Physiogel, Szampon hipoalergiczny

Physiogel, Szampon hipoalergiczny

Średnia ocena: 3.64/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Bardzo łagodny szampon przeznaczony do codziennego mycia delikatnych włosów. Skutecznie myje włosy jednocześnie pielęgnując skórę, którą chroni przed wysuszeniem i utratą naturalnego pH. Nadaje się również do pielęgnacji niemowląt po ukończeniu 1 miesiąca życia
Nie zawiera konserwantów, barwników, przeciwutlwniaczy.

Skóra głowy
problemowa, sucha i wrażliwa
do włosów normalnych
łagodzące, nawilżające, oczyszczające
bez parabenów, bezzapachowa, hipoalergiczna

A ja się z nim bardzo lubię!

Faktycznie, nie jest to szampon, który mocno się pieni, ale można wypracować sobie sposób. Mój sposób podaję na końcu tej recenzji. :)
Zdecydowanie działa na delikatną, podrażnioną skórę głowy, a przynajmniej sam takich podrażnień nie wywołuje. Mi dobrze domywa włosy, co więcej mam wrażenie, że po nim mniej się przetłuszczają. Nie plącze, nie suszy. Czasami nie używam po nim odżywki i nie odczuwam negatywnych skutków.
Wydaje się wydajny, ale używam go na przemian z innymi, więc ciężko stwierdzić tak dokładnie. W każdym razie jest gęsty i można łatwo kontrolować, ile się nakłada.
Ja na pierwsze mycie nakładam na dłonie, rozmydlam i staram się rozprowadzić po całej głowie, trochę spienić gdzie się uda, robię bardzo krótki masaż skóry głowy. Spłukuję krótko, nakładam ponownie (najpierw rozmydlając w dłoniach) na drugie mycie już jest lepsza piana, dokładam jeśli trzeba, masuję dłużej.
Nie potrzebuję nakładać go bardzo dużo, ale na pewno trochę więcej, niż mocne pieniące się szampony.
Polecam spróbować, a jeśli się nie sprawdzi - można zużyć jako żel do mycia ciała.

Uwaga! Plącze włosy

Produkt oczyszcza skórę głowy i jest dla niej delikatny. Jednak potwornie plącze włosy. Nawet rozczesywanie je na odżywkę było bardzo utrudnione ????

Ma piękny zapach, bardzo neutralny i niedrażniący. Estetyczne i wygodne w użyciu opakowanie.

Być może kupię ponownie, ale nie dla siebie, tylko dla męża, który ma krótkie włosy i u niego sprawdził się o wiele lepiej.

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

Zdrowa skóra głowy

Bardzo poprawia jakość skóry głowy. U mnie było to odczuwalne po tygodniu stosowania. Na początku Byłam sceptycznie nastawiona, ale naprawdę naprawia skórę głowy.

Poprawa

Od kilku miesięcy próbowałam znaleźć odpowiedni szampon do włosów, który poprawi wysuszoną skórę głowy i w końcu znalazłam z polecenia w komentarzu na youtube szampon od physiogel i jestem zachwycona. Po wielu produktach dostaję wysypkę, ale ten szampon jest idealny jeżeli chodzi o mnie.

Paskudny, ale skuteczny

Kupiłam ten szampon, bo miałam przesuszoną skórę głowy i poleciła mi go pani w aptece.

Jest gęsty, nie pieni się i z moimi długimi włosami zrobiłby masakrę, gdybym później nie użyła odżywki, ale... jest skuteczny.

Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie używanie go raz na jakiś czas, żeby "uratować" skórę, kiedy już będzie wołała o pomoc.

Ilość zużytych opakowań: ok. 2

Ja polecam uczuleniowcom.

Mam ŁZS, które raz na jakiś czas lubi powracać. Sięgam wtedy po Pirolam (3x w tyg) i Physiogel (w pozostałe dni). Swędzenie ustaje, skóra na głowie się goi. Od szamponów drogeryjnych dostaje okropnego swędzenia głowy, drapie się do strupów.

Oprócz tego podoba mi się w tym szamponie to, że włosy są troche sianowate (wiem, że wielu dziewczynom to przeszkadza). Ale na końcówki trzeba zawsze kłaść jakaś odżywke. I raczej to szampon naprawdę do codziennego mycia. W pierwszy dzień włosy są piękne, ale na drugi już wyglądają kiepsko.

Używam tego produktu od: rok, z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Dziwny

Jak dla mnie kiepski i dziwny szampon, poleciła mi go Pani dermatolog. Posiadam przetłuszczające się, dość gęste włosy, przesuszone na końcówkach i niestety się nie sprawdził.

Zaczynając od tego że w składzie jest SLS, a szampon nie myje tylko lekko odświeża. Wolę użyć szamponu z SLS w składzie który umyje włosy.
Wogóle się nie pieni, trzeba dużo go nałożyć, przez co staje się niewydajny, przy tej cenie.
Włosy po umyciu są dziwne w dotyku, szorstkie, poplątane.

Ilość zużytych opakowań: jedno, z trudem

Dobry tylko na skore glowy

Mam problemy z jakims dziwnym lupiezem na glowie - przy czym wlosy mam suche i nie musze ich czesto myc. Unikam naduzywania szamponow zeby ich nie wysuszac, natomiast myje odzywka.

