Joanna, Rzepa, Szampon wzmacniający do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania

Specjalna formuła tego szamponu została opracowana z myślą o włosach cienkich i delikatnych, aby je łagodnie myć oraz dbać o skórę głowy. Zawiera między innymi ekstrakt z czarnej rzepy, który od lat jest uznawana za jeden z naturalnych, najskuteczniejszych środków wzmacniających i zapobiegających wypadaniu włosów. Szampon ma właściwości zwiększające puszystość i objętość włosów, zachowując ich lekkość, miękkość i połysk. Włosy są przyjemnie odświeżone, naturalnie lśniące i pełne życia. Przyjemny zapach wzmaga komfort stosowania.

oczyszczające, łagodzące, wzmacniające
zapachowa
Skóra głowy
sucha i wrażliwa
do włosów wypadających, do włosów bez objętości

Dobrze oczyszcza

Szampony Joanny to zwykle solidne rypacze, ale taki jest mi czasem potrzebny, żeby dobrze zmyć z włosów resztki lakieru, suchego szamponu itp. Do tego jest to szampon przeznaczony do włosów cienkich ze skłonnością do wypadania - czyli dla mnie.
Szampon bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy - ma oczywiście ten charakterystyczny zapach rzepy, ale ja osobiście bardzo go lubię. Pieni się niezbyt szałowo, ale można go rozprowadzić po całych włosach bez większych trudności. Łatwo się zmywa. Nie wygładza włosów, ale i nie plącze jakoś nadmiernie. Włosy są sypkie odświeżone. Niestety nie zauważyłam efektu zmniejszonego wypadania włosów, ani konkretnego wzmocnienia.
Butelka prosta, jak to Joanna - na plus to, że da się ją postawić do góry nogami, gdy szampon się kończy.
Po prostu fajny szampon oczyszczający.

dobry rypacz

dobry mocniejszy szampon służący porządnemu oczyszczeniu włosów(rypacz). jako że ma Dea w składzie polecany do mycia włosów przed hennowaniem. porządnie domywa włosy z olejów, silikonów i zabrudzeń, nie obciąża ich. tani i łatwo dostępny.

Może być

Zapach przypomina kosmetyki Mrs Potters które używałam jako nastolatka i może dlatego mi on bardzo się podoba. Nie utrzymuje się na włosach więc jeśli kogoś odrzuca to nie ma obaw ,że zostanie z nami na dłużej.

Dobrze myje, ale nic dziwnego bo ma SLS w składzie. Odbija je od nasady, może nawet dłużej pozostają świeże. Nie zauważyłam by ograniczył mi wypadanie włosów i dodał im objętości jak obiecuje producent.

Ja akurat kupiłam pojemność 400ml i zapłaciłam za niego 11 zł . Szampon jest wydajny więc taka ilość starcza na bardzo długo.

Kupiłam go raz z ciekawości i choć nie jest najgorszy nie kupię go ponownie, bo nie zachwycił mnie jakość szczególnie.

Lubię efekt po myciu.

Zachwycona efektami jakie dało mycie rzepą z odżywką (wersja różowa) postawiłam na ten szampon. Tu kolejne miłe zaskoczenie- szampon jest równie dobry. Świetnie oczyszcza, doskonale odbija włosy od nasady. Dobrze się pieni i zmywa zanieczyszczenia. Ma wygodne opakowanie, przez co aplikacja jest ułatwiona. Włosy po umyciu są miłe w dotyku (a przecież jest to wersja bez odżywki- zaznaczam), nie ma problemu z rozczesywaniem i niepotrzebne są kosmetyki do rozczesywania. Włosy ładnie się zachowują po umyciu tą rzepą, są błyszczące i dość długo zachowują świeżość. Polubiłam ten szampon i jego zapach kojarzy mi się z czystością i z naturą. Jestem zadowolona z tego, że włosy umyte tym produktem są tak przyjemne w dotyku. Polecam!

Niezły, choć gorszy, niż bliźniacza wersja dedykowana dla włosów przetłuszczających się ze skłonnością do wypadania

