Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-08, 16:16   #2641
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ale się uśmiałam z tym atakowaniem
A wiecie może gdzie w Warszawie można najtaniej nabyć filtry Avene,LRP,SVR ?
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 18:59   #2642
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
Cloche a jakieś toniki ze sklepowej półki lub nawet aptecznej bo z neta to mama nie pozwala mi nic zamawiać

czy przesuszenie mojej skóry może powodować nadmierne błyszczenie się ?
nie wiem jak jest przy przesuszeniu, ale na pewno przy odwodnieniu mozna miec nadprodukcje sebum, przez co skora sie potem swieci. wiekszosc dziewczyn na tym watku ma wlasnie kombinacje skory tlustej czy mieszanej z odwodniona. dlatego trzeba nawilzac i uspokajac skore, a nie dezynfekowac i zabierac jej ostatki wody jak skorze brak nawilzenia, to probuje to nadrabiac jak moze - czyli z gruczolow lojowych wychodzi sebum, zeby stworzyc "plaszcz ochronny" przed utrata wilgoci.
ja toniku uzywam tego:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23374
ale nie nalezy on do najtanszych. mozesz pogrzebac na KWC i w tej kwestii. bardzo fajny i taniutki jest ten, tylko nie wiem, czy dostepny w polsce (rossmann):
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9473
sama bym uzywala, ale mojego meza denerwuje jego zapach (nie mam pojecia dlaczego - bo pachnie woda rozana!) zdjeciem sie nie sugeruj, teraz seria alverde ma zmienione opakowania... sprawdz w rossmannie, bo naprawde warto, bardzo ladnie nawilza i przy tym wchlania sie bez reszty, do tego poprawia wchlanialnosc wszystkiego, co po nim chcesz sobie wsmarowac - czy to filtry, czy zwykly kremik
swietnie zapowiada sie ten tonik garniera - niestety jeszcze go nigdzie nie widzialam, zdaje sie, ze w niemczech w ogole tej serii nie ma:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24930
a jesli zadnego z tych tonikow nie dorwiesz albo ci sie nie podobaja, to... trzeba bedzie szukac dalej
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 19:16   #2643
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

poszukam i to z wielką chęcią

a co powiesz na ten tonik ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...do-twarzy.html

poszperam na KWC jeszcze
jeszcze pytanie do ciebie mam czy pomogłabyś mi wybrać najlepszy tonik ?
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 20:11   #2644
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Werka, Narc, cloche - dziękuje za odpowiedzi

...btw pisalam odpowiedz do kazdej z osobna, ale mi sie dwa razy nie zapisalo :[

Moj anthelios wchlania sie wysmienicie, przepisowa ilosc, nawet kupilam strzykawke, bo nie wierzylam ze tak mi sie to dobrze wchlania. (Anthelios AC SPF 30 do cery tradzikowej).

...Juz sie nie moge doczekac uzywania Effeclaru mam nadzieje, ze cos pomoze
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 21:01   #2645
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
poszukam i to z wielką chęcią

a co powiesz na ten tonik ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...do-twarzy.html

poszperam na KWC jeszcze
jeszcze pytanie do ciebie mam czy pomogłabyś mi wybrać najlepszy tonik ?
wiele tonikow ziaji ma dobre opinie i faktycznie nie wygladaja zle, szczegolnie biorac pod uwage cene. ja jednak sama nigdy nie uzywalam - ziaja stosuje dosc drazniace konserwanty i ja jako alergik wole nie ryzykowac (kiedys od jakiegos ziajowego kremu dostalam czegos w rodzaju pokrzywki). dla nie-alergikow: mozna za ta cene sprobowac. czy akurat ogorkowy czy inny - postaraj sie poczytac opinie i stwierdzic, czy dziewczyny, ktore ocenialy dany tonik pozytywnie, mialy podobna cere do twojej. nie da sie wybrac najlepszego toniku komus, kazdy tonik na innej skorze moze inaczej zareagowac, tak wiec czekaja cie testy
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 21:17   #2646
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

staram się nie kupować w ciemno , często sprawdzam opinie na wizażu i kafeterii
ja jeszcze nigdy nie miałam uczulenia na nic , a co do zapychania to jeden krem mnie zapchał

od jutra zaczynam uczyć się rozszyfrowywać składy kosmetyków
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 21:31   #2647
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Werka, Narc, cloche - dziękuje za odpowiedzi

...btw pisalam odpowiedz do kazdej z osobna, ale mi sie dwa razy nie zapisalo :[

Moj anthelios wchlania sie wysmienicie, przepisowa ilosc, nawet kupilam strzykawke, bo nie wierzylam ze tak mi sie to dobrze wchlania. (Anthelios AC SPF 30 do cery tradzikowej).

...Juz sie nie moge doczekac uzywania Effeclaru mam nadzieje, ze cos pomoze
kurde, chyba tez sie zaopatrze w strzykawe bardzo by mnie interesowalo, ile filtra daje rade wklepac. bo pomiary na lyzeczce od lekow cos kiepsko mi wyszly (nie mam odpowiednich miarek na niej, za duza jest). ale watpie, zebym faktycznie dawala rade wklepac ile trzeba - na zbyt dlugo starczaja mi wszystkie smarowidla z filtrami
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 21:47   #2648
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
kurde, chyba tez sie zaopatrze w strzykawe bardzo by mnie interesowalo, ile filtra daje rade wklepac. bo pomiary na lyzeczce od lekow cos kiepsko mi wyszly (nie mam odpowiednich miarek na niej, za duza jest). ale watpie, zebym faktycznie dawala rade wklepac ile trzeba - na zbyt dlugo starczaja mi wszystkie smarowidla z filtrami
No ja się długo ociągałam z tym zakupem. Pewnego razu postanowiłam kupić, w końcu tylko 20gr i przy okazji zakupów w aptece poprsze o strzykawke, a śpieszyłam się już żeby wyjść, a pani do mnie
-"jaką strzykawkę?"
A ja na to: "No taką do wstrzykiwania"
Potem się wyjaśniło, że chodziło o skale ml strzykawki Zrobiło mi się głupio ...
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml



Edytowane przez illegale
Czas edycji: 2009-08-08 o 21:49
illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 22:28   #2649
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hahah no ale przynajmniej masz co opowiadac! kurde, to ja zanim kupie, dowiem sie lepiej, jakie modele strzykawek kursuja na niemieckim rynku i moze dla bezpieczenstwa pojde wyjatkowo do innej apteki niz zazwyczaj, w tej mojej kolo pracy mnie juz znaja... nie chce, zeby pomysleli, ze sobie cos dziwnego mam zamiar wstrzykiwac

ha! znalazlam w mojej wysylkowej aptece strzykawki! wziac lepiej 2 ml czy 5 ml? obie maja miarki...

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2009-08-08 o 22:35
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 12:12   #2650
Ayshaa
Rozeznanie
 
Avatar Ayshaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 614
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cześć dziewczyny