Przez jakis czas mialam probloem z dobraniem szamponu,bo jednak uwazam, ze raz w tygodniu dobrze jest porzadnie sie wyszorowac i to nie odzywka a czyms konkretnym. Jednak kiedy uzywalam nawet dobrych drogeryjnych szamponow problkem w postaci bialych, ohydnych kawalkow zluszczonej skory pozostawal. W dodatku pojawialy sie jakies krostki, swedzenie itd. opisu wam oszczedze.

Kupilam ten szampon po zapoznaniu sie z opiniami i jestem zadowolona. Nie oczekiwalam cudow, zdawalam sobie sprawe z jego brakow. Nie uzywam go by miec piekne wlposy na calej dlugosci - do tego mam odzywki i ewentualnie inny, bardziej przyjazny szampon.

Ale ten produk bradzo cenie bo jesli moja skora jest podrazniona to juz jedno jego uzcie pomaga. I dlatego chociaz mam zamiar sprobowac innych rzeczy na rynku, to jesli nie znajde, wiem do czego wrocic.

Uzywam go raz, i potem pare miesiecy mam spokoj. Przy czym stosuje tylko do samej skory.
Jest malo wydajny, ale tak stosowany starcza na rok lub dluzej. Pieni sie srednio ale z lawoscia moge rozprowadzic go na skorze glowy, wiec to nie problem. Tak samo latwo sie wyplukuje

Podsumowanie

+ blyskawicznie radzi sobie z lojotokiem i podrazniona skora
+ dobrze sie pieni
+ latwy w uzyciu
+ szybko zmywa
+ nie podraznia
+ lagodzi

- drogi
- srednio wydajny
- na wlosy na calej dlugosci sie nie nadaje
- z tego powodu wymaga uzycia 2 szamponow podczas mycia

Używam tego produktu od: 1, 5 roku

Nie polecam

Kupiłam ten szampon w promocji, z polecenia farmaceutki, która zachwalała go jako super wydajny produkt. Pewnie zobaczyła, że mam włosy długie i grube, więc zagrała marketingowo. Moje rozczarowanie było wielkie - miałam wrażenie już po pierwszym użyciu, jakby ubyło 1/4 produktu! Do długich włosów się nie nadaje kompletnie, bo po paru użyciach już go nie ma(myję głowę codziennie).
Mam ŁZS, więc trudno dobrać mi odpowiedni szampon. Ten, faktycznie, nie wzmaga wysuszenia skóry głowy, ale ten w żaden sposób z nim nie walczy, nie nawilża skóry. Nie robi nic po prostu. Wysusza za to włosy, stają się szorstkie, matowe, oklapłe, jakby ktoś odebrał im życie. Szampon nie pachnie, w końcu jest hipoalergiczny, natomiast kompletnie się nie pieni, nie czuję, jakbym myła włosy, odświeżała je, o rozczesaniu nawet nie wspomnę. Minusem jest też SLS w składzie, w produkcie hipoalergicznym, delikatnym nie powinien się znaleźć.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

całkiem nieźle

kupiłam ten szampon, bo jestem straszną alergiczką w tej kwestii. Rzeczywiście, trzeba się zaopatrzyć w odżywkę, ale dla mnie to nie problem. Szampon fajnie się pieni, nie ma zapachu, ani koloru - dla mnie to duży plus. Szampon jednak wysusza końcówki, a jeszcze mokre włosy są dziwne w dotyku.

Używam tego produktu od: 2 msc.
Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte, drugie w trakcie.

Nie w moim "typie"

Mam przetłuszczające się włosy, i pojawiły się pewne problemy skórne na głowie, dlatego postanowiłam zakupić ten produkt. Poleciła mi go osoba z podobnymi problemami.

Użyłam kilka rady, ale nie jestem z niego zadowolona. Nie pieni się, włosy są szorstkie już podczas spłukiwania, nie pachnie (ale to nie uważam za wadę, ma leczyć a nie pachnieć), mam gęste włosy i przez to w ogóle nie jest wydajny. Nie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: 3 tyg
Ilość zużytych opakowań: 1 / 150ml

Nie spełnia moich oczekiwań

Miałam już ten szampon kiedyś, nie byłam szczególnie zadowolona, ale miałam wtedy krótkie włosy. Ponieważ znajoma pani kosmetolog strasznie zachwala mi produkty Physiogel, a u mnie zaczęło pojawiać się coś na kształt łupieżu i poczucia niedomycia, do tego ostatnio zaczęła mnie swędzieć głowa, a już ostatnie ponadto: szampon był w aptece w mega promocji-to postanowiłam do niego wrócić.

Mam długie, bardzo delikatne, lekko falujące się włosy, łatwo się puszą, i zawsze poszukuję szamponów wygładzających, acz nie obciążających, a tu efekt polega na przyjemnym oczyszczeniu i odświeżeniu włosów, skóra głowy ukojona lecz nie czuję dogłębnego jej oczyszczenia. Poza tym włosy zbyt bardzo sianowate się robią na końcach, a u nasady przyklapują i sprawiają wrażenie tłustych o 1 dzień szybciej niż zwykle.
Produkt nie jest w ogóle wydajny.
A zatem podsumowując: nie szkodzi, daje poczucie, że w miarę zdrowo myjesz włosy, aczkolwiek nie wyglądają one zbyt dobrze i na pewno przed wielkim wyjściem nie umyłabym nim głowy, raczej na weekend, kiedy siedzę w domu:(

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 i pół