Essence, Kajal Pencil

Essence, Kajal Pencil

Klasyczny ołówek do powiek, który pozwala na rysunek precyzyjnej, trwałej kreski. Dostepny w 6 kolorach.

Nie podoba mi się

Lubię akcesoria i kosmetyki Essence, jednak ten produkt mnie nie zachwyca. Ma ładny kolor, ale trochę zbyt woskowatą konsystencję. O ile nakłada się w miarę lekko, to też szybko schodzi, jest bardzo nietrwała, a po nałożeniu na linię wodną zbiera się w kącikach oczu, tworząc takie czarne śpiochy...

Używana jako kredka do brwi

Mam kolor który nie jest ani brązowy ani czarny, a wiem, ze są tylko takie, wiec to dziwne (?)
Nigdy nie używałam do oczu, to moja kredka do brwi, bo ma idealny, chłodny odcień między brązem a czernią, mam ja juz długo, przełożyłam ja do metalowego opakowania po cieniu razem z jasniejsza kredka i używam jak pomady a do tego żel do brwi

Zbyt miękka i nietrwała.

Choć odradzano mi kredki z tej serii to jednak nie mogłam się oprzeć pięknemu, morskiemu kolorkowi, którego nie mogłam znaleźć w ofercie innych firm-fajnie się sprawdza w roli akcentu na dolnej powiece(swoją drogą w tej serii jest kilka naprawdę ciekawych kolorów i za to jej należy się plus). Kredka jest dla mnie zbyt miękka, taka masełkowata-ładnie sunie po powiece i wygodnie maluje się nią linię wodną bez łaskotania, ale mam wrażenie, że przez tą miękkość jest mało trwała-z linii wodnej wymywa się po kilkudziesięciu minutach, a na górnej powiece szybko tworzy się ksero, kreska się rozmazuje i po dwóch godzinach zamiast kreski na powiece mam coś jak niedbale nałożony cień do powiek(kredkę nakładam na przypudrowany korektor). Jednak moje powieki są problematyczne-tłuste i opadające, myślę, że u osób bez tego problemu sprawdzi się naprawdę dobrze. Oprócz tego kredka ma dosyć słabą pigmentację-muszę się sporo namachać, aby uzyskać w miarę wyrazisty kolor choć efekt końcowy i tak nie zachwyca, kreska nie jest tak intensywna jakbym sobie życzyła, zdarzają się prześwity. Ciężko jest uzyskać tą kredką precyzyjną kreskę, nawet po zatemperowaniu w szpic(a z temperowaniem nie ma najmniejszego problemu, nie muszę jej zamrażać, nie zostawia wkładu w temperówce) wychodzi dosyć gruba co jest dla mnie minusem, bo z racji opadającej powieki każde miejsce na niej się liczy, a i trudniej jest ładnie zaakcentować dolną powiekę bez przesadzonego efektu.

Taka sobie

Posiadam kolor biały i muszę przyznać, że nie jestem z niej zadowolona. Używam jej do malowania linii wodnej oka, ale ona po chwili już jest niewidoczna, wobec czego służy mi raczej do oczyszczenia linii niż jej podkreślenia. Jest miękka, co ułatwia użycie i w bardzo przystępnej cenie. Ale raczej więcej jej nie kupię.

Nic specjalnego

Kredka jak kredka. Używałam jej raz i nie powróciłam do niej.Kolor jest w porządku, pigmentacja też całkiem. Cena niska.
Minusem jest miękkość tej kredki przez co trudno ją zatemperować.

NEIN

Mam niespełna 17 lat, a mój wzrok w drogerii nie jest w stanie odróżnić ciemnego granatu od czerni Ogólnie mówiąc chciałam czarną kredkę do oczu, ale coś nie wyszło i mam granatową Jednak mimo to nie mogę nic dobrego o tej kredce powiedzieć minusy:
jest mega twarda, można nią sobie oko wydłubać
bardzo ciężko wydobyć jakikolwiek kolor na linii wodnej
wchodzi między rzęsy
nie ma jej po pierwszym mrugnięciu
Plus: jest tania
Reasumując nie polecam jej, leży u mnie i w ogóle nie używam tej kredki.