Moje włosy z natury są dosyć cienkie, suche, bez problemów z przetłuszczaniem. Ze względu na wzmacniające właściwości rzepy, wspomagające wzrost, postanowiłam przetestować wersję dedykowaną dla wrażliwych włosów. Wcześniej testowałam również "zieloną" wersję dedykowaną dla włosów przetłuszczających się ze skłonnością do wypadania. Z racji, że moje włosy i skóra głowy nie potrzebowały tak silnego oczyszczania, pomyślałam, że "fioletowa" bliźniacza wersja będzie takim złotym środkiem. Z jednej strony liczyłam na podobne działanie wyciągu z rzepy, a z drugiej na delikatniejsze oczyszczenie. Podobnie jak w przypadku drugiej wersji, można wyczuć w nim zapach rzepy, do którego można jednak się przyzwyczaić. Na szczęście niezbyt przyjemna woń tuż po umyciu włosów szybko się ulatnia i nie jest wyczuwalna. Szampon zamknięty jest w plastikowej butelce, dosyć dużych rozmiarów. Mimo to dobrze leży w dłoni i nie napotkałam na żadne problemy podczas używania tego szamponu. Kosmetyk ma żelową, niezbyt rzadką konsystencję, dzięki czemu nie ścieka z dłoni. Szampon dosyć dobrze się pieni. Dzięki temu nie trzeba zużywać dużej ilości kosmetyku i jedna butelka wystarczyła mi na dosyć długi okres czasu. Niestety regularne stosowanie wersji dedykowanej wprost dla moich włosów skończyło się lekkim swędzeniem skóry głowy. Szampon wzmacniający do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania charakteryzował się również gorszymi właściwościami myjącymi, niż znana mi wcześniej wersja dla włosów przetłuszczających się. Po "zielonej" wersji były ładnie odbite od nasady, niemal trzeszczące z czystości. Wersja "fioletowa" domywała nawet oleje, jednak włosy nie miały w sobie tej lekkości i blasku. Obietnice producenta o pełnych objętości, lśniących włosach u mnie nie zostały spełnione. Wbrew pozorom wersja, która miała okazać się łagodniejsza, działała agresywniej na moją skórę głowy. Nie zauważyłam również działania wzmacniającego, które towarzyszyło mi podczas stosowania drugiej wersji. Przygodę z szamponem wzmacniającym do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania uważam za zakończoną. Być może sprawdzi się lepiej u kogoś z mniej wrażliwym skalpem i włosami.

Dobry ale trochę przetłuszcza wlosy

Kupiłam ten szampon w Rossmannie w nowym czarnym opakowaniu.
Koszt - 7.99zł za 400ml.
Moje włosy są cienkie, wypadają mi po ciąży choć od urodzenia dziecka minęło juz półtora roku. Chciałam je wzmocnić i choć trochę ograniczyć wypadanie włosów.
Moje włosy mają tendencje do przetłuszczania i niestety ten szampon jeszcze wzmaga trochę to przetłuszczanie ale muszę przyznać że szampon działa.
Po myciu i w ogóle w trakcie suszenia mniej włosów mi wypada, są wygładzone, mięsiste w dotyku. Trochę śmierdzą rzepą ale naprawdę zapach w ciągu dnia ulatnia się.
Warto go wypróbować za te cenę. Szczerze mówiąc nie znalazłam lepszego szamponu od tego a wypróbowałam sporo rożnych szamponów przeciw wypadaniu. Ten jako jedyny daje efekty choć nie przepadam za kosmetykami z tej firmy.

Edit. 25.10.2018
Butla wystarczyła mi na dwa miesiące stosowania mylam włosy co dwa dni.
Szampon zdecydowanie pomógł mi. Włosy prawie nie wypadaja, po wysuszeniu juz nie ma ich na podłodze, na szczotce prawie nic nie zostaje. Jestem naprawdę zaskoczona pozytywnie. W dodatku jest śmiesznie tani, duża butla i wydajna. Myślę o zakupie odżywki z tej serii aby efekt podtrzymać zwłaszcza ze jesień jest i znowu włosy mogą się osłabić.

szampon do którego wracam co jakiś czas

Zmieniam często szampony szukając tego "jedynego". Szampon z rzepy jest tym do którego lubię wracać. Moje włosy się z nim polubiły, są cienkie i wypadają, gdy stosuję ten szampon zdecydowanie wypada ich mniej.

Najlepszy szampon z serii Rzepa Joanny

To bardzo dobry szampon do włosów cienkich, delikatnych które uporczywie wypadają. Zawiera naturalny ekstrakt z Rzepy, który był ceniony w medycynie ludowej, moja babcia zawsze mi zalecała kosmetyki do włosów z jej ekstraktem :) No i się skusiłam. Mimo że wypróbowałam wszystkie kosmetyki z serii Rzepa ten zdecydowanie najbardziej wzmocnił moje włosy i zredukował wypadanie.

