SVR, 100 B Protection Extreme Peaux Photosensibles (stara wersja)

SVR, 100 B Protection Extreme Peaux Photosensibles (stara wersja)

Dermatologiczny ekran słoneczny SVR 100 - maksymalna ochrona został opracowany w celu:
- ochrony skóry szczególnie wrażliwej na działanie promieni słonecznych
- zapobieganiu fotodermatozom
- ochrony w warunkach szczególnie silnego nasłonecznienia
Zapewnia maksymalną ochronę przed szerokim spektrum promieniowania UVA (IPD 110, PPD 40), UVB (SPF 100) i promieniowaniem podczerwonym (deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry).
Zawira filtry chemiczne i mineralne oraz witaminę E. Skutecznie zapobiega wysuszeniu skóry i starzeniu się skóry pod wpływem promieniowania słonecznego. Doskonały do ochrony skóry dzieci. Krem jest koloryzowany (ma zabarwienie łososiowe).

Zbyt pomarańczowy

Kupiłam ten krem będąc nastolatką i mając okropne problemy ze skórą. Używałam go w pełnym słońcu kilka godzin i nic nowego mi nie wyskakiwało(stare owszem zostawały nietknięte, więc produkt nie leczy).
Dla mnie to jest po prostu krem tonujący z wysokim faktorem. Do tego bardzo wydajny. Trzeba stosować małą ilość ze względu na dość ciemny(jak dla mnie) odcień, aby nie stworzyć efektu maski. Podobne kremy zawsze mają taką wadę- zbyt ciemne kolory.
Dodam, że nie przesuszał, nie ścierał się.
Minusem jest cena(ale warto wydać więcej pieniędzy za efekt) oraz nieestetyczne spływanie z twarzy.
Paradoksem jest, że używałam go tylko latem, nie każdego dnia, małą ilość i przez to skończył się jego okres przydatności, gdy miałam jeszcze dużą ilość kosmetyku w tubce.
Używam tego produktu od: kilka lat temu

nie dla suchej buzi

Używałam tego kremu dość długo, potem odstawiłam i nagle dziś coś mnie olśniło żeby znów go użyć. Teraz się zastanawiam jak ja z tym kremem wytrzymałam. Otóż ciężko się rozprowadza, ma jakąś taką gęstą i suchą konystencje. Okrutnie uwypukla to, że cera jest sucha- nie wim dlaczego - ponieważ wcześniej użyłam kremu nawilżającego. Kolor łososiowy, akurat mi nie przeszkadza. Nie polecam, więcej go nie kupie.

bardzo dobry krem

To mój pierwszy krem z wysokim, fotostabilnym filtrem.
Nakłada się dość ciężko, pozostawia na twarzy warstewkę - ale niezbyt tłustą i świecącą. Ja lekko go wklepuję albo rozcieram delikatnymi ruchami. Po zmatowieniu pudrem jedwabnym jest ok.
Jedyne, co w nim przeszkadza, to zapach - na szczęście szybko się ulatnia.
Ładnie nawilża skórę. Olbrzymi plus za to, że jest odporny na pot i wodę. Mam wersję, która nie koloryzuje skóry. Troszkę bieli, ale dla mnie to akurat bez znaczenia - mam jasną cerę.

No i muszę jedną gwiazdkę odjąć - zapycha :( A zapowiadało się tak dobrze. Jakoś wymęczę opakowanie - w wyjątkowo słoneczne dni. Ale na stałe używać nie będę.
Używam tego produktu od: kilku tygodni

fajny tyle że marchewa :(

Tym razem krótko, zwięźle i na temat:
na plus:
- świetna ochrona
- dla osób używających podkładu - może być zamiast
- wydajny
-wygodny w użyciu
-ładnie pachnie
- dobrze kryje
- idealny dla kobiet z lekko różowawą tonacją skóry, i nie dla idealnych bladziochów(ale dla tych to polecam jednak filtry całkowicie bezbarwne!)

a minusy:
- okropny kolor - marchewkowy! Fakt że na twarzy te pomarańcz widać tylko chwilę ale ten róż co wyłania się po chwili całkowicie nie pasuje do mojej karnacji. Moja cera nie wpada na pewno w żaden róż.., na twarzy zostaje taka śmieszna maska.
- ciężko się rozsmarowuje, dziwne są te szorstkie drobinki.

Podsumowując stwierdzam że może być, ma dużo zalet, ja spokojnie zużyłam opakowanie do końca (nie wiem czy kupię ponownie) - ale dodam że zużywałam głównie na wakacjach - gdzie nie zależało mi na nienagannym, porcelanowym wyglądzie mojej cery. Jednak zbyt wielka maska się po tym robiła...

Używam tego produktu od : kupiłam w tamte wakacje
Ilość zużytych opakowań:jedno i raczej nie kupię więcej

denerwujący

To moj pierwszy poważny filtr wiec nie mam porównania z innymi ale mimo to postawnowiłam go ocienić :) Kolor jest bardzo dziwny taki różówy...Piecze po nim twarz przez kilkanaście minut :( Przy nakładaniu czuć jakies dziwne drapiące kulki. Trudno sie rozprowadza.Tyle wad, a jesli chodzi o zalety to myślałam ze bedzie bardziej tłusty ale byłam miło zaskoczona kiedy okazało sie ze nie.A dodam ze mam skóre bardzo tłusta a mimo to fajnie sie wchłania.Jednak bede szukac czegos lepszego, napewno niebarwionego.

Pomarańczowy horror!

Plusy:
- dobra ochrona anty-UV.