to moj pierwszy post w tym wątku.
piszę, bo mam ogromny problem z cerą i nie radzę sobie
mam prawie 21 lat, w okresie dojrzewania mialam ładną cerę, czasem coś wyskoczyło, ale szybko znikało.
natomiast trochę ponad 2 lata temu nagle zaczeły wyskakiwać mi pryszcze... najpierw była tylko strefa T, teraz już cała twarz...
byłam u dermatologa, brałam antybiotyki, smarowałam maściami i NIC.
robiłam badanie hormonalne, poziom hormonów mam w porządku... a jest coraz gorzej.
aktualnie mam na całej twarzy takie małe krosteczki (twarz w dotyku jest chropowata przez nie, jak się posmaruje podkładem to bardzo je widać, wyglądają jak wysypka, są koloru skóry i za nic nie moge sie ich pozbyć..) próbowałam peelingów i nic może wiecie jak sie tego pozbyć? za 2 tygodnie jade na wakacje i chociaż tego chciałabym nie mieć bo przecież nie bede nakładać podkładu na plaże...
a poza tym mam przebarwienia potrądzikowe...
nie mam już siły z tym walczyć, bo to jak walka z wiatrakami... moze któraś z Was ma/miała podobne problemy i wie jak z tym walczyć? będę wdzięczna za wszelkie rady...
__________________
.
Ayshaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 12:29   #2651
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Na temat tych krostek to wiem tyle,że daisydee w wątku o zaskórnikach pisała,że miała całe czoło w takich małych krostkach i pomógł jej tonik z olejku pichtowego i petroleum- do zakupienia w aptece, koszt około 12 zł. Olejku bierzesz 10 ml, petroleum lub nafty 50 ml, mieszasz i używasz jak tonik. Jeśli masz cerę tłustą to petroleum,jeśli suchą to naftę. Albo pomieszać też można.
A poza tym to poczytaj dokładnie biochemię urody. ja już trochę się podratowałam żelem babydream do mycia, borasolem,aspiryną i humaktenem. No BU ( sklep internetowy Bichemia Urody) jesy wychwalany pod niebiosa, jest tanio więc może stamtąd zamów coś ? Na pryszcze dobre serum Lemon, olej tamanu,toniki z kwasami.
Generalnie ja np odstawiłam drogeryjne kosmetyki do twarzy i dobrze mi z tym
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-09, 12:59   #2652
Ayshaa
Rozeznanie
 
Avatar Ayshaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 614
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

oo dziękuję za konkretne rady właśnie o coś takiego mi chodzi
na pewno wypróbuje
__________________
.
Ayshaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 14:56   #2653
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ayshaa, a czego w ogole teraz uzywasz? rowniez polecam ci produkty z BU, ale wez pod uwage, ze w ciagu dwoch tygodni sie wszystkiego nie pozbedziesz. za to musialabys pomyslec o dobrym filtrze, bo pogorszysz tylko to, co juz masz (pisalas, ze masz przebarwienia potradzikowe - niestety, ale slonce nie jest tutaj bez winy) - tak na szybko: musi to byc cos lekkiego, co w przypadku filtra jest trudne, ale wiele firm robi filtry przeznaczone do skor tlustych i tradzikowych. dziewczyny uzywaja najczesciej takich:
- emulsja avene, aktualna wersja jest tutaj: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30537
- bioderma AKN mat: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24470
- lirene dermoprogram: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001 - tutaj jednak niektorzy narzekali, ze po pewnym czasie - czasem nawet dopiero po paru miesiacach - dostawali od niej niezlej masakry na twarzy
- rossmannowski babydream - filtr dla dzieci: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29924
- LRP anthelios AC: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24412

tak wiec do wyboru do koloru. jak sie chcesz pozbyc przebarwien, to pewnie konieczne beda kwasy (toniki z BU - np. ten z kwasami BHA 2%, ale lepiej zaczac od delikatniejszego i nieuwrazliwiajacego na slonce toniku z PHA - poczytaj na BU, jakie maja dzialanie i co ci najbardziej odpowiada ). a jak kwasy, to i filtry. kwasy pomagaja pozbyc sie przebarwien, wiec nie ma sensu ich sie pozbywac i nabawiac nowych jednoczesnie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 15:51   #2654
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche no właśnie, z tą strzykawką to jest tak, że się kojarzy z niewiadomo czym : P Ja wzięłam taką 2 ml bo więcej chyba nie potrzeba ...i oczywiście jak najszybciej wyszłam z apteki
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 16:41   #2655
Ayshaa
Rozeznanie
 
