The Body Shop, Shimmer Waves

The Body Shop, Shimmer Waves

Pojemność 8,5 g

Paleta składa się z 5 "fal" prasowanego pudru w różnych kolorach. Kolory należy zmieszać pędzlem i nakładać na wybrane obszary skóry.
Występuje w dwóch kolorach:
- Bronze
- Blush

prasowane
Efekt
matowe, rozświetlające

Świetny rozświetlacz

Bardzo lubię ten rozświetlacz, a to z kilku powodów. Po pierwsze jest trwały i się nie ściera. Po drugie pięknie rozświetla. Jest idealny dla takich miejsc jak kość globalna, skronie, górna część policzków. Podoba mi się również różnorodność odcieni. W wersji jaką posiadam są kolory chłodne i cieplejsze co ułatwia dobranie odpowiedniego koloru (można je z sobą mieszać). Jak dotąd, nie zawiodłam się na nim.

ok, polecam

bardzo fajny kosmetyk na lato, subtelnie rozświetla cerę, szczególnie ładnie wygląda na opalonej. można uzywać jako cienie do powiek - kolorki poszczególne fajnie współgrają z ogólnym efektem rozświetlacza. opakowanie wygodne i solidne. bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: półtora roku temu

Nie sprawdziło się dla mnie

Niestety nie sprawdziło się w moim przypadku, nawet dając dużą ilość na kości policzkowe obsypywał się już u mnie w przeciągu 10 minut. Jak dla mnie wyrzucone pieniądze w błoto. Szkoda bo pomysł mi się bardzo podobał.

Przełamując fale, czyli o moim ( niemal ) ideale :)

Jakiś czas temu ( czego można się łatwo domyślić czytając moje recenzje ;) ) miałam " fazę " na rozświetlacz idealny.
Wypróbowałam ich trochę, tych droższych i tańszych ... Ostatnim krokiem ( było sporo rozczarowań i żadnego ideału ) miał być zakup Shimmer Bricka BB, ale postanowiłam jeszcze sprawdzić jakość fal TBS, ponieważ mam słabość do maseł tej marki.

Nieśmiała próba ( czyt. " zakup na Allegro " ) wypadła na tyle dobrze, że moja kolekcja powiększyła się w sumie o 2 zestawy kolorystyczne falek, a ja poczułam się ( w końcu ! ) usatysfakcjonowana.

W regularnej sprzedaży dostępne są 2 wersje kolorystyczne : 01 Bronze ( ciepłe i dość ciemne brązy i rudości ) oraz 02 Blush i ta druga wersja poszła na pierwszy ogień.
Poniewaz rozświetlacz TBS szybko zdobył moje serce, zapragnęłam miec jeszcze jeden wariant tego kosmetyku, limitowaną wersję 03 Peach i dzięki uprzejmości i serdeczności jednej z Wizażanek ( dziękuję :* ) udało się :)

W ascetycznym opakowaniu z przezroczystego plastiku dostajemy 8,5 g produktu, czyli chyba taka średnia ilość.
Co ważne - powierzchnia kosmetyku jest spora, więc podział na " fale " poszczególnych kolorów ma sens, gdyż bez problemu można stosować je solo, ew. w parach, " po sąsiedzku ".

02 Blush jest takim różo - rozświetlaczem.
Kolory poszczegolnych fal to : biel z kroplą różu, bardzo blady róż, cieplejszy rożowo - brzoskwiniowy, brzoskwinka oraz brudny róż z odrobiną brązu.
Pigmentacja, jak i konsystencja pasków ( w sensie " twardosc " ) różnią się między sobą.
Efekt jaki daje na skórze, gdy użyjemy górnych, ciemniejszych pasków, to dość naturalny brudny róż z kropelką brązu. Dla bardzo jasnych karnacji ( jak moja aktualnie ) może uchodzić nawet za różo - bronzer.
Dolne paski to idealny chłodniejszy rozświetlacz.
Natomiast całość jest bardziej neutralna niż zimna ( przynajmniej na mnie ).
Daje subtelny kolor i wyrazisty blask, ale nie ultra mocny.

Skoro mowa o blasku, tutaj prym wiedzie zdecydowanie edycja limitowana, czyli 03 Peach. Dla mnie już nie rozswietlacz, ale nabłyszczacz ;) Ale, trzeba przyznać, bardzo twarzowy nabłyszczacz :)
Pojemność taka sama, a kolory to : jasna morelka wpadająca w złoto, różowo - morelowy, brzoskwiniowo - pomaranczowy, brzoskwinia i biel złamana beżem z kroplą pomaranczy.
Generalnie ta wersja jest trochę cieplejsza, słoneczna i na mnie wygląda na " czystszą " ( w Blush mamy do czynienia z różem złamanym brązem, a tutaj kolory są dość ciepłe, ale jasniejsze i "czystsze ).
Wydaje mi się, ze 03 jest lepiej napigmentowany, a na pewno jest bardziej miękki od 02, w związku z czym więcej produktu zostaje na pędzlu i efekt jest bardziej spektakularny. Już nawet nie chodzi o kolor, ale na pewno jest tu daleko więcej blasku i typowego bezdrobinkowego " glow ".
Efekt świeży, dziewczęcy, piękny, choć wyrazisty i tylko dla amatorek takiego efektu.

