Deborah, Colour Copy, Podkład do cery tłustej i mieszanej

Deborah, Colour Copy, Podkład do cery tłustej i mieszanej

Lekki podkład matujący do cery mieszanej i tłustej. Naturalnie kryje, zgodnie z obietnicą producenta skóra wygląda gładko, naturalnie i świeżo (bez efektu maski).

Formuła podkładu zawiera cząsteczki Micro Silica dając efekt matujący tłuste partie w strefie T, regulując wydzielanie sebum. Zapewnia idealnie gładki wygląd przez cały dzień. Ma bardzo lekką konsystencję, dzięki czemu doskonale przyswajany jest przez skórę twarzy. Nie pozostawia śladów na ubraniu.

Zawiera filtr SPF 10. Testowany hipoalergicznie.

Cena: ok. 49zł/ 30ml

prawie ideał

Ładnie się rozprowadza, idealnie wygładza cerę. Idealne dopasowanie odcienia co rzadko mi się zdarza. Dość trwały. Jedyną wadą według mnie jest koszmarne, sztywne opakowanie.

Nie jest źle, mogłoby być dużo lepiej

Zaraz po aplikacji, wrażenie jest doskonałe - cera wygładzona, większość niedoskonałości ukryta, a to wszystko bez efektu płaskiego matu.
Niestety, im dłużej podkład znajduje się na twarzy, tym gorzej ona wygląda.
Zaczyna się od pobłysku - i to takiego, jakbym nie była w stanie kontrolować mojego wydzielania sebum. Podkład wymagał "osadzenia" na twarzy cięzkim, matującym pudrem (nie powiem, żeby był bardzo trwały), co jednak po odrobinie wysiłku, takiej jak np. krótki wypad do sklepu, wywoływało znowu efekt pełni księżyca na twarzy.
Co gorsza, wydawał się podrażniać skórę, zapychać, pobudzać do intensywniejszego przetłuszczania.
Jako osoba z dość mocno przetłuszczającą się strefą T, regularnie dbam o oczyszczanie porów i nigdy nie miałam problemów z zaskórnikami.
Po paru miesiącach używania tego kosmetyku, na mojej twarzy roiło się od szarych kropek, których wysypu nie mogłam opanować.
Dodatkowy minus za opakowanie, z którego nie da się wycisnąć podkładu bez znacznego wysiłku już po przekroczeniu połowy pojemności.
Gwiazdki daję za efekt po zastosowaniu... I za to, ze sprawdza się na imprezach, gdzie wyłącznie się stoi/siedzi oraz wychodzi co chwila do łazienki pudrować nosek ;)

dobry

plusy
-ładnie ujednolica cere (takie wrażenie nieskazitelności)
- już cieniutka warstwa zapewnia dobre krycie (nie mówie o całkowitym bo od tego jest korektor)
- trwałość: od rana do nocy

minusy
- słaby matt wymagający poprawek kilka razy dziennie
-gama kolorystyczna (mało mało i jeszcze raz za mało!)
- przy grubszej warstwie jeśli kolor nie jest idealnie dobrany wygląda to bardzo nieestetycznie (a jest to wysoce prawdopodobne przy tak ograniczonej gamie kolorystycznej)
-niestety ma spore tendencje do warzenia się na twarzy:/

Hmmm...

Podklad kupiłam jakis czas temu jednak źle dobrałam kolor (zbyt ciemny) i przeleżał aż do wakacji, aż cera nabrała trochę \\\\\\\'koloru\\\\\\\'. Napewno MINUSEM jest to, że:
- ciemnieje na skórze - w moim odczuciu
- nie jest zbyt trwały, matuje nie na długo, w moim przypadku (cera wrażliwa, naczynkowa, mieszana) dosyć szybko się zaczynam świecić... po godzinie!!
- opakowanie okropne!!! Musze używać dwóch rąk, żeby wycisnąć trochę podkładu
Plusy:
- kryje w miarę dobrze, chciaż uwydatnia suche skórki
- fajna konsystencja
- dobrze współgra z pędzlem
Jednak dla mnie ma więcej minusów niż plusów.

Podkład na 4+

Jest to podkład matujący, ale tak naprawdę żaden podkład bez dobrego pudru cudów z moją twarzą nie zdziała. Bibułki matujące w ciągu dnia są niezbędne.

