Alterra, Pflegeöl Granatapfel & Avocado (Olejek pielęgnacyjny `Granat i awokado`)

Bogata, sprężysta pielęgnacja. Każda skóra zasługuje na indywidualną pielęgnację. Olejek pielęgnacyjny Alterra z wyjątkowym olejem z owoców grantu i bogatym awokado w sposób wyraźny odświeża skórę i pielęgnuje ją szczególnie łagodnie. Wartościowy olej z pestek granatu w połączeniu z olejem rycynowym i olejem z jojoby rozpieszczają intensywnie skórę i pozwalają jej zachować sprężystość. Kompozycja z oleju z awokado, migdałów i oleju sezamowego dostarcza dodatkowej porcji ochrony i pielęgnacji. Skóra sprawia wrażenie zregenerowanej i długotrwale wypielęgnowanej.

świetny kosmetyk!

Niestety ta wersja została wycofana, wielka szkoda bo uwielbiałam ten zapach.
Olejek używałam głównie do ciała, czasami nakładałam na włosy.
Skóra była świetnie nawilżona, wygładzona. Nie tłuścił ubrań. Do tego ten zapach :)

Tego olejku nie widziałam już od jakiegoś czasu więc pewnie został wycofany. A szkoda. Działanie jak pozostałych olejków Alterry - świetnie nawilżona i natłuszczona skóra. Nie brudzi ubrań, ładnie się wchłania. Jeśli chodzi o zapach jest bardzo intensywny, dla mnie truskawkowy, bardzo słodki. Ale nie przeszkadza mi.

Używam tego produktu od: używałam

Spisał się bardzo dobrze w pielęgnacji włosow

Szkoda, że olejek nie jest już dostępny, chętnie znowu bym po niego sięgneła, tak muszę znaleźć jakiś zamiennik o podobnym składzie.

Skład:
Skład jest piękny, naturalny i bogaty. W buteleczce znajdziemy mieszankę olei: sojowy, rycynowy, ze słodkich migdałów, kukurydziany, sezamowy, z pestek winogron, oliwa z oliwek, po zapachu tytułowy olej awokado i z pestek granatu, jojoba, z kiełków pszenicy, witamina E oraz olej słonecznikowy.

Konsystencja:
Konsystencja jest dość lekka i przyjemna, zupełnie inna, niż np, w cięższym i gęstszym oleju awokado czy z orzecha laskowego.

Mam starą wersję opakowania, czyli niepraktyczną, szklanką butelkę ze sporym otworkiem. Przelałam sobie niewielką ilość do buteleczki po oleju z ZSK, tak aplikuje mi się olej dużo wygodnie. A i buteleczka się nie rozbije, a olej nie rozleje przy wylewaniu na dłoń :)

Dla mnie bardzo przyjemny, landrynkowy, taki słodki, owocowo-cukierkowy :) Wojtek lubi, jak mam go na włosach, miła odmiana po oleju konopnym (który dla mnie ma zapach wilgotnej ziemi) i po awokado (który śmierdzi stajnią). ;)

Działanie:
Włosy cudownie po nim błyszczą - efekt ten pojawia się dość szybko i jest naprawdę zauważalny.
Włosy są elastyczne, nawilżone i bardzo przyjemne w dotyku. Nie ma puchu, nie są zbyt lekkie. Dodatkowo skręt mam po nim ładny, włosy nie są obciążone, olej jest dość lekki. Dość łatwo się zmywa, zmywam go balsamem potters czasem nawet 1 raz, nie zdarzyło mi się, żeby się nie domył.

Używam tego produktu od: używałam jakiś rok
Ilość zużytych opakowań: końcówka 1

Bardzo dobry do pielęgnacji włosów

Olejek z Alterry zagościł na mojej półce ze specyfikami do pielęgnacji włosów. Stoi tuż obok oleju rycynowego i Amli i na równi z nimi daje sobie świetnie radę. Dlaczego stosuję go tylko do włosów? Mam swoje ulubione balsamy i masła do ciała i nich się trzymam, ale nie wątpię, że ten olejek sprawdzi się również do pielęgnacji ciała.

Olejek z granatem i awokado ma piękny skład z dużą ilością olejów, naturalnych składników i ze zminimalizowaną ilością chemii - hymny pochwalne ślemy producentowi :D

Idealnie sprawdza się jako składnik dodawany do maseczki na skórę głowy (olej rycynowy+olej z granatem i awokado+ odżywka z Isany). Do tego ręcznik na włosach i godzina relaksu z książką a włosy same nabierają zdrowego blasku, łatwo się rozczesują, stają się sypkie i dobrze nawilżone.

Konsystencja jest lekka, olejowa, ale naprawdę bardzo lekka, płynna, łatwo się rozprowadza, łatwo się również wylewa, więc odrobina ostrożności w łazience musi być przewidziana ;)

Zapach. Hmm, nie przepadam za tym specyficznym alterrowym aromatem, który jest we wszystkich kosmetykach Alterry. Niby delikatny, niby naturalny, ale mnie nie uwodzi. Na szczęście też nie odpycha, więc bez przesadnych rozkoszy nosa używam wszystkiego alterrowego z rozkoszną świadomością tego, że kosmetyki są dobre, bo bliskonaturalne :)

Dostępność olejku jest zawężona do Rossmanna, ale tu chyba jest problem, bo od dłuższego czasu nie widziałam go w drogerii a widziałam jedynie \'ulepszone\' wersje olejków z pompkami w wyższej cenie, buuuu. Niestety tej wersji olejku nie zachomikowałam, więc miło się używało jedną buteleczkę (mam za to zachomikowaną oliwkę i limetkę w starej wersji!) i trzeba się pożegnać.

Z chęcią kupiłabym go ponownie, gdyby był.
Z braku możliwości będę testowała wersje z pompkami.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu

Ubolewam nad tym, że został wycofany...

Naprawdę świetny produkt Alterry, ubolewam nad tym, że tak dobre produkty zostają wycofane ze stałej oferty Rossmanna... No ale cóż, produkt na pewno kupiłabym ponownie
-bardzo uniwersalny kosmetyk, używałam go na multum sposobów:
*do namaszczania ciała-świetnie nawilżał i odżywiał skórę, wszystkie balsamy i tym podobne mogą się tylko schować i pozazdrościć mu działania. Skóra była przemiła w dotyku i działał długofalowo- skóra bardziej jędrna, sprężysta.
*do olejowania włosów - włosy były niesamowicie mięciutkie i nawilżone, bardzo lekkie i puszyste, absolutnie nie obciążone. Bardzo dobrze się układały i niesamowicie błyszczały
*do olejowania rzęs - rosły jak szalone, niesamowicie się wzmocinły
*jako krem do rąk i nóg - świetnie nawilżał nawet bardzo suche partie ciała - wystarczyło dodać szczypkę moczniku i kropelkę wody i mamy najlepszy zmiękczacz :)
*do olejowania paznokci- wzmocnił płytkę paznokcia, zniwelował łamliwość i kruchliwość, paznokcie były niesamowicie nabłyszczone :) Odnotowuję działanie długofalowe - paznokcie są bardzo dobrze odżywione
*jako dodatek do masek do włosów i twarzy

Rasumując do bardzo dobry olejek. Ogromny plus za:
-naturalny skład
-dostępność
-nie wywołuje absolutnie żadnych reakcji uczuleniowych
-nie podrażnia
-nie powoduje świądu i pieczenia
-doskonale nawilża i jest tani
-wydajny - starczył mi na ponad rok
Jedyne co mi się w nim nie podobało to opakowanie - szklane, nieporęczne i niehigieniczne. Łatwo było o stłuczenie tej szklanej buteleczki. Obchodziłam się z nią zawsze delikatnie i ostrożnie.
Ubolewam nad tym, że został wycofany bo na pewno kupiłabym go ponownie.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

naprawdę świetny olejek

Przyjemnie jest oceniać tak dobre produkty. Olejek jest bardzo uniwersalny, nadaje się do pielęgnacji ciała, włosów, oczyszczania ciała po depilacji czy nawet do demakijażu. Dobry skład, cudowny zapach. Lubię fakt, że olejek się świetnie wchłania i nie zostawia tłustej warstwy, za to skóra jest gładka i przyjemna w dotyku. Teraz lekkim minusem może być cena, ostatnio olejki podrożały, ale raz na jakiś czas będę kupować.

Ilość zużytych opakowań: 1, standardowe

Super!

Służy mi do olejowania włosów. Nie zamieniłabym go na inny!