Trudno mi powiedzieć, którą wersję lubię bardziej. Blush wydaje mi się subtelniejsza, lepsza na zimę, a Peach daje efekt jak z czerwonego dywanu, więc wydaje się być idealna do letniej opalenizny ( choc i na mojej bladej skórze wygląda ładnie ).

Trwałość falek jest bdb, cały dzien bez poprawek !

O czym warto wspomnieć to multifunkcjonalność produktu. Tak jak sugeruje to producent, można i warto stosowac Shimmer Waves także jako cienie do powiek ( zwłaszcza Blush ) oraz cienie rozświetlające pod łuk brwiowy i w kąciku oka ( jaśniejsze paski Blush oraz Peach ).

Jeśli szukacje pudrowego rożswietlacza, warto wypróbować Shimmer Waves, zwłaszcza, ze stosunek jakości do ceny jest korzystny. No i jest to produkt, który można wziąć na wakacje zamiast całej baterii róży, rozświetlaczy i cieni do powiek.

P.S. Postaram się w najbliższym czasie zrobić swatche obydwu wersji .

Używam tego produktu od: ok. 3 m-cy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszych 2 ( wydajne, zużycie niezauważalne )

jest ok ;)

Nie jestem specjalnie wymagająca jeśli chodzi o rozświetlacze, ale szukałam takiego który daje lekką poświate i nie ma brokatowych drobinek - ten własnie taki jest.
Mam odcień Blush. Kosmetyk nie nabiera sie w duzych ilosciach na pedzel, wiec nie ma co sie obawiac ze sie przesadzi, ladnie odbija swiatło, nie rzuca się w oczy. wg mnie jest ok :)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Rewelacja

Jak dla mnie ideał:)
Świetnie się nakłada, nadaje piękny złocisty kolor, twarz wygląda na zdrową i wypoczętą. Używam jako różu, mam odcienie brązowe.
Polecam!

Ilość zużytych opakowań: trakcie pierwszego opakowania

Cudowne fale

Mam daw odcienie tych fal-rozowe i brazowe-zlote.

I jestem nimi zachwycona,szczegolnie rozowymi.Sa cudowne.Daja piekny efekt mokrego glamu ,bez brokatu.uzywam na poliki.Pieknie odbijaja swiatlo,ozywiaja cere.wystarczy niewielka ilosc aby rozswietlic makijaz.Cos pieknego.To najlepszy rozowy rozswielacz jaki kiedykolwiek uzywalam.Trwalosc takze rewelacyjan-do samego wieczora bez efektu smug czy plackow.Fale nie robia smug,nie zmazuja sie podczas dotykania...Uwielbiam.

Zas fale brazowe mniej mie zachwycily.W sumie nastawilam sie na zloty glam a tu jego brazk.Raczej jako brazer na policzki-nie wygladaja juz tak "mokro"...moze latem przy opalonej buzce bedzie lepiej.zobaczymy:)

Używam tego produktu od:kilka miesiecy

nie zachwyca

Mnie jakos ten puder nie zachwyca. Leży w szafce i uzywam go sporadycznie. częściej ten jasny do rozswietlenia oka. A twarz bardziej nabłyszcza niz rozświetla.

Używam tego produktu od:ok pół roku

Uwielbiam

Mam go z wymianki z Marigold, odcień Blush. I to był strzał w dziesiątkę. Poprostu C-U-D-O:)
+ doskonały wybór kolorów dla chłodnej cery
+ idealna konsystencja,na pędzel nabiera się tyle ile trzeba, zbędne jest zdmuchwanie nadmiaru z pędzla
+ kolory naturalne, czysta swieżość na policzkach
+ rozświetla, ale się nie świeci jak bombka
Wad nie stwierdziłam, polecam serdecznie:)

Używam tego produktu od: około 10 dni

wspaniały

Chciałam rozświetlić sobie skórę na policzkach i wyglądać bardziej świeżo i naturalnie!
Udało się, jestem zachwycona!

Można używać go też jako cieni do powiek.

Używam tego produktu od:2 dni
Ilość zużytych opakowań:jeszcze mam 1

jako nabłyszczacz

Mam wersję Bronze. Po około dwóch miesiącach sporadycznego używania spadł mi na dywan i strasznie się pokruszył :( Puder sam w sobie nie rzucił mnie na kolana, nie wyobrażam sobie używac go do czegoś innego niźli nabłyszczania skóry twarzy, dlatego rzadko go używam - moja cera świeci się i bez tego. Moim zdaniem nie rozświetla cery a poprostu ją nabłyszcza. Jak długo bym nie myślała nic więcej nie przychodzi mi do głowy na temat tych fal. Ach no tak, zanim się kompletnie rozpadły używałam najjaśniejszego złotego odcienia również do rozświetlenia oczu i sprawdzał się nienajgorzej. Może, podkreślam może kiedyś tak z czystej ciekawości skuszę się na odcienie różu.Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: blisko końca pierwszego

extra!!!

nie moglam sie powstrzyma i zakuplam obie wersje, jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Sa wydajne. Jako cienie uzywam rzadko. Uwielbiam nosic odcien blush jako roz i rozswietlacz ponoewaz pieknie ozywia cere. Wersja brązująca rowniez spelnia sie znakomicie. Cudo nic dodac nic ując:) Szczerze polecam!

Używam tego produktu od: 6mcy