Kenzo, L`Eau par Kenzo EDT

Kenzo, L`Eau par Kenzo EDT

`Kenzo L`Eau par Kenzo` manuje spokojem i świeżością, pozostawia trwały ślad pełen zmysłowości.
Mrożona mięta przydaje kompozycji przejrzystości i głębi, kwiat lotosu - czystości, a subtelny akcent różowego pieprzu zmysłowo wzmacnia te nuty.
Strumień zapachu `Kenzo L`Eau par Kenzo` czerpie z hojności przyrody, chłonąc różnorodne jej zapachy. Płynie w nim woń kwiatów, owoców i liści. Kenzo uchwycił tę nasyconą kolorami natury wodę, która niecierpliwie czeka na zmysłowe spotkanie z ciałem.
Zapach stworzony przez Oliviera Crespa w 1996 roku.
Zapach dla młodej kobiety ceniącej prostotę i świeżość.

Kategoria: wodno - kwiatowa

Nuty zapachowe: mroźna mięta wodna, lilia wodna, niebieski cedr, wanilia, wodny jaśmin

wody toaletowe
kwiatowe, owocowe
50 - 100ml, <50ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

• Flakon: 2

Trochę dziwny zapach

Lubię zapachy Kenzo, bo są ciekawe. Najbardziej podoba mi się Amour. Przez jakiś czas testowałam próbkę 2 ml i teraz przechodzę do opisu
Zapach Leau par Kenzo kojarzy mi się z kremem, może Nivea, Potem dochodzą nuty świeżych liści. Całość jest długotrwała. Ja czuję jakąś drażniącą nutę i nie mogłabym używać często tych perfum. Ogólnie mówiąc, nie zainteresowały mnie.

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Dla miłośniczek świeżości

Zapach nienowy, ale lubię go tak samo jak przed laty.
Jestem miłośniczką zapachów świeżych, owocowych i morskich.
Ten jest właśnie dla mnie.
Prosty i świeży.
Marka gwarantuje jakość,więc jest także trwały.
Flakon bardzo poręczny i elegancki w swojej prostocie.

• Flakon: 4

Przepiękny, letni, wodny zapach

Mój top topów jeśli chodzi o perfumy, to jedyny zapach do którego ZAWSZE wracam.
To delikatne, letnie perfumy, pachną kwiatami wodnymi, bryzą świeżego powietrza.
Noszę je cały rok na przemian z innymi zapachami, żadne nie dostają tak wielu komplementów i zapytań co to za zapach.
Nie przypadną do gustu wielbicielką mocnych, intensywnych zapachów, ale według mnie są najlepsze.

po prostu Uwielbiam!!!!

Ta woda toaletowa podbiła moje serce! Uwielbiam ten świeży, delikatny zapach. Nastraja mnie bardzo pozytywnie.
Fakt - może nie jest to zapach, który jest szczególnie trwały - ale w moim odczuciu ciężko tego oczekiwać od wód toaletowych, które z założenia mają mniej nasycone zapachy.

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

Niedościgniony klasyk wśród perfum "czystych" – cudownie ożywczy na upały, z sensualnym ciepełkiem wyczuwalnym nawet zimą

Pamiętam czasy, kiedy te perfumy stanowiły niedoścignione marzenie Licealistek oraz Studentek, i choć zawsze były raczej przystępne cenowo, nie zawsze owo marzenie można było zrealizować.
Ja jakoś o nich nie marzyłam, ponieważ zawsze lubiłam kwiatowo-orientalne, ciepłe perfumy, natomiast szybko przekonałam się, że ci moi ulubieńcy nie nadają się na upały, a że perfumy uwielbiam, i nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez tego obowiązkowego dopełnienia stylizacji – zaopatrzyłam się we flakonik ożywczej "L'Eau" od Kenzo.

To nie była miłość od pierwszego... "sztachnięcia" :-), i przez jakiś czas korzystałam z niego naprawdę wręcz z musu – w trakcie gorącej pogody, natomiast ostatniego lata – zaiskrzyło. Być może wraz z wiekiem obniża się mój próg wrażliwości na zapachy, który i tak jest niezbyt wysoki, że w końcu nagle doceniłam delikatność – podkreślam – niesamowicie trwałą delikatność, tego czarownego, świeżego, kwiatowo-wodnego zapachu.

