SVR, Topialyse Sensitive, Gel surgras douceur (Żel do mycia ciała bez mydła)

SVR, Topialyse Sensitive, Gel surgras douceur (Żel do mycia ciała bez mydła)

Przeznaczony do oczyszczania skóry atopowej (również skóry głowy), alergicznej u niemowląt, dzieci i dorosłych.
Żel delikatnie oczyszcza, regeneruje uszkodzony naskórek, zapobiega suchości skóry, ogranicza rozwój bakterii.

ok, ale bez szału

Kupiłam zdaje się w nowej wersji, w różowej tubie, 200ml za 19.90. Cena promocyjna. Żel ma przezroczystą konsystencję i delikatny zapach. Przyjemnie się aplikuje, lekko pieni, dobrze myje. Spełnia swoje zadanie.

Nie mam AZS ani specjalnych problemów ze skórą, być może dlatego nie umiem w pełni docenić jego walorów.

Wystarczył na 3 tygodnie codziennych prysznicy. Standard.

Miałam kilka żeli aptecznych, wszystkie działają u mnie podobnie, jest ok, ale żadnego z zakupów nie powtórzyłam. Tego też raczej nie powtórzę.

Pół na pół

Nie podrażnił mojej wrażliwej skóry z azs ale jakość szczególnie nie przypadł mi do gustu. Formuła żelu nie sprawdza się przy suchej skórze, najlepsze są mleczka i olejki jednak coś mnie podkusiło i kupiłam ten żel. Nie robi nic specjalnego ale też nie nawilża a tego oczekuje od żelu do mycia. Oprócz tego mogę powiedzieć, że jest wydajny, fajne opakowanie z pompką, estetyczne, cena wygórowana, nie podrażnia, nie nawilża, raczej nie zdecydowała bym się na ponowne zakupienie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

niestety nie do skóry nadwrażliwej

Wbrew opinii producenta kosmetyk na mojej nadwrażliwej skórze absolutnie się nie sprawdził. Pierwsza butelka przeszła łagodnie, bez większych podrażnień, natomiast po zakupie drugiej użyłam go 2 razy a stan skóry tak gwałtowanie się pogorszył, że ansolutnie nie mogę go już używać (podrażnienie,swędzenie,zapalenie przymieszkowe włosów). Kolejnym argumentem jest wodnista konsystencja, którą jak dla mnie ciężko się umyć. Brak zapachu w wypadku tego typu kosmetyków jest jak dla mnie sprawą normalną.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

bardzo fajny do codziennego oczyszczania twarzy

Bardzo lubię ten produkt:

Moje spostrzeżenia ogólne:

* konsystencja - nie jest super gęsty, ani rzadzki. Taki w sam raz, żeby nabrać na końce palców i rozprowadzić bez problemu po twarzy.

* leciutko się pieni,

* opakowanie ma dozownik z pompką. Pompka działa do samego końca.

* Bardzo wydajny - do umycia twarzy potrzeba 1-2 pompki, w zależności co mamy na twarzy.

* zapach jest raczej średni, więc wiele osób może się zrazić. Ja pokochałam ten chemiczny, apteczny zapach bo teraz kojarzy mi się z umytą, niepodrażnioną buźką.

* nie przesusza i nie odwadnia - leciutenko nawilża.

* nie powodował u mnie żadnych podrażnień, ani na początku ani po kilku miesiącach.

* bardzo fajnie oczyszcza twarz, bez uczucia jakby coś tam jeszcze zostało, i bez uczucia jakbym zdarła sobie z twarzy naskórek.

* jeżeli mam podrażnioną skórę, mam na myśli zaczerwienienia, przesuszenia - ogranicza uczucie swędzenia.

* do codziennego, ogólnego stosowania. Dla wszystkich.

Naprawdę polecam. Zachęcam do nabycia próbki w aptece. Wiadomo, nie każdemu podpasuje.

P.S. uważam, że przy problemowej, swędzącej, podrażnionej skórze, zapach ma znaczenie co najmniej drugorzędne.

Dla Atopików- przede wszystkim:)

Kosmetyk przeznaczony dla osób pielęgnujących przedewszystkim skórę Atopową. Dla mnie, jest kosmetykiem nr1 pod względem codziennego mycia twarzy rano jak i wieczorem. Bardzo dobrze sprawdza się również jako plyn dodawany do kapieli.
Koszt takiego żelu wynosi ok. 80zł- 500 ml jedak Warto najpierw go sprawdzić wcześniej gdyż skóra jest skorą i różnie reaguje( mojej siostrze również z AZS nie pomógl wcale).
Produkt przeznaczony jest dla każdego- od niemowlaka do dorosłych. Oczyszcz skórę nie zaburzając warstwy hydrolipidowej.
Godny polecenia:)