Plusy:
- fajna konsystencja
- ładny odcień (mam jeden z jaśniejszych)
- buzia jest lekko wygładzona i wygląda zdrowo
- nie uczula
- posiada filtr

Minusy:
- słabo matuje, ale patrz wyżej :)
- twarda tubka, ale na razie podkład wydobywam bez problemów

Oceniam ten kosmetyk na 4+, mimo słabego matowienia, ponieważ ma wiele plusów i na to zasługuje. Nie jest też drogi, płaciłam za niego ok. 45 zł. Teraz, kiedy po wakacjach wróciłam opalona, jest trochę za jasny, ale wystarczy przypudrować ciemniejszym odcieniem pudru i twarz wygląda dobrze.

Nie wiem, czy kupię ponownie, ciągle bowiem próbuje czegoś nowego. Jest to podkład, do którego mogłabym wrócić.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 tubki

Moja perełka

Zakupiłam go dość dawno zawierzając pani w drogerii ( która poleciła mi go jako najlepszy jaki posiadała do mojego typu skóry). W domu szybko go wypróbowałam i byłam zachwycona jego atutami. Obecnie stosuję mus z Maybelinna, ale z przyjemnością wróciłabym do tego, gdyby jego dostępność w drogeriach była większa.
Bardzo lubię ten podkład, a jestem bardzo wymagająca, co do tego typu kosmetyków zwłaszcza, że przetestowałam ich bardzo wiele. Więc można to zaliczyć do dużego plusa :D

+ konsystencja wspaniała (lekko gęstawa, aksamitna, musowata)
+ bardzo dobrze kryje
+ nie zostawia smug itp.
+ buzia jest po nim niesłychanie gładka , miękka i nawilżona
+ dość długo nawet matuje (byłam zaskoczona)
+ ma bogatą gamę kolorystyczna (bardzo naturalne odcienie)
+ jest trwały
+ miło się „rozsmarowuje”, łatwy w aplikacji
+ buzia wygląda naprawdę promiennie i zdrowo
+ mimo że to kosmetyk do cery tłustej/mieszanej nie wysusza
+ nie zatyka porów :D

Ma naprawdę bardzo wiele zalet. Sama się dziwię, że o nim zapomniałam na tak długo.

Parę minusików…
- może tworzyć delikatnie efekt maski
- konsystencja może być za ciężka dla niektórych
- opakowanie to dramat! (bardzo ciężko jest wydobyć kosmetyk w połowie zużycia, przy końcówce to już tragedia!)
- kiepsko z wydajnością
- cena…chyba za bardzo z nią poszaleli

Kosmetyk zasługuje na pozytywną ocenę :) Ja byłam zadowolona, produkt sprostał moim wymaganiom. Szczerze mówiąc, nie jestem pewna czy miałam kiedykolwiek coś trwalszego od tego podkładu , który działał by dłużej niż 2h ( oczywiście cudów się po nim nie należy spodziewać). Z czystym sumieniem mówię zdecydowane : TAK !

Całkiem,całkiem

Podkład ten używam już od paru miesięcy.Jest on formie musu,który świetnie stapia sie z cerą.Oczywiście nie matuje na długo,nie obędzie się bez "wspomagaczy" Dla mnie ważne jest to,że nie zapycha i jak wspomniałam fajnie współgra z cerą.
Jednak najgorszym mankamentem tego podkładu to opakowanie....Musze prosić brata,żeby mi go wycisnął i on też ma z tym wiele trudu...

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Bardzo porządny - jestem na tak

Bardzo lubię ten podkład. Przede wszystkim za to, że jest to jedyny, który idealnie stapia się z moją cerą (a trochę podkładów już próbowałam) - mam odcień nr 0. Dobrze kryje moje coraz bledsze przebarwienia potrądzikowe, nie świecę się po nim, jest dość trwały (do 6 h). Używam na krem nawilżający i filtr z La Roche Posay - z tym współgra bardzo dobrze, gdy próbowałam z filtrem Isis Pharma, spływał i strasznie się świecił. Ale po dobraniu odpowiednich kosmetyków pod niego jest prawie idealny. Prawie, bo tak, jak pisały wcześniej Wizażanki, jego opakowanie jest nie do zniesienia. Tubka po zużyciu około połowy kosmetyku wymaga nie lada gimnastyki, żeby z niej coś wyciągnąć! Obecnie kończąc podkład muszę prosić mojego TŻ o pomoc w wyciśnięciu podkładu albo ściskać w obu dłoniach trzymając wylot do góry i licząc, że podkład spadnie na palec :/ Tragedia. Gdyby nie to, to byłby idelany.
Cena też w porządku, jak na podkład, który jest wydajny - kupowałam za ok 50 zł. Suchych skórek nie mam, więc się nie wypowiem, ale pory podkreśla jedynie, gdy się go niedokładnie i byle jak rozprowadzi.

Podsumowując:

Plusy:
-kolor
-konsystencja
-krycie
-matowienie
-wydajność
-rozprowadzenie (bez smug, plam)
-cena
-nie podkreśla porów

Minusy:
-opakowanie :/

Zdecydowanie polecam posiadaczkom jasnych karnacji :)

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Jest super

Uwielbiam go! Po pierwsze - matuje. I to bardzo dobrze, w warunkach szkolnych wytrzymuje spokojnie 4 godz bez poprawek, potem odrobina pudru i dalej jest świetnie:) Po drugie - daje efekt ładnej, zdrowej cery - konsystencja musu jest bardzo delikatna. Po trzecie - naturalność - kryje lecz na pewno bez efektu maski. I po czwarte - kolory! Są naprawdę extra - kolor 0 jest genialny! Taki piękny beż dla bladolicych z domieszką żółtego,cudo. Odjęłam jedną gwiazdke, ponieważ nie jest jakoś bardzo odporny na ścieranie, czy pot, ale jak na średniopółkowca jest dobrze. Polecam.

Używam tego produktu od: 1,5 roku

mój KWC :)

Cudo! Cudo! i jeszcze raz - Cudo! :D

Poleciła mi go kolezanka kosmetyczka wiec zaufałam opinii eksperta, poświeciłam 50 zl i zaryzykowałam :D
Gdy zobaczyłam efekt mowę mi odjęło :D
Jeszcze po żadnym podkładzie nie miałam tak gładkiej buźki :D Swietnie kryje wszelkie niedoskonałości przy tym matuje na kilka godzin :) w dodatku nie zatyka porów! :D
Uwielbiam jego konsystencje, choc musze przyznac ze trzeba miec troche wprawy zeby go dobrze rozpowadzic.

Jednakze sa dwa minusy :(
po pierwsze cena :/ chociaz moze 50 zl to nie az tak duzo jak na podkład, który starcza na ok. 4 miesiace przy codziennym stosowaniu.
po drugie - opakowanie :/ na poczatku jest ok, ale jak zuzyje sie ponad polowe to zaczynaja sie problemy :/ opakowanie jest bardzo twarde i trudno wycisnac pozadana ilosc, trzeba sie niezle namocować a niestety zazwyczaj wyciska sie wiecej niz by sie chcialo :/

i jeszcze jedna uwaga - jesli na sie problem z suchymi partiami i luszczaca sie miejscami skórą, to nie polecam, bo ten podklad strasznie to uwydatnia :/

nie jest zły

W moim odczuciu jest to podkład średni.
+ ładny kolor (uzywam najjaśniejszego)
+ przyzwoita cena, swój kupiłam za 46zł
+ dobre krycie, po dwóch warstwach wyglądam jak człowiek
+ delikatny efekt wysuszenia, który dla mnie akurat jest plusem, bo mam makabrycznie tłustą cerę

- kiepska trwałość podkładu samego w sobie, trzeba go wspomagać bazą bądź innym utrwalaczem

Generalnie jest to całkiem fajny produkt dla posiadaczek cery tłustej.

Używam tego produktu od: co jakiś czas od 2 lat

Jest ok!

Witam,
Mam cerę mieszaną , błyszcząca w strefie T. Nie jestem koneserem podkładów, choc kilku juz próbowałam łącznie z tymi aptecznymi, Ten podkład poleciła mi Pani w Sephorze. Wlasciwie chciał kupić polecaną na wizażu Isadorę ale przeraziła mnie jej konsystencja. Ten podkład nie robi krzywdy mojej skórze, staje się ona po nim matowa i efekt ten utrzymuje się na twarzy dość długo. Oczywiście mógłby być lepszy.. dlatego pewnie będę poszukiwać mojego faworyta, ale póki co jest ok, tym bardziej, że cena nie jest bardzo wygórowana

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca