nie dostajac w zamian tego czego moge spodziewac sie po Chanel'u to przesada...