Minusy:
- okropny kolor, po nałożeniu ok. 1,8 wygladałam jak marchewka,
- tępa konsystencja, bardzo cieżko się rozsmarowuje,
- cieżko sie wchłania,
- piekła mnie po nim twarz,
- miał jakieś drobne kryształki, które drapały mnie po twarzy w trakcie aplikacji,
- okropny woń, przyprawiał mnie o mdłości.

Nie kupię pełnowartościowego opakowania.

świniaczkowe mazidło

No właśnie – kolor jest kuriozalny. W opakowaniu łososiowy, podczas nakładania w miarę jasny i lekko pomarańczowy jakby (ale na tym etapie znośny dla takiej żółtawej jasnej karnacji, jak moja), za to po 10 minutach robi się intensywnie różowiutki :( Nawet w porównaniu z moimi wiecznie zimą podrażnionymi naczynkami ten kolor jest wściekły.
Poza tym konsystencja też kiepska: nakłada się ze smugami, można dojść do pewnej wprawy, ale jednak po jakimś czasie zbiera się w postaci białych kresek w załamaniach skóry, tj. w zmarszczkach, załamaniu powiek, przy skrzydełkach nosa. Bardzo to jest widoczne na tym różowym tle i trzeba rozsmarowywać co godzinę, ścierając przy tym oczywiście filtr...
Mam wrażenie, że nadaje się wyłącznie do skóry w idealnym stanie – użyty na jakieś przesuszenia czy podrażnienia, pięknie je uwidoczni. W łuszczącej się skórze osiada rekordowo i nierozsmarowalnie. Tłustość ujdzie, jest raczej lekki. Nie zapycha mnie, choć mam taką skłonność. Efekt lepkości umiarkowany, na czole (cera mieszana) jest kiepsko, w policzki jakoś wsiąka.

Jednak wygrywają filtry nietonujące;)

Więc tak, zaczne od koloru:
Mimo, iz z opakowania wyciska sie wściekły pomarańcz to po nałożeniu na twarz zmienia sie w jasny beż. Od razu zaznaczam , iz jest to kolorek dla bardzo jasnych karnacji. Można nałożyc przepisową ilość na twarz, ale niestety osadza się wtedy w zmarszczkach. Konsystencje ma dość gęstą, chociaż nie tak tępą jak 50 svr, można go swobodnie uzywac samodzienie, co w przypadku jego braciszka 50 było niemozliwe. Jedynym minusem naprawdę dokuczającym jest to,iż jeśli mamy podrażnienia na twarzy to po nałożeniu parę minut piecze:(. Jeszcze zaznaczę,iz pieczenie w oczy zaobserwowałam tylko raz i to bardzo lekkie, więc swobodnie nadaje sie pod oczy:). W trakcie używania
nie zauważyłam żadnych niespodzianek na twarzy, czyli nie zapycha porów.

warto go mieć

Filtr zapewnia najwyższą ochronę przesiwsłoneczną. W tubce kolor wygląda przerażająco pomarańczowo ;) Nie trzeba się jednak tym zniechęcać. Po aplikacji wygląda się ok. Jak dla mnie jest trochę zbyt gęsty, przez co trudno się go rozprowadza. W lecie i w sytuacjach, w których nie używam podkładu sprawdza się nieźle. Wyrównuje koloryt cery i nie zostawia wybitnie tłustej warstwy. Dobrze go mieć, choć ostatnio przekonałam się bardziej to filtrów nie kolorowanych.

co to za kolor?

Gdyby nie ten kolor byłby to niezły krem, jednak ta wada zdecydowanie go dyskwalifikuje w moich oczach. Po nałożeniu kremu twarz odcina się od szyi i wygląda to bardzo nieciekawie. Świnka Pigi po prostu :) Mimo to znalazłam sposób na niego i jakoś sobie radziłam. Mianowicie należało trochę odczekać aż się wchłoie, następnie odcisnąć delikatnie w chusteczkę (choć tutaj miałam opory czy nie zetrę za dużo filtra) i przypudrować skrobią. Wtedy mogłam wyjść do ludzi :-) Inaczej niestety czułam się fatalnie.
Krem ma gęstą konsystencję, po nałożeniu na twarz świeci się i jest jakby tłustawy, więc przypudrowanie jest konieczne. Po jakimś czasie wchłania się i widać delikatny błysk. Co do samych filtrów to bez dyskusji są one wysokie i dobrze chronią, jednak jak nałożyć przepisową ilość takiego kosmetyku? Nigdy mi się to nie udało niestety, bo inaczej efekt maski i różowej twarzy miałam gwarantowany.
Jestem zła, kto wymyślił taki kolor? Zaznaczam, że nie należę do osób o ciemnej karnacji i nie używam środków brązujących. Gdyby nie ta wada (a kolor byłby taki jak w svr50) byłby to idealny filrt.

ok

svr to moja ulubiona firma,jesli chodzi o filtry. ten kremik lubie, bo jest gesty, a co za tym idzie-trwaly i dobrze chroni. do tego jest bardzo bardzo bardzo wydajny. ma smieszny kolor,ale na twarzy wyglada dobrze. twarz mi sie po nim nie swieci tak jak po innych filtrach, dlatego na pewno jeszcze kiedys go kupie.

Dobry, dobry...

Bardzo dobry krem tonujący ze stabilnymi filtrami UVA i UVB. Ma zaskakujący na pierwszy rzut oka kolorek - intensywny pomarańcz :D, ale na twarzy zamienia się w jaśniutki beż z odrobiną różowego odcienia, który rozświetla nieco moją bardzo bladą twarz. Jest doskonały dla delikatnej i wrażliwej cery. Nie jest komedogenny.
Dobrze się wchłania mimo treściwej konsystencji, ale trzeba się samemu jeszcze jakimś pudrem zmatowić.