+ opakowanie
+ wygładza
+ nawilża
+ odżywia
+ włosy są gładkie

- dostępność (a raczej jej brak)

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

w porządku

Olejek alterry kupiłam na samym początku mojej przygody z włosomaniactwem, dlatego mam do niego sentyment ;) Od razu polubiłam go za cudowny zapach przypominający aromat gumy balonowej. Gdyby nie ten zapach, pewnie rzuciłabym to całe włosomaniactwo w diabły, bo spektakularnych efektów nie było, ale był to przynajmniej przyjemny rytuał ;) potem odkryłam olejek kokosowy i wiele innych i ten zszedł na bok, teraz używam go na końcówki lub dodaję do masek i innych mieszanek i bardzo dobrze sprawdza się w tej roli.

Plusy:
- wydajność
- zapach
- dobrze zabezpiecza końcówki włosów

Minusy
- na długości włosów nie daje rewelacyjnych efektów
- szklane nieporęczne opakowanie
- stosunek ceny do jakości - gdyby był tańszy, pewnie bym go kupiła, ale za te (a teraz nawet mniejsze pieniądze - olejki alterry podrożały o 5 zl) wolę sobie kupić 200 g olejku kokosowego, który duzo lepiej mi służy.

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Świetny.

Mój ulubony olej z serii olejkow alterry.
Jednym minusem jest trudna dostepnosc. używam go to cery, wlosow i ciala, wszędzie spisuje się swietnie. Cudownie pachnie. Dziala fantastycznie. Polecam do wszystkiego.

Używam tego produktu od: dawno
Ilość zużytych opakowań: okolo 5

CUDOWNY:)

Na zakup tego olejku zdecydowałm się po wielu pozytywnych opiniach na temat jego stosowania.
Używałam go na wiele sposób:
- świetnie sprawdza się przy olejowaniu włosów, które są po nim mięciutkie i bardzo odżywione (oczywiście przy reguralnym stosowaniu).
- smarowałam nim nogi po goleniu i również spisał się świetnie. Ja mam skórę bardzo wrażliwą i golenie ją podrażnia, a on szybko ją ukoił.
- co jakiś czas dodawałam kilka kropel do kąpieli dzięki czemu woda stawała się leciutko tłusta i bardzo dobrze nawilżała skórę już po 10 minutach kąpania.
- sprawdza się przy wysuszonych skórkach przy paznokciach. Najlepiej posmarować nim skórki na noc i dodatkowo założyć bawełniane rękawiczki.
- po smarowaniu nim brwi bardzo szybko zauważyłam, że włoski zaczeły rosnąć szybciej, a nawet pojawiły się nowe.
Myślę, że zastosowań jest jeszcze o wiele więcej i każdy znajdzie jakiś sposób na wykorzystanie go:)
Ja nie wyobrażam sobie, by mogło go nie być, ale przy następnym zakupie zdecyduję się na inny zapach, bo ten jest ładny i przyjemny, ale przynajmniej mnie nie powala, a wybrałam go, bo od jakiegoś trzeba było zacząć:)

Plusy:
- wydajność
- opakowanie (od niedawna z pompką)
- różnorodne zastosowanie
- niska cena
Minusy:
- nie zauważyłam:)

Olejku używam jedynie do ciała i sprawdza się świetnie. Nie lubię żadnych balsamów ani maseł, ten olejek w zupełności mi wystarcza. Dobrze nawilża i pięknie pachnie.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 całe buteleczki

jak to olejek

W moim przypadku do włosów to całkowity niewypał, bardziej były po nim przesuszone sianowate i po prostu brzydkie.
Użyłam nieraz do zmycia cięższego makijażu no i jak to olej oczywiście zmył ale bardzo szczypie w oczy więc tu też odpada.
No i wreszcie zgodnie z jego przeznaczeniem do ciała. Tutaj sprawdza się fajnie. Używałam albo w pomieszaniu z cetaphilem albo na wilgotną skórę. Wchłaniał się w sposób typowy dla olejków czyli wolno :D ale ja bardzo lubie ten efekt lekko natłuszczonej skóry. Skóra po nim miękka, nie przesuszona. Pachnie dosyc ładnie chociaż pod koniec buteleczki już męczy. Wydajność w normie ale używając go na ręcę i nogi dosyć szybko ubywa. Ogólnie zgodnie z jego przeznaczeniem czyli do ciała oceniam na dobry :)

Używam tego produktu od: 4-5 miesięcy z przerwami