Ale pod tymi świeżymi nutami mięty, zielonego bzu, lilii wodnej i fiołka, wyczuwalnymi aż do końca projekcji, czai się też nieprawdopodobna zmysłowość ciepłego cedru, piżma i wanilii – intrygująca i przyciągająca uwagę – która przybliża ten "czysty i wodny" zapach do moich ulubionych "złocistych" i świetlistych perfum, co prawdopodobnie obudziło we mnie serdeczne uczucia do L'Eau par Kenzo.

Co ciekawe kompozycja zawiera też dość ostre nuty pieprzu i pieprzu różowego oraz słodkiej mandarynki, których w perfumach nie lubię, i które na mojej skórze nie pachną przyjemnie, a których na szczęście w ogóle nie czuję, natomiast mam świadomość, że prawdopodobnie dodają charakteru perfumom, które bez ich udziału stałyby się niewyczuwalne w ogóle.

Szczerze polecam te bardzo eleganckie, zmysłowo bliskoskórne, rześkie i subtelne perfumy – głównie na upały, choć ich ciepłe, sensualne akordy bazy dają się wyczuć również w zimowe dni, kusząc i przyciągając.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

• Flakon: 3

wspomnienie lata...

....nad morzem. Zapach, który wprowadza w bardzo przyjemny, relaksujący i przyjemny nastrój. Przypomina zmierzch upalnego dnia nad morzem. Świeży, delikatny, ozonowy, jednak z lekkim pazurem lilii.
Pomimo swej lekkości oraz tego, że jest to EDT, jest on trwały, ok 5-6 godzin, projekcja dobra, potrafi zwrócić na siebie uwagę. Lubię wracać!

• Flakon: 5

Lekki zapach idealny na lato

Jest to jeden z tych perfum, które idealnie nadają się na lato lub wiosnę. Jego zapach jest lekki, świeży i orzeźwiający. Nuty kwiatowe przywodzą na myśl długie, ciepłe, słoneczne dni. Pierwszy raz odkryłam go w kolekcji perfum mojej mamy i zakochałam się w nim od pierwszego psiknięcia!

Pomijając piękny, delikatny zapach, podoba mi się również minimalistyczne opakowanie. Jakoś jest bardo dobra, adekwatna do ceny - zapach utrzymuje się na ciele wiele godzin. Nie jest ciężki, męczący. Zapewnia uczucie świeżości i lekkości na cały dzień. Dostałam wiele pytań o ten zapach i poleciłam go wielu koleżankom.

Dobry ten zapach

Taki nie za słodki :)
Ale za to jaki swieży i orzeźwiający! Zapach zdecydowanie na lato. Jak dla mnie otwiera się zapachem ogórka (?). Nie ma go wśród nut zapachowych, a jednak go czuję. Jest to bardzo ożywczy zapach, który już po chwili się ociepla i otula owocowo-waniliową słodyczą... ale jednocześnie wciąż pozostaje świeży i czysty! Czego chcieć więcej :) uwielbiam ten zapach, budzi mnie do życia nawet po ciężkim poranku, a w gorące letnie dni pozwala poczuć się świeżo i czysto.
Trwałość jest raczej umiarkowana, jednak jest to woda toaletowa, więc jest to zupełnie naturalne.
Flakon prosty i poręczny, taki jaki lubię. Cena jak najbardziej adekwatna do jakości.

• Flakon: 3

Niby fajne

Kupiłam na serwisie aukcyjnym próbkę tych perfum celem testowania. Pierwsze wrażenie było bardzo dobre i myslalam że to perfumy doskonale dla mnie na co dzień. Jednak za drugim razem ta mięta już mnie trochę przytloczyla i odrzuciła.

• Flakon: 5

"Mamo, pachniesz jakbyś właśnie wyszła z kąpieli"

... te słowa mojego przedszkolaka, to chyba najlepszy opis zapachu L'eau od Kenzo :-)

Jest to zapach świeży, lekki. Kojarzy się z czystością. Sama jego nazwa jest w mojej ocenie niezwykle trafnie dobrana; l'eau = woda.

Dla mnie idealna opcja na lato, na upały. Zapewnia komfort i poczucie świeżości nawet gdy dzień jest wyczerpujący, a temperatura sięga blisko czterdziestu kresek.