Avatar Ayshaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 614
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziękuję za rady cloche na pewno skorzystam
__________________
.
Ayshaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 16:44   #2656
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jeśli chodzi o strzykawki, to już nieraz zostałem wzięty za narkomana, szczególnie gdy brałem po 10 strzykawek najmniejszych - 1ml, a do tego jeszcze maseczkę papierową na twarz
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 12:52   #2657
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

po 2 - krotnym (na noc) zastosowaniu davercinu i duac żelu mam twarz jak poparzoną mam odstawic? dermatolog mi zapisaŁa i mam teraz taką ściągniętą twarz , nie wiem co robic ? czym nawilzyc? mam pityval LRP , czy pomoże? myje twarz od wczoraj zelem HIPP i nawet po nim mnie skóra piecze uzywalam filtrów fotostabilnych wiec raczej to nie od słońca, żałuje tej wizyty , stracone pieniądze
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 13:00   #2658
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
po 2 - krotnym (na noc) zastosowaniu davercinu i duac żelu mam twarz jak poparzoną mam odstawic? dermatolog mi zapisaŁa i mam teraz taką ściągniętą twarz , nie wiem co robic ? czym nawilzyc? mam pityval LRP , czy pomoże? myje twarz od wczoraj zelem HIPP i nawet po nim mnie skóra piecze uzywalam filtrów fotostabilnych wiec raczej to nie od słońca, żałuje tej wizyty , stracone pieniądze
duac jest mocny ja radzilabym troche rzadziej uzywac moze tak co 2-3dni albo punktowo???
z opisu wynika ze masz ostre podraznienie i przydaloby sie jakis nawilzenie ja osobiscie uzywam humektanu ale jesli Tobie podpasowal inny nawilzacz to smialo potraktuj buzie w przerwach od duacu
duac jest skuteczny ale jak dla mnie za mocny dlatego trzeba z nim ostroznie
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 13:18   #2659
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Stosuj nadal, tylko z mniejszą częstotliwością aż skóra się przyzwyczai.
No i przede wszystkim - nawilżaj.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-10, 13:19   #2660
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dzieki, bede stosowac duac tylko na zmiany trądzikowe i co 2 dzien, zamowilam sobie ten olejek tamanu tak chwalony na wizazu , póki go nie mam na twarz stosuje oliwke hipp bo podobno nie zapycha? ostatecznie kupie ten humektan jak nic nie pomoże
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 14:00   #2661
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Humakten daje radę ! Mnie większość kremów zapycha i po każdym czuje się jakaś brudna
A po tym nic takiego się nie dzieje, jest świetny póki co i bardzo wydajny.Myślałam,że jedyną wadą jest opakowanie- za dużo kremu wylatywało gdy przycinełam..ale okazuję się że trzeba przechylić i lekko wstrząsnąć a nie naciskać tubkę Taka moja rada
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 21:36   #2662
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej
dziewczyny mam pewnien problem i mam nadzjeje ze mi pomozecie

odkad zaczelam prace w szpitalu , od maski chirurgicznej ( prawdopodobnie) wyskakuja mi zaskorniki i duze wypryski i w tej chwili mam caly policzek brzydko wysypany.
podejrzewam tez ze cala sytuacje poteguje wystepujący upal.

co robic?
moze znacie jakies sposoby, spotkalyscie sie z tym?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 07:46   #2663
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziwny przypadek tutaj to tylko dobra pielęgnacja może pomóc i tyle albo jakiś krem chroniący hmm
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 07:48   #2664
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
hej
dziewczyny mam pewnien problem i mam nadzjeje ze mi pomozecie

odkad zaczelam prace w szpitalu , od maski chirurgicznej ( prawdopodobnie) wyskakuja mi zaskorniki i duze wypryski i w tej chwili mam caly policzek brzydko wysypany.
podejrzewam tez ze cala sytuacje poteguje wystepujący upal.

co robic?
moze znacie jakies sposoby, spotkalyscie sie z tym?
moze przydaloby sie przemywac twarz w ciagu dnia czyms antybakteryjnym??? to raczej nie od maski
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 08:48   #2665
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
moze przydaloby sie przemywac twarz w ciagu dnia czyms antybakteryjnym??? to raczej nie od maski
mi się wydaje, że może być od gorąca - maska po prostu blokuje w jakiś sposób skórze oddychanie, więc może się zapchać...? źle kombinuje?