ZALETY:
- szampon bardzo dobrze się pieni i dobrze oczyszcza włosy
- ma przeźroczysty kolor, pozbawiony barwników
- koi podrażnioną skórę głowy
- po jego użyciu włosy lepiej się rozczesują, są wygładzone i miękkie
- regularnie stosowany wzmacnia włosy i ogranicza w znaczącym stopniu ich wypadanie
- szampon jest wydajny i tani (duża butelka 400 ml - dostępna w niektórych drogeriach, czy sklepikach osiedlowych za ok 7-8 zł)
- nie powoduje powstawania łupieżu
- po jego użyciu włosy są nieco sztywniejsze, widocznie wzmocnione
- nadaje włosom piękny blask i zdrowy wygląd
- ładne opakowanie
- polska marka

Wady:
- trudna dostępność, bardzo rzadko jest w Rossmanie, najczęściej kupuję go przez internet lub w sklepiku (malej drogerii osiedlowej)
- zapach rzepy jest dość ostry, charakterystyczny ale łatwo sie idzie do niego przyzwyczaić więc w miarę regularnego stosowania nie jest kłopotliwy, przynajmniej jak dla mnie
- trochę wzmaga przetłuszczanie się włosów u nasady, bo ma działanie odżywcze - no cóż COŚ za COŚ

Podsumowując bardzo lubię ten szampon. Do tej pory zużyłam ok 6 opakowań (wersje 200 ml i ze trzy 400 ml). Ja go bardzo lubię.

zwyczajny szampon

Szampon jakich wiele, myje i poza tym niewiele robi, a nawet działa na niekorzyść. Zapach ma całkiem przyjemny i jest dość wydajny, niestety włosów ani mi nie przybyło ani nie przestały wypadać. Nie jest też obojętny dla skóry głowy - pojawił się suchy łupież, a włosy zaczęły się puszyć. Na pewno nie jest to produkt dla problematycznej, odwodnionej skóry głowy, ponieważ pogłębia ten problem.

Cudowny pod każdym względem

Ponad miesiąc temu dokonałam rewolucyjnego odkrycia. A mianowicie kupując szampon rzepowy innej firmy za niepełne 3 zł przekonałam się, że ten składnik działa cudownie na moje włosy. I tak rozpoczęło się moje testowanie innych szamponów z rzepą w składzie.

Z tej serii Joanny mam zamiar wypróbować wszystkie jak na razie dwa już za mną :) ale do rzeczy...

Zalety:

- włosy rosną mi jak na drożdżach

- mnóstwo baby hair

- jak na razie tylko te szampony rzepowe z Joanny hamują u mnie wypadanie włosów

- odświeża na bardzo długo - dzięki szamponom z rzepą zaczęłam wydłużać czas mycia. Obecnie myję co 4-5 dzień

- doskonale oczyszcza z kuracji olejowych, masek, silikonów

- nie kołtunił tak bardzo - od ponad 2 lat używam ziołowych szamponów i jestem do tego przyzwyczajona ale mycie metodą OMO w takich przypadkach się sprawdza najlepiej :)

- włosy się znacznie zagęściły i mają taką jakby grubszą strukturę

- zauważyłam, że włosy są też odporniejsze podczas stylizacji - po każdym myciu używam suszarki oczywiście + termoochrona

- dodaje objętości

- zapach - ja go bardzo lubię ;)

- nie podrażnił skóry głowy ani nie spowodował łupieżu

- cena

- dostępność

- bardzo praktyczne opakowanie - pod koniec można postawić do góry nogami

Wady:

- trochę mało wydajny - u mnie stosowany dwa razy w tygodniu starczył na miesiąc (i tylko za to odjęłam pół gwiazdki)

Ogólnie rewelacja ! Szampony z tej serii będą gościły u mnie do końca życia o ile ich nie wycofają albo nie pogorszą składu :)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie (200ml)

Będę do niego wracać

Jako fanka wcierania we włosy wszystkiego, co może im w jakiś sposób pozwolić lepiej wyglądać, w końcu trafiłam też na ten szampon.
Nigdy nie miałam problemów z wypadającymi włosami, ale wzmocnić je też nie zaszkodzi.
Szampon dobrze oczyszcza, włosy są po nim tak czyste, że aż skrzypią przy spłukiwaniu wodą ;)
Jest bardzo tani i przechowywany w poręcznym opakowaniu, które może się okazać praktyczne w podróży.
Jedyna słaba strona tego szamponu to zapach. Od zawsze kojarzył mi się on z zapachem sera, co nie zachęca do stosowania go. Po jakimś czasie jednak da się do tego przyzwyczaić, zwłaszcza, że nie utrzymuje się on na włosach.

Używam tego produktu od: około dwóch lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: około pięć

Dobry, ale nie bez wad

Szampon kupilam po nieudanym eksperymentcie z podobnym z tej serii, ale jak poprzednicy nie dokonal niczego wielkiego na mojej glowie.

+ wydajny
+ dobrze sie pieni
+ dobnrze oczyszcza
+ ladny zapach
+ estetyczne opakowanie
+ nie podraznia ani nie uczula

- nie hamuje wypadania wlosow co jest jego najwieksza wada, a przeciez producent wyraznie o tym zapewnia