Zapach sprawdzi się doskonale jako bezpieczny, codzienny - do pracy, do szkoły, na zakupy. Nie ma tendencji do nadmiernego dominowania w otoczeniu, nie wywołuje bólu głowy, jest komfortowy zarówno dla mnie, jak i osób które spotykam przez cały dzień.

Butelka prosta, a jednocześnie elegancka i charakterystyczna. Szklana, przeźroczysta, z wygodnym atomizerem. Dobrze leży w dłoni, choć sprawia wrażenie ciężkiej.

Lubię zapachy świeże, lekkie, które nie przyprawiają o mdłości i migrenę - ten jest właśnie taki, dla mnie niemalże idealny. Chętnie po niego sięgam, dzień po dniu, nigdy mnie nie męczy, nie mam przesytu, nawet w "te dni" jest odpowiedni.

Czasem gdy się nim psikam, to mam wrażenie jakbym wchodziła do przyjemnie zimnej, górskiej rzeki, która jest tak czysta, że widać każdy najmniejszy kamyczek na jej dnie...

Trwałość? 3-5 godzin, później muszę odświeżyć. Jednak nie można wymagać od tak lekkiego i komfortowego zapachu, który jest wodą toaletową, wielogodzinnej trwałości i dziesięciometrowego ogona... W mojej ocenie trwałość jest ok, nie rozczarowała mnie, a niestety często z racji swoich preferencji trafiam na leciutkie i przyjemne perfumy, których po godzinie bądź dwóch już nie sposób wyczuć, nawet po przyłożeniu nosa do nadgarstka. U mnie L'eau par Kenzo jest stosunkowo trwały. Polecam spryskać nie tylko skórę, ale także włosy i ciuchy, wtedy zapach dłużej się utrzymuje.

Czy kupię ponownie? Na pewno! Dla mnie jest super :-) Mogłabym się w nim kąpać!

Jeżeli lubisz ciężkie, orientalne czy słodkie zapachy, to trzymaj się od tego świeżaka z daleka - to zupełnie inna bajka :-)

• Flakon: 5

używam od wielu lat i nie mam dość

Kiedy nie wiem w jakim jestem nastroju ani na co mam ochotę to wybieram właśnie tę wodę. Jest idealna na każdą okazję, świetnie się nosi o każdej porze roku i dnia, pasuje do szpilek i do trampek, lekka, świeża, delikatna ale zdecydowana, chłodna ale kwiatowa, zmysłowa ale nie nachalna, pięknie się rozwija i długo utrzymuje. Mój basic, must have i kwc :)

Kwintesencja lekkości

Zapach Kenzo przyciągnął mnie swoimi nietuzinkowymi nutami. Wydają się one być wyjątkowo lekkie oraz orzeźwiające, czyli w sam raz pasują do letnich klimatów. Subtelna, nienachalna buteleczka jest dopełnieniem całości. W swojej kolekcji posiadam pojemność 30ml, ale wiem, że dostępne są również większe opakowania zapachu.

Perfumy są jak wspomniałam lekkie. Określiłabym ich aromat jako wodno-kwiatowy. Jest on jakby rozmyty, przez co wydaje się być delikatny i niewymuszony. Najmocniej czuję w nim lilię wodną, która pięknie góruje w całości. Na drugim miejscu wskazałabym kwiat lotosu. Reszta składników jest pięknym dopełnieniem tego świeżego, orzeźwiającego oraz nieprzesłodzonego zapachu. Perfumy mają w sobie coś co spodobało mi się w nich od pierwszego użycia. To zmysłowa, tajemnicza nutka, która otula całe moje ciało. Przez to doskonale się w nich czuję. Łączą w sobie zarówno subtelność jak i odrobinę seksapilu, więc mają szansę spodobać się paniom w każdym wieku. Ogromną zaletą zapachu jest fakt, iż nie jest on przesadzony i męczący przez co uwielbiam go jeszcze bardziej.

W mojej opinii perfumy są trwałe. Spokojnie utrzymują się na mnie przez kilka godzin. Są łagodne i doskonale spiszą się w letnie dni, kiedy szukamy lekkiego, rześkiego aromatu, który stanie się dobrym dopełnieniem każdej stylizacji. To dobra propozycja na co dzień. Bardziej preferowałabym ją na dzień niż na wieczór.