Yves Rocher, Pure Calmille, 2 en 1 Demaquillant + Tonique (Mleczko + tonik 2 w 1 (nowa wersja))

Produkt 2w1 wzbogacony o wyciąg z rumianku łączy w sobie delikatność mleczka i świeżość toniku. Delikatnie usuwa zanieczyszczenia i ślady makijażu. Idealny zarówno do oczyszczania twarzy, jak również okolic oczu. Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Do codziennego stosowania przy użyciu wacika. Testowany pod kontrolą dermatologiczną.

słaby skład :(

Mleczko ma dość gęstą konsystencję.Nie podrażnia skóry, dobrze zmywa makijaż, ten wodoodporny troszkę gorzej ale rzadko używam takich kosmetyków. Zastanawia mnie fakt dlaczego te najlepsze składniki znajdują się na końcu składu, trochę szkoda. Jednak jestem zadowolona , bo nie podrażnia moich oczu i nie wysusza skóry.

Całkiem dobry

Mleczko ładnie usuwa makijaż, nie podrażnia skóry i oczu. Jest delikatne, ma przyjemną konsystencję i zapach. Mleczko pozostawione na skórze daje uczucie lepkości, którego nie lubię.

Nie

Tak jak kilka innych recenzentek, przypłaciłam kontakt z tym kosmetykiem zaczerwienioną cerą i podrażnieniami. Może nie w tak drastycznym stopniu jak niektóre osoby, ale widziałam pogorszenie stanu skóry na twarzy, więc odstawiłam produkt.
Ale dla formalności - nieco lepka konsystencja mleczka, zmywa makijaż, odświeżenie cery żadne.
Reasumując - nie polecam.

Słaby

Nie dokończyłam opakowania - wyrzuciłam po zużyciu połowy.

- Nie zmywa dokładnie makijażu
- Szczypie w oczy
- pozostawia dziwne uczucie na skórze

Słaby

Niestety jak nigdy nic mnie nie uczula tak ten produkt wywaliłam do kosza nie nadawał się absolutnie do zmywania makijażu ani do oczyszczania twarzy twarz po nim była zaczerwieniona piekła i zostala wysuszona przez ten produkt

Poniżej przeciętnej

Mleczko to przetestowałam bardzo dokładnie, bo w jakiejś superpromocji w Yves Rocher kupiłam od razu dwa. Mleczko ma ładne opakowanie, charakterystyczne dla całej serii i miło pachnie. na tym zalety się niestety kończą. Trzeba bardzo dużo go zużyć do demakijażu, jest mało ekonomiczny. A i tak choćbym nie wiem ile go zużyła, to tuszu do rzęs i tak nie domywa, więc poprawiam czymś innym. Ponadto pozostawia na twarzy klejącą warstwę, którą za każdym razem muszę przemyć jakimś micelem. Kupiłam raz i więcej nie kupię, szczególnie że cena za taką jakość jest bardzo zawyżona.

Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

Nic specjalnego

Parę miesięcy temu wzięłam to mleczko ze względu na 2 w 1 na wyjazd. Niestety, nie jest wcale takie łagodne - podrażniało mi oczy za każdym razem jak zmywałam tusz, piekły i łzawiły. Konsystencja jest wodnista, mleczko nie wysusza skóry, ale słabo zmywa makijaż. Trzeba go trochę zużyć. Mam wrażenie, że zostawia warstwę. Za te pieniądze lepiej kupić co innego.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: 1 opakwanie

Bardzo podrażniający produkt

Szukałam czegoś odpowiedniego do demakijażu dla mojej trądzikowej ale jednocześnie wrażliwej cery. Do tej pory używałam jedynie płynu micelarnego bądź po prostu żelu oczyszczającego.

Minusy:
- nie spełnia podstawowej funkcji czyli nie oczyszcza; nie radził sobie w 100% z moim mineralnym makijażem; nie doczyszczał porów
- miałam wrażenie, że zostawiał na twarzy powłokę (zupełnie jakbym nałożyła krem), nawet jak używałam go w minimalnych ilościach
- największy jego minus to spowodowanie podrażnień, cera z czasem reagowała coraz większym zaczerwienieniem i swędzeniem w miejscu, w którym miałam niedoskonałości - a tych pojawiało się z dnia na dzień coraz więcej - w krótkim czasie powróciły koszmarne pryszcze; najgorsze było to, że podrażniał istniejące zmiany a ja musiałam sięgnąć po korektor i podkład w płynie, które odstawiłam dwa miesiące wcześniej (mineralne krycie było dla mnie zupełnie wystarczające)

Toniku używałam jakieś dwa tygodnie i w tym czasie dorobiłam się czerwonej skóry, na której z każdym dniem pojawiało się coraz więcej wyprysków. Nie sądziłam na początku, że jest to wina "delikatnego" mleczka. Po jego odstawieniu cera momentalnie zaczęła się normalizować, zniknęło podrażnienie i zaczerwienienie (pomógł mi w tym żel aloesowy z GorVity).

Nie daję plusów, żaden, nawet najbardziej powalający zapach, konsystencja czy efekt gładkości nie jest w stanie przesłonić efektów pielęgnacyjnych. Kosmetyk nie wart złotówki tak jak i większość kosmetyków marki Yves Rocher.

NIE POLECAM!

Nie nie nie i jeszcze raz nie

Skusiłam się na zakup tego mleczka, bo myślałam, że będzie przede wszystkim delikatne dla mojej cery. Nie oczekiwałam cudów od niego, jednakże....

...po przemyciu twarzy tym czymś moja skóra po prostu zamieniła się w jedną wielką czerwoną i piekącą plamę :| Okropnie mnie podrażnił i niemiłosierne pieczenie ustąpiło dopiero po paru godzinach. Dziwię się temu, bo czytając recenzje raczej ma się wrażenie, że powinno być wręcz odwrotnie a tu taki psikus... Wylądował tam gdzie jego miejsce, czyli w koszu ;)

Reasumując- NIE POLECAM!

dno razem z żelem z tej samej serii

Jak i żel pachnie pięknie, ma cudne opakowanie i przemiłą konsystencję, jednak jest jedynym produktem do twarzy, który kiedykolwiek mnie uczulił. Twarz miałam czerwoną, piekącą, baardzo mnie to zaniepokoiło, bo nigdy nie miałam żadnych problemów z uczuleniem. Kupiłam go w zestawie ze wspomnianym żelem - w obu przypadkach taka sama reakcja. Oczywiście użyłam osobno. Zmienię ocenę, jeśli okaże się, że jestem na rumianek uczulona - nie sądzę jednak, wszak szampony z ekstraktem z rumianku (choćby rossmanowski babydream!) stosuję często, bardzo rozjaśniają mi włosy, jednak nie podrażniają :(

Używam tego produktu od: właściwie sama nie wiem, leży na półce, okazał się całkowicie bezużyteczny do czegokolwiek

Może być

Od czasu do czasu nabywam to oto mleczko (szczególnie porą letnią).
+delikatne oczyszczanie z resztek makijażu,
+przyjemny zapach
+tonizuje
+skład
+przyjemne uczucie po zastosowaniu
+lekka konsystencja
+wydajny
+cena i dostępność
+design flakoniku

Minusów póki co nie zauważyłam, ale jakoś nie mogę się przekonać do ciągłego używania. Wiadomo, że pod czas zmieniających się pór roku cera potrzebuje troszkę innej pielęgnacji.

Używam tego produktu od: trzy lata
Ilość zużytych opakowań: 4 flakonik

Świetny !

Uważam, że za te cenę produkt jest rewelacyjny.

Zalety:
+ nie uczula
+ nie wywołuje pieczenia w okolicach oczu
+ niska cena
+ szybko się wchłania

Wady:
- mało wydajny
- konsystencja przypomina wodną a nie gęstą - mleczka

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy