M.A.C., Select SPF 15 Foundation (Naturalny podkład do twarzy)

M.A.C., Select SPF 15 Foundation (Naturalny podkład do twarzy)

Podkład, którego strukturę oparto na wodzie. Zapewnia średnie pokrycie, a także SPF o wysokości 15. Nadaje skórze świeży, naturalny i matowy wygląd. Można nakładać go jedno, jak i wielowarstwowo uzyskując tak samo delikatny efekt. Długotrwały. Chroni skórę przed różnymi szkodliwymi czynnikami przez cały dzień. Non-oily. Dostępny w 21 odcieniach. Linia NC odpowiada odcieniom beżowym, NW różowawym.

ciężko w ogóle ocenić

Ciężko mi w ogóle oceniać ten podkład, bo jest zupełnie inny niż wszystkie drogeryjne, nawet droższe podkłady.
Konsystencje, do których byłam przyzwyczajona były kremowe, żelowe, zastygające...

Ten podkład jest WODNISTY. "podkład, którego strukturę oparto na wodzie" - tak, on wręcz chlupie w słoiczku. A, i nie ma pompki, więc się leje.

Nie wiadomo, jak to nakładać - ja nakładam (sorry, wylewam) na rękę, mażę w tym pędzel (flat top z everyday minerals) i wmasowuje w twarz. Nie rozprowadza się normalnie tylko smuży, póki woda nie wyparuje - nakładanie go pędzlem zajmuje około 5 minut i jeszcze trzeba go powklepywać.

Bardzo ciężko doprowadzić go to stanu, w którym nie ma smug... Jeśli już przypudrujemy i skończymy makijaż to mamy efekt - z daleka fotoszop, z bliska koszmarek - widoczne skórki, podkreślone strupki.

Niewydajny, bo się leje. Beznadziejne opakowanie.
Wysoka cena.
Krycie średnio, trwałość dobra.
Używam na wieczór, kiedy przy "świecach" lub klubowych światłach nikt nie widzi szczegółów na twarzy, a zależy mi na trwałości.

Kolor mam NC25, dobry, pewnie mogłabym wybrać lepiej, ale wybierałam przez internet.

To jedyna rzecz MAC, jaką mam. Nie przekonała mnie, ale rozumiem, że to taki "niewypał" ten firmy.

Używam tego produktu od: od paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Slabo wypadl

Mam cere normalna i ten podklad prawie sie sprawdza (odcien NC15). Kolor idealny, podklad jest trwaly i ...i tyle. Nie kryje, po nim nawet moje pory sa widoczne, jednak podkresla suche skorki...Przeszkadza mi zapach. Odstawilam i mysle, ze nie wroce!!!

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: niepelne jedno NC15

To jakis żart :(

Obrzydliwy!!
Pierwsze moje spotkanie z firma o tak dobrej sławie i taka SKUCHA :(
jedyny plus dla tego maziajstwa to długie utrzymywanie sie na twarzy bez żadnych poprawek!
Jest to duzy plus w przypadku kiedy produkt spełnia oczekiwania ale tutaj sie nie sprawdza.
Kolor NC25 za jasny ale to byl moj wybor wiec nie mam prawa narzekac. Jednak aplikowanie podkładu na twarz przypomina gipsowanie ścian! :( zasycha niemilosiernie we wszystkich mozliwych porach pozostawiajac białe smugi i widoczna tapete.
Mimo tego nie zakrywa nic absolutnie NIC.
Błagam nie kupujcie tego produktu bo bedziecie płakały razem ze mna :((

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go i nigdy wiecej!!

najgorszy z najgorszych

Jedyny plus to to, ze trzymasie caly dzien na skorze. I to na tyle o plusach.

Nie mam idealnej cery, lekko rozszerzone pory, cera mieszana, sklonna do podraznien. To ze podklad szybko zaycha i ciezko go rozprowadzic rownomiernie bylabym jeszcze w stanie przezyc gdyby nie to, ze podkresla on wszelkie niedoskonalosci cery, kazde najdrobniejsze linie,wloski, wlazi w pory, skora wyglada tak, jaby podklad byl tylko w porach!!!!!! :? Probowalam na krem, i na sucha skore bez kremu...to samo...
Koszmar i strata pieniedzy!!!Używam tego produktu od: kilku dni

mazanie i wysuszanie :(

kupiłam ten produkt namówiona przez koleżankę:( okazało się, że zupełnie nie nadaje się on (mimo zapewnień ekspedientki) do mojej suchej cery. w połączeniu z jakimkolwiek kremem nawilżającym fluid grudkuje się i marze po całej buzi.. masakra! do tego bardzo szybko się wchłania - zanim zdążyłam go rozprowadzić on już zasechł:( no i barrrdzo uwidacznia wysuszające się skórki na czole:( zupełnie nie polecam! za drogi (116zł!) i nie spełnia żadnych oczekiwań:(

Dosyć drogi, ale polecam

Podkład o konsystencji dosyć płynnej, łatwo się aplikuje ale wymaga natychmiastowego roztarcia, ponieważ szybko zasycha. Średnio kryjący (lekko ujednolica kolor w przypadku mojej b. jasnej cery z piegami ; mniej więcej o 1/2 zmniejsza widoczność cieni pod oczami ; zmiany skórne bardziej podkreśla niż ukrywa tworząc klasyczną "skorupę" ). Nie uczula, trwały (wytrzymuje cały dzień), nie wywołuje reakcji alergicznej. Moją cerę matowi na ok 6 godz. Nie polecam nakładać na nieoczyszczoną cerę ( naprawdę mocno podkreśla skórki, zaskórniki itp).
Kosmetyk b. dobry, chociaż podobne działanie potrafią zapewnić produkty tańsze (u mnie kryterium wybory był kolor- bardzo jasny - NW15 ; takie odcienie znajduję tylko w produktach MAC).

