Pharmaceris, H, Sensitonin, Specjalistyczny szampon kojący do skóry wrażliwej

Pharmaceris, H, Sensitonin, Specjalistyczny szampon kojący do skóry wrażliwej

Szampon przeznaczony do codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry głowy skłonnej do podrażnień oraz włosów cienkich i delikatnych. Bogata formuła szamponu przywraca równowagę w funkcjonowaniu skóry i łagodnie myje włosy uzyskując puszystość i połysk potwierdzony przez 80% użytkowniczek. Ekstrakt z mięty w połączeniu z olejem rzepakowym, intensywnie koi podrażnienia, zaś łagodzący wyciąg z lnu i witamina E skutecznie regeneruje skórę i zapobiega jej dalszym uszkodzeniom. Polimery kationowe i emolienty ułatwiają rozczesywanie włosów i zabezpieczają je przed rozdwajaniem. Szampon posiada pH neutralne dla skóry. Szampon łagodzi podrażnienia skóry, wzmacnia strukturę włosów na całej długości i dodaje im objętości. Po zastosowaniu włosy odzyskują siłę i energię, mają naturalny połysk i łatwo się rozczesują.

Mój numer 1

Dla mnie jest to najlepszy szampon dostępny na rynku i kolejny kosmetyk polecony mi przez moja fryzjerkę. Jest on przeznaczony dla wrażliwej skóry głowy, łagodzi wszelkie problemy (skóra w końcu nie swędzi,) nie podrażnia, a co najważniejsze moje włosy po jego użyciu są nawilżone, wygładzone, miękkie i jakby „dociążone“ (należy pamiętać aby bardzo dobrze spłukać kosmetyk z włosów). Szampon ma delikatny, przyjemny zapach, fajnie się pieni a co najważniejsze ma naprawdę dobry skład.

Rewelacja!

Dostałam szampon w prezencie i od razu zaciekawiła mnie nowa formuła, kojąco-micelarna, bez silikonów. Moja skóra głowy świetnie zareagowała na ten preparat. Włosy mniej się przetłuszczają, czasami mogę pozwolić sobie na mycie włosów co drugi dzień zamiast codziennie. Mimo braku silikonów bardzo dobrze się pieni. Delikatnie pachnie, jest bardzo wydajny- jedno opakowanie używam już trzeci miesiąc. Jak na szampon apteczny cena jak najbardziej ok.

Skóra nie swędzi, a włosy są miękkie

Bardzo polubiłam ten szampon, bo rzeczywiście działa. Nic nie swędzi, włosy są przyjemnie miękkie i tę miękkość czuć już podczas mycia. Włosy są wygładzone i jeśli dodam jeszcze jakiś olejek to mam lejące, śliczne pasma.
Zapach jest delikatny, ziołowy, jakby rumiankowy, bardzo miły. Konsystencja ciut lejąca, szampon jest przezroczysty.
Wydajność taka sobie, dość szybko się go zużywa.
Minusem jest to, że ciut szybciej włosy się po nim przetłuszczają . Jednak stał się on moim ulubionym kosmetykiem do włosów :)

cudo

Nie mam problemu ze skora glowy,ale poniewaz mialam probke tego szamponu i bylam zachwycona nim postanowilam kupic. Do tej pory stosowalam szampon Pharmaceris wzmacniajacy,ale chcialam troche odmiany. Ten szampon jest bardzo delikatny,zapach rowniez. Wlosy po jego uzyciu sa super miekkie i przyjemne w dotyku. Dobrze myje skore glowy,nie powoduje podraznien,ladnie sie pieni i mysle,ze jest wydajny. Produkt warty swojej ceny.

ukojenie dla swędzącej skóry głowy

Skóra na mojej głowie jest wrażliwa na zbyt dużą ilość chemii w produktach do codziennej pielęgnacji. Reaguje swędzącymi czerwonymi plackami i łuszczącymi się płatkami skóry, co nie tylko jest niekomfortowe ale również wygląda przerażająco.
Mam mieszane uczucia w stosunku do szamponów Pahrmaceris. Część z nich powoduje u mnie właśnie takie problemy z pseudo- łupieżem. Ten szampon, jednak został stworzony aby zapobiegać takim problemom, micellarna formuła ma doczyszczać i jednocześnie łagodzić podrażnienia skóry głowy. Muszę przyznać, że produkt spełnia obietnice producenta, szampon dokładnie myje włosy, dobrze się pieni i łatwo spłukuje więc nadmiar nie powoduje podrażnień. Zapach jest delikatny, ledwo wyczuwalny. Szampon jest bezbarwny o lejącej konsystencji. Niewielka ilość wystarcza żebym umyła dokładnie włosy do ramion, więc nie mam problemu z wydajnością. Jedynym minusem szamponu jest fakt, że po wyschnięciu włosy są matowe i sianowate, więc warto stosować po nim dobre odżywki. Polecam kupować w promocji.

Dobry szampon do codziennego mycia

Szampon polecony mi przez dermatolog, więc rzuciłam się na niego z entuzjazmem. Po wykończeniu butelki mam mieszane uczucia.

Plusy:
- ładnie dba o włosy, dobrze myje i jednocześnie włosy wydają się nawilżone, nie wysusza,
- przy stosowaniu uzyskałam ładny połysk.

Minusy:
- lekko obciąża cienkie włosy,
- nie daje rady zapewnić 2 dni świeżości, jeden i trochę to maks, potem jest efekt hełmu i strąków na głowie, tylko do codziennego stosowania,
- mało wydajny,
- wydawałoby się, że taki produkt dla skóry wrażliwej nie powinien mieć SLES w składzie, a jest sobie na 2 miejscu, co mnie bardzo dziwi.