Ilość zużytych opakowań: ok.5 szt po 500 ml

Używam tego żelu tylko do mycia twarzy. Zdecydowałam się na jego zakup w momencie, kiedy zaczęłam stosować kosmetyki z kwasami i zaczęły się moje problemy z podrażnieniami skóry.
Żel spełnia swoje zadanie bardzo dobrze- delikatnie, ale skutecznie oczyszcza skórę, uczucie ściągnięcia jest o wiele mniejsze niż po innych żelach, dobrze zmywa mój codzienny makijaż (podkład, puder, kredkę i niewodoodporny tusz do rzęs).
Jest bardzo wydajny- wystarczy jedna "pompka", aby oczyścić twarz.
Zapach nie powala, ale też nie odrzuca, generalnie nie stanowi dla mnie żadnego problemu, w końcu mam z nim styczność tylko chwilowo, 2 razy dziennie. Odnosząc się do pozostałych recenzji- nie sądzicie, że zapach w tego typu kosmetykach jest najmniej istotny?
Polecam go dla wrażliwej, podrażnionej skóry.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1- 500ml

Łagodzi

Żel skutecznie łagodzi podrażnienia i koi wysuszoną skórę. Za to wielki plus. Niestety zupełnie nie odpowiada mi konsystencja. Jest za rzadki i po prostu przecieka przez palce. Raczej nie wymagam, żeby żel do skóry atopowej miał jakiś szałowy zapach, ale mógłby przynajmniej być neutralny. Chyba wrócę do Lipikara La Roche-Posay.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego 400 ml

koszmarny zapach!!!

Jest bardzo dobry do skóry atopowej, nie podrażnia, nie wysusza, ale nie mogę znieść zapachu i konsystencji!!!
Dla mnie pachnie czystą chemią pomieszaną z wymiocinami, ma przejrzysty, żółtawy kolor i jest rzadki! Istny koszmar!

oj nie dla mnie

Na szczęście Wizaż jest miejscem gdzie kosmetyki można oceniać bardzo subiektywnie :)
Wiem, że ten żel jest dobry, być może jest wybawcą atopowców, alergików, ale ja kupując go chciałam tylko mniej wysuszać skórę podczas kąpieli. A teraz przeklinam ten pomysł :)
Bardzo źle mi się go używa, bo przez tą swoją bezzapachowość śmierdzi chemią. Nawet nie przeszkadza mi, że się słabo pieni tylko ten brak zapachu :( W kosmetykach do pielęgnacji m to tak bardzo nie przeszkadza, ale w żelu pod prysznic nie mogę tego znieść ...

Po wyjściu spod prysznica mam wrażenie jakbym polała się tylko wodą, zero uczucia czystości, zero przyjemności, zero odświeżenia, zero pobudzenia. Najgorzej jest rano podczas porannego prysznica kiedy potrzebuję ekstra kopa by zacząć dzień pełna energii. Coraz częściej zdradzam go z męskimi żelami mojego faceta :)
Jednym słowem kosmetyk dobry, ale nie dla mnie :)Używam tego produktu od: parę tyg
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 0,5 litra :(

nie oczyszcza

Delikatny żel, który nie robi nic.

Nie jestem zadowolona z tego żelu. Owszem, jest delikatny, nie podrażnia suchej cery, ale co z tego, jeśli źle oszyszcza? Używałam głównie do twarzy, bo ciało o nim było jakieś tępe i takie... nieodświeżone?

Niestety, poza faktem że nie wysuszał, nie mogę powiedzieć o nim niczego dobrego. Kiepsko zmywał resztki makijażu - musiałam się jeszcze doczyszczać po nim micelem (tzn najpierw micel do demakijażu, potem żel, i znowu micel, woda, a na końcu tonik - kompletnie bezsensu), a i tak nowe niespodzianki się na buzi pojawiały. Widzę to zwłaszcza teraz, kiedy zmieniłam żel na inny.

Ponadto dość mocno szczypie w oczy, co mi bardzo przeszkadza.

Używam tego produktu od: grudzień 2007

do innych celów :)

Mam także tą ogromną butlę wygraną w konkursie, bo sama bym raczej nie kupiła ze względu na to, że nie mam problemów z przesuszaniem i nadwrażliwością skóry.
Z początku próbowałam namówić mojego syna (9 lat) do używania tego żelu do mycia ciała, jednak chłopak nie był zainteresowany, bo przeszkadzał mu chemiczny zapach. Potem ja próbowałam się nim myć, ale też stwierdziłam, że po co mam się męczyć i wąchać coś co mi nie pasuje skoro mam pokaźny zapas ładnie pachnących żeli pod prysznic.
I tak Topilayse popadłby w niepamięć gdybym nie opamiętała się i nie wypróbowała go do higieny intymnej. Wszystkie żele do higieny intymnej mnie podrażniają ze względu na zawartość kwasu mlekowego (wiem, jestem jakaś inna!) ten specyfik natomiast genialnie sprawdza się do tego celu.
Zero podrażnień, higienicznie, bez dodatków zapachowych, z wygodnym dozownikiem, wydajnie. Po prostu zatęsknię jak mi się skończy ;)

Używam tego produktu od:2-3 miesiące
Ilość zużytych opakowań:ciągle 1

KWC

Żel jest świetny. Dokładnie oczyszcza, a przy tym nie wysusza. Ma fajną konsystencję, nie pieni się (dla mnie to plus), ma neutralny zapach. Największym jego plusem jest to, że nie zapycha mi porów i nie przesusza skóry. Mam skórę bardzo problematyczną, wrażliwą, a przy tym z wielką skłonnością do zaskórników i wyprysków. To jedyny żel, który nie nasila tych problemów, tylko je łagodzi. Szczerze polecam, bo przy tej wydajności i pojemności, jego cena nie jest taka straszna.