Za podkład zapłaciłam 105 zł ; 17 zł za pompkę.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

trwaly

produkt bardzo trwaly .. wytrzymuje na twarzy cala noc , bez potrzeby poprawiania . Niestety nie jest kryjacy.. wystarczy na bardzo dlugo, jest bardzo bardzo bardzo wydajny... . bardzo delikatna konzystencja , idealnie wtapia sie w skore...

Używam tego produktu od:2miesiey
Ilość zużytych opakowań:pol

Paskudny...

Jeden z najgorszych podkladow jakie kiedykolwiek mialam. Zastyga bardzo szybko przez co fatalnie sie rozprowadza i tworzy nierowne plamy. Bez wzgledu na to ile go nakladam zawsze daje efekt maski. Mam kolor nc25 i nie jest zbyt trafiony. Jest bardzo blady, niby taki jaki byc powinien, ale daje rozowawe wykonczenie, ktore sprawia, ze wygladam jak niedomalowana blada swinka piggy... Poza tym podkreslal suche skorki i przesuszal mi skore na policzkach
Bez komentarza :(. Zuzylam kilka razy, reszta wyladowala w koszu. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 3-4 misiace 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: 1/3

Bez zachwytu

Miało być pięknie... Podkład dobrany przez przemiłą Panią w MACu wrocławskim wydawał się ideałem a okazało się, że kolejny raz kupiłam podkład "nawet niezły" zamiast "świetnego". Posiadam kolor NW15 dobrany dość dobrze, jednak w reakcji z moim sebum robi się nieco zbyt różowy, ale gwiazdki nie odejmę.
Producent obiecuje średnie krycie i faktycznie otrzymujemy je + efekt maski gratis, jeśli ktoś nie ma idealnie gładkiej cery, no chyba, że spędzimy dłuższy czas na pracowitym rozcieraniu. Niespodzianek większych nie przykryje, ale naprawdę dobrze ujednolica koloryt i maskuje lekkie cienie pod oczami. W tych gorszych dniach mojej cery, osadzał się paskudnie w skórkach i podkreślał pory, w pozostałe było ok. Matuje na góra 3 h, nie powoduje większego przetłuszczania się, ale bez bazy po jakiś 5 h w magiczny sposób zaczyna znikać, nie ściera się tylko znika, jakby się wchłaniał :)
Jak wspomniała Dau czasem w świetle dziennym może wyglądać nieco sztucznie, w sztucznym jest ok.
Plus za duży wybór kolorów i krycie, ale nie kupię go więcej, za tą cenę znam lepsze :)

dobry, ale bez zachwytu

jak juz wsponialam (przy okazji wystawiania oceny, cieniom mac´a) jestem rowniez w posiadaniu podkladu -select spf 15.
podklad ten oceniam jako dobry, jednakze nie wywoluje u mnie jakiejs fali zachwytu. niestety jak do tej pory nie byl w stanie tego uczynic zadem make-up. (ciagle jestem na etapie poszukiwania tego jedynego, niezastapionego).
dlatego tez, badzmy sprawiedliwe- podklad dobrze kryje. czasem jak na moj gust, "az za dobrze"- w dziennym swietle nie zawsze jestem zadowolona z tego efektu i preferowalabym nieco naturalniejszy. z tej przyczyny wole tego podkladu, uzywac wieczorem. gdyz w sztucznym swietle daje zadowalajacy, rozswietlajacy efekt (ja posiadam kolor o numerze nc 25- czyli w zimnej tonacji i jest to raczej jasny odcien. nastepnym razem zamierzam zakupic jeszcze jasniejszy odcien). podklad wprawdzie matuje, ale nie jest to efekt utrzymujacy sie (przynajmniej w moim przypadku) caly dzien.
na co jeszcze zwracam uwage, przy wyborze make-upu- to to zeby nie uczulal i nie powodowal wysypu tradziku. czego temu podkladowi raczej nie mozna zarzucic.

Ilość zużytych opakowań: 2 (ale uzywam go na zmiane z produktami innych firm)

Rewelacja

Podkład naprawdę godny polecenia. Bardzo delikatny, nie zatyka porów, ładnie się rozprowadza i wtapia w skórę. Jest wygładzona i naturalna ale z ładnym odcieniem. Trzyma się cały dzień, nawet w upały, nie daje wrażenia maski i ciężkości. Kolory bardzo ładne, ciepłe odcienie. Stosuję go na bazę MAC.

Używam tego produktu od: mc

Fantastyczny !!!

Podklad MACa Select SPF jest najlepszy sposrod tych , ktore do tej pory uzywalam Po prostu idealny dla mojej cety,exprssowo sie rozprowadza, super wtapia sie ze skora, Piekny jasnobezowy odcien, wspaniale kryje i trzyma sie na buzi niemal caly dzien . Po prostu cudo.
( jak chyba zreszta wszystkie produkty tej marki - nigdy mnie nie zawodza ). Naprawde polecam wszystkim ten podklad bo warto

Używam tego produktu od:okolo 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań:ok 3,4