Podsumowując - kosmetyk dba o włosy, poprawia ich ogólną kondycję. Co do uspokajania skóry głowy po podrażnieniach, nie mogę się niestety wypowiedzieć, bo nie miałam takich problemów. Rozważając za i przeciw, ten problem z codziennym myciem głowy przy braku czasu jest na tyle uciążliwy, że nie kupię tego szamponu więcej :(. Wypróbuję za to inne produkty do włosów z Pharmaceris, bo widzę tu pewien potencjał.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka 250 ml

niestety..

Po używaniu zwykłych drogeryjnych szamponów zaczęły się problemy z podrażnieniem i swędzeniem skalpu. Będąc w aptece natknęłam się na szampony Pharmaceris. Baardzo długo przeglądałam każdy z nich po kolei - podobno nie mają substancji alergizujących! Cena nie jest jakaś wspaniała, bo zwykłuy szampon drogeryjny dostaniemy za 10 zł. Po pierwszym użyciu nie było źle, lekko swędziała skóra głowy, ale postanowiłam, że dam mu kolejną szansę. Użyłam raz, drugi, trzeci.. i skończyło się rumakowanie. Okropny łupież czego nawet nie doświadczyłam przy zwykłym szamponie! Swędząca, podrażniona skóra głowy. Wspomnę jeszcze o okropnym, męczącym, duszącym zapachu, który momentami jest nie do wytrzymania.. Cóż, zużyłam do mycia pędzli, do tego nadaje się idealnie!

Otrzymuje gwiazdkę za ładne opakowanie oraz za dobre domywanie pędzli :D

bardzo fajny

Szampon ten kupiłam z polecenia pani dermatolog, jako wsparcie przy kuracji ŁZS. Wtedy pierwszy raz miałam styczność z dermokosmetykami :)
Szampon fajny, bardzo dobrze się pieni, nie plącze włosów a te z kolei stają się lśniące. Nawet jeśli nie wpływałby tak na moje włosy to i tak bym go dalej używała, ponieważ DLA MNIE nie takie jest jego przeznaczenie :) Produkt w całości spełnia obietnice producenta, dla mojej swędzącej jak cholera (!!!!!) skóry głowy to była ulga. Byłam zadowolona, że w końcu nie muszę grzebać paluchami i drapać się po głowie. Niestety minusem tego szamponiku jest to, że trzeba używać go bez przerwy, ponieważ świąd może powrócić wraz z jego zaprzestaniem używania.
Cena jest adekwatna do produktu, aczkolwiek w internecie można zdobyć go znacznie taniej. Pół gwiazdki odejmuję za zapach...nie wiem... czy tylko mi się ten zapach kojarzy z mokrym psem? ;/
generalnie polecam dla osób, u których występuje świąd skóry :)

Używam tego produktu od: roku z przerwami
Ilość zużytych opakowań: dwa

Działa.

Mój ulubiony jak dotąd szampon. Bardzo lubię go używać bo przede wszystkim koi skórę, podrażnienia są złagodzone, fajnie się pieni i ma ładny zapach. Czysta przyjemność po prostu :). Przez jakiś czas używałam tańszych szamponów ziołowych, które mi wysuszyły i podrażniły skórę - Pharmaceris przyszedł z ratunkiem :P. Muszę koniecznie wypróbować też odżywkę.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

nadaje się nawet dla alergików, nie podrażnia- faktycznie łagodzi

Po stosowaniu tzw. supermarketowych szamponów z firmy Schwarzkopf nie mogłam dojść do ładu z włosami i skórą głowy, na której zaczęło pojawiać się coś w rodzaju krost, a oprócz tego włosy miały wielką skłonność do przetłuszczania i to do tego stopnia, że po umyciu czułam się jakbym miała tłustą czapę na głowie.
Wszelkie problemy zniknęły kiedy zaczęłam używać na zmianę białego i zielonego szamponu Pharmaceris (do skóry wrażliwej i normalizujący do skóry łojotokowej). Wcześniej musiałam myć głowę codziennie, bo na drugi dzień włosy były tak przetłuszczone, że wstyd było pokazać się światu, a teraz spokojnie mogę myć co 2-3 dzień i nie ociekam tłuszczem ani nic mi się już nie robi na skórze głowy. Jedynym minusem jest to, że trochę plącze włosy, ale odrobina odżywki wszystko załatwia :)

Plusy:
- nie obciąża włosów
- zapach
- dogłębnie oczyszcza
- ładnie się pieni
- dobrze się spłukuje
- nie podrażnia skóry

Minusy:
- cena wysoka jak na 250 ml buteleczkę
- trochę plącze włosy

Pomógł

Po zastosowaniu jednej z marketowych farb miałam ogromny problem ze skórą na głowie - zaczęła szczypać, swędzieć, łuszczyć się. Potrzebowałam natychmiastowej pomocy, więc sięgnęłam po ten szampon. Przyznam, że spełnił swoje zadanie. Już po pierwszym użyciu skóra była jakby ukojona, swędzenie się zmniejszyło. Po kilku zastosowaniach nie było śladu po łuszczeniu. Niestety szampon, oprócz zbawiennego działania na skórę głowy, nie wykazuje szczególnych właściwości jeśli chodzi o same włosy. Ciężko po nim rozczesać czuprynę.

jako dermokosmetyk super

Szampon jako dermokosmetyk kojący skórę wrażliwą sprawdza się doskonale. Nie uczulił mnie, złagodził swędzenie. Lekko podleczył suchą skórę głowy.

Natomiast jeśli chodzi o efekty wizualne, to z tym radzi sobie gorzej. Włosy są po nim przyklapnięte i matowe. Zauważyłam też, że szybciej się przetłuszczają.

Szampon jest bardzo wydajny, dobrze się pienie, ma bardzo delikatny "mydlany" zapach.