Dobra

PLUSY
+nie podrażnia oczu
+kolor nasycony
+wydajność
+napisy na kredce się nie zmywają ani nie przecierają
+łatwo się temperuje
+dostępność
+cena
+łatwo się zmywa podczas demakjażu

Nie jest w stanie wytrzymać na powiekach od rana do wieczora, jednak przez około 7 godzin wygląda dobrze, potem traci kolor. Lecz za tą cenę nie można też dużo wymagać.

Wystarczające

Posiadam kredkę białą oraz grafitową z drobinkami brokatu (fikuśna). Z obu jestem zadowolona. Spełniają moje oczekiwania stawiane firmie i cenie. Żałuję natomiast, że brakuje w gamie koloru ,,cielistego\'\'. Biel bym z chęcią na niego zamieniła. Mimo to, muszę przyznać, że na moim oku trzymają się idealnie. Obie nie są wieczne, jednak utrzymują się długo (6-8h spokojnie). Są dosyć miękkie, jednak nie na tyle, by zbierać się w kupkę w jednym miejscu (np. w kąciku oka). Muszę dodać, że trwałość produktu na oku zależy od indywidualnych anatomicznych uwarunkowań. W moim przypadku kredki są miłe w obejściu, utrzymują się długi czas, łatwo się nimi maluje. Jestem zadowolona, chociaż wiem, że z powodzeniem mogłabym szukać czegoś lepszego. Moje skromne potrzeby jednak zaspokajają. :) O! Można i tak skwitować: nie jest to produkt przeznaczony do osiągnięcia spektakularnego efektu, jednak dla codziennego, delikatnego podkreślenia oka są wystarczające.

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: dwie kredki po połowie

kredka jak kredka

Mam kolor Teddy podkreślam nim brwi. Ładnie podkreśla, daje naturalny kolor, trwała przez ok 5 godzin.
Wygodne opakowanie wprost do kosmetyczki i podróży. Plus za skuwkę, która nie pęka.

Porażka

Kredka totalnie nie do użytku. Z linii wodnej znika po 5 minutach, kreska na górnej powiece spływa na rzęsy, na dolnej natomiast spływa robiąc efekt podbitych oczu. Jestem zawiedziona ponieważ lubie produkty Essence i rzadko mnie zawodzą, biorąc pod uwagę to, za jaką cenę można je testowac. Niestety tej kredki nie polecę nikomu. No chyba, że ktoś potrzebuje zrobic makijaż na pół godziny...

Ilość zużytych opakowań: 1 kredka

Bardzo subiektywna recenzja

Recenzja będzie bardzo subiektywna, a dotyczy kredki w kolorze BIAŁYM BIAŁYM (04 white). Kredkę kupiłam z myślą o używaniu na lini wodnej oka. Nie wiem, czy to kwestia danego oka, ale u mnie ta kredka w ogóle sie nie sprawdziła. Po pierwsze, bardzo trudno się ją aplikuje, niby jest miękka, co powinno być plusem, jednak nie da się jej nałożyć przejeżdżając jednym ruchem, ponieważ bardzo się zbiera. Całe szczęscie, że dość szybko znika. Szkoda, bardzo cenię Essence, ale ta kredka to niewypał totalny :(

Wielkie rozczarowanie

Kupiłam kolor 08 teddy- brąz. Miała to być uniwersalna kredka na co dzień do podkreslenia oka.
Pierwsze malowanie: kreska nakłada się bardzo łatwo, bo kredka jest faktycznie mięciutka. Kolor intensywny. Niestety otwieram oko, coś tam jeszcze poprawiam, zamykam oko i co widzę? odbitą całą kreskę na górze:| Niestety kreska po niej zostaje jakby wilgotna i nie wysycha... bardzo szybko się rozmazuje, odbija na górnej powiece. Po pomalowaniu dołu, zdązyłam dojechać 10 minut do pracy i w łazience widziałam już tylko rozmytą linię... szkoda czasu na tą kredkę... szczerze odradzam

Używam tego produktu od: ponad miesiąc