cloche jeszcze raz dzięki!
Mam jeszcze pytanie, gdybym smarowała się jednak tym lotionem Neostraty SPF 15 wieczorem na przykład to rano też potrzebuje jeszcze jakiegoś filtra? - ma 4% glukonolaktonu, patrząc po pozostałych z PHA to chyba niewiele...?
Czytałąm, że po stosowaniu kwasów mogę spodziewać się wysypu, czy mimo, że to tylko PHA też powinnam się na to przygotować? W sumie to ma być tylko krem nawilżający z dodatkiem PHA, ale mimo wszystko trochę się boję, bo po lekturze cudownej ulotki myślę, że to krem idealny dla mnie, a z reguły, gdy tak myślę czeka mnie coś strasznego...
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*







Edytowane przez la dra
Czas edycji: 2009-08-11 o 08:52
la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 09:10   #2666
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez la dra Pokaż wiadomość
mi się wydaje, że może być od gorąca - maska po prostu blokuje w jakiś sposób skórze oddychanie, więc może się zapchać...? źle kombinuje?
Dobrze kombinujesz bo tak pewnie sie dzieje ale ta maseczka musi przepuszczac powietrze wiec tak zupelnie nie izoluje ja bym obwiniala upal plus zly kremik do twarzy
mnie przyszla wczoraj paczuszka z BU z tonikiem BHA narazie bede stosowac raz w tyg mimo ze na slonce nie wychodze trzeba dmuchac na zimne
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 21:00   #2667
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez la dra Pokaż wiadomość
cloche jeszcze raz dzięki!
Mam jeszcze pytanie, gdybym smarowała się jednak tym lotionem Neostraty SPF 15 wieczorem na przykład to rano też potrzebuje jeszcze jakiegoś filtra? - ma 4% glukonolaktonu, patrząc po pozostałych z PHA to chyba niewiele...?
Czytałąm, że po stosowaniu kwasów mogę spodziewać się wysypu, czy mimo, że to tylko PHA też powinnam się na to przygotować? W sumie to ma być tylko krem nawilżający z dodatkiem PHA, ale mimo wszystko trochę się boję, bo po lekturze cudownej ulotki myślę, że to krem idealny dla mnie, a z reguły, gdy tak myślę czeka mnie coś strasznego...
filtry to raczej tak dla siebie ogolnie - zeby wyrobic w sobie nalog. nie musza byc wysokie, jesli nie latasz po sloncu i nie stosujesz kwasow. a kwasy PHA to jak nie-kwasy, bo sa tak delikatne, ze spokojna glowa zatem decyzja nalezy do ciebie.
z tym wysypem jest tak samo - twarz mocno zanieczyszczona i mocne kwasy = duzo wyjdzie na raz; jesli z twoja skora nie jest zle, to po PHA nic ci sie nie stanie. z moja skora tak sredniawo bylo i stosowalam dosc duzo effaclaru k przez jakis czas. twarz mi sie oczyscila, ale wysypu zadnego nie zauwazylam po prostu coraz mniej zaskornikow, coraz bardziej jednolity kolor i tyle
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 22:29   #2668
Iluzytowa melancholiczka
Raczkowanie
 
Avatar Iluzytowa melancholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z zamku...
Wiadomości: 98
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Świetnie, że odkryłam ten wątek. Rezygnuję z kremów matujących, kupię chyba ten humektan albo jakiś inny krem nawilżający dla dzieci. Przeczytałam połowę wątku i wiele cennych informacji pochłonęłam Mam takie pytanie, co sądzicie o żelu normalizującym z ZIAJA PRO? Stosuję od dłuższego czasu cetaphil, jest wspaniały,ale teraz mam problemy z moim budżetem.
__________________
'Taniec myśli uporczywych trwa'.
Iluzytowa melancholiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 11:58   #2669
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jest osobny wątek o Ziaji Pro, tam powinnaś znaleźć coś na temat tego żelu
Ja mam peeling z tej serii, może być
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 12:38   #2670
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mogłabyś ciut więcej o tym CETPHIL - u ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.