Eau Thermale Avene, Soin Apaisant Contour Des Yeux (Kojący krem pod oczy dla skóry wrażliwej) (stara wersja)

Kojący krem opracowany specjalnie dla skóry najdelikatniejszej okolicy twarzy. Działanie wody termalnej Avene (55% składu) wzmacniane jest obecnością alfa-bisabolu. Uczucie ściągnięcia ustępuje, a podrażnienie ulega zmniejszeniu. Pod wpływem wody rumiankowej i kwasu hialuronowego zmniejsza się obrzęk a nadwrażiwa skóra okolic oczu odzyskuje miękkość i sprężystość.
Krem ma postać bardzo lekkiej emulsji i, działając z delikatnością należną skórze okolic oczu, szybko przywraca jej naturalne piękno.
Nakładać rano i wieczorem, w niewielkiej ilości, poprzez delikatne wklepywanie wokół oczu.

Pielęgnacja dla młodej skóry

Bardzo lekki i delikatny, ale odpowiednio nawilżający młodą skórę. Krem jest także niezwykle wydajny ze względu na formułę oraz trafne opakowanie.

Nie jest to jednak produkt charakterystyczny, o wyjątkowych cechach. Z tego też powodu znalezienie odpowiednika nie nastręcza wielu problemów.

Używam tego produktu od: roku.
Ilość zużytych opakowań: dwa.

Nie za taką cenę!

UPDATE: krem jest mega wydajny! Z początku nie robi takiego wrażenia, bo jest gęsty, więc trzeba go sporo wycisnąć, by pokryć całe powieki. Pomimo tego używałam go ponad pół roku stosując obficie rano i wieczorem.
Krem jest przyjemny, ale konsystencja gęsta przez co trudniej go nakładać (delikatnie).
Tubeczka jest dwa razy mniejsza niż normalnie, a cena raczej należy do wyższych.
W porównaniu do np. Eucerinu, który jest dwa razy większy, a działanie ma podobne, nie jest wart swojej ceny.
Podsumowując: nie jest zły, ale więcej go nie kupię ze względu na relacje cena-wydajność.

ok

PLUSY:
+szybko, łatwo się wchłania, idealny pod makijaż.
MINUSY:
- trzeba dosyć dużo zaaplikować, co jest o tyle niefajne że tubka jest bardzo mała. jest to krem który właściwie kończy się po 2 miesiącach przy stosowaniu na dzień i na noc

+/- nie zauważyłam żadnej różnicy jeśli chodzi o zmarszczki - chociaż efekt neutralny może należy też wziąć za dobrą monetę - zawsze to lepiej, niż gdyby zmarszczki miały się pogłębić.

+/-nie wiem jak sprawdza się pod względem uczuleniowym - mnie nic nie szczypie, ale akurat z tym raczej nie miewam kłopotów

Ilość zużytych opakowań: prawie 1

Nie za tą cenę

Delikatny kremik. nie podrażnia mojej wrażliwej skóry , także alergicznej. ma odpowiednią konsystencje, wygodne i ladne opakowanie
jest wydajny i bezzapachowy jednak jego wadą jest brak efektów, zdaje mi się, że jakikolwiek krem bym nałożyła pod oczy da taki efekt jak ten, od kremu pod oczy oczekuję więcej

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: kilka

bardzo fajny

Bardzo go lubię, nie uczula, nie podrażnia a wręcz koi i zmniejsza opuchlizny. Jeden z niewielu kremów pod oczy, które mogę nałożyć i nie płakać po 5 minutach.

Ładnie się wchłania, nawilża skórę i w sumie tyle.

Minusem jest cena i małe opakowanie.

Spodziewałam się czegoś więcej

Krem dobrze nawilża i daje uczucie świeżości, ale nie mogę powiedzieć żeby wygładzał czy koił. Nie zauważyłam redukcji cieni ani opuchlizny. Po tym jak naczytałam się tylu pozytywnych opinii oraz tego, że cienie pod oczami i zmarszczki stają się mniej widoczne, po prostu spodziewałam się czegoś więcej. Cena oraz ilość produktu także nie zachwycają.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Przyjemny

Krem pod oczy firmy Avene jest całkiem fajny. Na pewno nie jest to krem idealny , ale czy takowy w ogóle istnieje ? Wiadomo , że można się czepiać składu ( nie jest on ani naturalny ani nie zawiera dużo składników aktywnych ) . Dla młodych osób na pewno będzie poprawny . Ja mimo iż mam 23 lata , wymagam od kremu troszkę więcej. Ten krem rzeczywiście nawilża dogłębnie ( warstewkę nawilżenia czuć nawet rano ) , ale nie zauważyłam redukcji cieni pod oczami czy zmniejszenia opuchlizny. Krem co prawda nie podrażnia okolic oczu . Ma bardzo małą pojemność ( 10 ml ) , szybko się kończy. Koszt to około 50 zł . Polecam osobom w przedziale 18-20 + . Starsze osoby niech poszukają coś bardziej bogatego, odżywczego.

Ilość zużytych opakowań: 2 kremy

solidna porcja nawilżenia

Swego czasu używałam tylko i wyłącznie tego kremu.Przede wszystkim cenię go za fantastyczne nawilżanie.W moim wypadku pomagał przy porannych opuchnięciach.Konsystencja świetna,szybko się wchłania.Absolutnie zero minusów,ale obecnie \\\'\\\'przerzuciłam\\\'\\\' się na Derm AOX La Roche Posay.Z czystym sumieniem mogę polecić,ale jeżeli ktos spodziewa się naprawde spektakularnych efektów typu spłycanie zmarszczek itp.,od tego są zapewne inne preparaty.Soin Apaisant czyli \\\'\\\'kojący\\\'\\\'.I do tego ma służyć.

porządny nawilżacz

Myślę, myśle i nie mogę sobie przypomnieć, żebym kiedyś używała lepszego kremu. Nie analizuję składu, oceniam tylko efekt końcowy. Krem mimo, że dośc treściwy, to ladnie się wchłania, nie pozostawia nieestetycznej, świecacej warstwy. Nie ma zapachu, więc nic tu nie może drażnić naszego nosa. Nie napina skóry, nie ma działania liftingującego, ale tak dobrze nawilża, że skóra pod oczami wygląda na zadbaną. zmarszczki mimiczne nie rzucają się bardzo w oczy, skóra się nie łuszczy, nie ma zaczerwienień. Jak dostałam uczulenia po jakimś hydrolacie, posmarowałam całą twarz tym kremem i poczułam wyraźną ulgę, twarz przestała szczypać. Wyraźnie widac działanie łagodzace.
Obecnie używam przeciwzmarszczkowego i droższego z LRP, ale zamierzam znów kupić Avene, bo z tych dwoch Avene wypada lepiej.

Dodam jeszcze, że jest bardzo wydajny. Używałam go dokładnie tyle ile mogłam, czyli 6 miesięcy.

Bardzo dobry krem po doczy, nawilżał i o to najbardziej mi chodziło:) Nie mam podrażnień wokół oczu to się nie wypowiem czy działa na to. Produkt wydajny, ładne opakowanie które umożliwia higieniczną aplikację odrazu w okolice oczu. Odejmuje gwiazdkę ponieważ poszukam czegoś lepszego i z filtrami SPF.

bardzo dobry

Bardzo dobry skład, bez obaw można stosować na tak delikatną skórę jak ta pod oczami

Obietnice producenta:

Koi i łagodzi podrażnienia- nie mam podrażnień więc nie mogę ocenić

Usuwa opuchliznę- NIE

Nawilża i chroni- TAK i w tym celu go zakupiłam

Na noc używam czegoś mocniejszego przeciw zmarszczkowego, natomiast na dzień stawiam na nawilżenie.

Działanie:
krem szybko się wchłania, poprawia nawilżenie skóry pod oczami. rownież zimą spisywał się świetnie

Aplikacja:
tubka zakończona higienicznym aplikatorem, który ułatwia dozowanie właściwej ilości kremu

stosowany raz dziennie wystarczył mi na ponad pół rok

Kiedyś do niego wrócę,

Nie różni się od innych

Miałam okolice oczu bardzo przesuszone i ściągnięte, dlatego kierując się opiniami na wizażu, kupiłam ten krem.
Plusy:
- nawilża
- nie podrażnia, nie uczula
- bezzapachowy
- higieniczny dozownik
- bardzo szybko się wchłania
- wydajny.

Co do minusów: spodziewałam się czegoś więcej, jakiejś świeżości w okolicach oczu, sama nie wiem, a ten krem okazał się po prostu niezły i tyle. Cena też nie jest najjniższa, ale na szczęscie nie przeraża.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie